Skocz do zawartości
IGNORED

TV - ambilight , podświetlanie ściany


Gość cycus12

Rekomendowane odpowiedzi

Dla mnie ambilight jest przykładem tandetnego efekciarstwa w stylu jarmark w Pipidówce Dolnej. Zaznaczam, że jest to wyłącznie moje osobiste zdanie.

 

Oj widzę, że Twojsze jest lepsze niż mojsze, bo jest Twojsze :)

Wiem, że jestem nowy na forum - ale mam prawo zgodnie z regulaminem - wyrazić swoje zdanie.

A co do stóp - odwiedź aptekę... nie potrzeba recepty nawet...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No lubię i dobry ser i podoba mi się ambilight.

A Ty Bobcat jesteś po tej drugiej stronie?

 

Jestem smakoszem serów. Wielbicielem ambilightu - wprost przeciwnie.

 

Oj widzę, że Twojsze jest lepsze niż mojsze, bo jest Twojsze :)

Wiem, że jestem nowy na forum - ale mam prawo zgodnie z regulaminem - wyrazić swoje zdanie.

A co do stóp - odwiedź aptekę... nie potrzeba recepty nawet...

 

Ależ oczywiście. Na tej zasadzie wyraziłem swój (negatywny) stosunek do ambilightu.

Apteki nie muszę na razie odwiedzać, spoko.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No dobrze. Może porównanie było zbyt dosadne. Sorry. Moją opinię na temat ambilight znasz. Uważam to za bajer w wyjątkowo złym guście. Znamienne, że żaden inny producent w to nie poszedł.

 

Z sąsiednim wątku jest udział w rynku. Philips to 4.7%. Spadek w porównaniu z analogicznym okresem roku ubiegłego prawie o połowę. 65.1% to Koreańczycy, ich udział powoli, ale systematycznie rośnie.

 

Każdy wnosi taki wkład w rozwój technologii na jaki go intelektualnie, naukowo i finansowo stać. Jedni dają nam 4K, 8K, OLED. Inni dyskotekowo-odpustowe świecidełko w stylu jarmark w Pipidówce Dolnej. Jaki producent takie nowości.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Philips w zeszłym roku przyniósł potężne straty przy dużym udziale w rynku. Nowy właściciel (TPVision) zmienił politykę - ma być mniejszy udział w rynku ale przynajmniej 2014 ma wyjść na zero pod względem finansowym.

 

Jak zapewne wiesz AL jest opatentowany.

Jeżeli już idziemy w takie porównania... uważasz, że kineskopy trinitron swego czasu były bez sensu bo tylko SONY wycinało je z walca? :)

Z tego co się orientuję, to Philips jest jedynym obecnie producentem TV a androidem - też uważasz, że to takie fatalne i niszowe? :)

 

Tak jak już pisałem, holenderska firma nie posiadająca swoich paneli nie miała możliwości konkurować z koreą. Tak samo jak nie mają japończycy. I to jest fatalna sytuacja bo rząd koreański wspiera producentów, a taka UE ma wywalone na to i niedługo po naszych gigantach zostanie tylko nazwa... Sam Philips odsprzedaje wszystkie swoje działy i zostawia tylko szeroko pojęte sprzęty medyczne oraz Lighting.. Audio (Woox) kupili na przykład amerykanie (Ci sami co kupili Pionieer-a).

 

Oglądam właśnie KSW - rewelacyjnie wyglądają przedłużenia jupiterów które z ekranu wychodzą na ściany.. Przy okazji mam ciut jaśniej w pokoju, nie męcze wzroku a i żona mi nie marudzi, że spać nie może bo za jasno jest jak przy dodatkowej lampce..

 

A co do wkładu w technologię, to Philips przez dziesięciolecia udowadniał, że potrafi... Niestety świat się zmienia i dzisiaj były Goldstar który w latach 90tych był największym pośmiewiskiem...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak zapewne wiesz AL jest opatentowany.

 

Wiem. Dekodery Dolby i DTS również są opatentowane. Ale ponieważ rynek się tym interesuje i potrzebuje - zarówno twórcy filmowi, jak i producenci sprzętu odtwarzającego masowo kupują prawa licencyjne i produkują filmy z tak nagranym dźwiękiem, wypuszczają dyski tak zakodowane, jak też montują takie dekodery w swoich amplitunerach i odtwarzaczach, za każdy egzemplarz uiszczając stosowną opłatę licencyjną, która wchodzi w skład finalnej ceny rynkowej produktu.

