Skocz do zawartości
IGNORED

Nagłośnienie i TV KD 5.0 / 5.1 do 20`000zł


zygiush

Rekomendowane odpowiedzi

Ukłon,

 

Drodzy Czytelnicy, od dłuższego czasu zastanawiam się nad zakupem odpowiedniego systemu kina domowego (kolumny + ampli + blu +

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) ).

Ostatnio wybór padł na amplituner Denon AVR-3313, a do tego DBT-3313.

 

Wymagania:

Muzyka - 50%

Kino - 40%

Xbox - 10%

 

Warunki:

Mieszkanie dwupoziomowe w domku (4rodziny).

Salon z otwartą kuchnią: 25m2 + otwarty przedpokój.

Dodatkowo są schody na II poziom + antresola więc kubatura zwiększa się. Mieszkanie (salon + antresola) w skosach.

 

Jeżeli chodzi o TV:

Ograniczony jestem wymiarem ściany frontowej - szerokość 176cm.

Ciągle zastanawiam się nad odpowiednim modelem i jego wielkością. Koszt max 7000zł.

 

Frontowe:

Ze względu na ograniczenia wymiarowe (ściana z TV 176cm) chciałbym pomiędzy TV postawić 2 kolumny. Uważam, że ich szerokość/wysokość może mieć wpływ na przekątną ekranu TV. Mimo wszystko bardzo chciałbym uzyskać totalne maksimum wykorzystania tej niewielkiej ścianki telewizyjnej przy założeniu bardzo dobrej jakości.

 

Źródło napędowe KD:

Jest Denonem AVR 3313.

 

KD:

Na chwilę obecną biorę pod uwagę trzy zestawy, ale bardzo Was proszę o doradztwo w temacie nie tylko spośród tych dwóch. Obecnie zastanawiałem się nad bipolarnym zestawem KD Definitive Technology BP-8040ST, a konkuruje z nim zestaw AVANCE K3 (względnie K6 - chociaż tu nie jestem pewien czy K6 to tylko stereo czy również KD). Na miejscu 3cim wyłania się Monitor Audio i RX8.

 

Dodatkowo, bardzo ważne:

Analogia. Winyle to moja 2ga miłość więc gramofon będzie musiał znaleźć w zestawie swoje miejsce co na pewno ma wpływ na odbiornik. Amplituner Denona? Trochę mi się to zgryza ze sobą, ale sprawdzimy...

 

Podsumowując - wymagania i ograniczenia wysokie. Chciałbym zaznać odsłuchu na terenie woj. pomorskiego, pomorsko-kujawskiego czy warmińsko-mazurskiego. Czaszka mi pęka Panowie oraz Panie i chcąc wybrać niezależny system, który udźwignie to wszystko oraz sprosta wymiarowym ograniczeniom przez szerokość ściany i kubaturę pomieszczenia chyba będę musiał iść na jakiś kompromis, jak sądzicie?

 

Z góry dziękuję za przeczytanie tego postu oraz wszystkie odpowiedzi.

 

Pozdrawiam,

post-51085-0-66248700-1376263093_thumb.jpg

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Coraz częściej pojawia się prawie ten sam temat na tym forum.

Proponuję wykazać trochę inicjatywy i poczytać podobne tematy zanim założy się prawie identyczny co inne.

 

Poniżej lista ciekawych tematów:

 

Zestaw KD za 10000zl

Kino z dobrym stereo 12k - 13k itp.

amplituner,wzmacniacz,końcówka mocy

Odwieczny dylemat - stereo na amplitunerze wielokanałowym i BluRay

Amplituner Denon av-3802 vs wzmacniacz Onkyo Integra a-8780

Nowe "prawdziwe" kino domowe - pełny zestaw 7-10 tys i duzo niejasnosci

YAMAHA RX-A 2020 - WRAŻENIA STEREO - POMOCY?

"Dyskretne" kino domowe

Lepszy droższy amplituner i tańsze głośniki czy na odwrót?

 

Za 7000zł TV do kina domowego to chyba jakiś żart? W tej cenie można kupić TV 32" + Projektor Optoma + Ekran

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj,

moje krótkie przemyślenia / propozycje do Twojej konfiguracji zestawu:

1. Jeśli będziesz słuchał także muzyki, zbudowałbym system na bazie amplitunera marki Marantz (np. SR7007 - http://www.q21.pl/marantz-sr-7007.html) lub Arcam (teraz np. AVR 400 - http://www.q21.pl/arcam-fmj-avr400.html jest w świetnej ofercie pakietowej). W kinie nie będzie gorzej, natomiast usłyszysz ewidentny przyrost jakości podczas odsłuchów muzyki. Jako źródło natomiast zastosowałbym jeden z modeli odtwarzaczy Blu-Ray Oppo. Już model BDP-103 - http://www.q21.pl/oppo-bdp-103.html spokojnie sprawdzi się w Twoim systemie, także deklasując szczególnie pod względem jakości dźwięku urządzenia konkurencyjne.

