Skocz do zawartości
IGNORED

Yaqin mc-10L - pomocy !


funkybeat

Rekomendowane odpowiedzi

Dzień dobry !

 

Piszę ten post ponieważ po przeczytaniu setek innych, nie wiem czego chcę :). Na forum zaglądam często i od dawna, ale

nigdy nic nie pisałem bo zawsze znajdowałem odpowiedź na moje pytania. Teraz jest inaczej :(. Otóż mam taki oto sprzęt:

-wzmacniacz Yaqin mc-10L

-EH 6CA7

-i w zależności od nastroju zmieniam sobie sterujące rosyjskie polecane na forum i jedna parę Tesla E88CC Gold Pin

-kolumny Monitor Audio RX1

-źródło Marantz Cd40

-kable Qed Silver Anniversary XT

 

Chciałbym zaznaczyć, że nie jestem audiofilem lecz melomanem. A to czego szukam to "czegoś więcej". Najbliższy krok jaki chciałbym

zrobić to wymienić źródło, potem kupić kilka lepszych lamp sterujących. Długo zastanawiałem się jak opisać to czego chcę i postanowię

, zę zrobię to w następujący sposób. Na podstawie moich ulubionych piosenek powiem czego bym chciał więcej, mniej lub jakich odczuć z odsłuchu

oczekuję. Podejrzewam, że kupno to bedzie raczej strzał w ciemno, po prostu zasugeruję się najbardziej rzeczową odpowiedzią i

zacznę polować na mój nowy wymarzony odtwarzacz a potem lampy :). Do dzieła:

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

- zdecydowanie chcę aby te utwory mnie maksymalnie hipnotyzowały, detal, przestrzeń, czar

 

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

- Uwielbiam tego gościa i w jego utworach chcę usłyszeć potęgę brzmienia zwłaszcza w tym utworze, brakuje mi tu separacji dzwięków w pewnym momencie się zlewają

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

- mocny bas :)

 

Słucham dużo jazzu, rocka, post rock'a, elektronicznej i sporo alternatywnej. Do moich ulubionych zespołow należa takze Sigur Ros, Coma, Mum, Dzem, Damien Rice, Arve Henriksen

Ogólnie słowem kluczem jest IMERSJA uwielbiam zatracać się w muzyce, hipnoza, głęboki bas, nie kłujący saksofon, szczegółowość, wrażenie, że wokalista/tka

jest w pokoju razem ze mna i przestrzeń lub uczucie bycia na koncercie :). W skrócie tego oczekuję.

 

 

Do moich wyborów zalicza się CA Azur 640c v2, Denon 1450 lub 1550 i Xindak - CD 06. Więcej typów nie mam. Duzo czytam na tym forum i bardzo mi zależy

na waszej pomocy, zdaniu, radzie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przede wszystkim wyrzuć Qeda Silver Anniversary. Okropny kabel. Srebrzanka, która kłuje w uszy zapiaszczonymi wysokimi i średnicą, i gra bez basu. Zamieniłem go na Kimbera 4TC - o wiele gładszy dźwięk i zadecydowanie więcej basu. Niestety drogi. Można spróbować z jakimkolwiek kablem nie srebrzonym. W moim systemie wymiana okablowania dała nie mniejsze zmiany ( a może nawet większe) niż wymiana źródła. Miałem Marantza CD 40 - wymieniłem go kiedyś na CA D-500 SE (SE- to ważne), niedrogo na portalu aukcyjnym, a poprawa dźwięku zdecydowana. Może warto spróbować, zawsze można odsprzedać z niewielką stratą, albo i bez.

Dla Yaqina 10L mamy niestety bardzo małe pole manewru lampami sterującymi.

 

Ogólnie słowem kluczem jest IMERSJA uwielbiam zatracać się w muzyce, hipnoza, głęboki bas, nie klujący saksofon, szczegółowość, wrażenie, że wokalista/tka

jest w pokoju razem ze mną i przestrzeń lub uczucie bycia na koncercie :). W skrócie tego oczekuję.

 

 

Obawiam sie, że to czego oczekujesz może "trochę" kosztować:)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak chcesz magie to na poczatek proponuje Ci magiczne cd.

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

Po podpieciu doznałem szoku. Byc moze sa lepsze odtwarzacze, ale jak dla mnie to referencja(dałem 2500). Pianino, gitary, ludzkie głosy, brzmią tak ze nie chce sie wierzyć ze są odtwarzane z cd.

