Skocz do zawartości
IGNORED

Naim Nait xs2 vs Musical Fidelity M6i


Artur45

Rekomendowane odpowiedzi

A ja dalej kompletuję swój zestaw :), trochę to jednak trwa ... Do tej pory jestem w posiadaniu:

 

kolumny: Dali Ikon 7 mk2 ( będą wymieniane (ale to dopiero za jakiś czas) na: Mission SX5 lub KEF R900 lub Monitor Audio GX900 lub Focal Chorus 836 VW)

wzmacniacz: Musical Fidelity M3i (będzie wymieniony na jeden z wymienionych w tytule)

streamer: CA Stream Magic 6

kable głośnikowe: Chord Epic Twin

interkonekt: Chord Anthem 2

cd: (do wybrania) Naim cd5 xs lub Audiolab 8200cdq

 

Mam gorącą prośbę o Wasze opinie i porady w aspekcie moich planów doboru wzmacniacza na długie lata dla kolumn, które planuję kupić i tych, które teraz posiadam.

 

Ostatnio słuchałem wzmacniaczy Naim Nait xs2, Creek Destiny 2 oraz Musical Fidelity M6i. Po tych odsłuchach wyeliminowałem Creek`a, tak więc na polu walki pozostały Naim xs2 i MF M6i. Muszę przyznać, że mam poważny dylemat, gdyż w mojej ocenie obydwa brzmią świetnie...

 

Prośba do wszystkich chętnych o pomoc i opinie, również w obszarze cd i kolumn, czy Audiolab 8200 będzie dobrym wyborem do tych wzmacniaczy ?

 

Będę wdzięczny za wszystkie odpowiedzi.

 

pozdrawiam Artur

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tego Naima nie słuchałem ale z brzmieniem M6i miałem okazję się zapoznać i potwierdzam,że to wyśmienicie brzmiący wzmacniacz. Wielka kultura,cudna barwa,zero agresji.

No właśnie - zero agresji i brak mu w rezultacie moim skromnym zdaniem jakiejś iskry, jakiegoś pazura. Za spokojny, za grzeczny, jak dla mnie.

Wzmacniacz czasem powinien być takim trochę "bad boy'em". :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Jeśli DAC - to NOS-DAC z buforem lampowym, jeśli wzmacniacz - to Pure Class A.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam SM6 i bardzo dobrze znam Kefy R700 i R900 . Polecam i jede i drugie . Pierwsze mają lepszą przestrzeń a drugie bas . Prawdziwy BAS bo masz po dwa 20cm woofery . Nie oceniaj też nowych Kefów . Minimum miesiąc grania non stop !

Dokup do tego końcówkę Xindaka A600P ( mam i dłuuuugo nie zmienię ) a SM6 używaj jako preamp .

CD odpuść . Kup jako napęd Marantza CD52 albo ładniejszego Pioneera PD 9700 lub zaszalej PD75 + kabel coax Profigold 4000 za 100zł .

Kable głośnikowe Qed Ruby . Smiesznie tanie i rewelacyjne kable .

IC już sam sobie dobierz.

 

Pomyśl też nad dyskiem zewnętrznym najlepiej z osobnym zasilaniem i zripuj muzyką do SM6

 

Aha - listwa Sonus Oliva - wersja na 8 gniazdek z kablem na stałe .

W przyszłości pomyśl nad wymianą śieciówki do SM6 .

I masz kompletny system :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

NAIM lepszy do rocka słuchałem z "wysokimi" kefami było bdb bas i średnica fajna troszkę nie podobały mi się wysokie ale to może akustyka. Do rocka strzał w dziesiątkę.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

skk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj,

Musical Fidelity i Naim to dwa bardzo dobre wzmacniacze, jednak oferujące zupełnie inne brzmienie. Tak jak wcześniej zostało napisane, MF to pełna kultura, spokój, łagodność. Naim to dynamika, moc. To zupełnie inne urządzenia, to tak jakby porównać komfortową, miękką i wygodną limuzynę z prawdziwie sportowym bolidem.

