Skocz do zawartości
IGNORED

Amplituner z mocnym zasilaczem do 2500-3000 zł


aqstyk

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Jestem posiadaczem zestawu kolumn Infinity Alpha. Przody to Alpha 50 a tyły do Alpha 10. Chcę zmienić amplituner na nowy bo stary nie daje rady i nie ma kodeków nowych. Ważne dla mnie jest to że przody mam podłączone w trybie bi-amping i był wydajny prądowo bo słucham dosyć głośno tego zestawu. Amplituner będzie też służył do słuchania muzyki trybie stereo bez żadnych barw tonów ani polepszaczy. Wstępnie zainteresowałem się ONKYO 717 bo chwalą się dobrym zasilaczem. Czy może ktoś ma podobny zestaw i odsłuchiwał ten amplitunera albo polecacie inny?

 

Pozdrawiam.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jak jest z tą linią. Ale do tej pory seria 6 i 7 miały te same zasilacze.

Tu chyba może być podobnie. Nie wiem czy dobrze widzę ale 616-630W 717-640W. Co nie zmienia faktu że sa to wydaje amplitunery.

Oprócz tych Onkyo Polecam jeszcze Yamahe 820 dostaniesz pewnie za 3k.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jak jest z tą linią. Ale do tej pory seria 6 i 7 miały te same zasilacze.

Tu chyba może być podobnie. Nie wiem czy dobrze widzę ale 616-630W 717-640W. Co nie zmienia faktu że sa to wydaje amplitunery.

Oprócz tych Onkyo Polecam jeszcze Yamahe 820 dostaniesz pewnie za 3k.

 

Witaj

A testowałeś obydwa? Który wydaje się lepszy w brzmieniu? Rozumiem, że inne firmy jak Marantz, Denon, Pioneer nie wchodzą w rachubę?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Starsze HK miały zasilacze nawet ponad 1kW. Nie wiem jak w tej chwili.

Wlasnie zobaczylem na model avr 3700 niby 7x125 w a pobiera z sieci 440 w. Ech... Na razie widze ze duzo pobiera onkyo bo az 640 i ma certyfikat thx.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość dziadekwłodek

(Konto usunięte)

Wlasnie zobaczylem na model avr 3700 niby 7x125 w a pobiera z sieci 440 w. Ech... Na razie widze ze duzo pobiera onkyo bo az 640 i ma certyfikat thx.

 

Harman Kardon AVR 3700 ma wzmacniacze w klasie D (cyfrowe).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Harman Kardon AVR 3700 ma wzmacniacze w klasie D (cyfrowe).

Ok moze cyfrowe ale to nie znaczy ze wzmacniacz daje wiecej niz pobiera. Fizyki nie oszukasz a sprawnosc moze wynosic w najlepszym wzgledzie 100% a tu by wychodzila ponad.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość dziadekwłodek

(Konto usunięte)

Ok moze cyfrowe ale to nie znaczy ze wzmacniacz daje wiecej niz pobiera. Fizyki nie oszukasz a sprawnosc moze wynosic w najlepszym wzgledzie 100% a tu by wychodzila ponad.

 

Nie to miałem na myśli. Sam zastanawiałem się nad wyborem amplitunera innej marki z takim, bądź klasycznym zasilaniem. Wybrałem to drugie rozwiązanie - z uwagi na rozbieżne i często krytyczne uwagi o zasilaniu cyfrowym i brzmieniu urządzeń z takim zasilaniem.

