Skocz do zawartości
IGNORED

DAC/karta dźwiękowa do 250zł


Arminq

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

jestem nowy na forum i nie chcę wyjść na głupka. W razie gdybym pisał w złym dziale, proszę moderację o przeniesienie tematu. Proszę tylko - podejdźcie do mnie jak do laika. Dopiero zaczynam swoją przygodę z muzyką i nie chcę zrazić się od razu na początku.

Rozejrzałem się trochę po forum, ale niestety nie znalazłem niczego konkretnego w odpowiedzi na nurtujące mnie pytania.

 

Zanim jednak przejdę do rzeczy, proszę, byście mi jak krowie na rowie, łopatologicznie wytłumaczyli, jaka jest różnica między kartą dźwiękową, DACem i wzmacniaczem. Wzmacniacz to chyba się sam domyślam - jest po to, by polepszyć odpowiednie części składowe utworu (mam na myśli bas, średnie tony i wysokie). Chyba że i tutaj się mylę, to proszę o wyjaśnienie. W każdym razie pokrótce proszę, by wyjaśniono mi, co to jest ten cały DAC i czym się różni od karty. I przede wszystkim czy lepiej go kupić niż kartę.

 

Na początek pytanie - czy za 250zł da się kupić DAC/kartę, która da sobie radę z poprawą dźwięku w słuchawkach Pioneer SE-A1000?

 

Przechodząc już do rzeczy, mam następujący problem. Nie dalej jak tydzień temu zakupiłem sobie słuchawki Pioneer SE-A1000. Wszystko by było fajnie, gdyby nie sprawdziły się przewidywania i obawy, które miałem przed zakupem. Słuchawki kompletnie nie nadają się do czegokolwiek, gdy działają podpięte pod zintegrowaną kartę dźwiękową (Realtek)... Niestety, nie posiadam żadnej karty dźwiękowej ani DAC czy wzmacniacza, więc nie pozostaje mi nic innego jak zakup. Nie mam jednak możliwości kupna karty/DAC wewnętrznej, ponieważ gniazdo PCI mam uszkodzone, więc zostaje tylko USB. Jako iż zbliża się kolejny semestr studiów, nie mam zbyt wiele na ten wydatek, a nie chcę kupić czegoś, co mi nie pomoże. Dlatego też zwracam się do Was, forumowicze o pomoc!

 

Proszę, byście podali godne uwagi DAC/karty dźwiękowe pod USB, które poprawią jakość dźwięku płynącego z podanych wcześniej słuchawek. Operuję ograniczonym budżetem 250zł (+/- 10zł). Zależy mi na tym, by do karty dało się podpiąć także głośniki komputerowe (5.1), choć akurat tutaj nie będę wybredny. Jeżeli dałoby radę znaleźć coś w tej cenie, co można byłoby podłączyć również do telefonu, to już w ogóle byłoby super.

 

Polecano mi FiiO E11 i Audiotrak Maya U5, które mieszczą się w moim budżecie, a także FiiO E10 i FiiO E07K, które niestety są poza moimi obszarami. Sam zastanawiałem się nad Creative Sound Blaster X-Fi Sorround 5.1 Pro, lecz szybko z nich zrezygnowałem po zobaczeniu kilku nieprzychylnych opinii. Zainteresował mnie ten Audiotrak, bo pod niego mógłbym podłączyć również głośniki. niestety z drugiej strony FiiO E11 pozwala na słuchanie muzyki z telefonu, na czym bardziej mi w sumie zależy niż na podłączeniu głośników z kompa. Dodam, iż karty używałbym zarówno z komputerem stacjonarnym jak i z laptopem (tylko do gry w słuchawkach) oraz oczywiście z telefonem o ile by się dało.

 

Jestem teraz niestety w zupełnej rozsypce... Nie wiem na co się zdecydować. Polećcie coś innego i przy okazji powiedzcie, czym się kierowaliście przy propozycjach.

 

Bardzo proszę o pomoc! Za wszystkie odpowiedzi z góry serdecznie dziękuję!

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie rozumiem dlaczego tak twierdzisz. Lenistwem byłoby nieszukanie wcale... A ja szukałem sporo. Na różnych forach. Jeżeli chodzi o wytłumaczenie czym różni się DAC od karty dźwiękowej, to znalazłem kilka tematów na różnych forach. Niestety, wytłumaczenia tam napisane są dla mnie zbyt niezrozumiałe. Nie operuję takimi pojęciami (jeszcze, mam nadzieję, ze później to ogarnę), a potrzebuję się dowiedzieć. Wiedza z Wikipedii również nie mówi mi dosłownie nic. Może jestem mało ogarnięty albo wolno się uczę, ale cóż... Taki jestem. Jak dla mnie to "kto pyta, nie błądzi". Ale jak widać niektórzy mają inne zdanie.

Zresztą już samo napisanie wszystkiego co chciałem ująć wymagało trochę skupienia (co w moim przypadku akurat nie jest takie łatwe) i zajęło mi sporo czasu. Mam prawo twierdzić, że samo napisanie mojego tematu nie było lenistwem. A to, że chcę dowiedzieć się WSZYSTKIEGO co mi POTRZEBNE, to chyba tylko na moją korzyć przemawia. Lepiej chyba napisać 1 konkretny post, z kilkoma sprawami i pytaniami niż pisać 30 postów ogólnie.

 

Wracając do tematu - proszę o opinię na temat propozycji, które podałem. Dadzą sobie radę przy Pioneerach SE-A1000? Możecie polecić jeszcze coś innego, by słuchawki grały tak, jak powinny?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ma ktoś jakieś doświadczenie z tymi słuchawkami? Jakiego sprzętu z nimi używaliście? Da się na Audiotraku Maya U5 uzyskać z nimi coś ciekawego i lepszego niż z integrą?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nabyłem Fiio E10 olympus

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

przyjemne uniwersalne ocieplone granie bez naleciałości szumów czy metaliczności, bardzo fajnie zgrał się z grado sr80i

w porównaniu do kary saundblaster recon3di dźwięk może mniej wysilony łagodniejszy muzykalniejszy przyjemniejszy ciut mniej góry ale lepszej jakości bas mniej twardy ale cały przekaz bardziej zrelaksowany muzykalniejszy na wyższym poziomie

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Focal + Naim

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli w porównaniu z Pioneerami SE-A1000 powinno być również dobrze. Tylko FiiO E10 jest sporo droższy od Maya U5, a w obecnej sytuacji to właśnie stosunek cena/jakość liczy się dla mnie najbardziej.

 

Ma ktoś doświadczenie z Audiotrak Maya U5?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

    Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Słuchawki

    Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

    W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

    audiostereo.pl
    audiostereo.pl
    Muzyka 14

    Marantz Cinema 30

    Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Systemy

    Indiana Line Diva 5

    Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Kolumny

    Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

    O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

    AudioNews
    AudioNews
    Newsy
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.