Skocz do zawartości
IGNORED

jaki kabel do kolumn mam kupic? pomóżcie mi prosze


tomasz_50680

Rekomendowane odpowiedzi

witam. ampli str-dg710 i mam dwie kolumny magnat monitor supreme 2000 w pokoju ok 35m2. odleglosc kolumn od ampli to max 1,5m z lekkim zapasem. niewiem jaki mam kupic kabel do podlaczenia kolumn do ampli. szukam dobrej porady bo slyszalem ze temat jesli chodzi o kable jest istotny. jaki jest naprawde dobry? lub dobry z takich tanszych. potrzebuje w sumie 3m wiec max 50 mogl bym przeznaczyc na kable ale taniej jak bedzie to sie nieobraze :) z gory dzieki fachmanom za pomoc

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli na kable chcesz wydać 50 zł za 3 metry to podziel sobie te 50 na 3. Wyjdzie Ci około 16 zł z groszami. Wejdź na stronę jakiegokolwiek sklepu audio z kablami na metry i wybierz najdroższe czyli za 16 zł za 1m (nie liczę przesyłki). Z kablami jest tak, że jeden słyszy, a drugi nie. Ogólnie z kwotą 50 zł za 3 metry nie poszalejesz i de facto cokolwiek kupisz będzie dobrze jak na 50 zł za 3 metry:)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może minimalnie poza budżet, ale moim zdaniem warto - Chord Carnival Classic - http://www.q21.pl/chord-carnival-classic.html

Pomagamy, doradzamy, wypożyczamy, zapraszamy na indywidualne odsłuchy.

Najlepsze ceny dla forumowiczów magazynu Audiostereo - zapytaj o ofertę! Pełna oferta na stronie www.Q21.pl.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z kablami nie jest tak ze jeden slyszy drugi nie, po porstu jeden ma wystarczajacy sprzet, drugi nie. Swoja droga na ampli bedzie ciezko o roznice, wiem bo tez przez wiele lat sluchalem na ampli walczac o jakie kolwiek poprawy, roznicy moga bycnie wielkie. Ja osobiscie polece ten przewod

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) wiem alpierd ale to jedyna dobra, a nawet bardo dobra rzecz jaka udalo im sie utworzyc i to pewnie przez pomylke. Kup po 3 metry przewody na strone ,razem 6 metrow. Po drobnych modyfikacjach, a nawet i bez przewod jest duzo lepszy niz duuuzo drozsze przewody. Dodam ze to nie jest reklama, nie jest to moj link z allegro ,wzielem pierwszy lepszy abypokazac o jaki przewod chodzi.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tu na prawdę nie ma co debatować. Kupić pierwszy lepszy kabel w budżecie z przenaczeniem do audio i tyle. Ten sprzęt nie jest wrażliwy na okablowanie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kup sobie 1,5 mm kw. To i tak juz przekroj ze sporym zapasem, ale dla przyzwoitosci i przede wszystkim ze wzdledu na wlasciwosci mechaniczne niech bedzie taki. Ostatnio byl u mnie znajomy, ktory - jak twierdzi - slyszy roznice w brzmieniu nawet w zaleznosci od skladu spoiwa lutowniczego :-))) i twierdzi, ze najlepiej - w ogole ze wszystkich kabli - gra drut srebrny o srednicy 0,5 mm ( co daje 0,2 mm kw przekroju ), gdyz powyzej tej srednicy zaczyna wystepowac zjawisko naskorkowosci i on taki ma u siebie. Ale nie bierz sobie tego do serca, bo w Twoim przypadku dla dzwieku rodzaj kabelkow nie bedzie mial znaczenia.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kup z zapasem po 2m na stronę !

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

 

Potwierdzam kolege. Mimo tego przepastnej róznicy miedzy kablami nie odczujesz na tym sprzęcie ale te kabelki są ok. Aha i koniecznie o 0.5m dłuższe na zapas tak aby nie wisiały w powietrzu ;d

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koledzy, wiadomo ze nie odczuje zmiany, ale jak juz ma kupic to neich kupi cos fajnego, ja mu podalem bardzo dobry kabel ktory nawet swoim wykonaniem powinien kosztowac kilka razy wiecej, wiem bo bawilem sie z kablami. Kiedys przyjdzie czas ze kolega zmieni ampli na cos zacniejszego i juz kabel bedzie jak znalazl, A podalem 3 metry na strone nie z racji zeby byl zapas tylko z wzgledow czysto sonicznych, nawet jakby w tym przypadku nie mialo to sentu. Ja sie bawilem w przeowdy licowe, srebrne, transparenty, jantzeny itd, niestety to nie o to chodzi.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czyli kupic jeden z podanych przez was kabelkow tylko inna srednice? zalecacie 1,5mm a podajecie linki do aukcji gdzie sa 4mm a na drugiej 2,5mm.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To kupuj nie srebrny, tylko miedziany 2 x 0,5 mm średnicy za grosze i zobacz, co będzie; a wydasz tylko 6 zł.

