Skocz do zawartości
IGNORED

Denon AVR 2113 vs. HK AVR 255 vs. HK AVR 170?


archipo

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

Stoję przed wyborem amplitunera do kina domowego. Do wyboru mam jeden z:

 

DENON AVR2113 7.1

HARMAN KARDON AVR 255 7.1

HARMAN KARDON AVR 170 5.1

 

Pokój 5x4m. Głośniki satelitki jamo podwieszone w narożnikach z aktywnym subooferem (ale chce je wymienić na lepsze). Obraz przekazuję do rzutnika, z PS3, airplay z iphone, z komputera. W jakiej kolejności od najlepszego do najgorszego poustawialibyście powyższe sprzęty?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

który słuchałeś i czemu akurat te?

170 to dużo niższy model niż 255

255 z kolei jest starszy od 2113. Dźwiękowo lepszy ale mający skaler do 1080p a nie do 4K (a to teraz modne).

Możesz nabyć nowy czy uzywany?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Używane. Tylko te z używek mogę mieć na fakturę, a inaczej kupić nie mogę.

- HK 255 kosztuje 1310 zł

- HK 170 kosztuje 1710zł

- Denon 1213 kosztuje 1650zł

Bardzo ważną kwestią jest jeszcze nagrzewanie się. Amplituner będzie stał w ciasnej szafce z otwartym frontem (szerokość 57cm, głębokość 40cm a nad nim z szuflada z PS3. Amplituner wejdzie prawie na styk z szufladą zostanie z 2-3cm luzu. Czy skaler mi jest potrzebny, raczej nie bo używam rzutnika. Liczy mi się dobre zintegrowanie z airplay, PS3, łatwa konfiguracja, prosty dostęp do radia internetowego.Lepsza współpraca z aplikacją do sterowania amplitunerem poprzez iphona. W większości oglądamy filmy ciszej (sąsiedzi), więc lepsza jakość dźwięku ma znaczenie. Ale czy pomiędzy Denonem 1213, a HK 255 jest ona aż tak duża?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj,

brzmieniowo najlepszy będzie AVR255, pod względem natomiast wyposażenia Denon AVR-2113 (to najnowsze urządzenie z podanej trójki). Wybór należy do Ciebie.

Pomagamy, doradzamy, wypożyczamy, zapraszamy na indywidualne odsłuchy.

Najlepsze ceny dla forumowiczów magazynu Audiostereo - zapytaj o ofertę! Pełna oferta na stronie www.Q21.pl.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Haraman 255 przecież nie miał sieci, ani air playa, nie przepuszczał chyba nawet 3d. Brzemieniowo był niezły, natomiast grzał nie niemiłosiernie. Denon 2113 to też niezłe urządzenie ale do kina konieczny będzie sub. Nie porównywałem bezpośrednio go z harmanem ale jeśli chodzi o szczegółowość i mikrodyamnikę powinien być nawet lepszy. Harman bedzie ciemniejszy z obszerniejszym dołem, ale za odpowiada u Ciebie sub.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość dziadekwłodek

(Konto usunięte)

który słuchałeś i czemu akurat te?

170 to dużo niższy model niż 255

255 z kolei jest starszy od 2113. Dźwiękowo lepszy ale mający skaler do 1080p a nie do 4K (a to teraz modne).

Możesz nabyć nowy czy uzywany?

 

Jest kanon dźwięku stero oraz wielokanałowego (kinowego/SACD) i jest też moda - coraz nowsza.

 

Witaj,

brzmieniowo najlepszy będzie AVR255, pod względem natomiast wyposażenia Denon AVR-2113 (to najnowsze urządzenie z podanej trójki). Wybór należy do Ciebie.

 

Jest też HK AVR 255. HK serii X70 mają podobno co najmniej kontrowersyjne zasilanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A problem przegrzewania? W załączniku pokazuję szafkę w której będzie stał (od góry będzie tylko 1cm przestrzeni, po bokach po 6cm). W ostateczności mogę zrobić dziurę pod nim i podłączyć wiatraczek. Chyba że uważacie że otwarty przód starczy. Nad nim jest PS3, podczas działania konsoli szuflada będzie otwarta, amplituner jest pod spodem.

Co do obsługi sieci faktyczni 255 nie ma, ale w ostateczności mam appletv.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

post-51128-0-31066100-1376749447_thumb.jpg

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli zdecydujesz się na Denona 2113 to poczytaj najpierw tu na forum Kino Domowe na jego temat a tytuł to coś chyba jak : Denon 2113 okropnie się grzeje " albo jakoś tak żebyś nie miał później z nim problemu jak kolega , który go nabył .

