Jump to content

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

Audionews

POKAZ PRZEDPREMIEROWY

Recommended Posts

Adam Ustynowicz / Karol Radziwonowicz

„Chopin – the Space Concert”

 

Formaty: DVD+CD oraz Blu-Ray Disc+CD z

 

Premiera 8.10.2013 r.

 

Album CD zawiera materiał muzyczny z dziesięcioma utworami Fryderyka Chopina, które zabrał w Kosmos płk. George D. Zamka - dowódca wyprawy STS-130 Endeavour, za co został odznaczony Złotym Krzyżem Zasługi w Pałacu Prezydenckim 15 marca 2011 r.

 

Wykonawcą jest pianista Karol Radziwonowicz, który po recitalu w Carnegie Hall w 2001 r. został uznany przez krytyków amerykańskich "pianistą niosącym pochodnię Chopina i Paderewskiego". Pianiście towarzyszy orkiestra Sinfonia Viva, złożona z najzdolniejszych absolwentów Akademii Muzycznej im. Fryderyka Chopina w Warszawie.

/Powyższe zdjęcie przedstawia wstępny projekt opakowania./

 

Film w reżyserii Adama Ustynowicza to połączenie piękna Kosmosu z pięknem muzyki Chopina

i doskonałością myśli technicznej. Pokazanie wyprawy kosmicznej w najbardziej romantyczny sposób.

 

Dowódca wyprawy uwiecznionej na płycie, płk. George D. Zamka przyznał, że tylko muzyka Chopina jest w stanie oddać piękno Ziemi widzianej z orbity.

 

Film został nagrodzony na Międzynarodowym Festiwalu Filmowym w Monaco w grudniu 2012 r. w trzech kategoriach: Najlepszy Dokument Średniometrażowy, Najlepszy Reżyser i Grand Prix Festiwalu.

 

 

Książeczka. Na 50. stronach znajdują się najpiękniejsze fotografie Ziemi wykonane podczas wyprawy STS-130 przez japońskiego astronautę Soichi Noguchi - członka ekspedycji 22/23 do Międzynarodowej Stacji Kosmicznej. Zdjęcia zachwycają jakością oddania kolorów i przejść tonalnych, zwłaszcza podczas wschodów i zachodów Słońca, widzianych z orbity. Fotografie zostały wybrane spośród ponad 150.000 zdjęć wykonanych w czasie wyprawy otrzymanych z NASA.

 

Oprócz zdjęć w książeczce wydawnictwa będzie można przeczytać refleksje George'a Zamki na temat piękna naszej planety, a także tłumaczenie tekstów autorstwa Ignacego Jana Paderewskiego i ks. prof. Michała Hellera.


Recenzje płyt, konkursy, wejściówki, wydarzenia, newsy:
Magazyn Kulturalny Audiostereo zaprasza!

Chcesz zostać partnerem audiostereo? Zajrzyj tutaj.

Share this post


Link to post
  • Recently Browsing   0 members

    No registered users viewing this page.

×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.