Osobiście polecałbym konfigurację Naim z kolumnami KEF R900, to świetne połączenie.

 

Reasumując, wybór należy do Ciebie, jednak nie podejmowałbym konkretnych decyzji bez odsłuchu w Twoim systemie i pomieszczeniu, gdyż niestety akustyka pomieszczenia odgrywa także bardzo dużą rolę.

Pomagamy, doradzamy, wypożyczamy, zapraszamy na indywidualne odsłuchy.

Najlepsze ceny dla forumowiczów magazynu Audiostereo - zapytaj o ofertę! Pełna oferta na stronie www.Q21.pl.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Osobiście polecałbym konfigurację Naim z kolumnami KEF R900, to świetne połączenie.

NAIM XS nie da sobie rady z R900 . R900 potrzebują PRĄDU .

Do tego NAIM i seria R Kefa to klocki nastawione na dynamikę i wykop i łączenia dwóch takich klocków jest słabym pomysłem a jak do tego dodać SM6 to wątpię żeby nawet przegłuszone pomieszczenie pomogło .

Może z miękkim Xindak DAC20 ale po co wtedy SM6 ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

NAIM XS nie da sobie rady z R900 . R900 potrzebują PRĄDU .

 

A Xindak, którego producent nie zaleca łączyć z kolumnami o impedancji niższej niż 8 ohm będzie miał go więcej?

Nie feruj wyroków zbyt pochopnie.

 

Wysyłane z mojego XT910 za pomocą Tapatalk 2

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Xavian XN 250 EVO | Sony TA-N7 | Chord Mojo | Luxman T-03L | AQ Midnight 2 | Sun Audio Reference | Tomanek TAP8

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdzies to wyczytał ?

Widziałes go w srodku ?

Trafo 1300W , 350000uF filtracji i 12 ogromnych Sankenow na kanał .

Tym to spawac mozna . Słyszałem co robił z wielkimi Harpiami Monk i co robi z Kefami R900 .

Nie ma co porownywac .

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdzies to wyczytał ?

Właśnie nigdzie nie wyczytałem, żeby Xindak zalecał łączenie A600P z kolumnami poniżej 8 Ohm, inne wzmacniacze - owszem. Oczywiście, nie oznacza to, że takich koumn nie uciągnie. I tutaj jednak pojawiają się wątpliwości czy ten wzmacniacz jest wydajniejszy prądowo od Naima.

Trafo 1300W , 350000uF filtracji i 12 ogromnych Sankenow na kanał .

Tym to spawac mozna . Słyszałem co robił z wielkimi Harpiami Monk i co robi z Kefami R900 .

Nie ma co porownywac .

Rozumiem, że słuchałeś porównywałeś tego Naima z Xindakiem na tych samych kolumnach?

Jeśli nie, to po prostu nie masz podstaw by sądzić, że Naim ma gorszą wydajność prądową.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Xavian XN 250 EVO | Sony TA-N7 | Chord Mojo | Luxman T-03L | AQ Midnight 2 | Sun Audio Reference | Tomanek TAP8

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

>> Jeśli nie, to po prostu nie masz podstaw by sądzić, że Naim ma gorszą wydajność prądową.

 

To żart ???

 

;-)))))))

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Buchardt A500 + ARCAM CDS50

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To żart ???

 

;-)))))))

 

O la, la!

Dobre Panie, dobre...

Przecież ten Xindak to absolutne monstrum!

 

Ok. Przekonaliście mnie swoimi argumentami. Xindak na pewno ma większą wydajność prądową. Żeby było jasne, nie mówię, że nie jest lepszy od Naima. Ale trzeba mieć jakieś dowody na poparcie swoich tez. W przeciwnym razie możemy sobie pooglądać obrazki rozebranych wzmacniaczy i na tej podstawie ustalać ich moc lub wydajność prądową.

