Skocz do zawartości
IGNORED

Marantz pm6004 vs Audiolab 8000a


krukgczapa

Rekomendowane odpowiedzi

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

Posiadam CA 650a co bedzie lepszym rozwiązaniem do roth oli 40 pomieszczenie 16m2.

Z góry Dzieki

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Według mnie obie wymiany nie wzniosą nic szczególnego. Czemu chcesz się pozbyć CA 650? Albo co Ci w nim nie pasuje?

Tamte wzmaki to ta sama półka.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W ca góra pasma jest za bardzo wyostrzona przy dłuższych odsłuchach zaczyna być męcząco;-( Z testów marantz pm6004 jest bardziej neutralny.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Porównywałem 8000se z 6004. Audiolab był pełniejszy z lepszym basem i wokalem z nieco wycofaną górą. Marantz był bardziej szczegółowy z krótkim basem. Scena wszerz lepsza u 6004, wgłąb u audiolaba. Wydajność wyraźnie lepsza u anglika.

 

Z tego co się orientuje roth to raczej jaśniejsze "twardsze" kolumny, z pełniejszym audiolabem może być dobrze, tylko żródło musi być szczegółowe, żeby góre doświetlić.

 

Słyszałem 651a, który był mocny jak audiolab i detaliczny z ładną barwą, może bas tak mocno nie schodził. Znam też 640 był zbyt analityczna i "sucha" nie wiem jak gra 650.

 

8000a podobno też gra inaczej niż 8000s/8000se ale może to co napisałem Ci pomoże.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To pomysł może o NAD326 w UK storach tez na pewno go dostaniesz. Nie będzie Ci swiecił gora a doda ci dynamiki na dole.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a po czym wnosisz ze ca ma wyostrzona góre ? maz jakies cd cz z tv lecisz ?

 

kurde mamy 23 wiek .... dzis w stereo gra wzmak i kolumny, jakas magia czy co ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do cd był marantz cd 52mk2 se i teraz marantz cd4000 próbowałem też pod tv i bez szału myśle że to poprostu złe połączenie Ca z roth oli 40!

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Synthax

(Konto usunięte)

@krukgczapa

 

Testy testami, ktoś ostatnio napisał że testy są coraz mniej rzetelne, nie podaje się porównań i tylko pisze się o pozytywach. Wydaje mi się że te konstrukcje o których pisałeś to tak jak pisał 5z0p3n nie przyniosą radykalnej zmiany...

Pamiętaj że w budżetowych sprzętach warto poświęcić środki i czas na kilka aspektów wokoło tematu: zapewnić klockom dobre zasilanie, dobra listwa, dobre interkonekty, dobre ustawienie kolumn.. Część jazgotliwości i męczące elementy dźwięku można uspokoić. Czasami drobna zmiana ledwo odczuwalna dla jednego klocka, na każdym ogniwie całościowo pomaga odnaleźć znacznie większe zadowolenie z zestawu. A bez tego to nawet klocek za 8K potrafi źle zagrać. Inny fakt to to że niestety dźwięk (szkoła grania) Cambridge zawsze powodował u mnie alergię. Jasno, twardo i napastliwie.

Jeśli musiałbym wybierać z tych co napisałeś to wziąłbym Audiolaba. Ale nie powiem żeby w tym dźwięku było coś wciągającego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do cd był marantz cd 52mk2 se i teraz marantz cd4000 próbowałem też pod tv i bez szału myśle że to poprostu złe połączenie Ca z roth oli 40!

Zmieniles CD-52 na CD4000?? Dlaczego?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

?👈

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zmieniles CD-52 na CD4000?? Dlaczego?

 

nie zmieniłem miałem dwa na porównanie i nic z tego myśle też nad akustyką może tu jest problem lub za małe pomieszczenie 16m2;-)

 

Może jakiś cd ciemno grające naprawde już niewiem...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość numik

(Konto usunięte)

audiolab i marantz 6004 to nie ta sama klasa to CA 650A, dobrze chłop kombinuje. CA po dłuższym czasie staje się męczące. Audiolab to klasa, Marantz 6004 też gra "mocniej" od CA, na dłuższą metę "lepiej" na 100%. Nie wiem co gra dobrze z Roth, ale proponowałbym też odsłuchać Arcama, Roksana i Rotela

