Skocz do zawartości
IGNORED

Wzmacniacz do ca. 40 000 PLN


bi2000

Rekomendowane odpowiedzi

Akurat znam kilka osób z tego kręgu oraz 3 muzyków z filharmonii w 2 dużych miastach w Polsce. Powiadasz, że naśmiewają się z audiofilów? Bardzo wątpie. Oni nawet nie za bardzo wiedzą co to znaczy.

 

Nie wiem czy na tej podstawie, powinno się wyciągać ogólniejsze wnioski.....

Ja znam kilkuset.... większość faktycznie nie przywiązuje wagi do jakości sprzętu (szkoda). Bywają niezainteresowani frustraci (jak w każdym zawodzie, a ten niełatwy, zwłaszcza w naszych realiach) ale są też pasjonaci i muzyki i jej jakości!

Jeszcze inny problem, to dobry muzyk grający na wysokiej klasy instrumentach (instrumencie). Dla niego odsłuch każdego high-endowego systemu będzie przykrym doznaniem i w jego ustach pytanie czemu to tyle kosztuje, skoro tak kiepsko gra, jest tu jak najbardziej na miejscu;-)

 

Co nie znaczy, że powinni słuchać na jamnikach;-)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

musisz mieć pełne zaufanie i musicie podobnie wartościować wykonania. Pomijając całkowicie aspekty jakościowe nagrania - dla mnie często (dla innych niezauważalne nawet) minimalne zmiany tempa, współbrzmień różnych instrumentów czy nie daj boże zmiany tonacji całkowicie degradują i dyskwalifikują wykonanie. A dla niektórych - jest to do przyjęcia, albo traktowane jak "osobista interpretacja" utworu :) Nie rozumiem tego. To jakby w reprodukcji obrazu niemal dowolnie żonglować paletą CMYK kolorów :)

tak sobie czytam i zalamalem sie tym wpisem, naprawde,

jakies fatalne podejscie, niezbyt trafione jest porownanie wykonan do kalki obrazu fotograficznego, jakies pomylone, szkoda sie tak betonowac, to smutne nie dac sie juz niczym zaskoczyc

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale pojechaliście po Maku..........jak wprost dzieciaki...........i to mnie naprawdę śmieszy mocno.

Kiedyś byłem u gościa miał ponad 10 klocków maka gość wysokie modele i łaczył to kablami Klotza-grało to zajebiście kiepsko.

U mnie wartość kabli podpiętych przekracza wartość sprzętu,a jak to wtedy gra,jak myslicie?

Dużą wagę przykładam do dodatków takich jak,platformy,stolik,ustroje akustyczne,kondycjoner,kolce,podstawki typu.cerapuc,cerabase,gobór lamp.

Zazwyczaj urządzenia są duwczęściowe,a budowa z oddzielnym zasilaniem lub dual mono...........takie rzeczy mają sens i wpływ na przekaz.

Każdy jest zdolny tylko do krytyki,a niech sie wysili i chociaz posłucha gdzieś prawidłowo zaaplikowanego zestawu h-end........niech potem

dopiero opisuje swoje wrażenia-tak będzie uczciwiej i bardziej wartościowo,bo zeby pieknie zagrało to wszystko musi być dobre i dobrane.

Wlaściwa aplikacja lamp,wlaściwa konfiguracja-te rzeczy to trzeba trenowac w róznych systemach samemu..........zeby wiedzieć coś tam,coś tam))

...................czego wszystkim niedowiarkom zyczę.

Tym co nie wierza to zapraszam do siebie na posłuchanie zestawu Maka..........cena biletu zależna od auta ew. słuchajacego))

pozdr.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Kiedyś byłem u gościa miał ponad 10 klocków maka gość wysokie modele i łaczył to kablami Klotza-grało to zajebiście kiepsko.

U mnie wartość kabli podpiętych przekracza wartość sprzętu,a jak to wtedy gra,jak myslicie?

 

 

Myślę że jak bez Klotza :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Duże osiągnięcia pojawiają się wyłącznie wtedy gdy oczekiwania są duże

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie wartość kabli podpiętych przekracza wartość sprzętu,a jak to wtedy gra,jak myslicie?

Dużą wagę przykładam do dodatków takich jak,platformy,stolik,ustroje akustyczne,kondycjoner,kolce,podstawki typu.cerapuc,cerabase,gobór lamp.

Zazwyczaj urządzenia są duwczęściowe,a budowa z oddzielnym zasilaniem lub dual mono...........takie rzeczy mają sens i wpływ na przekaz.

SA tak generalnie powinno być jak opisujesz ale zupełnie ale to kompletnie nie rozumiem Twojej fascynacji Makiem.