 

Nie zauważyłem, aby ktokolwiek poza Philipsem interesował się ambilightem.

 

uważasz, że kineskopy trinitron swego czasu były bez sensu bo tylko SONY wycinało je z walca?

 

To akurat nie, ale Sony odmawiając sprzedaży praw licencyjnych bardzo szybko się na tym "przejechał". Trinitron był przez krótki okres czasu rewelacją, ale konkurencja "wzięła się w garść" tworząc lepsze kineskopy. A Sony został z ręką w nocniku.

 

Z tego co się orientuję, to Philips jest jedynym obecnie producentem TV a androidem - też uważasz, że to takie fatalne i niszowe?

 

Znów to samo pytanie: kto inny się tym interesuje?

 

Czy w ogóle Android to takie cudo? Mam smartfona na tym systemie operacyjnym i wcale nie jestem zachwycony, widzę jego wady. Znawcy tematu powiadają że smartfony na Windowsie sprawują się lepiej.

 

Philips przez dziesięciolecia udowadniał, że potrafi.

 

To było kiedyś. Teraz nie potrafi.

 

Niestety świat się zmienia

 

Niestety???

 

rząd koreański wspiera producentów

 

I to jest kolejny dowód bankructwa skompromitowanych idei neoliberalizmu. Najszybciej rozwijają się kraje, gdzie państwo prowadzi przemyślaną, spójną, konsekwentną politykę gospodarczą. Patrz Chiny czy właśnie Korea Południowa. Szkoła myślenia uważająca, że najlepszą polityką gospodarczą jest brak polityki gospodarczej poniosła w skali świata spektakularną klapę.

 

"Tak zwany wolny rynek jeszcze nigdy, nigdzie i niczego nie załatwił, ani nie wyregulował w skali makro."

Profesor Joseph Stiglitz, laureat Ekonomicznej Nagrody Nobla, wiceprezes zarządu Międzynarodowego Funduszu Walutowego i Banku Światowego, doradca ekonomiczny kolejnych prezydentów USA.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość Gosc

(Konto usunięte)

To akurat nie, ale Sony odmawiając sprzedaży praw licencyjnych bardzo szybko się na tym "przejechał".

No widzisz.A nie sądzisz, że w przypadku ambilightu jest tak jak było z trinitronem?

Że philips uważa, że mają takiego hiciora, że nikomu nie zamierzają go sprzedawać, bo tylko to ich trzyma nad powierzchnią?

 

Znów to samo pytanie: kto inny się tym interesuje?

 

Czy w ogóle Android to takie cudo?

Tu nie masz racji kompletnie. Popatrz na odtwarzacze sieciowe. Nawet te których poprzednie modele były na Realteku 1186, wypuszczając nowe modele przechodzą na procki do XBMC i KitKata. Np. Hi Media.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uważam, że porównanie z Dolby jest zupełnie nie trafione. To w polityce Dolby jest interes by każdy używał ich standardu i płacił licenzje. Tak samo jak jakieś divx itd, to są opatentowane systemy ale firmy żyją z licenzji AL to patent jednego z producentów i w założeniu ma powodowac unikatowość produktów tego producenta. Nie mamy paneli, nie mamy szans w kosztach - miejmy coś extra co może być motorem napędzajcym sprzedaż (a nie jest)...

I skąd możesz wiedzieć, czy któryś z producentów interesował się lub nie AL? Możesz to jakoś wyjaśnić? Siedzę w branży a nie słyszałem o tym nigdy.

 

Co do stwierdzeniem, że masz telefon na Androidzie i że to takie cudo nie jest to chyba nie rozumiesz całego zagadnienia i rewolucji jaką to za sobą niesie. To zupełnie zmienia podejście do Telewizora - to już wyświetlacz z funkcją TV z najpopularniejszym mobilnym systemem na Świecie. Liczyłem że Apple wypuści swój TV ale do tego nie doszło... A Windows Mobile? Poczytaj o podejściu do praw licencyjnych i otwartości systemów - gdzie są oba i co to ze sobą niesie... I jaki byłby to plus, że to WM? I czy któryś producent robi TV na takim systemie? :)

Technologicznie jest to rewolucja. I co najważniejsze - to działa :) TV śmiga fantastycznie (w porównaniu do wcześniejszych Philipsów - platforma Fusion to była padaka, SW był masakrycznie wolny).