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie, jestem tutaj kompletnie nowy choć nie jestem nowicjuszem w audio. Moim skromnym zdaniem Audiolab jest znacznie lepszym wzmacniaczem od Marantza. Brzmi bardziej łagodnie, ma lepszą scenę, jest bardziej detaliczny. Marantz bywa dość natarczywy. No ale wybór należy do założyciela wątku.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość numik

(Konto usunięte)

Witajcie, jestem tutaj kompletnie nowy choć nie jestem nowicjuszem w audio. Moim skromnym zdaniem Audiolab jest znacznie lepszym wzmacniaczem od Marantza. Brzmi bardziej łagodnie, ma lepszą scenę, jest bardziej detaliczny. Marantz bywa dość natarczywy. No ale wybór należy do założyciela wątku.

jak najbardziej Audiolab to wyższa półka, ale to też zależy na czym komu zależy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wolno generalizować, jako posiadacz audiolaba jestem w stanie sobie wyobrazić system w którym marantz zagra lepiej od audiolaba, wszystko zależy od konfiguracji systemu i preferencji słuchacza.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://www.2ndhandhifi.co.uk/amplification/audiolab-8000a-integrated-amplifier-6/

 

http://www.2ndhandhifi.co.uk/amplification/marantz-pm6004-integrated-amplifier/

 

Posiadam CA 650a co bedzie lepszym rozwiązaniem do roth oli 40 pomieszczenie 16m2.

Z góry Dzieki

 

Miałem w domu zestawienie z Oli 40 na 8000a, 8000s plus setki odsłuchów na PM5004, PM6004. Generalnie ja uważam, iż 8000a/s jest ciekawszym wyborem od Marantza. Chyba, że faktycznie byśmy brali pod uwagę wyższe modele Japończyka. Bardzo słusznie pisze również stachus, wszystkie elementy toru są ważne. Masz możliwość testu?

Sprawdź nasze wyprzedaże, zapytaj o rabaty dla forumowiczów. 

https://sklep.rms.pl/wyprzedaz-promocje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie odsłuch odpada a co powiecie na temat onkyo 9050 zebrał dobre opinie z roth 40 może tutaj?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nadal mieszkasz tam gdzie kiedyś?

bo wtedy przeniósłbym sprzęt do tego pokoju od ulicy - z kolumnami na ścianie z oknem od frontu.

a jak gdzie indziej, to daj wymiary pokoju.

 

a z kim mam przyjemność?

 

Przeprowadzilem sie ale wielkość pokoju ta sama 3,4x3,5m2

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie odsłuch odpada a co powiecie na temat onkyo 9050 zebrał dobre opinie z roth 40 może tutaj?

Według mnie onkyo zagra raczej jasno. Słuchałem kiedyś jakiegoś onkyo i tak brzmiał? W tym przedziale poszukaj może jakiegoś harmana, co jest raczej docieplona elektronika. Kolega ma hk970, niezła średnica delikatna góra.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisano 01.12.2012 - 16:33

Cześć,

 

Poniżej zgodnie z obietnicą, moje spostrzeżenia na temat Onkyo A-9050 w kategorii do 2000zł

Wcześniej polecałem wszystkim Xindaka A06, bo tam stosunek cena/jakość jest wybitny. Niezły był też Onkyo A-5VL.

Natomiast w kategoriach neutralności brzmienia, jakości wysokich tonów, rozdzielczości wygrywa A-9050. Nie wypycha żadnego zakresu do przodu. Gra żywo, energicznie, lekko po jaśniejszej stronie, ale nie za jasno. Nie brakuje masy. Z ciekawości właczyłem płytę Nilsa Lofgrena - Acoustic Live, bo ona świetnie pokazuje czy system jest jak żyleta, czy cieplejszy i według mnie, wzmak się tu sprawdził bardzo dobrze i zachował neutralnie. Nie kłuło w uszy nawet z Roth Oli 40, które lubią zagrać ostrzej na górze. Basu też nie brakuje, jest mocny, schodzi nisko gdy trzeba, ale nie traci rozdzielczości. Nie dominuje i nie buczy. Średnica jest i też trzyma fason, nie dominuje, nie czaruje. W droższych wzmakach jest bardziej dociążona, bardziej z przodu. W Onkyo może minimalnie wycofana. Scenie brakuje trochę głębi, ale mam odniesienie do Hegli i innych droższych wzmaków, więc nie jestem tu obiektywny. Za 2tysiaki nie można mieć wszystkiego.