Ale plusuję za odwagę i szczerość oraz gościnność ale najpierw muszę posłuchać zestawu Reimyo.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ważne które firmy nas pociągają (nie do końca wiadomo dlaczego,ale naukowcy nad tym pracują;-) Dobry dźwięk to kwestia konfiguracji + preferencje słuchacza.... przecież wszyscy to wiemy!!!!!

 

I na bazie Maca można stworzyć dobry system i na czymś trochę innym... też, k...a niby wiadomo;-)

 

A kable Transparenta zadziałają wyjątkowo, ale tylko w dobrze skonfigurowanym systemie IMO

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie chodzi o moc wzmacniacza, ale o czystość i gładkość brzmienia.

Naprawdę ??? 1W jesteś w stanie cokolwiek napędzić co ma mniej niż 94 db ? he,he.

 

Nie chodzi o moc wzmacniacza, ale o czystość i gładkość brzmienia.

Naprawdę ??? 1W jesteś w stanie cokolwiek napędzić co ma mniej niż 94 db ? he,he.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gladkosci na pewno w Mac-u brakuje :) Czy kolega może opisać na czym obecnie słucha i z czym porównywal ten wzmacniacz? Czystość bardzo lubię dlatego mam sprzataczke.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gladkosci na pewno w Mac-u brakuje :) Czy kolega może opisać na czym obecnie słucha i z czym porównywal ten wzmacniacz? Czystość bardzo lubię dlatego mam sprzataczke.

 

Szymon daj spokój... nie ma sensu gnębić ZNAWCÓW...

 

Ale pojechaliście po Maku..........jak wprost dzieciaki...........i to mnie naprawdę śmieszy mocno.

Kiedyś byłem u gościa miał ponad 10 klocków maka gość wysokie modele i łaczył to kablami Klotza-grało to zajebiście kiepsko.

U mnie wartość kabli podpiętych przekracza wartość sprzętu,a jak to wtedy gra,jak myslicie?

Dużą wagę przykładam do dodatków takich jak,platformy,stolik,ustroje akustyczne,kondycjoner,kolce,podstawki typu.cerapuc,cerabase,gobór lamp.

To jest tak jak z jedzeniem... nie wystarczy kupić kilogram wołowiny Kobe aby zjeść wyborne danie... trzeba wiedzieć jak i z czym je przygotować... ale to wiedza dla nielicznych, bo nauka jest długotrwała i czasochłonna oraz kosztowna. SA to doskonale wie... czyż nie tak:-)?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słuchając Maka 6900 odniosłem wrażenie jakby był mało przejrzysty, ale to było dawno temu, mogę się mylić !

Mój obecny wzmacniacz to lavardin it-15

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jacek - dobre wrażenie, Maki takie są. Może poza najwyższymi dzielonymi elementami, do których trzeba dobrać specjalnie kolumny oraz ultradrogie druty. Fajnie gra wtedy, tyle, że współczynnik jakość/cena jest w kosmosie, a mistrzem analityki i tak się nie staje. Sam SA Ci powie, że można taniej i lepiej. Nie sądzę, że jest integra Maka która podskoczy Lavardinowi, chyba, że ceną.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Naprawdę ??? 1W jesteś w stanie cokolwiek napędzić co ma mniej niż 94 db ? he,he.

 

 

Naprawdę ??? 1W jesteś w stanie cokolwiek napędzić co ma mniej niż 94 db ? he,he.

 

Chodziło mi o rozsądne wartości około 10w - 100w

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Stary Audiofilu,

Maki znasz jak własną kieszeń. To powiedz nam jakie wzmacniacze mocy tejże firmy należą do najlepszych? ...i jak wypadają na tle VTL'a S-400 series II

 

Wiele osób powiada, iż tylko najwyższe dzielone Maki grają, a pozostałe zamulają/uśredniają!

 

Do Everest DD66000 nie raz podłączali Mcintosh'a MC 2KW – i to na całe pasmo!

Inny gość sobie słucha ich w zestawieniu z elektroniką :

McIntosh MC 1.2KW (LF1/LF2) + McIntosh MC 2301 na lampach KT88 (HF/UHF), dwuelementowy przedwzmacniacz McIntosh C 500, i topowy odtwarzacz Marantz'a.

 

I nie wątpię tu, że w zestawieniu z MC 2301 gra lepiej niż z samym MC 1.2KW – a jak przy tym duecie wypada sam MC 2KW? Które zestawienie jest optymalne? Może 2x McIntosh MC 2KW ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
msg-28079-0-93816600-1532880966_thumb.png
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakiś czas temu słuchałem wzmacniacza zintegrowanego Maka na lampach kt88 4szt.

Bardzo solidnie wykonany, czuć że wzmacniacz ma potencjał, tylko dobór głośników może być bardzo trudny.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Szymon daj spokój... nie ma sensu gnębić ZNAWCÓW...

