Skocz do zawartości
IGNORED

MP3 vs FLACa - test.


Ujemny

Rekomendowane odpowiedzi

Skoro to było 192kb/s, to 320kb/s byłoby mi bardzo ciężko rozpoznać, odcięcie wysokich raczej już poza moją percepcją :) Ale jak puściłem pierwszy raz te twoje pliki, to wydawały się takie same, nic nie słyszałem, dopiero po wsłuchaniu się po raz enty w szczegóły. Jedno jest pewne, słuchając normalnie muzyki nigdy nie analizuje tak poszczególnych dźwięków, czy tam przypadkiem jakiś dzwoneczek lepiej plumka itd. :D

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Odgrażał się discomaniac, że pozna, to też przygotowałem próbkę. ;)

Do pobrania

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) .

Problem w tym, że bardzo szybko i łatwo można sprawdzić, co jest czym. I nie trzeba żadnego programu do obróbki audio, analiz widma itp.

Gdybym był złotouchym, to raczej za wszelką cenę starałbym się postawić na swoim i żeby uniknąć ośmieszenia skorzystał jednak ze sprawdzonych metod.

Bawić się w te ślepe testy powinny tylko osoby, które mają do siebie i do swojego słuchu/sprzętu/itp. wystarczająco dużo dystansu.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Once a CD or download is converted to FLAC, the only way you can achieve the superior sound of WAV files is to go back to the original CD or source for a new rip or WAV download. - "The Absolute Sound" - Charles Zeilig, Ph.D., and Jay Clawson

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

PW.

Nie ma co ułatwiać życia złotouchym ;)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Once a CD or download is converted to FLAC, the only way you can achieve the superior sound of WAV files is to go back to the original CD or source for a new rip or WAV download. - "The Absolute Sound" - Charles Zeilig, Ph.D., and Jay Clawson

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Za wcześnie zespojleropwaliście, trzeba było dać trochę czasu złotouchym mistrzom...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

For us, there is no spring. Just the wind that smells fresh before the storm.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zrobiłem sobie ślepy test. Utwór to aria z opery Pucciniego w wykonaniu Pavarottiego.

Plik Flac, mp3 320, mp3 128.

Nie miałem żadnego problemu ze wskazaniem które pliki są stratnie skpmpresowane.

No ale jak tu się pomylić, gdy w mp3 320 utwór był w innej tonacji......a przy mp3 128 to mistrz Luciano normalnie zaczął śpiewać sopranem. Na szczęście nie zafałszował ani razu........

Ale kompresji do 64kbs to bałbym się odsłuchać........

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

DAPHILE, Arcam irDac, Musical Fidelity A3, Paradigm studio 40.4 + REL T5,ibasso DX120,DX100, Iriver H140 eph100 HD650. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja próbowałem zrobić test samemu z kolegą, i faktycznie przekonwertowany flac na mp3 320kbps okazał się być taki sam, nie potrafiliśmy oboje wyłapać który plik to mp3 a który flac. Konwersje wykonywałem samemu, dlatego miałem pewność że test będzie bardziej wiarygodny, ale już po obniżeniu bitrate na 250kbps było już wyrazie słychać róznice. dlatego wydaje mi się się MP3 320kbps są niezłej jakości skoro nie słychać różnicy, no chyba że miałbym sprzęt za 50tyś zł to może bym już był w stanie coś wyłapać :) ale na moim stereo nie odczułem z kolegą żadnej różnicy.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kup mysz na kolumnę od grado fana a usłyszysz różnicę.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Czy jeśli pusta ściana promuje ateizm (stanowisko Włoch w sprawie dot. krzyża w szkole) to rozwiązaniem jest tapeta w krzyże?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

coz, potwierdzam, ze nie potrafie w pierwszym momencie wylapac roznic pomiedzy flac/mp3 320kbps, co nie oznacza, ze ich nie ma, majac sredniej klasy urzadzenia chetniiej sluchamy przynajmniej flac dla swietego spokoju, a patent z ta mysza jednak dziala i roznice slyszalem, zdecydowanie potwierdzalo tez zmiane wiele osob ktore sluchaly, wiec nie ma tu z czego drwic ;) uslyszec da sie wiele rzeczy, jesli komus zalezy na duzej zmianie to powinien zmienic wzmacniacz, kolumny, lub jedno i drugie, wszystkie inne zabiegi to kosmetyka... muzyki da sie sluchac z przyjemnoscia z mp3 nawet na bardzo drogim sprzecie, naprawde gra dobrze, jednak malo kto tak robi, wiec szkoda o tym pisac;)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość StaryM

(Konto usunięte)

potwierdzam, ze nie potrafie w pierwszym momencie wylapac roznic pomiedzy flac/mp3 320kbps, co nie oznacza, ze ich nie ma

Przypuszczam, że ani w drugim, ani trzecim też. ;)

Owszem, sa różnice, są nawet widoczne podczas analizy spektrum, ale są zbyt małe, by wyłapać je słuchem. Chyba, że wiesz - co gra. ;)

 

a patent z ta mysza jednak dziala i roznice slyszalem, zdecydowanie potwierdzalo tez zmiane wiele osob ktore sluchaly, wiec nie ma tu z czego drwic

Jasne, pudełko z piaskiem też gra, ale musi mieć na froncie nazwę Entreq i kosztować odpowiednio. Nikt nie badał wpływu tych voodoo w sposób obiektywny, była tylko powtarzana mantra: ja słyszę, ja słyszę, ja słyszę...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na twoich kolumnach - zgoda.

