Skocz do zawartości
IGNORED

Wymiana systemu


zyrafal

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

Aktualnie posiadam:

- Marantz PM 6004

- CA Stream Magic 6

- Dali Zensor 5

 

Miejsce odsłuchowe - salon z aneksem kuchennym ok. 20m2, gdzie salon ma jakieś 15m2, odległość kanapy od systemu audio - ok. 2,5m

 

Muzyka - bardzo szeroki wachlarz, z przewagą pop, szeroko rozumianej elektroniki (house, chillout), indie rock.

 

Oczekiwanie od dźwięku - przestrzeń, dynamika, z lekkim zaznaczeniem góry i dołu.

 

W obecnym systemie brakuje mi przestrzeni, bas jest jakiś taki dudniący. Kolumny stoją ok. 10cm od ściany i niestety dalej odsunąć ich nie mogę.

 

Zacząłem zastanawiać się na kolumnami podstawkowymi + wzmacnaicz + DAC. Wszystko może być używane. Cena = cenie sprzedaży obecnego zestawu + kilka zł, czyli coś ok. 5,5 - 6 tyś

 

Możecie coś ciekawego zaproponować? Czy jest w ogóle szansa, żeby złożyć lepszy zestaw pod takie wymagania?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość

(Konto usunięte)

W obecnym systemie brakuje mi przestrzeni, bas jest jakiś taki dudniący. Kolumny stoją ok. 10cm od ściany i niestety dalej odsunąć ich nie mogę.

 

I żaden sprzęt praktycznie tego nie zmieni, dopóki nie zmienisz ustawienia kolumn!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość

(Konto usunięte)

Tak jak pisałem - nie mam szans na inne ustawienie...ewentualne odsunięcie ich o 5cm praktycznie nic nie zmienia..

 

To może chociaż na próbę masz możliwość wysunięcia kolumn?

Ustaw je poprawnie - min. 50 cm odległości, tak by tworzyły z miejscem odsłuchowym np. trójkąt równoboczny, "pobaw się" doginaniem ich ku środkowi - i posłuchaj.

Podejrzewam, że problem zniknie.

Bo naprawdę nie ma sensu ładowanie kasy w kolejny sprzęt, skoro nie wykorzystasz jego możliwości, a efekt będzie taki sam. W tej chwili nie wykorzystujesz możliwości tego, co masz...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W takich warunkach mieszkaniowych (podobne do moich), myślę że warto by spróbować od zmiany kolumn,

jeżeli nie jesteś w stanie ich poprawnie ustawić.Co byś powiedział na obudowę zamkniętą???

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

...And Justice For All . Pozdrawiam .  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W obecnym systemie brakuje mi przestrzeni, bas jest jakiś taki dudniący. Kolumny stoją ok. 10cm od ściany i niestety dalej odsunąć ich nie mogę.

A ściana za głową jak jest daleko? I ściany po bokach. (podaj odległości od głowy) Od razu napiszę, że jeśli ścianę masz np. 20 cm za głową, to dudnienia będą i nic z tym nie zrobisz.

 

W takich warunkach mieszkaniowych (podobne do moich), myślę że warto by spróbować od zmiany kolumn,

jeżeli nie jesteś w stanie ich poprawnie ustawić.Co byś powiedział na obudowę zamkniętą???

Obudowa zamknięta nie rozwiąże problemów zdudnień, powstałych na zasadzie odbicia i nakładania fal odbitych od ściany za głową - tak przykładowo.

 

Tak jak pisałem - nie mam szans na inne ustawienie...ewentualne odsunięcie ich o 5cm praktycznie nic nie zmienia..

... aha ... jeśli kolumny masz jeszcze w rogach pokoju, to tym bardziej jest kicha (mocne wzbudzenie w zakresie basowym).

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kyle, masz rację, ale kolega pisze że słucha ok.2.5m od systemu, to podejrzewam że jeżeli system stoi na ścianie krótszej to za sobą ma trochę wolnego miejsca??