U mnie się sprawdził...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ring radiator rules

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

aha jeszcze jedno czy kabel najlepiej jest obrobic na koncach jakimis wtykami, bananami? w kolumnach jest na zakrecanie a w ampli mam na klasyczny zacisk.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość rydz

(Konto usunięte)

czyli kupic jeden z podanych przez was kabelkow tylko inna srednice? zalecacie 1,5mm a podajecie linki do aukcji gdzie sa 4mm a na drugiej 2,5mm.

 

Kolego!kup kabel który podałem w linku,jak nie to kup najtańszy jaki jest ,a za resztę pieniędzy idż na piwo!!.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli masz tak krótkie odcinki i nie korzystasz z kolumn do dyskotek które potrzebują sporo amper to faktycznie lepiej iśc w strone jakości niż grubosci przewodów. Wspomniany przez kolegow kabel o średnicy 0,5mm z dobrych materialow byłby wystarczający i zagrałby lepiej niż grube tanie wynalazki wątpliwej jakości. Sa oczywiście wyjątki. Sam z czasem będziesz wiedział czego szukać.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli masz tak krótkie odcinki i nie korzystasz z kolumn do dyskotek które potrzebują sporo amper to faktycznie lepiej iśc w strone jakości niż grubosci przewodów.

To na co mu 4 x 22cm woofery? Rozumiem ze 35m to sporo metrow, ale za kase Supreme 2000 kupil bym mniejsze, ale lepsze kolumny.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

?👈

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

To na co mu 4 x 22cm woofery? Rozumiem ze 35m to sporo metrow, ale za kase Supreme 2000 kupil bym mniejsze, ale lepsze kolumny.

 

Racja trochę się zagalopowałem.Osobiscie szukałbym używek i w trochę wyzszej cenie może jakiś Audioquest lub Kimber?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dam ci kolego dobry patent. Te głośniki będą grały dołem, ale można to poprawić. Spróbuj je podłączyć koncentrykiem antenowym, dwoma kablami na jeden głośnik, połaczonymi tak że na koncu ekran jednego łaczysz z żyła drugiego i do zacisku i żyłę pierwszego z ekranem drugiego i do zacisku. Odpowiednio zabezpiecz końce i najlepiej dolutuj po 3-5 cm normalej linki aby bez problemu wkładać to w zaciski. Porównaj potem z normalnym przewodem głośnikowym. Myślę że zostaniesz przy koncentryku :). Mam jeszcze lepszy patent ale to zostawię dla siebie :)

Tak nawiasem: te twoje głośniki nie są aż takie złe; oraz okablowanie ma minimalny wpływ na pracę, różnice są subtelne, ale są. Jeżeli się weźmie wszystkie możliwe subtelności razem, można mieć system grający genialnie albo i nie.

Pozdrawiam, i zachęcam do eksperymentowania.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )


z



z


zewnetrzne wymiary to 9mx6m=54 - 6m tarasu = 48m i tyle mam podlogi i jest dodatkowo otwarte na korytarz ktory ma 13,5m2. wczesniej m2 ktore napisalem to metry ktore sa obliczone z uwzglednieniem skosow i zaliczane jako uzytkowe.



z



zewnetrzne wymiary to 9mx6m=54 - 6m tarasu = 48m i tyle mam podlogi i jest dodatkowo otwarte na korytarz ktory ma 13,5m2. wczesniej m2 ktore napisalem to metry ktore sa obliczone z uwzglednieniem skosow i zaliczane jako uzytkowe.


najnizszy punkt to 1m a najwyzszy to 2,54m. dlugosc skosu mierzac po podlodze od 1m do 2,54m wynosi 2m.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 8 miesięcy temu...

Witam.

Podepnę się pod temat.

Mój zestaw to NAD 3240PE + Dali 505 spiete jakimiś tak Klotz-ami.

Chciałbym wymienić kable na lepsze.

Tylko czy jest sens ?

Czy w tym zestawie na lepszych kablach usłyszę różnicę ?

W jednym ze sklepów internetowych polecono mi do mojego zestawu van den hul clearwater 50zł/m - dla mnie to absolutne maximum.

Zastanawiam się jednak czy mój zestaw zyska na tym dźwiękowo.

A może polecicie coś innego.

Chętnie kupię używki.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 7 miesięcy temu...

Kup z zapasem po 2m na stronę !

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

Miałem kiedyś jakiegoś Procaba grubości węża ogrodowego.

Dźwięk się dociążył i zamulił, przybyło dużo basu.

 

Podłączę się do tematu. Również szukam kabla głośnikowego, w rozsądnej cenie, do sprzętu vintage.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 10 miesięcy temu...

Ja posiadam kable głosnikowe w grubym ekranie z pcv elastycznym REDS - Polski producent, 2x2,5 kwadrat czysta miedziocha OFC - gra oki ale porównan nie miałem, warto kupic zamiast niego Chord Carnival Silverscreen czy nie zawracac sobie głowy?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 3 miesiące temu...
  • 2 miesiące temu...

jak chcesz od polskiego producenta to sprawdź tutaj:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

u nich staram się kupować całe okablowanie do domu i muszę przyznać, że jest ok

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.