Skocz do zawartości
IGNORED

kolumny podstawkowe za ok. 3000zl


Marcin_49996

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich bardziej doswiadczonych i obeznanych 2 kwestiach audio. Nastal czas na zmiany a mianowicie tymczasowo pewnie znowu okolo roku wyprowadzam sie na inne mieszkanie gdzie bede mial mniejszy salon anizeli dotychczas a mianowicie 4.6X4.2, co za tym idzie moje podlogowki sa za duze(swans diva 6.2f) i ida w opakowanie i do schowka. Teraz zwracam sie z pytaniem do Was...szukam podstawkowych, uzywanych, ktore prezentuja styl ala sonus faber concerto(jak dla mnie wizualna bajka), ktore zagraja dzwiekiem dynamicznym z lekkim wykopem, bron Boze ocieplonym i przymulonym, definitywnie po ciemnej stronie mocy (cos w stylu dali+rotel), jednoczesnie bardzo detalicznym wrecz analitycznym(cos w stylu dali+denon), nie wiem jak to okreslic fachowo po "waszemu" ale kocham dzwiek perkusji nawet gdyby reszta miala na tym ucierpiec...bedzie to gralo pod (nie zbesztajcie mnie z gleba za to bo stesknilem sie za tym charaktetystycznym brzmieniem i chce na troche przynajmniej do niego wrocic) denonami dcd+pma 1500ae chyba ze uda mi sie dostac w deutschlandi za rozsadne pieniadze wiekszych denonskich braci z serii 2000ae...moje tymczasowe typy to narazie (jeszcze nie odsluchane):

Usher 718

Sonus faber concerto

I bylbym wdzieczny za dalsze sugestie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zapomnialbym dodac jeszcze ze slucham bardzo roznorodnej muzyki, od rocka, punkrocka po dubstep i dnb, czesto tez slucham muzyki typowo wokalnej a ostatnio katuje kawalki wokalistki Nneka...a i zdaje sobie sprawe ze podstawkowe raczej do dubstepu i dnb sie nie nadadza...takze tym prosze sie nie sugerowac.

 

Może Audiovector M1 Signature.. Słuchałem ich u znajomego. Grają mocno, czytelnie ale nie są jakieś bezuczuciowe.

ciezko mi sie do tego przyznac ale jesli chodzi o podstawkowe stawiam PRAWIE na rowni design z dzwiekiem...a te audiovectory nie wygladaja zachwycajaco jednakze dziekuje za sugestie

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Quadralami się zainteresuj.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Jeśli DAC - to NOS-DAC z buforem lampowym, jeśli wzmacniacz - to Pure Class A.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystko spoko jednakze oddalamy sie od poczatkowego zalozenia ze kolumna ma zachwycac jak wymienione przezez mnie dwie swoim designem.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystko spoko jednakze oddalamy sie od poczatkowego zalozenia ze kolumna ma zachwycac jak wymienione przezez mnie dwie swoim designem.

 

O gustach sie nie dyskutuje :) czyli co dla jednego piekne dla drugiego obrzydliwe.

 

Ps Niech mnie ktos poprawi ale Sonus faber concerto to sie w Dubstepie chyba nie sprawdzi...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie musisz sie poprawiac gdyz sam na poczatku zaznaczylem ze kolumny sie nie nadaja...i nikt nikogo gustubnie podwaza, podajac 2 pierwsze kolumny liczylem na sugestie o podobnym designie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Użytkownicy+

Salon masz i tak dość spory, może spróbuj zastosować inne kable (Nordost, lub rodzimy

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) ) lub zmień daca na jaśniej grającego np. Mytek.

 

Nie znam kolumn, które by spełniały Twoje kryteria. Może znajdziesz coś w klubie

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Polecam coś z Focala- może uda Ci się gdzieś wyrwać Electrę w tej cenie (ale pewnie jeszcze z serii przed "Be"). No i oczywiście JBL Ti1000, których sam używam. Bardzo wszechstronne, dość detaliczne (z racji tytanowej kopułki), wybitna stereofonia i uderzenie jak z podłogówek. Za 3k znajdziesz bez problemu na znanym portalu.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Swans M3 może?

 

Są na allegro za 3,8 tys. zł, wygląd rzecz gustu, ale coś z Sonusów mają, dźwięk wg mnie ciekawy. Mnie by skusiły, gdyby nie wygląd :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Usher 718 i można zakończyć poszukiwania

 

Popieram w odpowiedniej konfiguracji rewelacyjnie grają, ale za 3tyś tylko używane dostaniesz.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Usher 718 i można zakończyć poszukiwania

 

trudno tutaj się nie zgodzić, oczywiście jeśli poszukujemy pośród kolumn używanych, może przy odrobinie szczęścia nawet 719 by się trafiły

Sprawdź nasze wyprzedaże, zapytaj o rabaty dla forumowiczów. 

https://sklep.rms.pl/wyprzedaz-promocje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

    Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Słuchawki

    Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

    W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

    audiostereo.pl
    audiostereo.pl
    Muzyka 20

    Marantz Cinema 30

    Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Systemy

    Indiana Line Diva 5

    Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Kolumny

    Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

    O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

    AudioNews
    AudioNews
    Newsy
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.