Skocz do zawartości
IGNORED

magnetofon DAT pomocy popsułem!


nikifor

Rekomendowane odpowiedzi

Dla zabawy to czemu nie .

Sam jeszcze trzymam PDR 05 chociaż prawie całą muzykę mam na dysku 2T i leci to przez strumieniowiec. A dla zabawy kupiłem sobie korektor z z analizatorem widma. Jest poza torem , chodzi o te " skaczące słupki "

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

też myślałem o tym aby pod to wszystko zastosować sqisboxa calasic,ale są dwa powody dla których tego nie zrobię,

1 to jego dostępność a drugi to cena,zresztą jak się ma za dużo muzyki to też zamiast słuchać skacze się po utworach:) w zasadzie rejestratory audio można wykorzystać jako świetne nagrywarki audio np radio,gramofon,kiedy natomiast uznam ze dzwięk jest mało wymagający,zawsze to wszystko można podłączyć pod jakiś dobry zewnętrzny przetwornik,jesli komuś się to nie podoba,to jego problem,jak już mówiłem nie lubię tego co mają wszyscy,czyli PC-dac itp nowinki techniczne,dzięki temu można się np nauczyć naprawiać tak mało popularne DATY:) a ci co puszczają muzykę z plików,raczej nie bedą mieli o tym zapomnianym, formacie pojęcia.

 

Jeśli ktoś chce mieć unikatowe sprzęty to niech ma a co do dzwięku to zapewniam ze taki marantz dcc jako przetwornik z dobrym transportem zdeklasuje wszystkie suche chińskie mini daci.

 

Jeśli chodzi o korektor graficzny to jest wskazany jak najbardziej do wzmacniacza lampowego,te które słuchałem bez korekcji to tragedia i były to wysokie modele,sam mam małego lampowca i bez korekcji gra kiepsko,natomiast z korekcją super:)

 

ciekawi mnie tylko czemu magnetofony cyfrowe takie jak np:daty trzymają ceny na allego,i jeśli trafi się wysoki model po przystępnej cenie to jest spore zainteresowanie? czyli pomysł na kolekcjonowanie takiego sprzętu nie jest taki zły:)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pisałem że korektor poza torem TYLKO do wizualizacji.

Korektor z dobrą lampą ?

Nie , no poleciałeś...

 

DATY z czasem polecą z ceną jeszcze bardziej. Tak jak decki kasetowe. W cenie zostaną tylko rodzynki w fabrycznym stanie dla kolekcjonerów a nie jako źródło muzyki .

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czy ja wiem czy deki spadły z cen? nie do końca się z tym zgodzę,raczej te wysokie modele osiągają zawrotne ceny,sony K950 prawie 900zł nie dał bym nigdy za coś takiego

 

z dzwiękiem w starym sprzecie to też bywa różnie,nie każdy preferuje dzwięk wielobitowców,ja np nie mogę tego słuchać,bo mnie męczy,jestem miłośnikiem dzwięku układów TDA 1543,1547,1541, miałem dość dobry uznawany za całkiem niezły odtwarzacz SACD philips 950sa czy jakoś tak na AD1955 i czy aż taki był wspaniały w porównaniu z dcc,marantza? powiem tak,napewno SACD przebija dynamiką ale słuchałem to przez HD580 i otl kamyka i preferuje daki muzykalne i grające anologowym dzwiękiem,aż chce się podskakiwać,WM8740,41 też kiszka,

 

stare dobre TDA1543 1541 to one śpiewają przepiękną średnicą,mam DAT1000 i tam siedzi TDA1541,to jest arcydzieło dzwięku,a słuchałem dobrych sprzetów na audio schow,i dupy nie urywało,Bednar Audio,obalił wszystkie konstrukcje analogowo lampowe za kilkaset tysięcy,z dupnego laptopa,i jakiegoś daca,nie mogę się doczekać aby znowu go posłuchać

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.