W zakresie funkcjonalności i wyglądu leje konkurencję niemiłosiernie. Wykonanie pierwsza klasa. Aluminiowy panel przedni i gałka głośności. Potwierdzają to też opinie i portfele naszych klientów. Dobrze współpracuje z kolumnami Roth Oli40, Indiana Line Tesi. Całkiem nieźle grał z Minas Anor Studia 16hz(ponad 3 x droższe od niego). Fajnie grał z Paradigm Mini Monitor v.7. Dawał też radę z Xavian XN125 Evo, choć przy większych poziomach głośności te maluchy go pokonały, ale należy to traktować bardziej jako ciekawostkę, bo to nie ten przedział.

Mimo, że nie brakuje mu mocy to jednak pełnię możliwości pokazuje przy wyższej skuteczności kolumn. Musi się porządnie wygrzać.

Na początku, niewygrzany, piał cieniutko. Z czasem nabrał masy, ciepła. Świetnie wygląda, srebrny przypomina klocki z początku lat 80-tych. Sporo wejść w tym cyfrowe 2 x coax i optyczne, wejście gramofonowe, wyjście pre i na sub. Możliwość podłączenia dwóch par głośników. Bardzo fajnie sprawdza się DAC. Cały dzień słucham dzisiaj właśnie po coax, Olive 04hd robi tylko za transport.

Jest to, jak na taki budżet, bardzo rzetelny wzmacniacz.

Według mnie, w przedziale do 2000zł za nowy klocek ciężko będzie coś równie dobrego znaleźć.

Onkyo wraca do gry i dobrych czasów stereo.

Się rozpisałem...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a z kim mam przyjemność?

 

Przeprowadzilem sie ale wielkość pokoju ta sama 3,4x3,5m2

Z klonem partick-a.

Jak widac nawet publicznie nic sobie z tego nie robi. Ze sie sklonowal.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

?👈

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość LeClerc

(Konto usunięte)

Z klonem partick-a.

Jak widac nawet publicznie nic sobie z tego nie robi. Ze sie sklonowal.

 

Pojęciem klona oznacza się w społecznościach internetowych konto użytkownika założone niezgodnie z regułami społeczności i służące celom sprzecznym z jej celami. Zwykle jest kontem wtórnym (tzn. jego założyciel posiada już własne konto w społeczności) i jego profil zawiera nieprawdziwe dane na temat właściciela.

 

Celem zakładania klonów może być np. nieuczciwe wpływanie na dyskusje (poprzez sprawianie wrażenia, że kilka osób popiera jakiś pogląd - podczas kiedy w rzeczywistości jest to tylko jedna osoba) czy głosowania (w społecznościach, w których głosowania są możliwe), rozpowszechnianie spamu przez wewnętrzną pocztę społeczności lub wyłudzanie od innych członków społeczności prywatnych informacji.

http://pl.m.wikipedia.org/wiki/Klon

 

nic takiego w moim przypadku nie zachodzi - to może byś łaskawie odczepił się ode mnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pojęciem klona oznacza się w społecznościach internetowych konto użytkownika założone niezgodnie z regułami społeczności i służące celom sprzecznym z jej celami. Zwykle jest kontem wtórnym (tzn. jego założyciel posiada już własne konto w społeczności) i jego profil zawiera nieprawdziwe dane na temat właściciela.

 

 

nic takiego w moim przypadku nie zachodzi - to może byś łaskawie odczepił się ode mnie.

No tak, swoje usuneles przez Moderacje zeby z tego zaczac nowe zycie. Za duzo wrogow sie narobilo? Siana z filcow tak szybko nie schowasz.

Dno moj mily kolego. Fajnie i bezkarnie bylo mnie mieszac z blotem. Teraz ja sie pobawie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

?👈

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ogólnie takie pie.....lenie o szopenie, Marantz czy Audiolab, jeden woli ogórki, drugi ogrodnika córki, po pierwsze jaki Marantz vs Audiolab?, po drugie japończyk vs anglik? - zależy co kto woli, po trzecie wiele Marantzów nie dorasta do pięt Audiolabowi.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

      Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Słuchawki

      Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

      W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

      audiostereo.pl
      audiostereo.pl
      Muzyka 12

      Marantz Cinema 30

      Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Systemy

      Indiana Line Diva 5

      Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Kolumny

      Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

      O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

      AudioNews
      AudioNews
      Newsy
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.