Skocz do zawartości
IGNORED

magnetofon DAT pomocy popsułem!


nikifor

Rekomendowane odpowiedzi

bawiłem się moim magnetofionem sony DAT-57ES taśma była na poczatku troszkę pogięta i wciagnełomi ja,sprubowałem ją wyjąć delikatnie i teraz już magnetofon mi nie gra,wcześniej grał i wszystko działało,co się mogło stać?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie jestem ekspertem... ale wszystko wskazuje na to, że coś się popsuło i sprzęt nie działa... Nie sądzę, by ktoś przez forum (na podstawie tak lakonicznych informacji) dokonał innej diagnozy. ;-)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Audio pasjonaci - łączmy się w siłę! :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wszystko kreci i przewija ale czy tak łatwo mogło się popsuć wystarczyło wyciagnąć delikatnie taśmę,poprostu taśma była zagięta i magnetofon ją wciagnoł a przed tem grałi nic nie wciągało,czy coś przestawiłem? czy możliwe jest aby głowica się zabrudziła i objawy będą takie ze nie będzie grało?

 

może chociaz znacie kogoś kto naprawia tego typu sprzety?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

DATy Sony 55/57ES psują się b.często i nawet nie warto już tego naprawiać.

Oddaj do elektronika - może to tylko błachostka a może mechanizm ... trafił.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

udało mi się zrobić już gra!:) ale co z tego jak skwirczy,okazało się ze rolka napinająca taśmę,jest przykręcona śrubką i ta śrubka jest w takim małym plasticzku,i cała ta rolka lata jak szalona,nie da sie jej przykręcić,bo pękła ta podstawa pod śrubkę,raz mi się udało to jakoś zamocno ta rolka na tej prowadniczce musi być ustawiona idealnie

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

widze ze nikt nie chcę pomagać,więc jas też nie powiem jak naprawiłem data,podpowiem że bardzo prosto,obnecnie walcze z wyregulowaniem ciegien i naciagów,nie wiem czy te sróbki nie były tylko pomalowane farą bo jak dokręciłem śrubki na sztywno to nie chciał się przesówać,a jek lekko to ładnie sie przesuwało ale nie jest rolka naciagu stabilna i skwirczy podczas odtwarzania jak docisnę to przestaje

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

musze kupić drugiego data i naucze się naprawiać te daty w zasadzie są bardzo proste wymagają tylko precyzyjnych ustawień i mają gówniany plastik mechanizmu który się łamie

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja się wstydze że jestem Polakiem aty mi tu o błędach,człowieku,polska schodzi na psy,angielskiego się uczmy a ni polskiego

 

byle magnetofon 500zł a zarabiamy 1400 przeciętnie i to jak trafimy fuchę

 

zazdroszcza co niektórzy,najlepiej to nie pozwalali by nic kupić,będe sobie kupował co chce i psuł co chce,i tak tu nikt nie pomaga

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czysta prawda! zamiast pomagać tylko dokuczacie tu ludzią.nikt kto ma trochę wiedzy nie kiwnie palcem aby pomóc ciagle tylko wypisują bzdury o ortografi,sam kupiłem drugiego sprawnego data,niższy model i bede przekładał mechanizmy,a tamten bede miał do zabawy i uczenia się naprawy,teraz bede kombinował jak pozbyć się wciagajacej taśmy w magnetofonie dat,pomału do tego dojdę,ale napewno nikomu nie pomogę

 

DCC marantza sobie naprawiłem,kupując uszkodzonego philipsa,i gra mi pięknie,dd82 to świetny magnetofon i nie sprzedam go nigdy,będzie robił za przetwornik do data bo ma zdecydowanie bardziej muzykalny dzwięk od sonego,sony paskudnie syczy i gra technicznie

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pisz po polsku to pomożesz użytkownikom skupić się na audio-problemie a nie na próbach logicznego odczytania twoich postów.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja się wstydze że jestem Polakiem aty mi tu o błędach,człowieku,polska schodzi na psy,angielskiego się uczmy a ni polskiego

 

byle magnetofon 500zł a zarabiamy 1400 przeciętnie i to jak trafimy fuchę

 

zazdroszcza co niektórzy,najlepiej to nie pozwalali by nic kupić,będe sobie kupował co chce i psuł co chce,i tak tu nikt nie pomaga

 

Tak się wstydzisz być Polakiem? Jak bym tak pisał w swoim języku też bym się wstydził.....

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

TA-E80ES | TA-N55ES MKIII | SS-G3 | CDP-X77ES | TC-K730ES | TC-K990ES | TC-765 | DTC-60ES | PCM-501ES | ST-S770ES | DENON DP-47F + AT AT33EV MC | JVC BR-7000ERA | PIONEER CT-9R

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja się wstydze że jestem Polakiem aty mi tu o błędach,człowieku,polska schodzi na psy,angielskiego się uczmy a ni polskiego

 

teraz bede kombinował jak pozbyć się wciagajacej taśmy w magnetofonie dat,pomału do tego dojdę,ale napewno nikomu nie pomogę

Tak Nikifor zapewne jesteś Polakiem i postanowiłeś właśnie zaprezentować jedną z najgorszych naszych cech. "Jak mi nikt nie pomógł to i ja nikomu nie pomogę".

Prosta droga do (waga trudne słowo) eskalacji złości i nienawiści.

Człowieku daj na luz albo po prostu przestań się miotać po forum i kaleczyć język ojczysty.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

raptem 20postów i będzie mnie tu umoralniał? przypominam że to wy schodzicie z tematu i gadacie o głupotach zamiast opdowiadać krótko i na temat,np: nie pomożemy ci!!!