Tyle.

Niestety żartem ostatnio staje się to forum - muszę z przykrością stwierdzić.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Xavian XN 250 EVO | Sony TA-N7 | Chord Mojo | Luxman T-03L | AQ Midnight 2 | Sun Audio Reference | Tomanek TAP8

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem, że słuchałeś porównywałeś tego Naima z Xindakiem na tych samych kolumnach?

Jeśli nie, to po prostu nie masz podstaw by sądzić, że Naim ma gorszą wydajność prądową.

Akurat jestem elektronikiem i przez prawie 25 lat zbudowałem czy przerobiłem kilkaset wzmacniaczy wiec wiem co jest odpowiedzialne za wydajność prądową .

A600P nie porównywałem z SuperNait ale robił to kolega ( z NAP200 też ) od którego A600P mam i nie chodziło tu o wydajność bo przewaga jest oczywista .

Nie muszę kupować auta z silnikiem 4,0 turbo 400KM żeby wiedzieć że jest mocniejszy od 1,8 125KM .

 

Wydajność prądowa to trafo + zasilacz ( mostki prostownicze + filtracje ) oraz końcówka .

Tu masz 12 ogromnych tranzystorów Sankena na kanał , wiadro kondensatorów zasilacza ( przy każdym tranzystorze jest dodatkowo elektrolit ) .

Zresztą poniżej fotka jednego kanału .

W tle CD NAIM CDX :)

Ta niklowana pucha to ekran trafa :)

 

A , dodam jeszcze dwie fotki z czasów wymiany sprzętu na których widać o czym piszemy :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A600P nie porównywałem z SuperNait ale robił to kolega

A ja koledze powiedziałem, żeby mi znalazł żonę - ufam mu całkowicie.

Przepraszam, ale Twoja wypowiedź jest właśnie wypowiedź w tym stylu.

Oczywiście prawdopodobieństwo, że Xindak ma wyższą wydajność prądową jest duże, ale skoro nie porównywałeś, to znaczy tyle, że po prostu nie wiesz.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Xavian XN 250 EVO | Sony TA-N7 | Chord Mojo | Luxman T-03L | AQ Midnight 2 | Sun Audio Reference | Tomanek TAP8

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja koledze powiedziałem, żeby mi znalazł żonę - ufam mu całkowicie.

Nie sądzisz że przesadzasz ?

 

Tak , ufam temu KOLEDZE i nigdy się nie zawiodłem .

Ma sklep ze sprzętem , jest audiofilem i ma sprzęt na który mnie , Ciebie i większości forumowiczów stać nie będzie .

Miał i ma masę klocków oraz okazje do ich porównania , przetestowania i to o czym mówi zawsze jest prawdą .

A600P słuchałem właśnie u niego z Harpiami Monk ( i wyrwałem mu go po tygodniu wręcz na siłę ) i jak w tych wręcz wyrywał głośniki to z wszelkimi tu wymienionymi kolumnami da sobie radę bez zająknięcia .

 

Przepraszam, ale Twoja wypowiedź jest właśnie wypowiedź w tym stylu.

Nie piszemy o jakości , barwie , niuansach tylko WYDAJNOŚCI prądowej .

Piszesz :

Ale trzeba mieć jakieś dowody na poparcie swoich tez.

Mało tych dowodów przytoczyłem ?

:)

 

Oczywiście prawdopodobieństwo, że Xindak ma wyższą wydajność prądową jest duże, ale skoro nie porównywałeś, to znaczy tyle, że po prostu nie wiesz.

Tym tekstem całkowicie rozwaliłeś mnie na łopatki .