 

Pisząc, że Świat się zmienia - pisałem, że niestety i w tym przypadku będę się tego trzymać. Globalizm doprowadził do tego, że nie ma Copy Rights a jest Right to Copy (chiny na przykład), fabryki są tam gdzie w danym okresie jest najtaniej ale to montownie tylko, firmy typu Samsung czy LG są wstanie przewrócić i wykończyć całą branżę przez politykę cenową i kontrolowanie paneli... Ale dalej nie idę w tą dyskusję bo idzie w politykę a to nie te forum.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ważny news:

TP Vision odkupuje chińską fabrykę matryc od Sharpa.

To konieczny krok dla uniezależnienia się od dyktatu koreańskich gigantów.

Sam i LG ustalają volumen produkcji TV PHILIPS przez limitowanie dostaw podzespołów w tym matryc.

 

Tak wygląda tło "sympatycznej" branży.

 

Ambilight:

dla mnie to znacznie mniejsze odchylenie niż oglądanie TV w całkowitych ciemnościach.

ANDROID TV - to przyszłość.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

skąd możesz wiedzieć, czy któryś z producentów interesował się lub nie AL? Możesz to jakoś wyjaśnić?

 

Mogę. Opatentować można software rządzący ambilightem i hardware obsługujący tę funkcjonalność. Natomiast nie można opatentować (bo i jak?) samej idei kolorowych światełek z tyłu za telewizorem. Gdyby było zainteresowanie czymś takim - inni mieliby coś podobnego, opartego o własny pomysł, własne oprogramowanie i własne podzespoły. Nic takiego nie ma miejsca. Więc? Logika Drogi Watsonie.

 

z najpopularniejszym mobilnym systemem na Świecie.

 

Najpopularniejszy nie znaczy najlepszy. Android jest definitywnie przereklamowany, a jego sukces jest w głównej mierze zasługą marketingowców.

 

co to ze sobą niesie

 

Android i Google to jedne z najbardziej istotnych narzędzi totalnej inwigilacji wszystkiego i wszystkich w skali globalnej. Spełniło się wielkie marzenie tow. Stalina i tow. Berii. Realizatorami są ci, którzy lubią przedstawiać siebie jako demokracja i wolny świat, podczas gdy tamtych nazywają totalitaryzmem i zbrodniczym reżimem. Ale dajmy spokój, masz rację, to nie jest wątek polityczny.

 

Ambilight:

dla mnie to znacznie mniejsze odchylenie niż oglądanie TV w całkowitych ciemnościach.

ANDROID TV - to przyszłość.

 

Ad.1 - widać mam odchyłki, gdyż oglądam telewizor w całkowitej ciemności, inaczej sobie nie wyobrażam i bardzo nie lubię.

 

Ad.2 - może tak, może nie. Zobaczymy.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ANDROID święci sukcesy bo jest systemem otwartym.

Przypomina to strategię rozwoju PC w porównaniu do kompów McIntosh.

Decyzja IBM o rezygnacji z ochrony patentowej jest źródłem późniejszego rozwoju i dominacji Pecetów.

Podobnie sprawa ma się z Androidem. To przyszłość.

 

Inny temat to ANDROID w TV.

Tu jeszcze za wcześnie by pisać o skutkach tego OS-u.

Gdy inni producenci wejdą na rynek z pewnością będzie rewolucja.

Póki co Philips jest pierwszy i chwilowo jedyny.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra, kończe temat bo widzę, że już ze Stalinem wyjeżdżasz... Tylko dla Twojej informacji - Microsoft (i na przykład jego Skype) był jako pierwszy który inwigilował i dawał wszystko dla służb, Molden czy jak on sie nazywał jako pierwszy to potwierdził...

A to, że masz odchyłki (przepraszam, sam to napisałeś) i oglądasz po ciemnku - nie znaczy, że AL jest gówniany, po prostu dla Ciebie nie ma wartości dodanej i tyle. EOT. Spasiba dasvidania.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Póki co Philips jest pierwszy i chwilowo jedyny.

