Skocz do zawartości
IGNORED

Amplituner/wzmacniacz + kolumny stereo na 70m2 ?


MaNiEk91

Rekomendowane odpowiedzi

Witam zastanawiam się nad kupnem sprzętu do kwoty 6-7 tyś nie wiem co wybrać ale bardzo podoba mi się ten amp(wygląd też się liczy)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) i nie mam pojęcia jakie kolumny można do tego zastosowac na powieszchnię ok 70m2 tylko STEREO (jest to jedno pomieszczenie na poddaszu domu rodzinnego-w tym jakieś 55 m2 użytkowej). Co do gatunku muzyki lubię praktycznie każdy oprócz ciężkiego metalu... lubię dobry bas i dobrą jakość dźwięku szczególnie instrumętów. Aktualnie korzystam ze wzmacniacza technics serii su i se (dwu częściowy) + altus tonsil 300. Zakupu oczywiście chciałbym dokonać słysząc zestaw razem a najbliżej mam do Rzeszowa czy ktos wie gdzie mógłbym odsłuchać ten sprzęt ? Czekam na wasze propozycję i bardzo dziękuję za porady :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ponieważ jest dużo więcej możliwości w jednym sprzęcie np radio, w tym ampie z tego co czytałem jest funkcja słuchania muzyki z internetu jak również z youtuba. Aktualnie mam plontaninę kabli i właśnie mnie to denerwuje :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość maniekn274

(Konto usunięte)

ale każdy ampli AV zagra fatalnie w stereo-radio można zawsze podłączyć osobno a jak jest już potrzebne w jednym klocku to ampli stereo już lepiej niż AV,np HK 3490+KLIPSCH RF82 na ten metraż super.Jak jeszcze lubisz super bass to heniek z klipsch 82 będzie poezja i jeszcze na CD HK 980 zostanie-mam nowy do sprzedania,jak cię interesuje to zapraszam-mowa o CD HK HD 980

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj,

jeśli zestaw będziesz wykorzystywał tylko do odsłuchu muzyki, zdecydowanie polecam klasyczną konfigurację dwukanałową.

Moim zdaniem bardzo rozsądnym zestawem byłby amplituner NAD C725BEE (http://q21.pl/nad-c725-bee.html) połączony z kolumnami Klipsch Icon KF-28 (http://q21.pl/klipsch-kf-28.html) lub Paradigm Monitor 11 v.7 (http://q21.pl/paradigm-monitor-11-v-7.html).

Kazda z powyższych konfiguracji zagra mocno, dynamicznie i powinna poradzić sobie z nagłośnieniem tak dużego pomieszczenia.

 

Serdecznie zapraszam do naszego salonu na odsłuchy, porównania poszczególnych konfiguracji. W przypadku pytań oraz oferty finansowej jestem do dyspozycji.

Pomagamy, doradzamy, wypożyczamy, zapraszamy na indywidualne odsłuchy.

Najlepsze ceny dla forumowiczów magazynu Audiostereo - zapytaj o ofertę! Pełna oferta na stronie www.Q21.pl.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolejny raz Pan z Q21 nie doczytał jaka ma być powierzchnia na na jakiej będą grały kolumny. Do nagłośniania takiej powierzchni to kolumny w stylu Heco Celan 902 GT lub Magnat Quantum 1009. A przy 55m2 to moc tego ampli stanowczo za mała.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

co do kolumn firmy Klipsch poczytałem trochę opinii i każdy pisał że dźwięk jak za te pieniądze to ok ale podobno bardzo tandetna obudowa, ktoś nawet pisał że coś zaczeło "dzwonić"- ale amplituner nada również się podoba napewno mu się przyglądnę :) szkoda tylko że nie srebrny... dzięki wszystkim za podpowiedź :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość maniekn274

(Konto usunięte)

lepiej zostań przy Altusach:) i pojedz na wakację.pozdrawiam

 

co do oferty q21 to spokojnie napędzi ten Nad w/w kolumny-mają wysoką efektywność a Nada moc przeważnie bywa większa laboratoryjnie niż na papierku-no ale nie za tę kasę.Za prawie 4 koła to mocny kłocek i cd by wyszło,a troszkę dołożyć i jest NAD 356+CD 546.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

co do kolumn firmy Klipsch poczytałem trochę opinii i każdy pisał że dźwięk jak za te pieniądze to ok ale podobno bardzo tandetna obudowa, ktoś nawet pisał że coś zaczeło "dzwonić"- ale amplituner nada również się podoba napewno mu się przyglądnę :) szkoda tylko że nie srebrny... dzięki wszystkim za podpowiedź :)

Klipsche to kolumny dające "dużo" dzwieku za nieduże pieniądze, ciężko będzie Ci znaleźć zestaw kolumn który zagra na takiej powierzchni za 4tyś. Słuchałem zestawu Klipsch kt-28 i zagra w 55m. Co do wykonania wcale nie wygladają źle, terminale mogły by być lepsze ale nie ma się co czepiać za tą kase.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

co do kolumn firmy Klipsch poczytałem trochę opinii i każdy pisał że dźwięk jak za te pieniądze to ok ale podobno bardzo tandetna obudowa, ktoś nawet pisał że coś zaczeło "dzwonić"- ale amplituner nada również się podoba napewno mu się przyglądnę :) szkoda tylko że nie srebrny... dzięki wszystkim za podpowiedź :)

Jeśli chcesz mieć obudowę na wysokim poziomie kup RF 7 - przy okazji wypełnisz bez problemu dźwiękiem te 70m, ale pochłoną cały Twój budżet

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

    Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Słuchawki

    Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

    W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

    audiostereo.pl
    audiostereo.pl
    Muzyka 15

    Marantz Cinema 30

    Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Systemy

    Indiana Line Diva 5

    Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Kolumny

    Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

    O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

    AudioNews
    AudioNews
    Newsy
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.