 

 

To jest tak jak z jedzeniem... nie wystarczy kupić kilogram wołowiny Kobe aby zjeść wyborne danie... trzeba wiedzieć jak i z czym je przygotować... ale to wiedza dla nielicznych, bo nauka jest długotrwała i czasochłonna oraz kosztowna. SA to doskonale wie... czyż nie tak:-)?

 

Przedmiotem mojej opinii, która zdaje się w jakiś sposób wywołała dyskusję był przypomnę MA 7000, jako wzmacniacz do 40 000 z tytułu wątku. Nie sądzę aby dystrybutor nie wiedział z czym go zestawić odjeżdżając mocno cenowo z kablami (w górę), co akurat powinno działać in plus, nawet SA tak napisał :)

 

Natomiast słuchanie i porównywanie MA 7000 z systemem SA do którego to SA zaprasza nie będzie miarodajne, wystarczy zapytać SA jaki to system.

 

Ja nie uogólniłem opinii o Macu, jedynie podałem swoje opinie na temat integry MA 7000. Chciałbym mieć Maca dalej, ale widać że aby spełnił moje wymagania nie kosztowałby 40 000.

 

Przy okazji, czy warto iść drogą - integra za 40 000 kabel głośnikowy za 70 000 i ic za 30 000?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja myśle że nie. Warto chyba jednak zachować pewien rozsądek w okablowaniu.

Nie zawsze drogie kable wypadną lepiej niż sporo tańsze.

Zdarzają się miłe niespodzianki.

Potestuj polskie kable Equilibrium.

Ostatnio miałem głośnikowy Sunray. Świetny.

A Anaconda Z-Tron za 20 tys gra lepiej od wielu znacznie droższych kabli.

60tys na kabel głośnikowy to sobie podaruj.

Lepiej dołożyć do kolumn.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie zaraz,zaraz...........troszke sie niektórym głowy zagrzały.

Zawsze gra cały system i tu prosze o tym nie dyskutować-bo to jest bez sensu.

Maki sie zaczynaja od tych co maja autoformery,lecz np. integry na autoformerach nie napedza wszystkiego.

Po co np.Everesty pędzić monoblokami 2KW?...........czy ma to sens?................można znacznie lepiej,aby grało spiewajaco.np...........

Podłączyć końcówkę mocy Reimyo-Pat-777 po zmostkowaniu pod Everesty.........bedzie super w Polsce tak pewien audiofil ma-

tzn.zmostkowana końcówka pracuje jako monoblok i napedza jedna kolumnę.

Końcówki po zmostkowaniu mają ok15 wat-a dlaczego napędzaja Everesty?.....bo końcówka ma odczepy na 2 ohmy-więc trafa są wręcz

rewelacyjne na pewno lepsze niz Tamury.........ostatnio taka końcówke mocy miałem przez jakiś czas i dżwiek do tego stopnia był nasycony,

że nie było jakiegos odchudzenia nawet gdy była podłączona pod maka cd 301 pod wyjście regulowane..

Everesty napędzą bez problemu monobloki maka 501...........i od nich zaczyna sie granie rzetelne maków......bo sa bezkompromisowe tzn.napędzą

praktycznie wszystko..........tylko nie myślcie zaraz o kolumnach Westlake-bo niewiele ludzi je posiada.

Maki 501 i pre 2200 to najbardziej poszukiwane klocki firmy-przy zakupie okazyjnym jest szansa,ze przy odsprzedaży po kilkuletnim słudhaniu

na nich nie stracimy.Jeszcze dalej mak poszedł wypuszczając monobloki 601-poczwórny balans,a brzmienie dośc mocno przypomina lampę.

Kto ma 501 lub 601 nie szuka już wyżej i mocniej-te monobloki barwowo prezentuja się w/g mnie o wiele lepiej niż 1.2KW

2KW NIE SŁUCHAŁEM TO NIE BĘDĘ PISAŁ...chociaz mogę stwierdzić,że mocy to raczej maja pod dostatkiem.

 

kolego bi

Nie wiesz nawet ile kablami słabymi albo niedobranymi brzmienie świetnych urzadzeń mozna spieprzyć.

Nie ma więc sensu kupować maka gdy nie stac Cie na wlaściwe okablowanie-tzn. za wysokie do danego modelu z dżwieku zrobi karykaturę))

Gdy posiadalem przez niemalze 7 lat integrę 6900 używałem xlr transparent ultra i taki sam głosnikowy,zasilające oba reference.

Gdy słuchałem końcówki 402 i pre 2200,potem 2300 i c-46 dokupiłem xlr reference i głosnikowe reference..........takze wsio pod kontrolą))

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Użytkownicy+

Jeśli ma być barwnie, to polecam Phasta se. Pod wieloma względami zagrają lepiej, niż Maki... stary pewnie potwierdzi.

