Skocz do zawartości
IGNORED

Monitor Audio RX + Yamaha RX A-2020 (jak podłączyć)


Mr.Z

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Jako że jestem totalnie początkujący chciałem się dowiedzieć jak podlączyć poprawnie zestaw Yamaha RX A2020 + Monitor Audio RX.

 

MonAudioRX1back.jpg

 

Chodzi mi o głośniki Front oraz Center.

 

Po lewej są 2 minusy a po prawej 2 plusy. Obie pary (+ i + oraz - i -) połączone blaszką.

Jak podłączyć to do amplitunera jednym kablem? Wystarczy do jednego z plusów oraz do jednego z minusów czy jest jakaś kolejnosć którą nalezy uwzględnić? Czy nalezy wyciągnąc tą metalową blaszke?

 

 

Przepraszam za banalne pytania, ale jest to mój pierwszy w miare porządny zestaw kina.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Blaszkę zdejmujesz tylko i wyłącznie przy podłączeniu typu bi-wire oraz bi-amp, co nota bene, Twój amplituner umożliwia. Poczytaj tutaj:

 

http://rms.pl/glosnikowe/bi-amping-schemat-podlaczenia

 

http://rms.pl/glosnikowe/bi-wiring-czy-warto

Sprawdź nasze wyprzedaże, zapytaj o rabaty dla forumowiczów. 

https://sklep.rms.pl/wyprzedaz-promocje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie kolejne Mając zestaw Monitor Audio RX: 2 front, 2 surround + Centralny, mam ustawić jako 6 omowe na amplitunerze Yamaha?

 

I pytanie 2: Jak skonfigurować windows, karte muzyczna (Sound Blaster ZXR) i amplituner do odtwarzania kina 5.1 ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"I pytanie 2: Jak skonfigurować windows, karte muzyczna (Sound Blaster ZXR) i amplituner do odtwarzania kina 5.1 ?"

 

Do amplitunera musisz wysłać sygnał "pass through" kablem optycznym lub koaksjalnym w zaleznosci jakie masz złącza na karcie, amplituner zdekoduje sygnał odpowiednio. Ponadto w odtwarzaczu - polecam Pot player - musisz ustawic "spdif "pass through" - aby wysyłał niezdekdowany strumień, inna opcja, to przesłać obraz/dzwiek po hdmi do amplitunera, postepowanie analogiczne.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.