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie nie zapominajcie że Xindak A 600 P oraz przetwornik Cambridge Audio Stream Magic 6 to są dwa najlepsze urządzenia na świecie. Zwłaszcza ten drugi bije wszystko równo włącznie z Krellem i Naimem. Polecam wpisy muda44 i doradzam stosowny dystans do nich.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obydwoje jesteście siebie warci. Swoje JA na wierzchu i

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Xavian XN 250 EVO | Sony TA-N7 | Chord Mojo | Luxman T-03L | AQ Midnight 2 | Sun Audio Reference | Tomanek TAP8

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak inna ?

SuperNait jest nawet droższy od A600P

 

Jakim cudem naim droższy ? Naim 8 tyś Xinak 12 tysi plus cena za przedwzmacniacz

 

NAIM XS nie da sobie rady z R900 . R900 potrzebują PRĄDU .

 

Słuchałem tego naima z jeszcze większymi KEFAMI i było dobrze.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

skk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obydwoje jesteście siebie warci. Swoje JA na wierzchu i

Chciałeś dowody i je Ci podałem i albo nie rozumiesz tematu albo i nie chcesz bo nadal wypisujesz głupoty .

 

Napisano wczoraj, 12:46

Panowie nie zapominajcie że Xindak A 600 P oraz przetwornik Cambridge Audio Stream Magic 6 to są dwa najlepsze urządzenia na świecie. Zwłaszcza ten drugi bije wszystko równo włącznie z Krellem i Naimem. Polecam wpisy muda44 i doradzam stosowny dystans do nich.

Pamiętasz jak niedawno pisałem o takich typach na forum jak Ty ? Twierdziłeś że Ciebie to nie dotyczy a tu kilka dni i jest !

I tacy jak Ty nic konstruktywnego nie piszą , ważne żeby się czepiać . Twój nick i avatar zresztą daje do myślenia czym przedłużasz swoje EGO.

Nie mam zamiaru brnąć w Twoje banialuki i nigdzie też nie napisałem że urządzenia które wymieniłeś są najlepsze na świecie . Nie znam ani Krella a tym bardziej Naima czy Accu które w cenie SM6 i A600P a nawet dwukrotnie od nich droższe były tak dobre jak one .

Chyba że XX letnie przeważnie SZROTY po nastu właścicielach a i tu będzie ciężko .

 

Strasznie niski poziom sobą prezentujesz a widząc postawione " kolejki " widać kto zagląda na to forum.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chciałeś dowody i je Ci podałem i albo nie rozumiesz tematu albo i nie chcesz bo nadal wypisujesz głupoty .

Przeczytaj jeszcze raz to co napisałeś i nie zarzucaj mi niezrozumienia tematu. Piszesz fantazje, że jesteś pewien swojej tezy, mimo, że sam nie robiłeś porównania tych wzmacniaczy, tylko robił to za Ciebie Twój kolega. Wiesz jak to się nazywa?

Mitomania.

Gdyby to np. kolega miałby mi dobierać sprzęt, to choćby słuchał klocków za sto milionów - musiałbym go przesłuchać osobiście.

Przypominam sobie, że w wątku o Cambridge SM6 rozgłaszałeś wszem i wobec, o jego wyższości nad Krellem 280, mimo że tego drugiego łączyłeś tylko po rca. Twój ton wypowiedzi na tym forum daje do zrozumienia innym, że masz monopol na rację, jednocześnie samemu zapędzając się w kozi róg.

Nie piszę tego złośliwie, tylko żebyś się czasem zreflektował i ugryzł w język.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Xavian XN 250 EVO | Sony TA-N7 | Chord Mojo | Luxman T-03L | AQ Midnight 2 | Sun Audio Reference | Tomanek TAP8

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No cóż, nie odzywałem się chwilę ze względu na wyjazd, ale dziękuję wszystkim za głos w wątku, który rozpocząłem :) Trochę tylko emocji się pojawiło, a to chyba nie jest potrzebne, no bo po co się denerwować skoro i tak nam wszystkim chodzi tylko i wyłącznie o dobry dźwięk, a wracając do meritum to ja nadal nie wiem na co się zdecydować...

