Skocz do zawartości
IGNORED

Mini Dac THE PROTAGONIST by McGyver


DcD_1290

Rekomendowane odpowiedzi

O wczoraj jestem posiadaczem wersji standard, i jednym słowem jest poezja. Mam porównanie ze zlampizowanym Denonem 1450, którego też posiadam i prawdę chyba prawi McGyver, jego DAC zjada na śniadanie wszystkie zlampizowane CDki. Napewno zjadł tego mojego Denona 1450, 655 zlampizowanego i CA 850C po tuningu Tej Cambodży używam teraz za transport dla niego. Ogólnie zabija mnie w tym Dacu ilość powietrza, scena, czytelniość... ogólnie polecam ten sprzęcik, jakby co to zapraszam na testy do Kielc.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie za wcześnie na tak zdecydowane opinie ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Naukowe teorie mnie nie interesują. Zresztą kogo tu interesują? To jest forum dla audiofilów."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O wczoraj jestem posiadaczem wersji standard, i jednym słowem jest poezja. Mam porównanie ze zlampizowanym Denonem 1450, którego też posiadam i prawdę chyba prawi McGyver, jego DAC zjada na śniadanie wszystkie zlampizowane CDki. Napewno zjadł tego mojego Denona 1450, 655 zlampizowanego i CA 850C po tuningu Tej Cambodży używam teraz za transport dla niego. Ogólnie zabija mnie w tym Dacu ilość powietrza, scena, czytelniość... ogólnie polecam ten sprzęcik, jakby co to zapraszam na testy do Kielc.

 

zakupiłeś od McGyvera czy używka?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zakupiłem od stwórcy bezpośrednio nówkę sztukę, co do opini to myślę że nie jest to szok tylko doznania słuchowe po ok 6h róznych porównań...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

lampucera na lampach 6n6p lub jeszcze lepiej 6n30p. Ponadto za mini Protagonist płacimy 1600zł z czego koszty wszystkich elementów to średnio 600zł w zależności od ilości pojedynczych wysyłek i samych umiejętności a to już o czymś świadczy że da się lepiej i taniej :).

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe...ale nie wypowiadam się bo nie słyszałem lampucery, jakbyś kiedyś kręcił się koło Kielc to możemy zrobić małe porównanie i zobaczymy... a efekt tego opiszemy na forum...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Protagonist to nic innego jak lampucera zlampizowana ale zwany potocznie jako 'DAC' :) raczej nie wybieram się w okolice Kielc ale będę miał to na uwadze, a tak poza tym ile czekałeś na Protagoniste? I jakie masz kondensatory wyjściowe i lampy ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Testowałem różne kondensatory, m.in. Audyn True Cooper, Rike Audio, Jantzen Superior, jakiś stary ruski olejak i ostatecznie chyba zostanę przy Rike Audio, a lampki to mam Amperex 6922 USA Gold Pin.

 

A czekałem ze 7 tygodni...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Cena za daca pozostaje bez zmian? Jest możliwość wypozyczenia ??

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Obecnie: Roksan Caspian MKII + CD Caspian M1 + S16Hertz Canto Grand. Kable: Audionova StarLight RS, Audionova euphoria RS, Supra Trico. Rapture AMP, Fostex TH-X00, Shure SRH 1540

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

A czy konstruktor nie zaglada na forum ?? z tego co widziałem wielokrotnie się udzielał... ale jesli tutaj nie otrzymam takiej informacji, ok odezwę się do niego bezpośrednio.

 

Dzieki

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Obecnie: Roksan Caspian MKII + CD Caspian M1 + S16Hertz Canto Grand. Kable: Audionova StarLight RS, Audionova euphoria RS, Supra Trico. Rapture AMP, Fostex TH-X00, Shure SRH 1540

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

A czy konstruktor nie zaglada na forum ?? z tego co widziałem wielokrotnie się udzielał... ale jesli tutaj nie otrzymam takiej informacji, ok odezwę się do niego bezpośrednio.

 

Dzieki

McGyver od dłuższego czasu nie udziela się już na forum, głównie przez wszystkowiedzących, a szkoda bo był jednym z niewielu piszących merytorycznie. Napisz do niego, można się dogadać z nim.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Odmienny obraz każde widzi oko a każde ucho inny słyszy śpiew. A każde serce gdy wejrzysz w nie ukaże własną słabość i grzech"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Testowałem różne kondensatory, m.in. Audyn True Cooper, Rike Audio, Jantzen Superior, jakiś stary ruski olejak i ostatecznie chyba zostanę przy Rike Audio, a lampki to mam Amperex 6922 USA Gold Pin.