Chyba że ma system na dłuższej ścianie co nie wziąłem pod uwagę.Jednak uważam z własnego doświadczenia, że

o.z. i tak wypadnie lepiej w ustawieniu 10cm, od ściany tylnej niż z otworem.Jeśli by chociaż w bazie zredukować

pierwsze odbicia to poprawa powinna być znacząca.Nie chcę się spierać, ale także mam małe pomieszczenie,

i z podobnym problemem walczyłem, nie mogąc sobie pozwolić na redukcję pierwszych odbić bocznych, i za

miejscem odsłuchu (taki układ pomieszczenia, i brak miejsca).Pozdr.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

...And Justice For All . Pozdrawiam .  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szkic tak na szybko tego jak to wygląda w załączniku.

Generalnie kanapa też jest dosunięta do samej ściany, w związku z tym tak - głowę mam nie dalej jak 20cm od ściany;)

 

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Należy szukać kolumn bez basrefleksu (burczybasy). Obudowa zamknięta lub dobrze zaprojektowana linia transmisyjna.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość

(Konto usunięte)

1. Nawet kolumny w obudowie zamkniętej potrzebują trochę przestrzeni wokół siebie, a 10 cm to stanowczo za mało.

Może być nieznaczna poprawa, ale niekoniecznie. Są niektóre konstrukcje zamknięte, np. Xavian, ATC, które tak jak każde inne kolumny muszą być odsunięte od ścian.

2. Bliskość ścian wciąż będzie główną przyczyną braku przestrzeni, złej stereofonii, niestety...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Remont raczej nie wchodzi w rachubę, w związku z tym nie pozostaje chyba nic innego jak... szukać nowego mieszkania;)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość

(Konto usunięte)

Remont raczej nie wchodzi w rachubę, w związku z tym nie pozostaje chyba nic innego jak... szukać nowego mieszkania;)

 

Można i tak ;)

W każdy razie na Twoim miejscu odpuściłbym na jakiś czas wielkie przetasowania w sprzęcie, bo naprawdę możesz się tylko rozczarować.

Sam też nie mam specjalnego pokoju - cały sprzęt ustawiony w tzw. dużym pokoju, jak najbardziej ogólnie dostępnym i użytkowym.

Postarałem się jednak, by dla kolumn znalazło się na tyle miejsca, by zachować jakieś rozsądne minimum - po bokach 70 cm, tył ok. 1 m.

Bez żadnych specjalnych ustrojów akustycznych, ale pokój jest "naturalnie" zapełniony (dość masywne meble, półki na książki, płyty, dywan, wersalka, fotel), a nie że hula po nim halny... ;)

Jednym mankamentem, którego nie mogę zmienić też ze względu na brak innej możliwości ustawienia, jest nieznaczna asymetria (lewa kolumna bliżej ściany, a prawa praktycznie ma otwartą przestrzeń, bo w pobliżu przejście do kuchni), ale mówi się trudno. Na razie nic więcej nie wykombinuję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Remont raczej nie wchodzi w rachubę, w związku z tym nie pozostaje chyba nic innego jak... szukać nowego mieszkania;)

 

Nic z tych rzeczy.. Do rysunku dołącz proszę informacje o oknach ( lub drzwiach balkonowych ) - dodatkowej zabudowie kuchennej ( blat , mała ścianka działowa od aneksu kuchennego ) oraz meblach. Moim zdaniem gdyby kanapa stała na krótkiej ścianie przodem do kuchni - a kolumny postawić ( z odpowiednią adaptacją - czyli pochłaniacze i dyfuzory ) na wprost kanapy - mogłoby to wiele zmienić . Większa swoboda ustawienia i możliwości dopasowania detalami akustyki ( panele pasujące do wystroju pomieszczenia ).

 

Pozdr

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

eMeReKo, wszystko co piszesz się zgadza, tylko ja także mam kolumny nie dość wystarczająco odsunięte od ścian, i dlatego zdecydowałem się na rozpraszacze w bazie, i po bokach kolumn, i tak te miejsca nie można wykorzystać w sensowny sposób ( szafa, fotele itp.), także dla mnie poprawa jest znaczna, i słyszalna.Jeżeli bym miał tyle miejsca na poprawne (chociaż 70%), rozstawienie kolumn myślę że raczej bym sobie odpuścił to rozpraszanie w 13m2, a tak ....

