Jump to content
IGNORED

Zakup karty dźwiękowej lub DAC'a i głośników.


tazdaro95

Recommended Posts

Witam, z góry chciałem zaznaczyć że jestem zielony w "technicznej" tematyce audio. Muzyka towarzyszy mi dosłownie na każdym kroku i przywiązuje ogromną wagę co do jakości czy przyjemności czerpanej z słuchania muzyki. Mam zamiar kupić nowy sprzęt ale najpierw chciałem poprosić o radę co do wyboru zakupu sprzętu, kogoś kto zna się na tym lepiej ode mnie.

 

Moim celem jest zakup karty dźwiękowej i głośników 2.1. Chociaż zastanawiałem się też nad kupnem porządnego, mobilnego DAC'a. Nie wiem na co się zdecydować. Zastanawiałem się nad:

 

Kartami dźwiękowymi - ASUS Essence STX, ASUS Xonar D2X / D2, CREATIVE X-FI Titanium HD

DAC'em - FiiO ALPEN E17

Głośniki - MODECOM MC-MHF60U

 

Często dzień spędzam poza domem, słuchając muzyki z AKG K430. Ale potrafię też przesiedzieć cały dzień w domu i wtedy korzystam z głośników które mam zamiar zastąpić głośnikami MODECOM MC-MHF60U. Siedzę także późnymi wieczorami ( i nie tylko ) przy komputerze i oczywiście jestem zmuszony używać słuchawek - AKG K121 Studio. Słucham wiele rodzajów muzyki ale głównie elektronicznej, trance itd..

 

Proszę o pomoc w wybraniu karty dźwiękowej lub może zakup mobilnego DAC'a okaże się bardziej opłacalny?

Link to comment
Share on other sites

Jeśli poszukujesz sprzętu mobilnego to tutaj jest wyraźna przewaga FiiO E17 nad kartami dźwiękowymi, bo możesz go wszędzie ze sobą zabrać, a także używać zarówno z PC'tami jak i laptopami. Jest wykrywany przez komputer jako zewnętrzna karta dźwiękowa USB.

 

Pisałeś, że często słuchasz muzyki na AKG K430. Akurat na nich wielkiej różnicy nie uświadczysz po dodaniu wzmacniacza w tor, bo one są łatwe do wysterowania. Powinno trochę więcej powietrza w utworach się pojawić.

 

Jeśli zaś chodzi o K121 to jestem niemal pewny, że po dodaniu FiiO E17 do toru znacznie poprawi się ich wysterowanie i więcej przyjemności będziesz czerpał ze słuchania muzyki.

 

Jeśli jesteś z Warszawy to zapraszam do nas do sklepu przy Siennej 61, gdzie możesz FiiO przesłuchać, bo mamy model testowy. Odsłuchy są oczywiście bezpłatne.

www.Audiomagic.pl - sklep prowadzony przez pasjonatów dźwięku.

Zapraszamy na odsłuchy do salonu w Warszawie!

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.

                  wykrzyknik.png

AdBlock blocking software detected!


Our website lives up to the displayed advertisements.
The ads are thematically related to the site and are not bothersome.

Please disable the AdBlock extension or blocking software while using the site.

 

Registered users can disable this message.