Skocz do zawartości
IGNORED

Sprężynowy antyskating - trwałość


JacekPlacek

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

 

Pytanie do kolegów, którzy dłubali przy tego typu rozwiązaniu.

Mówi się ( i pewnie słusznie ), że z czasem nastawy ulegają rozjechaniu na skutek trwałego rozciagnięcia sprężyny.

Nie wiem po ilu latach takie zjawisko zaczyna być wyraźnie widoczne ale czy pewnym odroczeniem "wyroku" w czasie

nie byłoby ustawianie as na 0 po każdorazowym wyłączeniu gramofonu ? Wartość 0 sugerowałaby, że sprężyna jest w stanie

spoczynku a może to nie jest tak prosto jak mi się wydaje bo jest to jakiś układ sprężyn ?

 

Pozdr.

JacekPlacek

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jacku, As sprężynowy znam przede wszystkim z gramofonów firmy Dual, występują tam dwa rodzaje sprężyn, zwykłe spiralnie i wstęgowe jak w zegarach. Parametry obydwu sprężyn są tak opracowane, że nigdy nie zmieniają swych właściwości, a zatem i nastaw. W tej samej temperaturze zawsze mają tę samą wartość.

Mówię o gramofonach nie tkniętych ręką "znafców", poprawiaczy, czy innych idiotów.

W.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki vlado.

A coś wiesz jak to wygląda w SL1210 i jemu podobnych bo te mnie aktualnie najbardziej interesują ?

 

Pozdr.

JacekPlacek

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę że w 1210 można zaufać producentowi, zapewne we wszystkich wyższych modelach również. Niestety Technics to nie mój ogródek:(

Serdeczności W.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

JacekPlacek jedna zasada jeśli ustawisz AS i jest dobrze i nic na słuch się nie rozjeżdża to nie ruszaj.

Chociaż mimo wszytko aż tak na 100% nie ufałbym tym sprężynkom. Tak "vlado" wspomniał niektóre mogą być "ulepszane" przez znafców.

Pozdrawiam,

Paweł

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Najgorsze to mieć do czynienia z zakompleksionym Polaczkiem, któremu dano odrobinę władzy.

"Beware of all those in whom the urge to punish is strong". Nietzsche.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najbardziej stabilny w czasie jest antyskating grawitacyjny (ciężarkowy), wynaleziony przez niejakiego Mister McCrabb'a. Ciężarek dyndający na żyłce zawsze waży tyle co waży, co oczywiste. To zaleta, a wada jest taka, że nie mamy możliwości regulacji antyskatingu ciężarkowego "in the fly", czyli w tzw. locie. Udogodnienie to posiada antyskating sprężynowy, bo jeśli jest poprawnie wykonany to zwykle daje możliwości regulacji podczas słuchania materiału z płyty. Sprężyna może zmieniać swoje parametry z upływem czasu, wie to każdy kto był w wojsku lub szpitalu i spał na wojskowych/szpitalnych łóżkach, hehe. Dwa razy zetknąłem się z zepsutym antyskatingiem sprężynowym w gramofonach: a) Techniksa, b) Luxmana. Sprężyny były prawie kompletnie rozciągnięte, antyskatingi ledwo "załapywały" przy maksymalnych nastawach.

Do sprawdzenia siły z jaką pracuje antyskating służy dość prosty patent w postaci "szubieniczki" Michaela Fremera, a właściwie to Wally Malewicza. Było o tym na forum.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.