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

...And Justice For All . Pozdrawiam .  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość

(Konto usunięte)

eMeReKo, wszystko co piszesz się zgadza, tylko ja także mam kolumny nie dość wystarczająco odsunięte od ścian, i dlatego zdecydowałem się na rozpraszacze w bazie, i po bokach kolumn, i tak te miejsca nie można wykorzystać w sensowny sposób ( szafa, fotele itp.), także dla mnie poprawa jest znaczna, i słyszalna.Jeżeli bym miał tyle miejsca na poprawne (chociaż 70%), rozstawienie kolumn myślę że raczej bym sobie odpuścił to rozpraszanie w 13m2, a tak ....

 

Racja, zawsze zastosowanie ich wniesie coś pozytywnego, jednak w cuda nie wierzę, że przy 10 cm odległościach kolumn od ścian, uzyskamy piękną przestrzeń...

 

PS A te rozpraszacze masz "Made in Japan" czy "Made in USA"? ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mylisz się Kyle,wcale nie musi dudnić :)

Będzie podbicie jeśli to zwykła ściana - fizyka.

 

Należy szukać kolumn bez basrefleksu (burczybasy). Obudowa zamknięta lub dobrze zaprojektowana linia transmisyjna.

Bassreflex może i burczy ... jak jest źle dostrojony (podbicie) i zrobiony (szumy turbulencyjne). Są bassreflex z szybkim, rozdzielczym basem, jak i rzowlekłym, rozmytym. Są też takie z basem podbitym, jak i równym jak stół.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj,

akustyka to podstawa, w Twoim przypadku moźe być to temat najwaźniejszy, a żadna wymiana niewiele wniesie.

Jedynie proponowałbym w Twojej konfiguracji spróbować posłuchać kolumn ATC SCM7 lub ATC SCM 11. Jeśli będziesz zainteresowany, u nas jest możliwość bezpłatnego wypoźyczenia.

Pomagamy, doradzamy, wypożyczamy, zapraszamy na indywidualne odsłuchy.

Najlepsze ceny dla forumowiczów magazynu Audiostereo - zapytaj o ofertę! Pełna oferta na stronie www.Q21.pl.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

eMeReKo (Przeprosiny dla autora wątku, za prywatne wycieczki korespondencyjne.)

To jest konstrukcja hobbistyczna, tłumi bardziej niskie, a rozprasza średnicę, i wysokie.

Jak zresztą można łatwo wywnioskować 10cm, to trochę za mało od tylnej ściany,

żeby tu zastosować jakiekolwiek ustrojstwa..Ja mam 30cm, i zdaje to egzamin w moich warunkach.

Konstrukcja Made in Kiza+ doradztwo L3VY, Imacman. Myślę że autor wątku by znalazł jeszcze te 20cm.

Ale lubisz się droczyć, i tak przyjdę do Ciebie skruszony w łaski, nie zapomnij??

Podziękowania dla kolegów z zakładki "Akustyka".

Kolega Zyrafal , zostaw elektronikę w spokoju (ewentualnie kolumny), ale najpierw, wklej zdjęcie salonu z tym samym zapytaniem

w zakładkę "Akustyka", bo to jest przyczyną Twoich kłopotów.Pozdrawiam.

 

Czekałem aż padnie propozycja ATC, sam chciałem,ale .... może te 10 cm będzie wystarczające.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

...And Justice For All . Pozdrawiam .  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość rydz

(Konto usunięte)
<br />Od razu napiszę, że jeśli ścianę masz np. 20 cm za głową, to dudnienia będą i nic z tym nie zrobisz.<br />

 

<br />Mylisz się Kyle,wcale nie musi dudnić :) <br />

 

<br />Będzie podbicie jeśli to zwykła ściana - fizyka.<br />

 

Nie wiem co tu ma fizyka do tego,u mnie jest zwykła ściana,i czy głowę mam od niej 1m / 50cm / czy na podusze opartej o ścianę

nic nie dudni , tu kłania się odpowiednie ustawienie kolumn, nie odległość głowy od ściany :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zyrafal

 

Mam nadzieje że u ciebie tak nie jest ale . Miałem pomieszczenie takie jak ty narysowałeś miałem . Moje nawet miało prawidłowe bardzo dobre proporcje akustycznie w teorii . Nie dało się ustawić sprzętu jeżdząc kolumnami po różnych ścianach wysuwając i po centymetr i tak można było do 1.5 metra od ścian , Grało że pożal się boże notabene to było pierwsze i ostatnie mieszkanie które kupiłem pod względem dobrania właściwych proporcji akustycznych . Także pojeździj z kolumami jak nie zmienisz za wiele to szkoda kasy .