 

I wcale nie można wykluczyć, że tak pozostanie. Podobnie jak ambilight.

 

Spasiba dasvidania.

 

Ni za chto. Eto chepukha.

(poducz się jaka jest oficjalna transkrypcja cyrylicy na alfabet łaciński, bo widzę że kiepsko Ci idzie).

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przecież tu nie chodzi o to, czy to Android, iOS czy Windows Mobile! Tu chodzi o to, że telewizor jest na tej samej platformie co telefon czy smartfon i nie jest to zamknięty ograniczony soft producenta TV!! Czy to takie trudne by zrozumieć różnice? :) Że miliony aplikacji które zostały stworzone pod te systemy albo już można używać na TV albo będzie można lada moment! Że otwierają się nowe możliwości dla developerów. Telewizor zmienia swoje przeznaczenie - rozpoczęło się to ze SmartTV ale to była namiastka...

 

A czy to nonsens? Tylko w Twoim mniemaniu. Na prawdę kończę temat.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wyznajemy inną szkołę myślenia. Preferuję gdy każde urządzenie wykonuje to, do czego jest przeznaczone. Telewizor niech będzie telewizorem. Nie musi mieć również funkcji kuchenki mikrofalowej, kabiny prysznicowej i kosiarki do trawnika.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem. Dekodery Dolby i DTS również są opatentowane. Ale ponieważ rynek się tym interesuje i potrzebuje - zarówno twórcy filmowi, jak i producenci sprzętu odtwarzającego masowo kupują prawa licencyjne i produkują filmy z tak nagranym dźwiękiem....

 

Nie zauważyłem, aby ktokolwiek poza Philipsem interesował się ambilightem.

 

Śmiechowa argumentacja. DD i DTS są standardami przewidzianymi dla DVD, BD czy transmisji TV. Jeśli chcesz odtwarzać dźwięk dookólny, to MUSISZ posiadać takowe dekodery.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"...Kto zagląda pod powierzchnię, czyni to na własną odpowiedzialność..."

Don Kichote to zły człowiek był...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Postaraj się czytać ze zrozumieniem (jeśli potrafisz), a potem śmiej. Spytałem dlaczego nikt inny nie poszedł w ambilight, skoro jakie to cudo. Padła odpowiedź, że to chroniony patent Philipsa. No to podałem przykłady innych rzeczy, również chronionych patentami i licencjami, a mimo to powszechnie stosowanymi, po uiszczeniu stosownych opłat.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość Gosc

(Konto usunięte)

Postaraj się czytać ze zrozumieniem (jeśli potrafisz), a potem śmiej. Spytałem dlaczego nikt inny nie poszedł w ambilight, skoro jakie to cudo. Padła odpowiedź, że to chroniony patent Philipsa. No to podałem przykłady innych rzeczy, również chronionych patentami i licencjami, a mimo to powszechnie stosowanymi, po uiszczeniu stosownych opłat.

Nieprawda.

Podałeś również przykład Trinitrona, jako patentu którego Sony nie chciało nikomu udostępniać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Sam i LG ustalają volumen produkcji TV PHILIPS przez limitowanie dostaw podzespołów w tym matryc.

Tak wygląda tło "sympatycznej" branży.

 

Pisałem właśnie o tym, że jak rynek idzie do góry to nagle obaj producenci nie potwierdzają dostaw...

Albo na przykład wyrażają zgodę na używanie danego panela tylko na danym rynku itd...

 

A i również warto wiedzieć, że jakość Paneli w ostatnim czasie Samsunga czy LG bardzo podupadła. Rok temu różnica pomiędzy chińskim a koreańskim panelem to była taka jak pomiędzy SONY a Goldstarem czy Otake w latach 90tych :)) Ale teraz na prawdę się to zmieniło i do niższych i średnich serii - nie ma różnicy jakiejkolwiek....

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nieprawda.

Podałeś również przykład Trinitrona, jako patentu którego Sony nie chciało nikomu udostępniać.

 

Trinitron był na tamte czasy super nowatorską technologią, która chwilowo przerastała konkurencję. Co tylko zmotywowało tamtych do wypracowania swojej odpowiedzi, która okazała się równie dobra, jeśli nie lepsza, a Sony wpadł w kłopoty.