2. Kolumny - Definitive technologu zagrają mocno, dynamicznie, ze świetnym basem. Będzie to bardzo efektowne brzmienie. Avance natomiast to zupełnie inna szkoła - spokojnie, ciepło łagodnie, miękko. Nie wiem jakie są Twoje preferencje brzmieniowe, tak więc trudno jest dobrać, podpowiedzieć optymalną konfigurację. Potrzebuję więcej szczegółów.

 

Konfiguracja tak złożonego systemu, który powinien spełnić swoje zadanie przy projekcjach filmów oraz odsłuchach muzyki, wymaga dłuższej rozmowy oraz odsłuchów porównawczych. Serdecznie zapraszam do naszego salonu na odsłuchy, jako niezależny salon mamy ogromny wybór urządzeń i kolumn dostępnych na miejscu, tak więc wszystko będzie można posłuchać i porównać w jednym miejscu, w identycznych warunkach. W przypadku pytań jestem do dyspozycji.

Pomagamy, doradzamy, wypożyczamy, zapraszamy na indywidualne odsłuchy.

Najlepsze ceny dla forumowiczów magazynu Audiostereo - zapytaj o ofertę! Pełna oferta na stronie www.Q21.pl.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość

(Konto usunięte)

Coraz częściej pojawia się prawie ten sam temat na tym forum.

Proponuję wykazać trochę inicjatywy i poczytać podobne tematy zanim założy się prawie identyczny co inne.

 

Poniżej lista ciekawych tematów:

 

Zestaw KD za 10000zl

Kino z dobrym stereo 12k - 13k itp.

amplituner,wzmacniacz,końcówka mocy

Odwieczny dylemat - stereo na amplitunerze wielokanałowym i BluRay

Amplituner Denon av-3802 vs wzmacniacz Onkyo Integra a-8780

Nowe "prawdziwe" kino domowe - pełny zestaw 7-10 tys i duzo niejasnosci

YAMAHA RX-A 2020 - WRAŻENIA STEREO - POMOCY?

"Dyskretne" kino domowe

Lepszy droższy amplituner i tańsze głośniki czy na odwrót?

 

Za 7000zł TV do kina domowego to chyba jakiś żart? W tej cenie można kupić TV 32" + Projektor Optoma + Ekran

Mnie sie wydaje, że takie tematy nie są bez sensu.

To proste nabijanie frekwencji na forum. Popatrz, że najczęściej są zakładane przez kompletnych nowicjuszy na forum. Zresztą późniejszy ich udział w dyskusji też jest najczęściej znikomy.

Do tej pory obserwowałem to zjawisko bardzo często na forach o tematyce HDTV. Szkoda ze teraz już zaczyna również trafiać na to forum.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zygiush myśle , że DT byłby dobrą decyzją jednak mogą miec za mało miejsca żeby zagrac tak jak powinny , nie mogą przecież stac przy ścianie z racji swojej budowy .

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

stara seria BP ma problem z rozpraszaniem i wymaga więcej miejsca min 50cm, nowa zadowala się śmiesznymi odległościami, def tech pisze w instrukcji, że jest to nawet 10cm, ale staramy się podawać z zapasem, stąd te 30cm.

Zapraszamy na profil Triangle Audio Polska

www.facebook.com/TrianglePolska/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie jak napisał Andrzej, w przypadku BP-8040ST wystarczy dosłownie 7-10 cm i jest to kwestia przetestowana. Dla chętnych - niebawem odbędą się u nas oficjalne odsłuchy tych kolumn. Zapraszamy.

Sprawdź nasze wyprzedaże, zapytaj o rabaty dla forumowiczów. 

https://sklep.rms.pl/wyprzedaz-promocje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przepraszam za zamieszanie. Nastąpiła pomyłka, gdyż nie wiedziałem, że ten temat "przeszedł przez bramkę", gdy zakładałem konto na forum. Mój błąd, moje niedopatrzenie.

 

Uprzejma prośba do moderatorów o usunięcie tematu ze względu na temat założony przeze mnie ponownie,

pt. "System KD do 20k zł. 5.0/5.1"

 

Uprzejmie proszę o wyrozumiałość oraz propozycje rozwiązań zagadki nagłośnieniowej w wyżej przytoczonym temacie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.