 

Rydz

 

nie chce cię martwić ale długość fali ma znaczenie , bardziej jest to słyszalne w narożnikach ale miałem pomieszczenia gdzie jak piszesz podłożenie poduszki pod głowe czyli przesunięcie głowy o 15 cm powodowało zmianę w proporcjach zakresów to było w tych pomieszeniach trudno ustawnych .

 

To pomieszczenie z obrazka wygląda bliźniaczo tragicznie do najgorszego które kiedyś miałem . Całe szczęście już się stamtąd wyprowadziłem ( nie kupiłem wtedy żadnej płyty bonie dało się słuchać muzyki ) zmiana kolumn , wzmaków , kabli nic nie dała . Buczało , nieczytelna średnica , ogólny chaos muzyczny . dodam że po przeprowadże sprzęt zagrał bajecznie ale ustawienie kolumn to podstawia.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe,az jutro postaram się zamieścić fotki oraz ryzunek jak ja mam rozmieszczone, ale też dalece od ideału (wiadomo warunki "ogłolne" a nie "salonowo-odsłuchowe). Kolumny mam też blisko ściany tylnej, dodatkowo jedna jest od bocznej oddalona o 1,5m a druga "niby 30cm" ale stoi przy wnęce drzwiowej (drzwi wyciągnięte). Od tyłu mam długość pudełka CD+-3cm na "krótszym/bliższym kancie" bo kolumny mam skręcone do środka.

I co jak co, ale bas u mnie nie dudni.

Jak szukałem kolumn to podpowiedź jaką uzyskałem to bass reflex z przodu, ale tak patrzę na Twoje Dali i też jest z przodu.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem co tu ma fizyka do tego,u mnie jest zwykła ściana,i czy głowę mam od niej 1m / 50cm / czy na podusze opartej o ścianę

nic nie dudni , tu kłania się odpowiednie ustawienie kolumn, nie odległość głowy od ściany :)

A słyszysz zmianę w basie, jeśli masz dystans do ściany za głową np. 2 metry?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obiecane fotki, znalazłem jak robiłem chwilę po zakupie, teraz odrobinę bardziej mam skręcone do środka.

 

Może jakimś u Ciebie rozwiązaniem byłby też standy na kolcach. U mnie fabrycznie były i być może one robią aż taką robotę, bo jak widać poniżej ustawienie jest jakie jest ale bas nie dudni, jest przestrzeń, jest moim zdaniem bardzo dobrze.

Nawet myślałem że mam basu zbyt mało, ale to tyczyło się rockowych kawałków i przy cichszym słuchaniu, pomogło skręcenie odrobinę środka (coś jak to kiedyś dawno temu na korektorze ustawiało się dal rocka torchę basu, trochę wysokich i środek w dół).

Jest w moim wzmacniaczu tryb direct i dzięki temu mam problem rozwiązany, tj. na nim słucham normalnie a jak uważam, że przydałoby się korektę to wyłączam direct.

 

A i dolny bas reflex mam w tej kolumnie przy wnęce drzwiowej zamknięty takim walcem z pianki, po prawej kolumna ma oba bas reflexy otwarte.

 

Jeżeli Dali nie sprawdzają się to zmień na Focale :P

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

x3eo.jpg

 

9pm0.jpg

 

26k8.jpg

 

m0pq.jpg

 

s095.jpg

 

3fuq.jpg

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

    Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Słuchawki

    Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

    W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

    audiostereo.pl
    audiostereo.pl
    Muzyka 14

    Marantz Cinema 30

    Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Systemy

    Indiana Line Diva 5

    Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Kolumny

    Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

    O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

    AudioNews
    AudioNews
    Newsy
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.