Skocz do zawartości
IGNORED

PC AUDIO VOODOO STRIKE BACK


rambo54

Rekomendowane odpowiedzi

300 ojro za przewod SATA - moje gratulacje ;)

Trzy stówki to te kabelki kosztują tylko dla wytrawnych audiofilów posiadających JPLAYa. Dla plebsu słuchającego na Foobarach, JRiverach itp. cena wynosi już 349 EUR.

 

Dzięki wyższej cenie kabelki te z pewnością lepiej grają, co może spowodować, że zestaw "Foobar/JRiver/etc. + JCAT (każdy po 349 EUR)" zagra na podobnym poziomie jakościowym, jak "JPLAY + JCAT (299 EUR za sztukę)".

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Once a CD or download is converted to FLAC, the only way you can achieve the superior sound of WAV files is to go back to the original CD or source for a new rip or WAV download. - "The Absolute Sound" - Charles Zeilig, Ph.D., and Jay Clawson

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czemu np. nie ma audiofilskiego kabla SATA?

 

Co nie ma ? Jest ich od groma .... :)

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wielkie mi kurna halo, codziennie tysiące kobiet kupują kremy przeciwzmarszczkowe, niejednokrotnie za większe pieniądze niż taki fikuśny kabelek, na którym można przynajmniej powiesić spodnie jak człowiek idzie do kibla.

 

Ale zupełnie na serio- porównanie, które użyłem jest celowe- koszmarne pieniądze, za taki sam wynik- znaczy zero poprawy oprócz realnego wpływu na ego oraz duszę.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

It doesn't matter what we're losing,

It only matters what we're going to find.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Eeee, te audiofilskie kabelki USB, SRATATATA to groszowe sprawy. Kilkadziesiąt tysi za metrową sieciówkę to jest dopiero Hardkor! Nie wystarczy mieć 7cyfrowe konto, trzeba mieć jeszcze nieźle najebane do gara...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Człowiek może być dobry, uczciwy ale i tak ilość ludzi na jego pogrzebie zależy od pogody...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nawet gdyby te druty ciągnęła 18 letnia dziewica o udach jak alabaster, kapiąc co chwilę sokami, to i tak raczej warte tych pieniędzy nie jest.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

It doesn't matter what we're losing,

It only matters what we're going to find.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość Wireless

(Konto usunięte)

Porażająca jest w tym wszystkim pewność siebie Szanownego Redaktora.

Poglądy tzw. komputerowców są, wg Pana, śmieszne.

Drogi Panie Redaktorze

1. Ów "komputerowiec" to informatyk (tak brzmi poprawna nazwa tego zawodu).

2. Owi informatycy nie dzielą się swoimi "poglądami", tylko rzetelną wiedzą (w przeciwieństwie do - właśnie - poglądów różnych

redaktorów z tzw. branży audio)

3. Rzetelna wiedza owych informatyków została zdobyta dzięki kilku latom dość trudnych studiów wyższych, a nie poprzez

kompulsywne zaczytywanie się w audio-pisemkach

4. Owi "komputerowcy" mają nierzadko na swoim koncie sporo osiągnięć natury naukowej; do owych osiągnięć testy kabli

USB przeprowadzane przez propagujących, że tak powiem, "nauki Hoghwartu" mają się, wypada przyznać, nijak

 

Z racji powyższych faktów życzyłbym sobie w przyszłości nie czytać o m.in. sobie jako o "komputerowcu", podobnie, jak

do adwokata zwracać wypada się per "Mecenasie". Warto sobie również zdać sprawę z tego, że śmieszność owych "poglądów"

ludzi mojej profesji jest mniej więcej tego kalibru, co śmieszność np. Ogólnej Teorii Względności, lub (którejkolwiek) teorii całki.

Ośmielę sobię również zwrócić uwagę Pana Redaktora na odpowiedzialność, jaka spoczywa na osobach (mniej lub bardziej)

publicznych, upubliczniających swoje opinie. Ludzie nieobeznani z technologiami IT (a tych jest wszak większość, i pozwolę sobię

do ich grona zaliczyć również Pana Redaktora, co udowadnia Pan sam zresztą rozlicznymi swoimi publikacjami) takie rzeczy przecież

czytają. Skutkiem tego (najważniejszym) jest coraz głębsze popadanie w ignorancję...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zdarzyło Ci się jakąś zepsuć czy to obiegowa opinia?

:)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Człowiek może być dobry, uczciwy ale i tak ilość ludzi na jego pogrzebie zależy od pogody...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wielkie mi kurna halo, codziennie tysiące kobiet kupują kremy przeciwzmarszczkowe, niejednokrotnie za większe pieniądze niż taki fikuśny kabelek, na którym można przynajmniej powiesić spodnie jak człowiek idzie do kibla.

