Skocz do zawartości
IGNORED

Nowość, Hi End w małęj mocy?


78marek

Rekomendowane odpowiedzi

Nowość, Hi End w małej mocy?

Ogólnie czysta klasyka sterowania się tranzystorów jest jedna i nie do pokonania i dlatego układy scalone z tej techniki wylatują, choćby z tego powodu że nie wszystko w nich można dobrze zrobić, np. ekrany wewnętrzne i węzły prądowo napięciowe –do których potrzeba więcej wyprowadzeń plusów i minusów zasilania.

 

Cała audio technika czystych domowych wzmacniaczy jest oparta o możliwość pozyskania liniowych tranzystorów mocy, które obecnie dla niektórych tranzystorów mocy, o odpowiednich wzmocnieniach, mają niewielką dynamikę liniowości Ic=1---1.7A i do tego podałem prosty układ pomiaru tranzystorów mocy polegający na przełączanej proporcji prądu bazy i obserwacji liniowości proporcji prądów kolektora -co też można zrobić inaczej dodając do odczytu woltów-amperów (rezystora kolektora) dzielniki aby tylko obserwować zmianę i nieliniowość tej samej wartości wskazanej i nie zależnie od zakresu prądu kolektora.

 

Oprócz starań dla liniowości tranzystorów mocy i inne stopnie wzmocnienia mają klasycznie czystą liniowość sterowania się, w do tego odpowiednich punktach pracy o małej rezystancji dynamicznej, z możliwością przyśpieszania tranzystorów na rezystancjach szeregowych bazy, poprzez dobór pojemności bocznikującej rezystor szeregowy bazy.

Zastosowana jest możliwość stabilizacji dynamicznej prądów spoczynkowych tranzystorów sterujących i tranzystorów mocy, co zbliża jakością wzmacniacz w kierunku wzmacniaczy kl.A .

Okazało się że każdy głośnik normalnie spala się, dla niewielkiej stałej mocy powyżej mocy P=3W, bo całe ciepło wydziela się na cienkim drucie cewki głośnika o małej masie.

Drugą ważną rzeczą jest normalna liniowość wychyłu membrany głośnika do przyłożonej mocy i wynosi ona P=1W i w tym zakresie liniowości średnie i wysokie tony głośnika szerokopasmowego są czyste lub czyściejsze jak inaczej, co praktycznie jest spełnione np. czterema TV małymi głośnikami eliptycznymi typu 120-D39E 8R/15W i wtedy dla wzmacniacza P4W8R jest spełniony warunek najwyższej liniowości głośników P= 4x 1W i taka kolumna głośnikowa jest lekka i płaska i dobra powiesić na ścianę.

 

Nawet dla dokładnej aplikacji zasilania i montażu takie wzmacniacze jakościowo są konkurencyjne dla wzmacniaczy na lampach elektronowych.

Podany wzmacniacz kl.A typu P2W16R wymaga stosowania spodniej pyty aluminiowej i radiatorów, bo stała moc cieplna jest nie mała, a tranzystory nie mogą się dużo przegrzewać, bo tracą jakość.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

post-51123-0-19153100-1376637936_thumb.gif

post-51123-0-76041600-1376637951_thumb.gif

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Już tu był, pod innym nickiem, ale nie pamiętam dokładnie jakim. Temat do kasacji, bo jeszcze ktoś będzie chciał zbudować te układy z powyższych schematów.

 

Oj te elektroniki co normalne i najlepsze w Wszechświecie to do kosza kierują i i i nigdy w takim przypadku podają konkretnego powodu a zawsze tylko ogólniki.

Każdy jakoś zaczyna i jeden ma postępy a drugi nie. Dlatego moje projekty dojrzały i są wysokiej klasy lub realnie najwyższej klasy. Problemem są jedynie audio czyste tranzystory polskiej lub francuskiej produkcji, które już nie są produkowane i nie są to stare tranzystory ale najwyższej klasy i japońskich nie potrzeba szukać, chociaż wiele z nich jest podobnych i także sowieckich.

 

Czy na tym forum są osoby co w różny sposób mierzyły-badały tranzystory i bawiły się audio elektroniką, tworząc swoje własne schematy? Jeśli nie to jak mogą wiedzieć co jest najlepiej?

Wystarczy tylko zrobić przedwzmacniacz BC108/BC108 sprzężony galwanicznie aby przekonać się czy potrzebne są komuś lampy elektronowe, ale układy tranzystorowe muszą mieć ekrany wewnętrzne, bo przy tak małych odległościach elementów układu jest nimi, na zmiennych potencjałach, duże promieniowanie radiowe malej częstotliwości, które źle działa na sygnał i zwiększa jego szumy. Można też zrobić wzmacniacz mikrofonowy -nie na lipnych mikroamperach sygnału, ale jako normalny szeroko-pasmowy i też, w ekranie, o nie dużych szumach.