Miałem mingde 368b-se ale troche drogawa nowa. No i polecam Ci jakieś dobre głosniki ze wstęgą. Quadral, Monitor Audio, Dali, moze uda Ci sie wychaczyc jakies na allegro.

Pozdro

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie Ci dobrze radzą, pomęcz się z akustyką, efekty mogą być zachwycające. Też mam CD40, dupy nie urywa. Popytaj panów takich jak Muda i McGyver o modowanie tego CDka, podobno niebo a ziemia. I ostatnia sprawa. Jak masz okazję spróbuj czegoś na papierowej (celulozowej) membranie i miękkiej kopułce, takie głośniki grają właśnie jak to przedstawiłeś nientarczywie ale angażująco. Tylko niech CI do głowy nie przychodzi pozbywanie się wzmaka:) Ludzie go wielce chwalą, a użytkownim Muda modując go podobno czyni cuda;)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ponieważ jest to mój pierwszy wpis więc na wstępie witam serdecznie szanownych forumowiczów!

Mam dość podobny problem jak funkybeat czyli szukam magii ale w moim przypadku utraconej. A dokładnie wygląda to tak:

Posiadam od dłuższego czasu yaqina 10l na svetlanaC pewnie tak pozostanie na jeszcze dłuższy czas. Razem z nim grają obecnie: Sony xa3000es, AA phoebe III, kable głośnikowe Equlibrium string. Poprzednio miałem cd kenwood 5090 a kolumny Avance S616 (pozostały po kinie domowym, grały jak na swoją cenę zaskakująco fajnie, choć bas był lichy a wysokie czasem zbyt ostre jednak były dość detaliczne, rozdzielcze i środek pasma był chyba niezły). A teraz do sedna.

Pewnego dnia zweryfikowałem stan konta i stwierdziłem, że mogę odrobinę zaszaleć, sprzedałem kenwooda i avance i po krótkim research'u kupiłem obecne klocki.

Wszystko niby lepiej, w końcu zaistniał bas, scena znacznie urosła, przestrzeń zrobiła się wielowymiarowa, dynamika, barwa - to naprawdę może się podobać. I tylko jednej rzeczy mi brakuje w porównaniu do poprzedniej konfiguracji, gdy wtedy słuchałem nagrań wokalistek Nora Jones, Katy Melua itp. miałem wrażenie, że ich głos unosi się w powietrzu i trafia wprost do mojego ucha, tak jakby siedziały obok mnie (możecie sobie wyobrazić jakie to przyjemne uczucie :)). To właśnie była ta magia a teraz tego nie ma i nie wiem w którym miejscu spaprałem.

Przy okazji (bo jest jeszcze jeden mały szkopuł). Kolega przyniósł do mnie kiedyś cd marantza 7001 i wtedy zauważyłem że mój teoretycznie droższy soniak ma dość słabą górę pasma. Wiele szczegółów, które wyraźnie słyszałem na 7001 na sonym było gdzieś w tle, prawie niezauważalne a wybrzmienia talerzy (które bardzo lubię) były zdecydowanie krótsze reszta była co najmniej tak dobra jak w marantzu. Jakie macie propozycje odnośnie tego cd. Może dodatkowy dac (jaki), tuning, lampizacja czy wymiana cd, jednak byłoby szkoda bo taki ładny... choć nie amerykański....

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja miałem MC-10L z Sony XA3ES i wokale były jak żywe czarujące później z Atoll CD100 jeszcze o klasę lepsze może tan twój CD jakiś kiepski na wokalach własnie jest jak bym sprawdził inny CD bo to raczej wina tego CDka .

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tuning i lampizacja to wyrzucanie kasy do kosza obarczone w dodatku wielkim ryzykiem, albo spaprania przez papraka, albo zniknięciem sprzętu u papraka. A nawet jak wróci po "tjuningu" robi się "grzebany" i nieodsprzedawalny. Testowałem na własnej skórze...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam !

 

Dziękuję wam wszytskim za odpowiedzi ! Wzmak zostaje i mam nadzieję, że zostanie jeszcze na długo. Co do rady o popracowaniu nad akustyką jestem tego świadom(moje ułożenie woła o pomste do nieba ;)). Mam prośbę czy mógłby mi ktoś dać jakieś linki z rzeczowymi akrykulami lub wątkami rozwijającymi ta kwestię - moj pokój 2,5 x 4 m. Chcialbym jeszcze uzyskac od was rady co do zmiany CD do 1000 zł. Co polecacie ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to i ja chętnie posłucham propozycji cd do yaqina, tylko nawet trochę droższych, tak powiedzmy do 2kzł. A do 1000 mogę polecić maratz 7001, słuchałem go i z żalem przyznaję, że gra lepiej niż mój dwa razy droższy. Ostatnio poszedł na allegro za 800, a za 1000 (lub ciut więcej) można nawet trafić wersję KI.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz w MC-10L te lampki

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

Jak to gra porównywałeś może z oryginalnymi chinolami EL34 ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzień dobry !

