Skocz do zawartości
IGNORED

MP3 vs FLACa - test.


Ujemny

Rekomendowane odpowiedzi

Szkoda tylko, że to niczemu nie służy...jeśli mamy oryginał nie będziemy słuchać mp3.

 

Może i nie służy, ale uczy pokory.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"cytat usunięty przez moderację" -  Bernard le Bovier de Fontenelle

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pewnie się mylę, ale i ja i moje dwie uzdolnione dziewuchy stwierdzamy, iż flac to raczej nr.3. Przy czym ocena jakości brzmienia

wygląda następująco w procentach i zakładając, że pierwowzór oryginał flac to 100%

1. 99,8%

2. 99,9%

3.100%

To taka ciekawostka, resztę dopowiedzcie sobie sami, a najlepiej przemilczcie. :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość masza1968

(Konto usunięte)

W końcu dostało się maszy1968, który i tak najrzadziej w tym uczestniczył, ale to jego durnowata złośliwość była tą ostatnią kroplą.

Podobno mnie nie czyta ale powiedzcie łaskawie temu "pedagogowi" od siedmiu boleści, że przy okazji niedoszłej wysyłki kabli głośnikowych (powinien pamiętać) podał mi swoje dane łącznie z adresem imieniem i nazwiskiem. Anonimowy dla mnie ten człowiek nie jest.

Jeszcze jedna uwaga w moim kierunku a dane, o których mówię zostaną wykorzystane i udostępnione jego "serdecznym" przyjaciołom.

 

Skończyłem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość LeClerc

(Konto usunięte)

 

Podobno mnie nie czyta ale powiedzcie łaskawie temu "pedagogowi" od siedmiu boleści, że przy okazji niedoszłej wysyłki kabli głośnikowych (powinien pamiętać) podał mi swoje dane łącznie z adresem imieniem i nazwiskiem. Anonimowy dla mnie ten człowiek nie jest.

Jeszcze jedna uwaga w moim kierunku a dane, o których mówię zostaną wykorzystane i udostępnione jego "serdecznym" przyjaciołom.

 

Skończyłem.

 

grubo... to już podpada pod groźby karalne, a na pewno w drastyczny sposób łamie Regulamin forum i stanowi podstawę do wyrzucenia z forum.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ekhm, pardon za wtręt bliżej meritum wątku.

 

O ile wśród tych trzech plików jest FLAC bez kompresji - to numer 1.

2 brzmi jak wprawka z zabawach z przeciwfazą - jest najbardziej klarowny, ze względu na mniejszą ilość "dołu". Ale w ramach testu wchodzi w grę jedynie kompresja stratna - czyżby do 192 kbps?

3 brzmi dla mnie w połowie drogi między 1 i 2 - stratna 256 ?

---

(Umiarkowany) SPOILER:

Dwójka i trójka to dla mnie największa zagadka, patrząc jedynie na rozmiar plików nr 3 powinien brzmieć najgorzej.

---

Porównanie zrobiłem opierając się na linii kontrabasu. Po jednym odsłuchu każdej z trzech propozycji i dwu- trzykrotne przesłuchanie początkowej linii (do ok. 30 sekundy nagrania).

 

Sprzęt z saloniku mojej dziewczyny: wzmacniacz: Luxman L-430 (czyli raczej mułek); kolumny: Yamaha NS-D100; żródło:

Foobar2000 z karty zintegrowanej w blaszaku (stareńkim, takim głównie do netu).

 

---

Życzę wszystkim miłej niedzieli.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Porównanie zrobiłem opierając się na linii kontrabasu. Po jednym odsłuchu każdej z trzech propozycji i dwu- trzykrotne przesłuchanie początkowej linii (do ok. 30 sekundy nagrania).

 

Dokładnie brałem pod uwagę te same 30 sekund, ale wynik wyszedł mi inny.

Kolego ujemny już wieczór.

Naprawdę szkoda, że nie poddali się temu testowi inni forumowicze szczególnie wartościowe były by dla mnie wypowiedzi kolegów pozwolę sobie wymienić: Szub, Accu, Rochu, DD6, Zefir15, Markus77, Excalibue, Bart1981, Dariusz964, Dekoracja, Szeryfo i wielu innych, którzy na pierwszych stronach tego postu byli przecież bardzo aktywni w tym temacie.

Kolego Ujemny myślę, że powinieneś dać jeszcze szanse tym forumowiczom i może wstrzymaj się jeszcze z godzinkę z ogłoszeniem wyniku.

Naprawdę bez jakiejkolwiek ironii to piszę. Większość z was ma spore doświadczenie w tej materii i tym bardziej warto byłoby poznać wasze wyniki. Wbrew pozorom wniosłyby one ogromną wartość do tego tematu.

Do roboty chłopaki. Jest wieczór do 20:00 macie jeszcze sporo czasu.

Przepraszam jeśli kogoś pominąłem.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja myślę, że wspomniani wyżej podeszli do testu (za duża pokusa żeby się oprzeć), a że go nie zdali (jak my powyżej, nie byli na 100% pewni) więc nie podzielą się wynikami.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"cytat usunięty przez moderację" -  Bernard le Bovier de Fontenelle

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja myślę, że wspomniani wyżej podeszli do testu (za duża pokusa żeby się oprzeć), a że go nie zdali (jak my powyżej, nie byli na 100% pewni) więc nie podzielą się wynikami.

frobek, ale my nie znamy jeszcze wyniku ostatniego utworu testowego. Możliwe, że okaże się, iż wczoraj miałem po prostu szczęście.