Inżynier projektujący tranzystory sam nie wie jak najlepiej jest sterować tranzystor i sam niektóre rzeczy musi sobie sprawdzić -jeśli na tym jemu zależy, chociaż wiele rozwiązań sam przewidzi.

78marek to dawne wcielenie MarcFos751 z tego forum.

 

To nowy rodzaj trolla. Zasypuje swoimi nieczytelnymi postami różne fora np:

audiostereo.pl to był MarcFos751

diyaudio.com to mac1257

Audiohobby.pl to cin157

diyaudio.pl to marek157

diyaudio.ew to marek157

forum.majsterkowicza.pl to fageKis

mt.com.pl to marek717

elektronikadlawszystkich.fora.pl to mkfos

forum.elportal.p to olah157

...

 

Jedynie gdzie go nie ma to elektroda.pl bo tam moderacja nie pozwala na kaleczenie polskiego języka.

Nigdy też nie odpowiada na zadane pytanie tylko produkuje następny schemat.

 

Pozdrawiam

JarekC

Dzięki Jar1. Właśnie ta oryginalność jest normalnością, tylko cenzurowaną i wcześniej takich normalnych schematów nie było, oraz często wielu ludziom skąpią dobrych informacji i też są tacy co tylko szukają schematów a nie je tworzą, w oparciu o bezwzględne pomiary tranzystorów.

Różne są drogi tych co podają dobre informacje, a moja nie była łatwa i co ciekawe tej informacyjnej luki lub czarnej dziury w audio technice nikt zapełnił i przypadło to mi. Może i też dlatego że nie liczę się z elektronikami, co wszystkim skąpią wiedzy i są to tacy co chcą czuć swoją pozycję.

 

Ten co coś z tych rzeczy sobie sam zrobi to będzie wiedział co to jest warte. Czasem trudno jest zrobić cenzurowane rzeczy i coś przeszkadza.

78marek

Aby jakakolwiek wynalazek miał uznanie musi najpierw ujrzeć światło dzienne.

Z tego co można wyczytać z twoich wątków - a sporo takich stworzyłeś na różnych forach i pod różnymi nickami, żadnej ze swoich konstrukcji nie zaprezentowałeś, nie umieściłeś też żadnych symulacji poprawności działania układów oraz ich parametrów, kończyłeś jedynie na prezentacji dość absurdalnych schematów konstrukcji których opis zrozumiały jest chyba tylko dla osób po spożyciu dużej ilości psychotropów, na pewno nie jest zrozumiały dla forumowiczów z wątków o sprzęcie audio na co dowodem są reakcje na twoje wpisy, sugeruję poszukanie innego grona odbiorców, takiego który będzie zainteresowany tymi wypocinami bo aktualnie w tym wątku ludzie biorą udział tylko w charakterze ostrzegawczo - humorystycznym.

A jeśli najlepszym humorem jest to wszystko co jest źle pokazywane ludziom i na forach w każdym państwie i nie zależnie od ilości ludności -czyli z wpisów na mój temat wynika że wszyscy są sparaliżowani i nawet nie zrobią sobie najprostszej rzeczy aby ją opisać, jak jest dobra -jak na razie niema reklamacji na moje schematy, najpierw trzeba sprawdzić aby cokolwiek z tych rzeczy źle oceniać.

Schematy rysuję normalnie na edycji obrazu programem Microsoft Office Professional Edition 2003 lub 2007. Uważam że ten sposób jest najlepszy i tylko pobiera się z jakiegokolwiek schematu elementy i skleja w nowy i nie potrzeba banku części i nie schodzi to długo czasu.

Nic jest stare np. jak polskie-francuskie byłe tranzystory i obecnie nie są stare, tylko że ich niema -nawet w USA ludzie do tej pory lepszych nie mają.

Właśnie te wzmacniacze małej mocy są konkurencyjne do tego co oferuje audio technika, bo łatwizna i realność wykonania ludźmi takich wzmacniaczy jest dla biznesu groźna. Inne dobre schematy moich wzmacniaczy większej mocy są tylko w zastosowaniu specjalnym i są znacznie droższe i ich się tak biznes nie obawia.

Czyli produkowane wzmacniacze dużej mocy jako domowego zastosowania mogą nagle nie być potrzebne.

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • Biuletyn

    Chcesz być na bieżąco ze wszystkimi naszymi najnowszymi wiadomościami i informacjami?
    Zapisz się
  • KONTO PREMIUM


  • Ostatnio dodane opinie o sprzęcie

    Ostatnio dodane opinie o albumach

  • Najnowsze wpisy na blogu

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat oraz na ukrycie połowy reklam wyświetlanych na forum.