 

Cześć !

Osobiście uważam , że żonglerka przewodami na niewiele się zda , ponieważ kolumny , które masz brzmią bardzo przeciętnie(bez urazy ) . Zmiana kompaktu , jakkolwiek wskazana również nie wniesie spektakularnej zmiany na in plus z racji przeciętnych kolumn , które nadal będą ograniczały potencjał drzemiący w Twoim obecnym i ewentualnie przyszłym (lepszym) kompakcie , według mnie najlepszym , najbardziej wymiernym (słyszalnym) posunięciem będzie zmiana dotychczasowych kolumn na zdecydowanie lepsze , gdy to już uczynisz , popracuj nad akustyką pomieszczenia i w przyszłości ewentualnie nad przewodami .

Przesłuchałem muzykę , którą słuchasz (tą zaprezentowaną ) i nie ukrywam , że jestem pod wrażeniem Twojego gustu muzycznego , świetna muzyka , pozdrawiam serdecznie , Piotrek .

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Piotr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przesłuchałem muzykę , którą słuchasz (tą zaprezentowaną ) i nie ukrywam , że jestem pod wrażeniem Twojego gustu muzycznego , świetna muzyka

 

To prawda! Ja się zahipnotyzowałem słuchając z głośniczka laptopowego.

 

Zmiana kompaktu , jakkolwiek wskazana również nie wniesie spektakularnej zmiany na in plus z racji przeciętnych kolumn

 

To też prawda. Zmiany mogą być na granicy percepcji.

Nie bagatelizowałbym jednak kabli. W muzyce, której słucha funkybeat czystość brzmienia ma pierwszorzędne znaczenie. Qedy SA zapiaszczają, szeleszczą i obcinają bas. Tragedia. Zmiana ustawienia i zabawy z akustyką dźwięku nie wyczyszczą.

Spektakularną poprawę dżwieku dała mi zamiana Yaqina 10 L na Yaqina 100B. To zupełnie inny kosmos.

Pozdrawiam. Jacek

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie bagatelizowałbym jednak kabli.

 

Nie bagatelizuję wpływu kabli w/na system , natomiast uważam , że w sytuacji , gdy mamy przeciętnie brzmiące kolumny lepiej jest wprzódy zainwestować w znacznie lepsze głośniki , ponieważ przyrost jakości brzmienia jest zdecydowanie bardziej zauważalny (słyszalny ) , serdeczności , Piotrek .

 

Spektakularną poprawę dżwieku dała mi zamiana Yaqina 10 L na Yaqina 100B. To zupełnie inny kosmos.

 

 

Szczerze mówiąc nie słyszałem Yaqina 10 L , natomiast Yaqin B 100 w kontekście cena-jakość brzmienia jest kapitalnym wzmacniaczem i z czystym sumieniem mogę go polecić każdemu , kto chce zasmakować świetnego dźwięku , według mnie nieosiągalnego dla każdego wzmacniacza tranzystorowego do 10.000 zł .(oczywiście mam na myśli cenę nowego "krzemiaka")

 

Zmiana ustawienia i zabawy z akustyką dźwięku nie wyczyszczą.

 

To prawda , co najwyżej przyczyniają się do poprawy przetwarzania niskich częstotliwości (basu) oraz w jakimś stopniu pewnej lub znaczącej redukcji rezonansów .

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Piotr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i doradzili jak umieli:) Kol. funkybeat pewnie ładuje do pistoletu ostatni nabój. Nie dość, że musi zmienić kolumny, wzmacniacz i kable, to jeszcze powinien poszerzyć pokój. A chciał tylko wymienić odtwarzacz...To cholerne audio, to droga przez mękę. Kiedyś też chciałem, żeby grało trochę lepiej niż miniwieża i zaczęła się gehenna:)

Pozdrawiam

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

funkybeat ?

