Skocz do zawartości
IGNORED

Wzmacniacz do ca. 40 000 PLN


bi2000

Rekomendowane odpowiedzi

ri-100 miałem przez jakiś czas u siebie ....niczym specjalnym mnie ani kolegów którzy słuchali nie zaskoczył

znacznie lepiej zaprezentował się Accu e-560.....natomiast polecam przynajmniej przesłuchać Lebena cs660p

może się podobać

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O co Ci chodzi ABs?

 

ri-100 miałem przez jakiś czas u siebie

 

A z czym u Ciebie grał ten Vitus, ponieważ ja jestem pod dużym wrażeniem tego wzmacniacza, miałem go u siebie. Dla mnie największe jego zalety to nieograniczona dynamika, świetna detaliczność, wierność przekazu, jednak całość osadzona w ładnej i ciekawej oprawie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość HarpiaAcoustics

(Konto usunięte)

pewnie do samej śmierci:)...a radiatory są :

http://www.highfidelity.pl/artykuly/0511/gryphon.html

 

Oczywiście wiem.

Użyłem skrótu myślowego:)

Choćby tam był hektar radiatorów to musi je jednak chłodzić powietrze.

Cztery (na kanał) otwory wentylacyjne determinują ilość powietrza które jest w stanie tamtędy przepłynąć a one są jak dla 5W "pieca"

 

Znajomy miał ten wzmacniacz u siebie i podłączył do kolumn o sprawności 92db i impedancji 4 ohm ( minimum 4,1 ohm:) )

Brzmiało znakomicie i pewnie by wzmacniacz kupił ale po 20 minutach, pstryk i cisza.

Przerwa na chłodzenie przegrzanych radiatorów:)

 

Skończyło się solidną końcówką KRELL.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szanowni Koledzy.

 

Przychodzi czas na zmiany w moim systemie. Zaczynam od wzmacniacza i postanowiłem, mimo że rzadko piszę na Forum, a zwłaszcza w zakładce hi-end zapytać o wymianę doświadczeń w temacie wzmacniacza do ca. 40 000 PLN, żeby być może czegoś nie przeoczyć z potencjalnych kandydatów.

 

Pomocne:

 

- wzmacniacz dostępny w Polsce, co ułatwi odsłuchy i testy w domu,

- wzmacniacz nowy w kwocie do ca. 40 000 PLN,

- raczej preferuję integrę,

- nie mam żadnych uprzedzeń co do układu tranzystor - czy lampa,

- od dźwięku oczekuję po prostu - najbardziej możliwie wiernego przekazu, ma być dynamicznie, pełnie, z dobrą separacją, bez wyostrzeń,

- proszę nie sugerować się moją obecną konfiguracją, bo i tak jest do zmiany (zaczynam od wzmacniacza, potem CD, i kolumny, jednak stopniowo nie na raz, stąd nie pytam o system a pojedynczy jego element),

- muzyka jest opisana w "o mnie" i oddaje moje zapędy w tym kierunku.

 

Z góry dziękuję za typy, tudzież dyskusję.

Szanowni Koledzy.

 

Przychodzi czas na zmiany w moim systemie. Zaczynam od wzmacniacza i postanowiłem, mimo że rzadko piszę na Forum, a zwłaszcza w zakładce hi-end zapytać o wymianę doświadczeń w temacie wzmacniacza do ca. 40 000 PLN, żeby być może czegoś nie przeoczyć z potencjalnych kandydatów.

 

Pomocne:

 

- wzmacniacz dostępny w Polsce, co ułatwi odsłuchy i testy w domu,

- wzmacniacz nowy w kwocie do ca. 40 000 PLN,

- raczej preferuję integrę,

- nie mam żadnych uprzedzeń co do układu tranzystor - czy lampa,

- od dźwięku oczekuję po prostu - najbardziej możliwie wiernego przekazu, ma być dynamicznie, pełnie, z dobrą separacją, bez wyostrzeń,

- proszę nie sugerować się moją obecną konfiguracją, bo i tak jest do zmiany (zaczynam od wzmacniacza, potem CD, i kolumny, jednak stopniowo nie na raz, stąd nie pytam o system a pojedynczy jego element),

- muzyka jest opisana w "o mnie" i oddaje moje zapędy w tym kierunku.

 

Z góry dziękuję za typy, tudzież dyskusję.

Szanowni Koledzy.