 

Temat jest taki jak podałem i jest obecnie na 2 -iej stronie Forum Kino Domowe w połowie strony z tematami więc radzę go przeczytac zanim kupisz Denona 2113 i będziesz miał problem zresztą odsyłam Cię do tamtego tematu .

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to lipa z tym przegrzewaniem 2113. A co sądzicie o HARMAN KARDON AVR 270?

 

Czytając codziennie o kinie domowym powinienem jeszcze powiedzieć że głośniki które mam to:

 

1.Satelity w 4 narożach pokoju do filmów JAMO Apollo 310 Omega A310PDD Dwudrożne, dwugłośnikowe ,

moc znamionowa 50 Watt RMS,

moc muzyczna 70 W, Impedencja 6 ohm,

Skuteczność 88 dB,

Pasmo przenoszenia (podają że albo 45 Hz - 20 kHz, albo 95 Hz - 20 Khz)

2.Centralny JAMO CENTER 40:

System: 2-drożny,

Niskotonowy: 2 x 8cm,

Wysokotonowy: 1 x 2,5 cm,

Moc muzyczna 90 W,

Moc znamionowa 60 W,

Skuteczność: 89dB,

Pasmo przenoszenia: 100 - 20 000Hz,

Impedancja: 8 ohm

3.Subwoofer JAMO E 4Sub.1

System:Aktywny subwoofer BassReflex,

Woofer: 203 mm,

moc znamionowa 70W,

Pasmo przenoszenia: 45 - 150 Hz,

Regulacja częstotliwości odcięcia: 70 - 150 Hz,

Skuteczność 100 dB,

4.Głośniki do muzyki stoją na wysokości głowy Tannoy Mercury m2 - B/Eye:

Efektywność: 88 dB (2,83V/1m)

Impedancja: 8 omów

Moc: 120W max. (10-80W)

 

Pokój ma wymiary 5,25m x 4m w załączniku pokazane ich rozmieszczenie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do Tannoy-ów ten Denon byłby ok , bo kolumienki 8-mio omowe wiec dałby radę i nie wyłączałby się , zresztą z tego co napisałeś to centralny też jest 8 omowy tylko satki są 6-cio ,

a czemu akurat Harmana chcesz , w podobnej cenie niezła jest Yamaha 773 albo Onkyo 717, nie wiem tylko jakby się to miało w zestawieniu z tymi Tannoykami i Jamo ale te ampli spokojnie współpracują nawet z 4 - ro omowymi kolumnami więc tu nie byłoby żadnego problemu . Przypuszczam też , że przy takich głośniczkach jak masz do kina i tak nie usłyszysz czy grają one z HK czy z Yamahą czy z Onkyo . Tannoyki to co innego . Ale o nich i ampli do pary niech się wypowie ktoś kto je miał lub ma .

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wolę kupić zestaw, który będę mógł potem rozbudowa, o lepsze głośniki. Patrząc do instrukcji Harmana 270 tylko on pokazuje rozmieszczenie głośników które mam w pokoju tz. frontowe na szafce + dodatkowe frontowe górne, czyli dokładnie tak jak mam przygotowane kable w ścianie (podłączam w załączniku stronę z instrukcji). Co do ceny kupuję go używanego, a tylko te modele znalazłem na FV. Za Harmana 270 zapłacę 2150zł.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli zamierzasz włożyć go do tej szuflady to ani 255 ani 2113 nie wchodzą w gre. Będą się gasić od razu. Nie wybieraj ich. Co do 170 nie mogę tego powiedzieć bo nie miałem z nim do czynienia pod względem długo trwałego grania.

 

Uważam że będziesz miał problem z włożeniem tam czego kolwiek, chyba że niskie (wysokościowo) modele Maranta. Chyba tylko w tym kierunku możesz iść.

 

Po za tym za używanego 2113 1650 zł do dużo. Za podobne pieniądze możesz mieć nowego. Za 170 1710 zł to także nie dobra cena. Myślę że nowa Yamahae 673 dostaniesz za 1700 zł.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W chwili napisania tego posta byłem absolutnym laikiem, teraz jestem po prostu laikiem. Wiem więcej i trochę sprecyzowały mi się potrzeby. Dlatego proszę o zamknięcie tego tematu. Bardzo dziękuję Wam za pomoc!

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.