 

Masz w MC-10L te lampki

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

Jak to gra porównywałeś może z oryginalnymi chinolami EL34 ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sebolx - Przepraszam przeczytałem twoja wiadomość i zapomniałem ja uwzglednić w odpowiedzi :). Tak, pierw grałem na standardowych dołączonych do Yaqina, niedawno przeszedłem na EH 6CA7. Różnica jest, ale w moim subientywnym odczuciu nie ogromna, nie duża, ale odczuwalna. El34 bardziej cieplejsze i mniej szczegółowe natomiast EH na odwrót :). Nie zmienia to faktu że obie wersje i tak mi się podobają :).

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma za co przepraszać ;) Tak słyszałem że te EH6CA7 trochę cieplejsze niż zwykłe Electro Harmonix EH które są dosyć chłodne ale ogólnie wielkiej różnicy nie ma między nimi . Chińskie EL34 to ciepłe kluchy ale wokale czarujące mają :) Dzięki za odpowiedz ;)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość zbyniu 360

(Konto usunięte)

 

 

Cześć !

Osobiście uważam , że żonglerka przewodami na niewiele się zda , ponieważ kolumny , które masz brzmią bardzo przeciętnie(bez urazy ) . Zmiana kompaktu , jakkolwiek wskazana również nie wniesie spektakularnej zmiany na in plus z racji przeciętnych kolumn , które nadal będą ograniczały potencjał drzemiący w Twoim obecnym i ewentualnie przyszłym (lepszym) kompakcie , według mnie najlepszym , najbardziej wymiernym (słyszalnym) posunięciem będzie zmiana dotychczasowych kolumn na zdecydowanie lepsze , gdy to już uczynisz , popracuj nad akustyką pomieszczenia i w przyszłości ewentualnie nad przewodami .

Przesłuchałem muzykę , którą słuchasz (tą zaprezentowaną ) i nie ukrywam , że jestem pod wrażeniem Twojego gustu muzycznego , świetna muzyka , pozdrawiam serdecznie , Piotrek

jeśli kolumny są przeciętne ... jestem zgoła odmiennego zdania i wiele osób tak uważa!!!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zbyniu co masz dokładnie na myśli możesz rozwinąc swoją myśl ? Czy chodzi Ci o to, że jak kolumny graja przeciętnie to ni ejst tylko ich wina i zawsze można z nich wycisnąć coś więcej czy mowisz o tym moim konkretnym modelu, że nie sa to aż tak złe kolumny ? :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość zbyniu 360

(Konto usunięte)

to nie jest tak że kolumny phoebe. lll są przeciętne bo uważam że to kolumny bardzo dobre wystarczy poczytać klub audio academy że mają rzesze zwolenników i zestawiaja je z dużą droższą elektroniką i uzyskują zadowalające rezultaty ,czyli są to kolumny jakby powiedzieć rozwojowe sam mam yaqina mc-10l i zanim nabylem tego lampiaka to trochę wertowalem po forum i internecie ma on to do siebie że lampy są na ogół dostępne i jest w czym przebierać a nie każda lampa tak ma jak już to są drogie mało dostępne ja. siebie dodam że te kolumny są na tyle dobre że mało które kolumny w tej cenie i jeszcze raz tyle grają w tej klasie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeśli kolumny są przeciętne ... jestem zgoła odmiennego zdania i wiele osób tak uważa!!!

 

Żeby nie było niedomówień , miałem na myśli kolumny Monitor Audio RX1 kolegi funkybeat .

 

to nie jest tak że kolumny phoebe. lll są przeciętne bo uważam że to kolumny bardzo dobre

 

Natomiast kolumny Phoebe III też uważam za bardzo dobre !

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Piotr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szczerze, to nie uwarzam aby te Monitory były złe mi się fajnie z nich słucha,Phoebe są droższe - więc może wraz z cena rośnie ich jakośc dzwięku :). Jeśli uważacię że największy skok w jakości uzyskam zmieniając głośniki na Phoebe III to może warto spróbowac dołożyc do głośników, co Wy na to ? A mmoże coś innego w tej cenie ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szczerze, to nie uwarzam aby te Monitory były złe mi się fajnie z nich słucha,

 

 

Funky w żadnym razie nie chciałem Cię obrazić i wcale nie uważam , że MA są złe , aczkolwiek są to przeciętne kolumny i żaden , nawet najlepszy wzmacniacz i okablowanie nie zmieni tego stanu rzeczy .

Ja w przeciwieństwie do Ciebie , gdy zaczynałem przygodę z audio byłem w zgoła gorszej sytuacji , gdyż do dyspozycji miałem tylko Altusy , Mild-Tony ,itp . kolumny krajowego producenta i chyba każdy z nas zaczynał od masowej elektroniki ?

