Skocz do zawartości
IGNORED

Naim Nait xs2 vs Musical Fidelity M6i


Artur45

Rekomendowane odpowiedzi

muda44,

mój wpis o Caspianie miał tylko i wyłącznie zainteresowanie autora tym wzmacniaczem gdyż zaczął myśleć o zakupie nowego XS2 a moim zdaniem Caspian brzmi lepiej.

 

Co do A600 - nie każdy chce mieć w domu takiego kolosa.

 

Nie do końca chyba został sprecyzowany budżet bo raz mowa o 15tys a raz o 8tyś a to znacząca różnica ??

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

----------------------------------------------------

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z ciekawych używanych wzmacniaczy można wyrwać ATC P1 za 1200 funtów lub ATC SIA2-150 za 1450 funtów. Albo MF kW 500/550 za 1850-2000 funtów.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Buchardt A500 + ARCAM CDS50

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

muda44,

mój wpis o Caspianie miał tylko i wyłącznie zainteresowanie autora tym wzmacniaczem gdyż zaczął myśleć o zakupie nowego XS2 a moim zdaniem Caspian brzmi lepiej.

Caspian to jeden z ciekawszych wzmacniaczy poniżej dychy i też bym go wolał od Naima , chyba że bym miał strumieniowca czy CD Naima .

 

Co do A600 - nie każdy chce mieć w domu takiego kolosa.

Zauważ że bezkompromosowe końcówki czy wzmaki są sporych gabarytów co może być problemem . Dodatkowo waga 63kg - nie każda półka to wytrzyma . Instalacja musi mieć też zabezpieczenie minimum B16 a i tak czasem wywala przy włączaniu tego smoka . Pobór prądu przemilczę ;)

Reszta to już same zalety . Od bardzo dobrych części poprzez perfekcyjny montaż a na wyjątkowym brzmieniu kończąc .

Od kiedy mam A600P zmieniam już tylko kolumny i źródła . Przy czym nie patrzę już czy kolumny są trudnym obciążeniem , czy nie i to jest kolejna ogromna zaleta .

OK , z mojej strony to już wszystko w tym temacie .

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję wszystkim za opinie bo naprawdę bardzo cenne dla mnie. Gdyby nie Ty muda44 tak szybko pewnie nie spojrzałbym w stronę końcówek mocy i Xindaka jako firmy, dziękuję.

Jestem po wstępnej analizie wszystkiego (również budżetu jaki chcę przeznaczyć) i tak mi się wydaje, że mój "zestaw marzeń" będzie wyglądał następująco:

 

CD - Audiolab 8200 cdq (ze względu na obecność wzmacniacza słuchawkowego; rozważam jeszcze w głowie CA 851c ) - do kupienia

Wzmacniacz - Musical Fidelity M6i (mam teraz M3i (idealny jak nowy do sprzedania) i nie jest źle; podczas odsłuchu podobało mi się brzmienie jak i cały MF M6i) - do kupienia

Streamer - Cambridge Audio SM6 - już kupiłem i wygląda, że jest OK.

Kolumny - Dali Ikon 7mk2 - już kupiłem (brzmią bardzo ładnie, ale wiem, że będę je zmieniał na coś z wyższej półki, np. w tym tygodniu słuchałem RLS Umbriel 2 i te kolumny dały mi dużo do myślenia, w kolejce do odsłuchu czekają jeszcze KEF R900, Mission SX 5, Spendor (podłogowe), Dynaudio (podłogowe), Focal Chorus 836 VW i generalnie jestem otwarty, będę szukał tego co mnie urzeknie w budżecie 10-12tyś, a teraz niech grają Dali - do sprzedania)

Kable głośnikowe - Chord Epic Twin (już kupiłem)

Interkonekt - Chord Anthem 2 (już kupiłem)

 

No chyba, że jeszcze mi się zmieni :)

 

Pozdrawiam wszystkich i dziękuję

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam ponownie.

Pisałem już wcześniej o M6i ale teraz więcej sprecyzowałeś.