 

Ale zupełnie na serio- porównanie, które użyłem jest celowe- koszmarne pieniądze, za taki sam wynik- znaczy zero poprawy oprócz realnego wpływu na ego oraz duszę.

Kremy Twoim zdaniem zupełnie nie działają? - LOL

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Kyle- jak wyprostuje blachę falistą, wtedy uwierzę.

 

Zrobiono jakiś czas temu testy, tak, tak, dobrze myślicie- ABX. Co wyszło, że pierwszy z brzegu krem działa tak samo jak mega, hiper wypaśny i drogi. To nie kwestia wiary, to kwestia badań.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

It doesn't matter what we're losing,

It only matters what we're going to find.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W niezależnych testach kremy nawilżające za 20 zł niczym się nie różnią od kremów za kilkaset złotych. Oczywiście jak jesteś mongołem to może znaczyć dla ciebie że kremy w ogóle nie działają.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

For us, there is no spring. Just the wind that smells fresh before the storm.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bez złudzeń

 

Kurze łapki, zmarszczki mimiczne – tych oznak upływającego czasu większość kobiet nie lubi. Polki, i to coraz młodsze, chętnie stosują więc kremy przeciwzmarszczkowe w nadziei na uzyskanie młodo wyglądającej skóry. Rocznie na kremy pod oczy wydają około 70 mln złotych. Nic dziwnego, w końcu producenci kosmetyków zapewniają nas w reklamach o cudownych efektach, jakie ma dać wklepywanie ich specyfików w skórę wokół oczu. Czy daje w rzeczywistości? Wyniki naszego testu nie pozostawiają złudzeń: Efekt zmniejszenia zmarszczek jest co prawda mierzalny, ale rzadko wyraźnie widoczny gołym okiem. Kremy działają tylko na wierzchnią warstwę skóry. Do głębszych nie docierają.

 

Z testu płynie jednak i pozytywny wniosek: Otóż dobrą pielęgnację skóry wokół oczu możemy zapewnić sobie bez wydawania setek złotych na drogie kremy. Pamiętajmy jednak, że na cuda nie ma co liczyć – żaden krem przeciwzmarszczkowy nie zlikwiduje zmarszczek, niezależnie od tego, ile kosztuje. Test pokazał jednak, że kilka z nich można wypróbować jako kremy do codziennej pielęgnacji okolic oczu, nie spodziewając się oczywiście znacznego wygładzenia skóry.

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

Pierwszy z brzegu..... Teraz możesz lot of laughs, znaczy LOL, ale chyba działa tu, kto się śmieje, ten....

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

It doesn't matter what we're losing,

It only matters what we're going to find.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie podobno tak. Chyba niektórzy za dużo go używali, bo im się te mózgowe nieco rozprostowały....I SATA gra ;-)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

It doesn't matter what we're losing,

It only matters what we're going to find.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość Wireless

(Konto usunięte)

....I SATA gra ;-)

A jasne, że gra. Jak mocno naciągnąć, i solidnie uderzyć, to musi zagrać ... :)

BTW - właśnie przeprowadzam upgrade firmware'u moich domowych APów. Ciekawe

jakie brzmienie będzie miał nowy firmware ....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najpotężniejszą znaną ludzkości technologią voodoo jest "markowanie".

 

Jak to działa? Bierzemy najdroższy i najbardziej utytułowany komponent np. kabel USB za 10 000 i zdejmujemy zaklęcia zdrapując markę i model, następnie pozbawiamy kabel oplotów aż do ukazania się monochromatycznej (wow!) powierzchni, nakładamy warstwę niklu na największą i widoczną blachę wtyków, w karcie katalogowej usuwamy wszystko z wyjątkiem parametrów USB X.X oraz XX m a także cena xx. W ten sposób uzyskaliśmy co prawda tylko zwykły kabel za 10, ale za to nie ciąży na nim żadne voodooo ;)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie wiem... moze juz ktos widzial, nie mniej jednak przyjemnie sie to oglada:

:D

co prawda poruszane sa kwestie "analogowego" audiovoodoo, ale mimo wszystko dobry filmik na niedzielno-popoludniowy relaks z kawa :)

pewnie jakbym zarzucil ten filmik w dziale "high-end" to skonczyloby sie zlinczowaniem i rozszarpaniem na strzepy mojej osoby, przez tabun rozjuszonych audiofili ;)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

PC (Spotify, AIMP4) | ODAC revB+O2 | ADAM A7X | Sennheiser HD600

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość SlawekR

(Konto usunięte)