Osobiście uważam , że najbardziej spektakularną poprawę brzmienia osiągniesz , zmieniając kolumny na znacznie lepsze . Phoebe III , to słuszny trop , niemniej nic nie zastąpi odsłuchu ! Zadzwoń do pana Michała z Audio Academy i umów się z nim na odsłuch u siebie w domu i sam się przekonaj , czy zmiana kolumn , to właściwy krok ? (odsłuchy są darmowe ) , pozdrawiam serdecznie , Piotrek .

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Piotr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od wielu lat pasjonuję się zarówno muzyką jak i sprzętem grającym. Trochę sprzętów (używanych, w klasie HiFi czy jak kto woli budżetowej) kupiłem tylko po to, żeby przekonać się jak grają i zaraz potem odsprzedać. Po tych doświadczeniach mogę stwierdzić że największy wpływ na dźwięk mają właśnie kolumny (wiem, nie jest to wielki odkrycie)

Od pół roku jestem co by nie mówić, zadowolonym właścicielem Phoebe III, które napędza Yaqin 10L. Jakkolwiek kolumny grają bardzo muzykalnie, gładko, przestrzennie, to jednak nie są np. mistrzami detaliczności. U znajomego słuchałem Dali Ikon 6 MK1 i ich granie podobało mi się jeszcze bardziej. Grają trochę bardziej twardo, (choć to może wina jego wzmacniacza tranzystorowego) to jednak odnalazłem w nich coś z magicznego klimatu. Dla mnie magia muzyki jest wtedy, kiedy mam wrażenie, że wokalista(ka), muzyk lub zespół są obecni w pokoju, aż chce się dotknąć każdego z nich. Próbuję teraz urobić znajomego, żeby pożyczył mi te kolumny na odsłuch, jak się dobrze dogadają z Yankiem to chyba zacznę na nie polować.

Konkludując: nie namawiam tutaj wcale do kupna Dali czy Phoebe, czy innych kolumn ale namawiam koniecznie do solidnego posłuchania takowych przed zakupem. Kiedyś po przeczytaniu kilku recenzji napaliłem się na tanie podłogówki Monitor Audio (zdaje się z serii Bronze) i dobrze, że mnie tknęło, żeby je odsłuchać w Fusicu we Wrocławiu bo okazało się, że zagrały gorzej niż 20-letnie missiony, które wtedy miałem. Życzę więc miłej i owocnej zabawy w poszukiwaniu "magicznego dźwięku".

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od wielu lat pasjonuję się zarówno muzyką jak i sprzętem grającym. Trochę sprzętów (używanych, w klasie HiFi czy jak kto woli budżetowej) kupiłem tylko po to, żeby przekonać się jak grają i zaraz potem odsprzedać. Po tych doświadczeniach mogę stwierdzić że największy wpływ na dźwięk mają właśnie kolumny (wiem, nie jest to wielki odkrycie)

Od pół roku jestem co by nie mówić, zadowolonym właścicielem Phoebe III, które napędza Yaqin 10L. Jakkolwiek kolumny grają bardzo muzykalnie, gładko, przestrzennie, to jednak nie są np. mistrzami detaliczności. U znajomego słuchałem Dali Ikon 6 MK1 i ich granie podobało mi się jeszcze bardziej. Grają trochę bardziej twardo, (choć to może wina jego wzmacniacza tranzystorowego) to jednak odnalazłem w nich coś z magicznego klimatu. Dla mnie magia muzyki jest wtedy, kiedy mam wrażenie, że wokalista(ka), muzyk lub zespół są obecni w pokoju, aż chce się dotknąć każdego z nich. Próbuję teraz urobić znajomego, żeby pożyczył mi te kolumny na odsłuch, jak się dobrze dogadają z Yankiem to chyba zacznę na nie polować.

Konkludując: nie namawiam tutaj wcale do kupna Dali czy Phoebe, czy innych kolumn ale namawiam koniecznie do solidnego posłuchania takowych przed zakupem. Kiedyś po przeczytaniu kilku recenzji napaliłem się na tanie podłogówki Monitor Audio (zdaje się z serii Bronze) i dobrze, że mnie tknęło, żeby je odsłuchać w Fusicu we Wrocławiu bo okazało się, że zagrały gorzej niż 20-letnie missiony, które wtedy miałem. Życzę więc miłej i owocnej zabawy w poszukiwaniu "magicznego dźwięku".

 

Święte słowa !

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Piotr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.