 

Problem rozwiązany,mechanizm naprawiony,wymieniony na inny,przesmarowany ,działa jak nowy:) zamykam temat!

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co się z tymi ludźmi dzieje dzisiaj...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

TA-E80ES | TA-N55ES MKIII | SS-G3 | CDP-X77ES | TC-K730ES | TC-K990ES | TC-765 | DTC-60ES | PCM-501ES | ST-S770ES | DENON DP-47F + AT AT33EV MC | JVC BR-7000ERA | PIONEER CT-9R

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie macie co robić? temat zakończony!

 

niedowiedzieliśmy się od was nic i niech tak zostanie,daty były i będą owiane tajemnicą,moze to i lepiej bo taniej będe mógł kupić jakiś na częśći

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

>>dariusz964

Niech kolega zacnie wymagać najpierw od siebie, a później od innych.

 

Mógł przecież na początku przeprosić wszystkich za stan swojej wypowiedzi oraz za ubytki językowe itp., bo... nie jest Polakiem...., a kolega idzie w zaparte i próbuję być lepszy od innych. Dlatego nie dziw się, że reszta nie ma zamiaru pomagać komuś, kto uważa wszystkich za debili....

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

TA-E80ES | TA-N55ES MKIII | SS-G3 | CDP-X77ES | TC-K730ES | TC-K990ES | TC-765 | DTC-60ES | PCM-501ES | ST-S770ES | DENON DP-47F + AT AT33EV MC | JVC BR-7000ERA | PIONEER CT-9R

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:)

DATy kiedyś były za drogie. Jak już staniały to i też staniały nagrywarki CDR które są bardzie uniwersalne i mają mniej zawodny nośnik i mało kto chciał już kupić DATa.

Stąd mało osób je zna . Powinieneś sam poszukać na forum ludzi któzy się czymś takim bawili bo skoro to sprzęt niszowy to i mało osób go zna i jest mało prawdopodobne ze akurat taka osoba trafi do Twoich pytań .

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zajmuje się kolekcjonowaniem starego mało znanego sprzętu audio,fascynuje mnie wszystko co nie jest popularne i było kiedyś uznawane za sprzęt klasy hai-fi,dlatego chciał bym mieć sprzęt sprawny nie uszkodzony,i tak jestem obecnie posiadaczem magnetofonu marantz-dcc82 z którego to jestem bardzo zadowolony,ostatnio dabyłem do niego nietypowego świetnego pilota uniwersalnego,też mało znanego u nas w Polsce,widziałem tylko taki jeden na niemieckim EBAY,pilot jest świetny duży jak cholera,ale obsługuje wszystkie zprzety marantza,w tym dcc-82 i myślę ze nie spotykany u nas magnetofon DAT marantz również.

Sony dat np modlem 77ES jest u nas tez mało popularny i raczej nie do kupienia,57ES który posiadam obecnie też osiąga szalone ceny na rynku wtórnym pomimo upływu lat,

 

:)

DATy kiedyś były za drogie. Jak już staniały to i też staniały nagrywarki CDR które są bardzie uniwersalne i mają mniej zawodny nośnik i mało kto chciał już kupić DATa.

Stąd mało osób je zna . Powinieneś sam poszukać na forum ludzi któzy się czymś takim bawili bo skoro to sprzęt niszowy to i mało osób go zna i jest mało prawdopodobne ze akurat taka osoba trafi do Twoich pytań .

 

 

a to nietypowy pilot uniwersalny marantza,za pomocą którego można sterować magnetofony cyfrowe,da,dcc:)

 

nagrywarki do audio mnie nie interesują,bo mają kiepski dzwięk,i są takie beż życia,daty mają o wiele lepszy dzwięk,i za to ze są tak mało popularne to właśnie dlatego mnie interesują,za kilka lat taki sprzet będzie fascynował,dzieci które zostały wychowane w dobie internetu i płyt blue rej oraz cd.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nagrywarki do audio mnie nie interesują,bo mają kiepski dzwięk

Nie dotyczy to Pioneera PDR 05 i odpada zabawa z taśmami które wcześniej czy później padną tak jak i z zawodnymi i skomplikowanymi mechanikami DATa .

A co do fascynacji starymi nośnikami to do niedawna jeszcze miałem decka Pioneer CT 979. Na dobrej metalce grał rewelacyjnie ale nie dam za taśmę od 150zł wzwyż

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie wiedziałem ze taśmy matalowe są takie obecnie drogie,jeśli chodzi natomiast o śćieralność kaset dat dcc to liczę się z tym,ale w zasadzie to będe słuchał z tych nośników sporadycznie,raczej chodzi mi o skompletowanie wpełni sprawnego,obecnie już żadkiego sprzętu audio,jeśli chodzi natomiast o magnetofony cyfrowe które obecnie p-osiadam to są świetne jako przetworniki audio obydwa mają dobry dzwięk,marantz jest muzykalny a sony precyzyjny,na słuchawkach i wzmacniaczu lampowym wolę marantza,natomiast jesli chodzi o data to podłączam go wejściem cyfrowym do marantza i mam muzykę bezstratną np zgraną z gramofonu,bo dcc troszkę kompresuje dzwięk,ale napewno jest 100razy lepiej jak mp3

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

      Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Słuchawki

      Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

      W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

      audiostereo.pl
      audiostereo.pl
      Muzyka 15

      Marantz Cinema 30

      Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Systemy

      Indiana Line Diva 5

      Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Kolumny

      Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

      O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

      AudioNews
      AudioNews
      Newsy
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.