Wczoraj słuchałem dwóch wzmacniaczy tj. Naim Supernait i Naim Nait sx2, no i muszę powiedzieć,że to nie było proste jednoznacznie powiedzieć, że jeden gra lepiej, a drugi gorzej. Zaczynając od początku to Supernait lepiej się prezentuje, jest większy (grubszy) no i taki poważniejszy, a do tego po włączeniu pięknie, pięknie brzmi, czyli super sprzęt, no ale ta cena - nominalnie ok.15.000 pln

Ale nic posłuchałem, starając się nie myśleć o cenie i muszę przyznać, że to było wspaniałe doświadczenie, serio.

Potem przyszła pora na Sx2, który prezentuje się już mniej okazale, ale za to po włączeniu ku mojemu zdziwieniu nie brzmiał wcale gorzej niż SuperNait, a biorąc pod uwagę różnicę w cenie (+/- 50%) to dla mnie brzmi wspaniale, do tego możliwości upgradu przez możliwość dołączenia zasilaczy...

Naprawdę jest się nad czym zastanawiać, a do tego jeszcze ten Musical Fidelity M6i, którego nadal mam w pamięci, no i mix w głowie gotowy :) Tego Musicala (200pw/channel/8ohms) nie mogę zapomnieć bo wygląda i brzmi równie rewelacyjnie jak Supernait (a może i lepiej), przy czym mogę go kupić znacznie taniej niż SuperNaita, no i to jest mój dylemat.

Wiem, że muszę sam zdecydować, a przy tym nie chcę popełnić błędu bo z wybranym wzmacniaczem chcę pozostać na długie lata. Gdybym zdecydował się na SuperNaita to przecież w bardzo podobnej cenie jest Musical Fidelity M6 500i, a to już w mojej ocenie godny rywal.

Coś tak czuję, że chyba pójdę w stronę MF, ale jeśli możecie coś jeszcze dodać od siebie, aby moja decyzja była łatwiejsza to będę bardzo wdzięczny.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skoro sam słuchałeś naima i do tego stwierdziłeś, że model xs2 gra prawie tak dobrze jak supernait, to po co Ci jeszcze jakiekolwiek opinie nt tych klocków, co miałyby one zmienić? Znajdź salon, gdzie będziesz mógł porównać 1:1 naima i musicala i wszystko będzie jasne. Twój gust, Twoja decyzja, Twoje pieniądze.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jezeli podobal Ci sie XS to posluchaj jeszcze Roksana, model Caspian M1 w wersji New Generation I Caspiana M2.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

----------------------------------------------------

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przeczytaj jeszcze raz to co napisałeś i nie zarzucaj mi niezrozumienia tematu. Piszesz fantazje, że jesteś pewien swojej tezy, mimo, że sam nie robiłeś porównania tych wzmacniaczy, tylko robił to za Ciebie Twój kolega. Wiesz jak to się nazywa?

Mitomania.

Zauważyłeś że nie piszemy o brzmieniu , barwie , równowadze tonalnej itd a tylko o WYDAJNOŚCI PRĄDOWEJ . Mam to wytłuścić , pogrubić czy napisać kilkukrotnie skoro to do Ciebie nie dociera ?

Nie wiem jak bardziej prosto mogłem opisać jak wiele różni te wzmacniacze pod tym względem .

Czy jak kiedyś będziesz chciał kupić dynamiczne i szybkie auto a będziesz się zastanawiał powiedzmy nad BMW z silnikiem 280 koni a ktoś Ci na forum napisze - sprawdź Fiata Pandę bo jak nie sprawdziłeś że nie uzyska takich osiągów jak wspomniane BMW to piszesz Mitomanię ?

Przypominam sobie, że w wątku o Cambridge SM6 rozgłaszałeś wszem i wobec, o jego wyższości nad Krellem 280, mimo że tego drugiego łączyłeś tylko po rca. Twój ton wypowiedzi na tym forum daje do zrozumienia innym, że masz monopol na rację, jednocześnie samemu zapędzając się w kozi róg.