 

Szub, twoja niechęć do zademonstrowania swoich szeroko reklamowanych na forum możliwości słuchowych jest powszechnie znana, ale może skusisz się tym razem?

 

Pobierzesz sobie pliczek, posłuchasz muzyczki, pokażesz wszystkim jak świetnie grają twoje kolumny i jak łatwo przychodzą ci rzeczy niemożliwe dla większości populacji.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

For us, there is no spring. Just the wind that smells fresh before the storm.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szub, nie wdawaj się w polemikę. Ignorancja na tym forum sięgnęła dna. Nawet niektórzy moderatorzy są stronniczy. Ten wątek jak i wiele innych służy udowodnieniu teorii względności w audio. Tanie znaczy to samo co drogie. Mp3 czy flac - co za różnica? Obaj wiemy że na tanim, kiepskim sprzęcie różnic nie będzie. Tak jak na przenośnych playerach (większości). Jednak na dobrej konfiguracji (niekoniecznie bardzo drogiej) różnice są ewidentne. Zaraz będą wątpić w nasz słuch. Ale to wszystko z wszechogarniającej to forum zawiści i idącej z nią w parze nienawiści. Niestety taki kraj i tacy ludzie. G... wiedzą w temacie ale robią z siebie znawców. Ale patrząc jakich mamy dzisiaj magistrów i jaką degrengoladę w kraju - nie ma się co dziwić. Nie musisz nic nikomu udowadniać. Dureń zawsze pozostanie durniem a Ty nie musisz z nim walczyć. Pozdrawiam.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość StaryM

(Konto usunięte)

Szub, nie wdawaj się w polemikę. Ignorancja na tym forum sięgnęła dna.

Dziwne, ale sie z tobą zgadzam. Choć chyba nie o tym samym myślimy. :)

 

Nawet niektórzy moderatorzy są stronniczy.

Biedaczysko discomaniac71 - wywalili ci konto?

 

Ten wątek jak i wiele innych służy udowodnieniu teorii względności w audio.

Teoria względności w audio... no no... Ujemny! Zostałeś Einsteinem . ;)

 

Dureń zawsze pozostanie durniem a Ty nie musisz z nim walczyć.

Też tak Ujemnemu mówiłem. Od razu radziłem, by cię zbanował, ale on ma za dobre serce. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Więcej dowodów, że Accu to discomaniak mi nie trzeba :)

 

Nie musisz nic nikomu udowadniać.

 

A co mu szkodzi udowodnić?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

For us, there is no spring. Just the wind that smells fresh before the storm.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja udowodniłem, że słyszę przesterowanie, malikali, że słyszy 192 kbps, to co szkodzi szubowi udowodnić, że słyszy to co mówi, że słyszy?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

For us, there is no spring. Just the wind that smells fresh before the storm.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość StaryM

(Konto usunięte)

Ja udowodniłem, że słyszę przesterowanie, malikali, że słyszy 192 kbps, to co szkodzi szubowi udowodnić, że słyszy to co mówi, że słyszy?

Przede wszystkim udowodniliśmy, że można logicznie dyskutować, próbować dojść do konsensusu, choćby częściowo. Nikt też nikomu wbrew pozorom nie usiłował udowadniać, że wolimy mp3.

Osoby, które potrafią jak mantrę powtarzać: ja słyszę, ja słyszę, ja słyszę i nie próbują nawet podjąć żadnej sensownej dyskusji, a jedynie obrażać innych, są zwykłymi trollami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a jedynie obrażać innych, są zwykłymi trollami.

Jeżeli ktoś obraża innych to już nie jest trolem tylko ........hmmmm....... kimś innym.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Jakość wniosków w porównaniach audio jest zawsze zgodna z jakością procedury porównawczej.

Pasja bez precyzji to chaos. DOBRZE ŻE JEST MUZYKA

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pozwoliłem sobie nałożyć twoją analizę mp3 na wav. Zobacz, co z tego wyszło.

 

To prawda, ale i też porównaj najniższe rejestry, tj. w paśmie powiedzmy 0-200 Hz.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Before you criticize someone, you should walk a mile in their shoes. That way, when you criticize them, you're a mile way and you have their shoes

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość LeClerc

(Konto usunięte)

Osoby, które potrafią jak mantrę powtarzać: ja słyszę, ja słyszę, ja słyszę i nie próbują nawet podjąć żadnej sensownej dyskusji, a jedynie obrażać innych, są zwykłymi trollami.

 

och, to podręcznikowy wręcz przykład ataku ad personam - jak mogłeś, no k... jak mogłeś to zrobić?! ;P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość StaryM

(Konto usunięte)

To prawda, ale i też porównaj najniższe rejestry, tj. w paśmie powiedzmy 0-200 Hz.

Na wykresie Accu nic nie można porównać w zakresie niskich tonów. Analizę spektrum należy robić wybierając wykres logarytmiczny, bo inaczej całe pasmo 0-1kHz jest ściśnięte na wykresie. Oczywiście zapewne są różnice, ale tam ich widać nie było.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To forum to same klony:) Jest tu już prawie 47tyś użytkowników, a jak przychodzi do ankiety marne 1000 zabierze głos, bardzo ciekawe nie :D

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zgodnie z oczekiwaniami koledzy złotousi dzielnie podkulili ogon i zwiali :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

For us, there is no spring. Just the wind that smells fresh before the storm.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.