Apropos preorderów na audiofilskie kable sata po 300-350 Euro. Pozwolę sobie przytoczyć wypowiedź producenta tegoż wynalazku z innego wątku. A która baaaaardzo jasno unaocznia nam, dlaczego kabel sata za rzeczone 300 Euro, ma być tak ważny. Grunt to podstawy. Cytat pochodzi stąd:

 

http://www.audiostereo.pl/konwertery-usb-hi-end-i-ich-modyfikacje-ktory-najlepszy_98782.html?do=findComment&comment=2648883

 

Cytat:

 

".....Generalnie uważam, że SATA jest najsłabszym ogniwem w pc-audio. Jest to interfejs bardzo podatny na jitter - trzeba pamiętać, że im wyższa częstotliwość tym wyższe tłumienie i większy jitter. SATA operuje na 100MHz, czyli częstotliwości 100 tys. razy większej od USB! (USB to 1000Hz) Kabel USB słychać, to co dopiero kabel SATA. Dlatego śmiać mi się chce, jak widzę wnętrze Aurendera czy Weissa. Tam od strony peceta nie ma kompletnie nic nadzwyczajnego. Nie wiem, czy to ze względu na koszty, czy po prostu te firmy nie wiedzą, że te rzeczy determinują jakość całego transportu i systemu"

 

Koniec cytatu i niech zostanie ku potomności.

 

Tym razem pozostawiam to bez komentarza. W tamtym wątku, to był jeden jedyny raz w całej historii moich wypowiedzi na Audiostereo, kiedy mi puściły nerwy i dostałem bana w wątku. Więc tym razem zero komentarza :-).

 

Zwracam tylko uwagę szanownych Kolegów na przytoczone wartości liczbowe. Czyż komentarz jest potrzebny? Nic nie przeinaczyłem i nie zmanipulowałem, macie linka do wypowiedzi źródłowej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość LeClerc

(Konto usunięte)

E tam.. dzień "po" nie jest już dziewicą. :D

 

ale nie popsutą ;)

 

jak to opisał Mario Puzo:

 

Tej nocy i w następnych tygodniach Michael Corleone zrozumiał wagę przywiązywaną

do dziewictwa przez ludzi prostych. Był to okres takiej zmysłowości, jakiej nie zaznał nigdy

dotąd, zmysłowości połączonej z poczuciem męskiej siły. W tych pierwszych dniach

Apollonia stała się prawie jego niewolnicą. Jeżeli tylko między dwojgiem ludzi była ufność,

jeżeli było uczucie, młoda, gorąca dziewczyna, zbudzona z dziewictwa do erotycznej wiedzy,

była równie przepyszna jak idealnie dojrzały owoc.

 

http://youtu.be/CtfW-9cR83c

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zwracam tylko uwagę szanownych Kolegów na przytoczone wartości liczbowe. Czyż komentarz jest potrzebny? Nic nie przeinaczyłem i nie zmanipulowałem, macie linka do wypowiedzi źródłowej.

Goście z zakładki hajentowej nie od dziś żyją w świecie własnej ignorancji i plotą "prawdy objawione" to bez żadnej żenady.

No cóż, anonimowość internetowa pozwala na komfortowe pie.....nie głupot.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pewnie jakbym zarzucil ten filmik w dziale "high-end" to skonczyloby sie zlinczowaniem i rozszarpaniem na strzepy mojej osoby, przez tabun rozjuszonych audiofili ;)

Zdaje się, że był tam ;) :)

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

;) :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

„... nie wiem, nie znam się, nie orientuję się, zarobiony jestem!”

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"komputerowcy" mają nierzadko na swoim koncie sporo osiągnięć natury naukowej; do owych osiągnięć testy kabli

USB przeprowadzane przez propagujących, że tak powiem, "nauki Hoghwartu" mają się, wypada przyznać, nijak

 

No, to UWAGA !

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak to czytam to mnie zęby bolą. Aby wnioskować z kabla usb o objętości skanu najpierw należałoby wykonać z 10 prób by się przekonać, że wyniki są powtarzalne. Ale cóż, ten Pan obraża audiofilów bo pokazuje, że audiofil to debil.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Czy jeśli pusta ściana promuje ateizm (stanowisko Włoch w sprawie dot. krzyża w szkole) to rozwiązaniem jest tapeta w krzyże?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To przecież jasne, że brzmienie się poprawia...w innym wypadku istnienie tych no, poprawiaczy nie miało by sensu.

 

Wyjaśnienie tej zagadki jest takie, że ucho jest czulsze niż wzrok, a zapewne i rozum ;)

 

Aby wnioskować z kabla usb o objętości skanu najpierw należałoby wykonać z 10 prób by się przekonać, że wyniki są powtarzalne.

 

Nie proponuj takich rzeczy...jeszcze ktoś powiąże różnice w skanach z kablem USB ;)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.