LeClerk, StaryM, do dzieła macie jeszcze godzinę. Wiem, że podołacie. Nawet jeśli nie to i tak nic złego nikomu się nie stanie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Źle to napisałem, ja nie dam sobie ręki obciąć że na 100% wiem. To tak jakby mieć trzy obrazy Picassa różniące się kilkoma szczegółami, i zadanie znaleźć szczegóły i powiedzieć który obraz podoba się najbardziej.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"cytat usunięty przez moderację" -  Bernard le Bovier de Fontenelle

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość StaryM

(Konto usunięte)

Użytkownik masza1968 dnia 15.09.2013 - 17:49 napisał

 

Podobno mnie nie czyta ale powiedzcie łaskawie temu "pedagogowi" od siedmiu boleści, że przy okazji niedoszłej wysyłki kabli głośnikowych (powinien pamiętać) podał mi swoje dane łącznie z adresem imieniem i nazwiskiem. Anonimowy dla mnie ten człowiek nie jest.

Jeszcze jedna uwaga w moim kierunku a dane, o których mówię zostaną wykorzystane i udostępnione jego "serdecznym" przyjaciołom.

 

Skończyłem.

 

grubo... to już podpada pod groźby karalne, a na pewno w drastyczny sposób łamie Regulamin forum i stanowi podstawę do wyrzucenia z forum.

 

Biorąc pod uwagę rozmaite fakty, które podawałem na forum i adres mojego blogu, to średnio rozgarnięty gimnazjalista znajdzie szybko informacje o tym gdzie pracowałem, gdzie mieszkam, jaki mam samochód (a to nawet na forum podawałem) i jak się nazywam (na podstawie konta z Facebooka). Jeżeli ktoś jest głupszy od gimnazjalisty, to zapewne zwróci się do owego kolegi. Choć może się przecież zwrócić do mnie, ale to już zrobiłby bardziej rozgarnięty gimnazjalista. ;)

Widzę, ze wśrod niektórych panów z forum "StaryM" to będzie niedługo jednostka chorobowa oznaczająca bardzo poważną fobię. ;)

A teraz ad rem.

 

LeClerk, StaryM, do dzieła macie jeszcze godzinę.

Już przesłuchałem te pliki i podałem moje przypuszczenia nieco wyżej. Więc teraz, tak jak ty czekam na wyniki. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zatem zdałem :)

A teraz napisze dlaczego.

W ok. 2minuty 45 sekudzie jak Diana przestaje śpiewać pojawia się taki dziwny dźwięk ledwie słyszalny w tle, coś takiego jakby ktoś poruszał płytę analogową tam i z powrotem (takie kszyykszyy) trwa to ok. 2-3 sekund, w tym kawałku jest najlepiej słyszalny, w dwóch pozostałych ledwie. W trzecim i pierwszym w kilku miejscach są słyszalne minimalne przesterowania w partiach wokalnych np. pierwsze wejście Diany w 20 sekundzie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"cytat usunięty przez moderację" -  Bernard le Bovier de Fontenelle

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Brawo Frobek!

 

Czyli ja mam odpowiedź poprawną w 50% (jako flaki wskazałem 2 i 3) :-(

To na pewno wina kabla cyfrowego :-P

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

“That which can be asserted without evidence can be dismissed without evidence.” (Christopher Hitchens).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mnie ciekawi dlaczego jest roznica miedzy 1 a 3

i dlaczego 2 brzmi gorzej niz oryginal

 

ahh juz wiem

sluchalem bo mam z hdtracks ten album..i jest w 96/24

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. 99,8%

2. 99,9%

3.100%

Ale i tak było bliziutko.

Tak na serio to było jak już ktoś to wcześniej określił na granicy " Audiosugestii " i tak naprawdę jak już też ktoś to tutaj powiedział wszystkie trzy zabrzmiały cud miód. :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moglibyśmy jeszcze poprosić Ujemnego o przygotowanie testu z nagrania dużej orkiestry symfonicznej. Na czymś się w końcu ten cholerny algorytm Fraunhofera musi wyłożyć :-D

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

“That which can be asserted without evidence can be dismissed without evidence.” (Christopher Hitchens).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moglibyśmy jeszcze poprosić Ujemnego o przygotowanie testu z nagrania dużej orkiestry symfonicznej. Na czymś się w końcu ten cholerny algorytm Fraunhofera musi wyłożyć :-D

 

 

Wtedy to my się wyłożymy całkowicie. Ten test dowodzi, że nie ma istotnej różnicy między rzeczonymi formatami. Wszyscy którzy brali w nim udział i to bez względu na swoje końcowe wyniki powinni jednogłośnie przyznać, że tak właśnie jest. Dowodem tego niech będą rozterki, brak absolutnej pewności wyboru podczas prób z jakimi każdy z nas musiał się zmierzyć. Nikt nie wskazał ani razu jednoznacznie właściwego pliku. Takie są fakty.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.