 

Przychodzi czas na zmiany w moim systemie. Zaczynam od wzmacniacza i postanowiłem, mimo że rzadko piszę na Forum, a zwłaszcza w zakładce hi-end zapytać o wymianę doświadczeń w temacie wzmacniacza do ca. 40 000 PLN, żeby być może czegoś nie przeoczyć z potencjalnych kandydatów.

 

Pomocne:

 

- wzmacniacz dostępny w Polsce, co ułatwi odsłuchy i testy w domu,

- wzmacniacz nowy w kwocie do ca. 40 000 PLN,

- raczej preferuję integrę,

- nie mam żadnych uprzedzeń co do układu tranzystor - czy lampa,

- od dźwięku oczekuję po prostu - najbardziej możliwie wiernego przekazu, ma być dynamicznie, pełnie, z dobrą separacją, bez wyostrzeń,

- proszę nie sugerować się moją obecną konfiguracją, bo i tak jest do zmiany (zaczynam od wzmacniacza, potem CD, i kolumny, jednak stopniowo nie na raz, stąd nie pytam o system a pojedynczy jego element),

- muzyka jest opisana w "o mnie" i oddaje moje zapędy w tym kierunku.

 

Z góry dziękuję za typy, tudzież dyskusję.

Szanowni Koledzy.

 

Przychodzi czas na zmiany w moim systemie. Zaczynam od wzmacniacza i postanowiłem, mimo że rzadko piszę na Forum, a zwłaszcza w zakładce hi-end zapytać o wymianę doświadczeń w temacie wzmacniacza do ca. 40 000 PLN, żeby być może czegoś nie przeoczyć z potencjalnych kandydatów.

 

Pomocne:

 

- wzmacniacz dostępny w Polsce, co ułatwi odsłuchy i testy w domu,

- wzmacniacz nowy w kwocie do ca. 40 000 PLN,

- raczej preferuję integrę,

- nie mam żadnych uprzedzeń co do układu tranzystor - czy lampa,

- od dźwięku oczekuję po prostu - najbardziej możliwie wiernego przekazu, ma być dynamicznie, pełnie, z dobrą separacją, bez wyostrzeń,

- proszę nie sugerować się moją obecną konfiguracją, bo i tak jest do zmiany (zaczynam od wzmacniacza, potem CD, i kolumny, jednak stopniowo nie na raz, stąd nie pytam o system a pojedynczy jego element),

- muzyka jest opisana w "o mnie" i oddaje moje zapędy w tym kierunku.

 

Z góry dziękuję za typy, tudzież dyskusję.

 

Powiem tak

40000 pln to duzo pieniedzy-naprawdę.

Mozna za to mieć i monobloki i pre i cd i kolumny.........bardzo dobrze grajace-a mianowicie

monobloki na Gm70 wraz z dedykowanym pre

cd mcintosh 500-uzywany

0raz

kolumny thiel 2.4-uzywane

 

Zapewniam-taki zestaw to sprawdzone połączenie-nie ma co kombinować-w granicach 45000-50000 można kupić-a gra wybitnie kazdy rodzaj muzyki.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To się kolega niewiele dowiedział bo ile osób tyle opinii. To, że kolega słucha jazzu to świetnie.Też mam większość z tych płyt i też je lubię.

Widziałem tam też jednak trochę rocka. Nie warto ograniczać się w doborze sprzętu do takiego który będzie dobry tylko do jazzu czy wokali.

marslo sugeruje Ayona ale od razu zaznacza, że powinny być do tego bardzo skuteczne kolumny.

Ayon to świetne sprzęty i też mi się podobają ale z kolumnami o tak dużej skuteczności nie będzie łatwo.

Większość kolumn ma poniżej 90dB i nawet te które mają podaną wyższą skuteczność też często tak na prawdę mają znacznie mniej.

 

Część kolegów preferuje lampy i nawet piszą, że nie przyjęliby żadnego tranzystora.

Ja znów należę do grona, które woli dobre tranzystory, dobre tzn rozdzielcze, ale też soczyste, barwne, z dobrym basem.

30 lat temu tranzystory były jakie były a teraz są różne.Są takie suche i twarde ale są też miękkie, soczyste i grające lampowo.

Nie uogólniałbym i nie generalizował.

Jeśli kolega pisze, że Burmester jest za grzeczny to chyba nie szuka lampowego brzmienia a raczej coś bliżej Krella.