U mnie gra on z 8200 CD i okablowaniem Chorda i jest to bardzo dobre połączenie- jak na moje ucho. Kolumny to ATC 40 .

I jeszcze jedno - piloty od Musicala i Audiolaba są kompatybilne tj oba obsługują podstawowe funkcje obu urządzń co jest bardzo wygodne.

Pozdrawiam Igor

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bez sensu jest mając SM6 kupować 820cdq . CA 851c jest znacznie gorszy od SM6 - był niedawno jego test i odnoszono się do dużo lepszego od niego SM6 .

Mając SM6 kupujesz napęd za 500zł a za resztę jak już potrzebujesz dedykowany , porządny preamp słuchawkowy .

Kef R900 a Spendory to całkiem inna szkoła grania .

Focal Chorus 836 VW ma okropną , jazgotliwą górę która z SM6 będzie nie do zniesienia .

 

Widzę że są pieniądze a to najczęściej robi parcie na zakupy na już !

Z całości wychodzi chaos zakupowy . Nie kupuje się wszystkiego na raz i ot tak bo o czymś dobrze piszą . Kupuje się albo sprawdzone zestawienia sprawdzając u siebie albo kolejno i przed podjęciem decyzji słucha się klocka intensywnie przez minimum tydzień a kolumny jak Kefy minimum 3 tygodnie bo tyle potrzebują żeby się dotrzeć .

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 4 tygodnie później...
  • 1 miesiąc temu...
Gość maniekn274

(Konto usunięte)

Bez sensu jest mając SM6 kupować 820cdq . CA 851c jest znacznie gorszy od SM6 - był niedawno jego test i odnoszono się do dużo lepszego od niego SM6 .

Mając SM6 kupujesz napęd za 500zł a za resztę jak już potrzebujesz dedykowany , porządny preamp słuchawkowy .

Kef R900 a Spendory to całkiem inna szkoła grania .

Focal Chorus 836 VW ma okropną , jazgotliwą górę która z SM6 będzie nie do zniesienia .

 

Widzę że są pieniądze a to najczęściej robi parcie na zakupy na już !

Z całości wychodzi chaos zakupowy . Nie kupuje się wszystkiego na raz i ot tak bo o czymś dobrze piszą . Kupuje się albo sprawdzone zestawienia sprawdzając u siebie albo kolejno i przed podjęciem decyzji słucha się klocka intensywnie przez minimum tydzień a kolumny jak Kefy minimum 3 tygodnie bo tyle potrzebują żeby się dotrzeć .

witaj-właśnie ten wątek znalazłem i mam prośbę.Podaj tytuł płyty,utworu,itd gdzie najbardziej słyszałeś straszny jazgot na zestawieniu Focal W ze SM6.Jak takiej płyty nie posiadam to po prostu ją specjalnie kupię żeby się przekonać.Po prostu chcę to sam ocenić.dziękuję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość maniekn274

(Konto usunięte)

Dire Straits - Brother In Arms wydane w SBM

Utwory 1 i 3

Słuchałem dzisiaj tego numeru Brother In Arms-podczas wokalu chodzi stopa i puka pałką w rant werbla,jest to wyższa częstotliwość (to pukanie w rant) ale żeby jakaś tragedia była.Jestem pewien że każda kolumna podkreśli ten dzwięk(to pukanie w rant) mniej lub więcej.W kawałku Walk of Life też są dzwoneczki(pukanie o udo) i też fajnie to jest podawane,ale nie wywyższa się.Tu czyli w Your Latest Trick też góra jest bardzo podkreślana-powiedział bym że naj bardziej ale żeby tragedia była.Taki urok tych numerów.Najważniejsze że sybilantów nie ma.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale Ty nie masz SM6 a do tego nie grasz z tej płyty wydanej przez VERTIGO w systemie SBM.

Do tego słuchasz tego na zamulającym NADzie . NAD , to takie przymilające kluchy .

Sybilanty to nie w tej klasie . Chodzi o ostrość i jazgotliwość , brak wypełnienie i barwy

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.