Jeśli ma być dynamicznie i neutralnie z odrobiną lampowej gładkości (ale bez lampowej ułomności na basie), to koniecznie trzeba posłuchać Octave.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O wartości urządzeń dobrze świadczą ceny używanych klocków w stosunku do nowych np. taki Vitus SL101 nowy 100kzł używany 24kzł, Ponoć słabiutki Mac 7000 nowy 35kzł używany 24kzł! Czyżby przyczyna wysokiej ceny używek leżała tylko w zielonych światełkach lub zielonych ludzikach... a może we właściwym towarzystwie potrafią pokazać klasę. Wiecie jaka jest święta trójca amerykańskiego hi-endu: McIntosh + Transparent + Martin Logan. Widocznie w USA też głusi. W oczekiwaniu na lampki do drugiego systemu słucham kawałek czasu zestawu lapek + zasilanie + IFI - DCS Scarlatti - MAC501- Logan Odyssey wszystko spięte Mitem i życzę wszystkim takiego dźwięku nie tylko w sypialni.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szymon ale Vitus SL to jest preamp a Mac7000 to integra. Porównywanie cen tak różnych sprzętów jest bez sensu.

Vitus to świetne sprzęty ale faktycznie wysoko wycenione stąd później znaczny spadek cen na wtórnym rynku.

Mac jest na rynku o wiele dłużej niź Vitus więc nie dziwota źe jest bardziej znany i ceniony. Poza tym wygląd i lampki wbrew pozorom ma tu znaczenie. Znam przypadki zakupu Mac na wygląd!!

 

Zestawienie Maca z szybkimi Loganami moźe być udane, szczególnie monobloki Maca.

Ale już integry i do tego zestawione z normalnymi kolumnami wypadają znacznie gorzej.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na wystawach Audio najczęściej Maki poganiają Loganami ale i takie zestawienie nie jest do końca najszczęśliwsze

dla dobrego dżwięku. Przez pierwsze 15 minut jest wszystko w miarę ok ale po godzinie już niektóre aspekty wybrzmiewania zaczynają mozno przeszkadzać.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
<br />Nie wiesz nawet ile kablami słabymi albo niedobranymi brzmienie świetnych urzadzeń mozna spieprzyć.<br />Nie ma więc sensu kupować maka gdy nie stac Cie na wlaściwe okablowanie-tzn. za wysokie do danego modelu z dżwieku zrobi karykaturę)<br />

 

Nawet wiem, że można słabymi kablami spieprzyć brzmienie świetnych urządzeń. Rozsądek i prawidłowe proporcje są też wskazane.

 

Jednak nie przekona mnie nikt że kable powinny być w cenie integry.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A to już zależy, którą masz na myśli:)

 

 

Integrze 6300 najlepsiejszy kabel nie pomoże,natomiast 7000,a nawet 6900 już tak.

 

bi2000

Kable powinny być prawie w cenie integry..............jednak.

Rozwazam tu rynek wtorny-bo 6900 cena ok 3500 euro,natomiast transparent ultra xlr,głośnikowy ultra bi-wire,zasilajacy reference-to wydatek

2500-3000 euro.Podepnijcie transp.super będzie inny świat,dlatego,że do modelu transp. super kabelki sa skladane w domach z części takich

jakie maja tzn.bez selekcji i doboru trzech elementów znajdujących sie w puszkach i bez strojenia.............tu tkwi cala tajemnica kabli z puszkami..

Mialem super ale szybko sie ich pozbylem-do 6300 moga być.NIE CHCE SIE TU I TERAZ ABSOLUTNIE GLORYFIKOWAC ZA JAKIEGOŚ SZAMANA)

Panowie pisze tak -bo wiele połaczeń z makiem i transparentem i także starym poczciwym,niedocenianym za wygląd mitem sprawdzalem na

wlasnej skórze-który gra niezwylke ułożonym spokojnym wręcz analogowym brzmieniem,jednak treść płyty potrafi przenieść do głosników w

niespotykanej szybkości i amplitudzie wysokich i niskich tonów

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na wystawach Audio najczęściej Maki poganiają Loganami ale i takie zestawienie nie jest do końca najszczęśliwsze

dla dobrego dżwięku. Przez pierwsze 15 minut jest wszystko w miarę ok ale po godzinie już niektóre aspekty wybrzmiewania zaczynają mozno przeszkadzać.

jakie to aspekty zaczynaja przeszkadzać? Najczęstszy problem z Loganami to za małe lub przetlumione pomieszczenie np. Prezentacja q21 na ostatnim audioshow to żart i kompromitacja wiedzy wystawcy.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.