Ja słucham na dzielonym Burmesterze, a w drugim systemie na dzielonym Jeff Rowland i na dziś nie zamieniłbym na żadną lampę

ale nigdy nie należy mówić nigdy. Jak na razie nie słyszałem lamp, które zagrałyby dla mnie lepiej.

 

Nie chciałbym się wdawać w spór lampa vs tran ale miałem ostatnio u siebie ciekawe porównanie.

Miałem preamp VTL 5.5mkII, bardzo dobry i do tego jeden z niewielu który świetnie współpracuje z tranzystorowymi końcówkami.

Na fabrycznych lampach grał dobrze ale na NOS Mullard+Telefunken i z dumperami Herbie's Labs Rx grał jeszcze o klasę lepiej.

 

Tyle że z czasem porównałem go do preampa Jeff Rowland Corus i ten zagrał jeszcze lepiej a nie potrzebuje żadnych lamp, nic nie trzeba

wymieniać, szukać sparowanych NOS-ów, no i nie szumi a lampy w pre jednak trochę szumiały.Z dumperami Rx znacznie mniej ale jednak trochę szumu zawsze w tle było.A Corus zero szumu i barwy równie dobre.

Nie ma więc jednoznacznej reguły.

 

Widzę jednak inny problem.Jak rozumiem kolega chce kupić wzmacniacz ale nie ma jeszcze nowych kolumn.Ma Thiele ale jak pisze chce je zmienić.

A nowe inne kolumny będą grały inaczej i trudno teraz dobrać najlepszy wzmacniacz pod kolumny których jeszcze nie ma.

Dobór wzmacniacza pod tymczasowe Thiele może okazać się złudny i nietrafiony pod kątem innych kolumn w przyszłości.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość HarpiaAcoustics

(Konto usunięte)

Thiel ( pomijając CS3,7, bo to jakiś "firmowy" wybryk) pokazuje do jakiego dźwięku założyciel tematu zmierza.

Moim zdaniem słusznie.

 

Mając 2,4 wiadomo o co chodzi.

Każde następne ( w tym stylu) nie zawiodą z elektroniką dobraną pod te kolumny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Burmester jest za grzeczny"?Co to za opisanie wzmacniacza?A na marginesie gdybym miał opisać szkołe brzmienia Burmestera,nigdy bym nie wpadł na takie określenie.Są to super grające klocki a docenią je ci co już się naszukali.........nirwanki.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oj tak kolego modrzew47. Możliwe że bi2000 błędnie to ujął i chodziło mu o to, że Burmester nie jest natarczywy, jazgotliwy i chamski przez co relatywnie moźna uznać że jest grzeczny a raczej kulturalny i szlachetny w brzmieniu. Ale to tylko zalety.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W powyższych zdaniach, za które dziękuję Wszystkim, najbliżej, pewnie też z uwagi na dość rozbudowaną formę wypowiedzi tego czego szukam jest sly30. Dobrze opisał na podstawie moich wskazań ewentualne preferencje sprzętowe, oczywiście również mając rację, że 100% trafienie ze wzmacniaczem z uwagi na odsłuch ze starymi kolumnami w przyszłą konfigurację nie jest pozbawione błędu. Wezmę to pod uwagę.

 

<br />Burmester nie jest natarczywy, jazgotliwy i chamski przez co relatywnie moźna uznać że jest grzeczny a raczej kulturalny i szlachetny w brzmieniu. Ale to tylko zalety. <br />

 

Zgadza się - to są bez wątpienia zalety i to miałem na myśli pisząc grzeczny w dobrym słowa znaczeniu. Postaram się uskutecznić odsłuch, na tym poziomie grzeczność wzmacniacza w moim rozumieniu może nie być oczywiście wadą.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Burmester jest dość wrażliwy na kable AC a mniej na IC.

Możesz przy pomocy właśnie kabla AC zmodyfikować jego brzmienie pod własne oczekiwania.

Ale w każdej opcji zawsze będzie grał kulturalnie, z aksamitną górą, dobrym basem i rozdzielczością.

Przy pomocy kabla typu Harmonix czy Shunyata Python lub Anaconda idziesz w stronę ocieplenia i

jeszcze większej aksamitności.

Przy Argento FMR albo Acrolinku idziesz w stronę większej szczegółowości i jeszcze większej szybkości.

I teraz najwięcej zależy od kolumn bo to one będą determinować finalny efekt.

