Skocz do zawartości
IGNORED

jaki wybrać CD


tixel

Rekomendowane odpowiedzi

To jestem w szoku. Ale przerabiałem już kilka takich sytuacji gdy z kimś przez dłuższy czas żarliśmy się na forum a potem

okazało się, że niepotrzebnie i że może być całkiem sympatycznie np z kolegą jamówię.

To że ja uważam iż kable(nie wszystkie) wnoszą zmiany w systemach(też nie we wszystkich) a ty uważasz, że nie, to jeszcze nie jest

powód do wojny i niechęci. Większość moich kumpli lubi Jacka Danielsa a ja nie bo mi śmierdzi beczką i od razu mnie naciąga.

Ale siedzimy razem i jest super tyle że oni mają w szklanicach Jacka a ja czystą i tyle.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem kilka, fakt że z górnej półki i żaden nie hałasował.

Accustic Arts Drive II....cisza, Esoteric K-01....cisza, nic, zero dźwięków.

Może gdyby przyłożyć do niego ucho to coś bedzie słychać ale nie próbowałem bo i po co. Słucham z 3m.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z metra slychac chyba kazdy naped

A strumieniowca...wcale

Mozna nawet podczas sluchania ogladac plyte-w cd playerze to raczej niewykonalne

No i naped cd kiedys sie zepsuje..zabrudzi soczewka

Moim zdaniem strumieniowiec pozwala cieszyc sie bardziej z obcowaniem z plyt bo mozna sie z nia nie rozstawac ani na chwile

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Używam i CD i 2 strumieniowców więc jakieś pojęcie mam.

Wszystko kiedyś się zużyje i to normalne.

Ale przez 3 ostatnie lata transporty CD nie miały żadnej awarii ani zawieszenia.

W tym czasie zawieszen dysków było kilkadziesiąt a serwer NAS mam już trzeci bo 2 wcześniejsze poważnie się rozsypały a naprawa była nieopłacalna.

Tak więc w kwestii bezawaryjności to 3:0 dla odtwarzaczy CD.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam też UPSy i wierz mi, na nic nie żałowałem. W jednym od początku był walnięty jeden dysk więc dostałem nowy.

Potem wieszał się często ten system operacyjny więc trzeba było resetować a że przycisk resetu nie zawsze wtedy reagował to musiałem

wyciągać wtyczkę zasilacza aż się wyrobiła. Później była przeróbka zasilacza na wtyk XLR(tak do zasilacza) i ten już nigdy się nie luzował ale system i tak szwankował. Większy problem był z tym Windows Server niż z hardwarem.

Po czasie wymienili mi serwer na nowszy, lepszy i hardware był ok ale inne problemy były z systemem, aż zdecydowałem się na Windows Home Server 2011 i z tym już problemów nie ma ale żeby to zrobić to server trzeba było uzbroić w lepszy procek, płytę, zasilacz większy itd czyli w sumie było to czwarty z kolei serwer.

Wiem, że niektórzy nie mają problemów i ja z drugim serwerem NAS, który mam jako Backup też nie mam żadnych problemów ale on znów nie ma czytnika CD, nie wyszukuje okładek itd.Ten oparty o Windows radzi sobie z tym znacznie lepiej.

Ale przygody miałem więc nie zawsze jest tak kolorowo.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość masza1968

(Konto usunięte)

mój NAS z dyskami, ma ponad pięć lat i żadnej awarii.

QNAP TS-212 (2x2TB Barracuda 7200) 3 lata w ciągłym użytkowaniu (zaprogramowane wyłączenie w godz. 24 - 8).

W sumie wszystko bezawaryjnie ale mam wrażenie, że wentylator zaczął głośniej pracować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość partick

(Konto usunięte)

Mam też UPSy i wierz mi, na nic nie żałowałem. W jednym od początku był walnięty jeden dysk więc dostałem nowy.

Potem wieszał się często ten system operacyjny więc trzeba było resetować a że przycisk resetu nie zawsze wtedy reagował to musiałem wyciągać wtyczkę zasilacza aż się wyrobiła. Później była przeróbka zasilacza na wtyk XLR(tak do zasilacza) i ten już nigdy się nie luzował ale system i tak szwankował. Większy problem był z tym Windows Server niż z hardwarem.

Po czasie wymienili mi serwer na nowszy, lepszy i hardware był ok ale inne problemy były z systemem, aż zdecydowałem się na Windows Home Server 2011 i z tym już problemów nie ma ale żeby to zrobić to server trzeba było uzbroić w lepszy procek, płytę, zasilacz większy itd czyli w sumie było to czwarty z kolei serwer.

Wiem, że niektórzy nie mają problemów i ja z drugim serwerem NAS, który mam jako Backup też nie mam żadnych problemów ale on znów nie ma czytnika CD, nie wyszukuje okładek itd.Ten oparty o Windows radzi sobie z tym znacznie lepiej.

Ale przygody miałem więc nie zawsze jest tak kolorowo.

 

tak jakby trochę jednak na własne życzenie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam taki który nie działa na Windows i taki który działa i ten ma czytnik CD.

Może to już trochę komputer albo mini serwer.

Zwał jak zwał ale sprzęt audio widzi go jako NAS.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam taki który nie działa na Windows i taki który działa i ten ma czytnik CD.

Może to już trochę komputer albo mini serwer.

Zwał jak zwał ale sprzęt audio widzi go jako NAS.

To masz już nauczkę aby trzymać się z dala od urządzeń z napisami "windows" i "serwer". Do takich celów służy netbsd, freebsd lub Linux. Poza tym to masz rację kupiłeś peceta: strumieniowce nie widzą tak naprawdę mitycznego NAS ale urządzenie z numerem ip udostepniakaca jakąś usługę. Ty akurat wybrałeś najgorsze i najbardziej zawodne rozwiazanie więc nie mów nic o awaryjności. Ja np. mógłbym powiedzieć, że cd to szajs bo mój odtwarzacz cd 910 philipsa z 1993 r. szumi jak odkurzacz.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Czy jeśli pusta ściana promuje ateizm (stanowisko Włoch w sprawie dot. krzyża w szkole) to rozwiązaniem jest tapeta w krzyże?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Być może choć teraz na tym Windows Home Server 2011 wszystko chodzi dobrze.

Wcześniej był starszy.

Pisałeś, że upgrade systemu niszczy pliki. Ale to twoje pieniądze, twój czas, twoje pliki. Bezawaryjny NAS można bez kłopotu zbudować na komputerze za 100 zł plus dysk usb. Wystarczy 512mb ram.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Czy jeśli pusta ściana promuje ateizm (stanowisko Włoch w sprawie dot. krzyża w szkole) to rozwiązaniem jest tapeta w krzyże?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.