 

Amplituner HK AVR 3700jest w dodatku produkowany na rynek USA i przystosowany do napięcia 120V/60Hz. Natomiast wg producenta pobiera on maksymalnie 1405 W. http://www.harmankardon.com/estore/hk/us/products/AVR-3700/AVR%203700_HK_US

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie z innej beczki:) dlugo masz taki nick? Sluchasz moze szant? Taka mala dygresja;)

 

A tu instrukcja obslugi

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Pisza 440 w hmm...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostatni raz miałem okazję bezpośrednio porównywać modele 6 i 7 przy modelach 609 i 709 czyli rok wcześniej. Dźwiękowo nie było żadnej. Chodzi o wyposażenie pre outy main in wejście gramofonowe. To powodowało że amplituner stawal się bardziej z wyższej półki. niestety nie miałem okazji testować 717. Ale tutaj nie specjalnie oczekiwał bym różnicy gdyż Onkyo od dłuższego czasu robił właśnie bardzo zbliżoną serie 6 i 7.

Rozumiem, że inne firmy jak Marantz, Denon, Pioneer nie wchodzą w rachubę?

Nie to że nie wchodzą ale Denon przyjmuje głosniki od 6 ohm Harman od 8. To wina zasilacza. Jakoś na marantzu nie wyobrażam sobie słuchać głosno.

Onkyo i Yamaha były by ok.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość dziadekwłodek

(Konto usunięte)

Mam pytanie z innej beczki:) dlugo masz taki nick? Sluchasz moze szant? Taka mala dygresja;)

 

A tu instrukcja obslugi

http://www.harmankardon.com/images/media/AVR270_370_2700_3700_OM_EN-1.pdf

Pisza 440 w hmm...

 

Moja odpowiedź na pytanie z innej beczki: A ... ci do tego. :-) To też taka mała dygresja.

 

A wracając do rzeczy. Drugie źródło też podaje wartość 1405 W http://www.harmankardon.com/estore/hk/us/support/spdp.jsp?pid=AVR%203700 dla tego modelu. Można więc przyjąć, że podana wartość w instrukcji odnosi się do europejskiego modelu HK AVR 370, gdyż taka sama wartość podana jest pod gniazdem sieciowym.

 

harman-kardon-avr-370-av_34155.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bo jesli to ten dziadekwladek co lubi szanty to się znamy :)))

 

a jeśli nie to przepraszam :) już widzę gdzie się pomyliłem tamten człowiek ma napisane dziadekwładek :))

 

Ciekawe, że w europie 440 tylko :D ;))

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

OK super ;) Zostaje w takim razie na placu boju Onkyo 717 albo Yamaha 820 (stary model) albo 730. Jak sądzicie?

Więc jak myślicie?

Jest jeszcze model 626 Onkyo :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

616 i 626 to to samo różnica w wbudowanym btutufie i wi fi. No iże 626 ma już chyba Wejście phono. Generlanie niewiele sięzmienia w amplitunerach skoro wychodzą co 5 miesięcy. Takim sposobem mozna jużczekać na 636

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I takim sposobem nigdy nic sie nic nie kupi.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Przyszłość należy do tych, którzy wierzą w piękno swoich marzeń."  Eeleanor Roosvelt

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie

heh :) Coś w tym jest. Dobra na placu boju zostały teraz:

1. Yamaha RX-A820

2. Onkyo 818 (a jeśli nie dozbieram to 717)

 

Tyle ;))) Co Wy na to? :))

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aktualnie użytkuję Onkyo 809 i spokojnie do kina mogę Ci go polecić. Niestety w stereo słabiutko.

Kupiłbyś teraz Yamahę?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie

heh :) Coś w tym jest. Dobra na placu boju zostały teraz:

1. Yamaha RX-A820

2. Onkyo 818 (a jeśli nie dozbieram to 717)

 

Tyle ;))) Co Wy na to? :))

 

820 mozesz zestawiać z 818 lub 809. 717 to dzwiękowo to samo co 616. Osobiście wybieral bym na takiej zasadzie:

>50% kino = Onkyo

>50% stereo = Yamaha

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

    Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Słuchawki

    Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

    W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

    audiostereo.pl
    audiostereo.pl
    Muzyka 33

    Marantz Cinema 30

    Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Systemy

    Indiana Line Diva 5

    Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Kolumny

    Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

    O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

    AudioNews
    AudioNews
    Newsy
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.