Skocz do zawartości
IGNORED

Mini Dac THE PROTAGONIST by McGyver


DcD_1290

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Chciałbym się coś dowiedzieć na temat mini protagonist McG. Miał ktoś przyjemność słuchać wersję mini? czy w cenie powiedzmy 1600zł znalazłby się lepszy dac? Rozjaśnijcie mi troszke, jak do tej pory słucham na lampizowanych odtwarzaczach. Zależy mi również na porównaniu w odniesieniu do jakiegoś cd'ka - jak to gra?;).

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co masz na mysli piszac mini ??

 

Ponad rok mam standardowego daca u siebie i to jest dac rewelacyjny w swojej cenie !!!

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

----------------------------------------------------

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć,

 

Ja na swojego czekam od czerwca, właśnie w wersji mini.

Coś nie mogę się doczekać, niestety pieniążki już przelałem i się trochę niepokoję, tym bardziej, że kontakt jest bardzo utrudniony z tym forumowiczem.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

chodzi mi dokladnie o cos takiego o:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

micro-protagonist.jpg

 

squad05 a jak wygląda ten standardowy dac? też jest od McG i tez jest na lampach?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak. Tez od McG I tez na lampkach.

Zerknij do zakladki recenzje - tam jest napisane kilka slow.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

----------------------------------------------------

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

chodzi mi dokladnie o cos takiego o:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

micro-protagonist.jpg

 

squad05 a jak wygląda ten standardowy dac? też jest od McG i tez jest na lampach?

 

ładny? Ma wejscie USB? Po ile było by z dopłata wejscia USB?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie ma usb. O o to należy się pytać McGyver;a

 

problem w tym że nigdzie nie ma informacji na temat tego mini protagonista? słuchał ktoś porównywał z czyms? squad moze Ty?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tania obudowa, tanie kondy wyjsciowe, gorsze podstawki i gniazda rca. Elektrycznie to samo. Mialem obie wersje i mini gral gorzej, ale po podmianie elementow mozna sie zblizyc do brzmienia duzego Protagonista. Mniejsza obudowa ogranicza pole dzialania audiofilom purystom poprzez, upcanie np. w srodku dobrego konwertera i polaczenie przez i2s, zastosowanie wiekszej ilosci wejsc , pozbycie sie elektrolitow w torze zasilania, zastosowanie duzyc kondow wyjsciowyc itp, itd. Sa rozne mozliwosci i od nas zalezy co sie uslyszy i czy warto sie bawic. Osobiscie uwazam, ze warto.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

The Protagonist DAC by McGyver, Dynaco ST35, Hifiman HE5LE:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzięki zibra :) aczkolwiek McGyver mi wspominał czym się rozni od duzej wersji tak więc to akurat wiem:), mówił jeszcze że wersja mini gra lepiej od wszystkich lampizowanych odtwarzaczy które do tej pory intubował. I to mnie właśnie interesuje, czy to prawda że ten dac jest taki dobry?

 

czy dzieli duża przepaśc wersji mini w stosunku do maxi, dźwiękowo? w ilu mozna się zmieścić pln modyfikując go do wersji maxi(nie licząc obudowy, podstawek i gniazd?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem - ja porownywalem do swojego na dobryc lampac, kondac wyjsciowyc dopasowanyc do impedancji wejsciowej wzmacniacza i bawilem sie tez roznymi rezystorami konwersji I/V. Roznica byla wyrazna aczkolwiek ogolny zarys dzwieku byl podobny. Pamietam,z e slucalem u Maca modyfikowanego Denona i Protagonist na pewno byl lepszy. Denon w porownaniu byl "taki se". Obecnie bede robil testy z roznym zasilaniem, zeby sie przekonac na wlasne uszy czy to cos daje i jakie sa efekty, mimo, ze prad plynacy jest mizerny.

Skupilbym sie na lampac i kondac - w zaleznosci od uznania lampek i potrzebnej wartosci kondow modyfikacje obstawiam na od 300 wzwyz. Przykladowo Amperexy i Mundorf Evo Oil.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

The Protagonist DAC by McGyver, Dynaco ST35, Hifiman HE5LE:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

----------------------------------------------------

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no dobra dzięki wam:) squad tego linka widzialem szkoda tylko, że wszystkie te wiadomości które czytałem w necie to protagonist w wersji max bo na temat małego nie ma nic;(

 

ale skoro tanim kosztem można modyfikować do wersji max to sam sobie odpowiem, że.. warto :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Muszę Was przestrzec przed tym użytkownikiem.

 

Wpłaciłem 1,6tys, po 3 miesiącach wysłał urządzenie które nie spełniło moich oczekiwań - po pierwszym dniu użytkowania rozpadło się gniazdo rca i grał nierówno.

Odesłałem go z powrotem i napisałem, że albo chcę normalnego, działającego i brzmiącego urządzenia albo zwrot pieniążków.

 

No i czekam, piszę znowu kolejne 3 miesiące,tylko teraz już żadnego kontaktu nie ma, więc niedługo sprawa wyląduje w sądzie.

 

Pozdrawiam

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Tania obudowa, tanie kondy wyjsciowe, gorsze podstawki i gniazda rca. Elektrycznie to samo. Mialem obie wersje i mini gral gorzej, ale po podmianie elementow mozna sie zblizyc do brzmienia duzego Protagonista. Mniejsza obudowa ogranicza pole dzialania audiofilom purystom poprzez, upcanie np. w srodku dobrego konwertera i polaczenie przez i2s, zastosowanie wiekszej ilosci wejsc , pozbycie sie elektrolitow w torze zasilania, zastosowanie duzyc kondow wyjsciowyc itp, itd. Sa rozne mozliwosci i od nas zalezy co sie uslyszy i czy warto sie bawic. Osobiscie uwazam, ze warto.

 

Tak jak Zibra pisze. Chce zakupić DAC na dłuższy okres a wiec chce możliwie lepszą wersje

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zrezygnowałem z poszukiwań protagonista ponieważ udało mi się kupić na allegro Mytek Stereo96 DAC. Zobaczymy jak zagra :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak akurat strzeliłem się w cene idealnie co do złotówki :) kiedyś chciałem nabyć tego myteka ale cena była dosyć duża. a tu za 1500 zł to chyba okazyjnie też z powodu że jest karton. Kupiłem ogólnie na czuja bo pamiętam że bardzo pozytywnie był opisywany z rok temu nawet na tym forum ale teraz nic nie mogę znaleźć.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 tygodni później...
  • 5 miesięcy temu...

Chyba nie podszedł. ...ogólnie nie polecam samorubek diy itp ciezko obliczyc samamu dobrac elementy naprawic no i koszty robocizna pojedyncze elementy to wszystko w pojedynke zawsze jest drogie... a jakość hmmm ciężko żeby było lepiej. ... tutaj trzeba bardzo zdolnego zapalenca...

Tak jak ktos by chcial karte graficzna sam zrobić. ... zeby bylo lepiej od najlepszych to trzeba byc bardzo dobry i bardzo duzo wydac...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

chwilowy brak działalności w audio.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

      Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Słuchawki

      Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

      W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

      audiostereo.pl
      audiostereo.pl
      Muzyka 14

      Marantz Cinema 30

      Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Systemy

      Indiana Line Diva 5

      Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Kolumny

      Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

      O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

      AudioNews
      AudioNews
      Newsy
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.