 

Jeśli ambilight jest chronionym patentem Philipsa, który nie chce odprzedawać jej nikomu, a rynek byłby faktycznie zainteresowany tego typu świecidełkami z tyłu za telewizorem - konkurencja opracowała by i zaproponowała swoje pomysły na coś podobnego w działaniu. Powtarzam, że opatentować można software i hardware do tego konkretnie ambilight, ale nie samą ideę kolorków za odbiornikiem.

 

Nic takiego się nie dzieje, co dowodzi że rynek ma to głęboko gdzieś.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość Gosc

(Konto usunięte)

To dokładnie jak ambilight.

Też był i jest nowatorską opatentowaną technologią, której nikt inny nie ma.

Mało tego, wraz z wejściem w na rynek nowych modeli, ten patent jest cały czas ulepszany, więc się sprzedaje. Tylko najdroższe, najwyższe modele mają najbardziej zaawansowany ambilight. Właśnie po to, żeby zachęcić klientów do zakupu topowych modeli.

Czy w przypadku Trinitrona konkurencja też zaproponowała coś podobnego w działaniu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Albo nic nie rozumiesz, albo udajesz w celach polemicznych. Sam software i hardware do ambilight są nowościami technologicznymi, których właścicielem jest Philips. Idea kolorowych świateł za telewizorem nie jest niczyją własnością, bo jak mogła by być? Może opatentujesz ideę zapalania nocnej lampki w pokoju, w którym oglądasz, bo lubisz przy świetle? Dlatego gdyby było na rynku zapotrzebowanie na kolorki z tyłu - inni zaproponowali by SWOJE pomysły na coś o podobnym działaniu.

 

Trinitron był wycinkiem walca. Odpowiedzią były zupełnie płaskie ekrany (jeszcze przed plazmą i przed LCD).

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie no nie ma sensu polemizować, mamy na forum znawcę od wszystkiego... wie, czy ktoś chciał to kupić, wie jak umowy patentowe są skonstruowane i wie, że ludziom się to nie podoba bo przecież jemu się nie podoba to jak może Kowalskiemu :)

Wie, że Android jest do nieczego bo Windows Mobile jest lepszy bo google szpieguje i wie, że telewizor jest do telewizji a nie do czegoś innego bo przecież kupuje TV a nie wyświetlacz do czegoś innego :)

 

Rozumiem, że w telefonie nie masz internetu bo przeciez telefon sluzy do dzwonienia a nie do kozystania z internetu. O zgrozo - poczta email w telefonie? Nie... do tego laptop... A może na poczte z pocztówkami biegasz? Przeciez od tego jest poczta :D

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie się tam kolorki na ścianie za TV podobają, jak komuś to nie pasuje to niech wyłączy i przestanie pi****lić.

 

Wie, że Android jest do nieczego bo Windows Mobile jest lepszy bo google szpieguje i wie, że telewizor jest do telewizji a nie do czegoś innego bo przecież kupuje TV a nie wyświetlacz do czegoś innego :)

 

MS też szpieguje :P z tym że G na zdecydowanie większą saklę i jawnie o tym idiotów userów informuje (ale Ci czytać nie umieją). Po za tym antek to raczej dodatek (sam android nie jest typowym OS'em), nie chciałbym mięć mulącego czy zawieszającego się TV, ale taki bonus z dyskiem i XBMC to ciekawy temat :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

fetek, dokładnie. Tu nie chodzi czy to Android czy iOS ale o sam fakt, że mamy TV z systemem operacyjnym... I jest to niebagatelny krok na przód. Android o dziwno na TV chodzi świetnie, jeszcze mi się nie zawiesił ale przyznam się, że mało się bawiłem bo od 2 tygodni wybieram zestaw audio :P

Ale jakby pod andka xbmc było co by weeb.tv szło i do tego jeszcze time4popcorn śmigał... OJ... :D :D :D

 

A co do MS:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Telewizor niech będzie telewizorem. Nie musi mieć również funkcji kuchenki mikrofalowej, kabiny prysznicowej i kosiarki do trawnika.

 

Mój apel solidarny:

Niech telefon będzie telefonem ...

Ale już chyba za późno na mój apel.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.