Jeśli kolumny będą grać miękko i cieplej to wzmacniacz Burmestera pewnie zagra lepiej pod twój gust z

Argento lub Acrolinkami. Ale jeśli kolumny będą bardziej twarde, suche to przypuszczam iż lepiej zagra Burmester

w wersji zmiękczonej i pastelowej np z Shunyatą.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po zastanowieniu popieram kolegow, którzy pisza, ze najpierw powinno się wybrać kolumny, a potem wzmacniacz do nich.

Gdybym nie miał Avantgardow, to pewno nie polecałbym koledze bi2000 Ayona Crossfire.

Zdecydowanie , najpierw kolumny.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Konto w trakcie usuwania

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po zastanowieniu popieram kolegow, którzy pisza, ze najpierw powinno się wybrać kolumny, a potem wzmacniacz do nich.

Gdybym nie miał Avantgardow, to pewno nie polecałbym koledze bi2000 Ayona Crossfire.

Zdecydowanie , najpierw kolumny.

 

Dokładnie tak.

Kolumny wybieramy do swoich preferencji i pomieszczenia,potem dobieramy do nich wzmacniacz :).

No chyba,że ktoś jest zakochany w jakimś urządzeniu i robi odwrotnie :).

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Herbie Hancock:"Czasami nie wiem,co mam grać - wyznałem."

Miles Davis: "To nic nie graj"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Używany Krell FBI (o ile upolujesz), a jak nie to faktycznie używana końcówka mocy (bądź zestaw z pre). Spectral, DartZeel, Krell, Burmester. W tej cenie będziesz miał super sprzęt. 40k to dziwna kwota - można używany high-end, ale nowym specjalnie nie ma co wybrać. Ten Moon co to go ostatnio recenzowano tutaj może być fajny, ale nieodsprzedawalny, co przy audiofilii nervosie może być problemem.

 

Krell FBI jest na niemieckim e-bayu za 9900 €. Nie wiem czy dystrybutor w kraju jeszcze ma go do posłuchania. Uniwersalny wzmacniacz zagra i wysteruje praktycznie każde kolumny.

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Burmester jest dość wrażliwy na kable AC a mniej na IC.

No nie koniecznie tak jest.U mnie xlr-y zdecydowały w większym stopniu jakie kable zostaną,chociaż cieciówki są też ważne.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

<br />Krell FBI jest na niemieckim e-bayu za 9900 €. Nie wiem czy dystrybutor w kraju jeszcze ma go do posłuchania. Uniwersalny wzmacniacz zagra i wysteruje praktycznie każde kolumny.<br /><br />

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) <br />

 

Nie chciałbym kupować używanego sprzętu, takie mam założenie, choć wielu zapewne uważa to za błąd. Proszę ewentualnie mnie nie indoktrynować w tym zakresie :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dystrybutor nie ma już żadnego FBI. Sprzedali wszystko.

 

No nie koniecznie tak jest.U mnie xlr-y zdecydowały w większym stopniu jakie kable zostaną,chociaż cieciówki są też ważne.

 

Nie wiem którego masz Burmestera. Topowe dzielone oparte na X-Ampach są mocno nieczułe na zmiany IC.

Wszystko jest tak perfekcyjnie spasowane że na każdych XLR-ach gra prawie identycznie.

Mówię prawie bo minimalne różnice są ale bardzo małe.

Ma to ten plus że nie ma sensu pchać się w super drogie druty.

Ale na kable AC wrażliwość jest duża co było dla mnie zaskoczeniem.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja bym zaczął od odpowiedzi na pytanie - po co w ogóle wymieniasz ? Co jest z czym nie tak ? Czego Ci w dźwięku brakuje? Jak ma docelowo grać ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja bym zaczął od odpowiedzi na pytanie - po co w ogóle wymieniasz ? Co jest z czym nie tak ? Czego Ci w dźwięku brakuje? Jak ma docelowo grać ?

 

To dlaczego zmieniam mam już za sobą :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję Wszystkim za zdania, zwłaszcza za te, które wnoszą wiele do przemyśleń, a nie są rzucone ad hoc.

 

Sytuacja jaką sobie nakreśliłem zasadniczo się nie zmienia.

 

Mimo tego, że część z Was namawia do zakupu wzmacniacza używanego, do zmiany najpierw kolumn, pozostaję przy swoim - mogę przyjąć, że sugerowana kolejność kolumny - wzmacniacz może być trafniejsza, jednak dotychczasowe doświadczenia odsłuchowe nie skreślają również kolejności odwrotnej - wzmacniacz - kolumny. Można sprawdzić samemu :)

 

W zasadzie, niezależnie od tego, jaki wzmacniacz kupię, zakładam, że dokupię do niego kolumny będące ciągiem pomysłu na dźwięk, być może będzie to nawet zestawienie od tego samego dystrybutora, a więc możliwość popełnienia błędu będzie mniejsza.