 

A czekałem ze 7 tygodni...

 

Cześć

 

Czy mógłbyś opisać swoimi słowami wrażenia z testowania w tym DAcu ww kondów ??

 

( Audyn True Cooper, Rike Audio, Jantzen Superior )

 

Tak się skąłda że posiadam mocno stuningowaną nową lampucerę mini na pcm1798 ( 6n2p-ew + Riken 100ohm, Odbiornik to po i2s Amamanero ) , oraz Denona DCD-685 na pcm1702 + 6n2p -ew + Dale i/V - w pierwszej siedzą K75-10 PIO, w Denonie zlepek MBGO + wima FKP + Mikowy.

 

Chciałem wstawić i tu i tu coś lepszego ( teoretycznie) lub chociaż sprawdzić czy w moim systemie usłyszę róźnicę ( wartą ceny ww kondów)

 

Sprawdząłem wcześniej pojemności - czy wstawię 0,47uF czy 10uF basu mam tyle samo ( rezystancja wejściowa wzmaka - 47k Ohm )

 

Właściwie mam już do porównania :

 

1.Jantzen z-standard ( ok 5 zł sztuka )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

2. K75-10 PIO ( 14 zł sztuka ).

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

3 .ICEL PPA 1,5/1200V ( ok 15 zł sztuk )

(

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) _

 

4. Mundorf Mcap EVO Oil ( 43 zł sztuka )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

5, 6, 7 : Tu właśnie chciałem dokupić jeden z 3 wymienionych przez Ciebie ( wiadomo najlepiej kupićwszystkie i przetestować u Siebie tylko koszty rosną starsznie do góry )

 

Jezeli mógłbyś opisać róźnice w brzmieniu, resztę Twojego systemu i rodzaj muzyki jakiej słuchasz i dlaczego zdecydowałeś się na Rike Audio np a nie na Audyn Tru Cooper.

 

Będę wdzięczny Tobie jak i innym za merytoryczne wpisy co do różnic i skali róźnic ( dodam że ja w moim systemie nie słyszę róźnic w kablach czy to głośnikowych czy IC a porównywałem np DNM reasony z IC srebnymi 7N więc jeżeli różnice mają być na poziomie 5 % to daje sobie spokój z zakupem drogich kondów - lepiej dołożyć do lepszych przetworników czy zainwestować w półkę z ksiazkami w celu poprawy akustyki pokoju ;)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 11 miesięcy temu...

Witam,

Panowie obecnie gram na rdac + tomanek, mogę spodziewać się dużej poprawy po przesiadce na mini dac the protagonist, czy lepiej kupić coś innego?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Panowie obecnie gram na rdac + tomanek, mogę spodziewać się dużej poprawy po przesiadce na mini dac the protagonist, czy lepiej kupić coś innego?

Nie robię już mini. Natomiast dużego Protagonista robię w kilku wersjach.

Rochu miał kilka wersji Protagonista, w tej chwili ma dwie sztuki. Ma też R-DAC, możesz go zapytać jak wypada porównanie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy robisz coś z usb?

Ulampiony przez Ciebie Pioneer D6 gra wciąż fantastycznie i wielu wprawia w osłupienie. Pozdrawiam!

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Sprzedam VITUS RI100

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 8 miesięcy temu...

czy jest ktoś z okolic Bydgoszczy kto ma ten DAC lub inny McGyver'a?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Cayin a88T MK I, Diapason Adamantes III, Questyle CMA 600i

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czy jest ktoś z okolic Bydgoszczy kto ma ten DAC lub inny McGyver'a?

Jaką jest obecnie cena tego daca? Z USB?

 

Już od paru lat nie wytwarzam Micro-Protagonista. Pozostaje Protagonist Mk2 w kilku wersjach, z USB oraz na życzenie w wersji zbalansowanej.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

      Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Słuchawki

      Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

      W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

      audiostereo.pl
      audiostereo.pl
      Muzyka 13

      Marantz Cinema 30

      Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Systemy

      Indiana Line Diva 5

      Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Kolumny

      Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

      O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

      AudioNews
      AudioNews
      Newsy
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.