Jump to content
IGNORED

No to w końcu jak mata?

Gramek

Recommended Posts

W opisach wielu mat sprzedający podkreślają, że może ona wpływać na poprawę jakości odczytywanego dźwięku. Ok zamierzam to sprawdzić.

Trochę postów przeczytałem i z żadnego się nie dowiedziałem jaki materiał najlepiej spisuje się na mate..

Można w ogóle to jednoznacznie stwierdzić?

Obecnie posiadam bardzo ale to bardzo cienki filc. Co proponujecie gumę, korek, skórę, korek, akryl czy włókno węglowe? A może jeszcze jakieś mieszanki?

Guest StaryM

(Konto usunięte)

Gumowa mate zamienilem na szklana

A z czego masz talerz? A jak ktoś ma talerz szklany, to jaką powinien mieć matę? ;)

Guest masza1968

(Konto usunięte)

Nie wiem jaki masz gramofon ale zacznijmy od tego, że jeśli to massloader to nie ma mowy o żadnych "miękkich" matach.

Guest miniabyr

(Konto usunięte)

Gramek piszesz,że przeczytałeś sporo postów .Prawda jest taka,że jeśli sam nie zdobędziesz doświadczenia w odsłuchach różnych mat ,to nie będziesz nic wiedział.To jest lekcja do odrobienia.Nawet jak któryś model maty przypadnie ci do gustu , to może okazać się ,że niektóre płyty ma tych matach "przestały grać". Trzeba też pamiętać o kontroli Vta i nacisku igły .Maty mogą być róznej grubości 0,4 mm mata Zontek,- 5mm -"mata" ze szkła firmy Nagaoka.

Guest Synthax

(Konto usunięte)

Trzeba posłuchać. Ja miałem okazję porównać filc, gumę i skórę na 'ciężkim talerzu', i zdecydowanie wybrałbym skórę. Gra najbardziej 'okrągło' ale to naturalnie nie każdemu musi się podobać. Dlatego nie ma recepty. Słyszałem od zaufanej osoby że na akrylowy talerz dobrze dać skórę. Ale to wszystko jest na prawdę względne.

Guest Synthax

(Konto usunięte)

@Gramek

Pytanie czy bardzo chcesz wydać trochę grosza :) Filc nie jest zły chyba w tej konstrukcji. Posłuchałbym jeszcze gumy. Może pożyczył coś ze sklepu i potestował.

A jest to najsłabsze ogniwo systemu czy kierujesz się tylko ciekawością? Może inny zabieg da większą różnicę/poprawę.

Guest frywolny trucht

(Konto usunięte)

Mata... Temat rzeka, a jednocześnie pierdoła, której wymiany na inną nie zauważy pewnie większość użytkowników. Szczególnie gdy grubości mat będą się zgadzały i wkładka będzie miała identyczne warunki pracy :)

Temat maty jest dobry dla tych, którzy mogą zmienić VTA, znają swój system jak zły szelong i wiedzą w jakim kierunku chcieliby dokonać drobnego tuningu. Ale cóż ze zmiany maty gdy gra pre za 100 zł w systemie?

Nic.

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

• Recently Browsing   0 members

• No registered users viewing this page.
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.

wykrzyknik.png

AdBlock blocking software detected!

Our website lives up to the displayed advertisements.
The ads are thematically related to the site and are not bothersome.

Please disable the AdBlock extension or blocking software while using the site.

Registered users can disable this message.