 

Na chwilę obecną wiem, że na pewno rozszerzę listę do odsłuchów o Burmestera 082.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jako zwolennik aktywnych rozwiązań, poszedłbym w stronę 4x Monster Power MPA 2250, jako podstawę do zasilenia kolumn B&W Nautilus

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

<br />4x Monster Power MPA 2250<br />

 

Co masz na myśli pisząc o aktywnych rozwiązaniach? I gdzie można tego posłuchać?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co masz na myśli pisząc o aktywnych rozwiązaniach? I gdzie można tego posłuchać?

Pisząc o aktywnych rozwiązaniach, mam na myśli podział pasma przed wzmacniaczami (pomiędzy wzmacniaczem, a głośnikiem nie ma zwrotnicy). Z tego powodu bowersy potrzebują 8 monobloków (4 wzmacniaczy stereo), bo na każdy głośnik z kolumny, przypada osobny wzmacniacz. Zyski z tego są ogromne: brak kompresji dynamiki (szczególnie z "złożonej"/gęstej muzyce), brak strat w rozdzielczości/lepsza selektywność, brak strat energii w postaci ciepła na zwrotnicy pasywnej, mniejsze obciążenie termiczne i mechaniczne głośnika, znacznie mniejsze obciążenie wzmacniacza (właściwie wzmacniaczy).

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To wszystko nie jest takie oczywiste.

Trochę rozmawiałem z różnymi osobami w Monachium w tym z konstruktorami

kolumn. Generalnie rozwiązania aktywne mają dynamikę, szybkość itd ale często gorzej z barwami, mniej czarują, bardziej przypomina to studyjne granie.

Ale są teź fani takich systemów przy czym wszyscy zgodnie uważali, że jeżeli opcja aktywna to tylko i wyłącznie z procesorem,najlepiej Trinnov a to koszt ok 10000...euro.

Bez procesora stanowczo odradzali opcję aktywną.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skoro bez procesora stanowczo odradzali opcję aktywną, to co można powiedzieć o opcji pasywnej bez wzorowego pomieszczenia?

 

Pytani konstruktorzy odradzali takim ludziom swoje wyroby?

 

Linn, Backes&Muller, Bryston - może ich też warto zapytać?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bez procesora stanowczo odradzali opcję aktywną.

Nie widzę tutaj logicznego wytłumaczenia. Mniejsze straty to potrzeba korygować procesorem, a jak większe rozmycie i straty detali/dynamiki to nie trzeba? - nie rozumiem

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Twierdzili,że opcje aktywne rozjeżdżają się fazowo, że procesor musi perfekcyjnie ustawić opóźnienia czasowe poszczególnych driverów itd.

Ewentualnie sugerowali opcje pasywne z aktywną sekcją basową ale do wnętrz które mają problemy z basem.

Najwięcej polecało dobre opcje pasywne ale te najlepsze.

Akurat Linn czy Bryston to nie jest czołówka producentów kolumn, to nawet nie jest środek peletonu.

Sam nie mam nic do aktywnych rozwiązań i nawet myślałem o zakupie do drugiego systemu gdzie faktycznie mam problemy

z basem z powodu akustyki ale póki co odpuściłem temat.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Twierdzili,że opcje aktywne rozjeżdżają się fazowo,

Kłamali (bardzo delikatnie mówiąc). Rozjeżdżają się fazowo klasyczne kolumny pasywne, z łagodnymi filtrami (zmiana wysokości odsłuchu prowadzi do np. tłumienia pewnego zakresu częstotliwości - dowody są na stronie magazynu "AUDIO" np. przy okazji pomiarów kolumn B&W CM1).

 

Co jak co, ale fazowo to kolumny aktywne są bardzo precyzyjnie zgrane, a zwykle stosowane strome filtry sprawiają, że się tak wszystko nie rozłazi przy zmianie wysokości odsłuchu jak w pasywnych.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

      Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Słuchawki

      Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

      W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

      audiostereo.pl
      audiostereo.pl
      Muzyka 26

      Marantz Cinema 30

      Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Systemy

      Indiana Line Diva 5

      Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Kolumny

      Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

      O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

      AudioNews
      AudioNews
      Newsy
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.