Nie piszę tego złośliwie, tylko żebyś się czasem zreflektował i ugryzł w język.

Nie piszemy o Krellu ale przypomnę - skoro odtwarzacz CD kosztujący kiedyś 20000zł ma gniazda XLR i RCA a mnie interesują jedynie RCA i po tych gniazdach gra do dupy to tak o nim piszę .

Jeżeli jestem czegoś pewien to o tym piszę . A rozwalają mnie wpisy takie jak Twoje .

Tu nie porównujemy NAIMa XS do powiedzmy XS2 i czy jeden ma ciut większe trafo , ciut większe pojemności itd. Tu porównałem dwa światy. Przeciętnej wydajności wzmacniacz vs kolos przygotowany do współpracy z przeróżnymi kolumnami .

Przeczytaj sobie test integry A600E , konstrukcji starszej nieco gorszej i bliźniaczej do A600P

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

Jest tam fragment " Do A600E można podłączyć największe i najbardziej prądożerne głośnikowe utopie i potwory, a w tym kontekście cena Xindaka będzie wydawać się niepokojąco niska... "

 

A na końcu " Taka integra za 12 000 zł! To okazja dla każdego, kto w ogóle nad podobnym wydatkiem się zastanawiał. Kto chciał zatrzymać się na pułapie dziesięciu tysięcy, pewnie szybko znajdzie brakujące dwa. Wiem, że trudniej będzie przekonać tych, którzy mają już odłożone dwadzieścia... Ich sprawa, inni też chcą żyć, ktoś musi za to płacić. "

Czytam AUDIO od lat i takie wpisy odnośnie jakiegoś klocka to rzadkość .

 

Czy to już Ci wystarczy ?

Bo ja się poddaję :)

 

Wczoraj słuchałem dwóch wzmacniaczy tj. Naim Supernait i Naim Nait sx2, no i muszę powiedzieć,że to nie było proste jednoznacznie powiedzieć, że jeden gra lepiej, a drugi gorzej. Zaczynając od początku to Supernait lepiej się prezentuje, jest większy (grubszy) no i taki poważniejszy, a do tego po włączeniu pięknie, pięknie brzmi, czyli super sprzęt, no ale ta cena - nominalnie ok.15.000 pln

Słuchałem XS . Częstą przypadłością tych wzmacniaczy jest wyraźnie burczące trafo . Posłuchaj w ciszy , bez muzyki . Ponoć jak NAIM to tylko z NAImem . Naim XP którego słuchałem grał niewiele lepiej od modyfikowanego NADa C320BEE którego można mieć za około 1000zł - porównywałem obydwa między sobą w dość dobrym systemie .

Masz 15000zł to już dobra kasa . W tej cenie moim faworytem jest A600P ale popatrz za Calyxem CTI ( kup ostatnie HI FI Choice - jest jego test ) , ciekawy jest też Stello Ai500 albo z testu powyżej A600E .

Wspomniany Caspian to jednak nie to co można mieć w tej kasie .

Jednak Stream Magic 6 ma funkcję preampa więc ja bym uderzał w końcówkę . Jak nie A600P ( zanim go obejrzałem jak jest zbudowany i jak gra też nie brałem czegoś takiego pod uwagę a raczej końcówkę Passa X150 , X250 ) to używany Pass X150 , X250 , a zwłaszcza ten drugi .

Wskoczysz na bardzo wysoki poziom i zastaniesz z czymś takim na lata bo napędzi Ci to praktycznie każde kolumny .

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

      Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Słuchawki

      Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

      W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

      audiostereo.pl
      audiostereo.pl
      Muzyka 14

      Marantz Cinema 30

      Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Systemy

      Indiana Line Diva 5

      Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Kolumny

      Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

      O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

      AudioNews
      AudioNews
      Newsy
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.