Skocz do zawartości
IGNORED

5000PLN - plazma czy LCD, jaki?


tomek11

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, w zakresie "kina" jestem kompletnym lamusem, dlatego proszę Was o pomoc.

 

Pytanie jak w temacie, co wybrać? Zależy mi bardziej na jakości podzespołów i ogólnej wysokiej jakości wykonania niż na dziesiątkach opcji a matryca i materiały to sracz. Ale zdaje się tak teraz właśnie powstaje większość sprzętu. Co jest dla mnie naprawdę ważne - chciałbym mieć możliwość odtwarzania z nośników zewnętrznych jak największej ilości formatów video i audio, np. video mkv + audio dts. Cienka ramka by się przydała, coby żonę zadowolić... matryca raczej matowa (wciąż myślę w kategoriach monitorów:). Czy jest w ogóle jakiś TV w obudowie stalowej w kolorze czarnym czy przy tym budżecie mogę o tym zapomnieć? Ktoś kiedyś wspominał mi o Sharpie, że niby made in Japan. Ale teraz chyba wszystko jest made in PRC.

 

No i rozmiar, sam nie wiem, ma to stać w ok. 20m2, sofa ok. 3,5 m od ekranu, w przyszłości może 25m2 i max 4,5m od ekranu.

 

Z góry dzięki za wszelkie sugestie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Bluesound Powernode N330 - Elac Vela BS403 - B&W ASW610

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panasonic 55ST60 jak plazma. A jak LCD to zostanie jedynie na ekran około 47-50' i o dużo gorszej jakości obrazu od wspomnianego ST60. Jak kupujesz samochód to podstawowym kryterium wyboru jest dobre radio ? To tak apropo czytania wszystkiego. Chcesz poświęcić jakość obrazu dla czegoś, co możesz dokupić za 100zł ? Bo tyle kosztuje zewnętrzny odtwarzacz, wszystko czytający, lepszy od dowolnego playera wbudowanego w tv. Żeby nie było to ST60 ma usb i pewnie czyta większość co mu podasz, zwracam tylko uwagę na kryteria wyboru...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystko OK, ale z tego co udało mi się sprawdzić jest tylko cyfrowe wyjście audio. Czyli nie podłączę dźwięku do integry stereo?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Bluesound Powernode N330 - Elac Vela BS403 - B&W ASW610

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość maniekn274

(Konto usunięte)

Tomek,don 111 ma rację,o ile ma to być plazma to lepszej opcji nie ma jak st60(jakość-cena) w cenie do 5000koła.Ale jak ty masz się z kanapą przesunąć jeszcze metr do tyłu czyli z 4,5 m chcesz to potem oglądać to proszę cię,nie popełniaj błędu jak większość z nas i kup 65st60.Stań na głowie,pracuj po godz ale kup większy o ile to będzie ta plazma.To tylko 2500 więcej od 55st60. Mam 55st60 i wiem co piszę.Tylko że ja akurat przemieściłem się 1,5m do tv i teraz z 2,5m przy 55 calach jest ok.A przy 4,5m 55cali to jak pocztówka-a o lukaniu 3d z tej odległości to już zapomnij.pozdrawiam i wytrwałości w zbieraniu kasy-nie ma obaw wszystkich do końca roku ci nie wykupią a takie 65cali na gwiazdkę to lux prezent.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeszcze metr do tyłu czyli z 4,5 m chcesz to potem oglądać to proszę cię,nie popełniaj błędu jak większość z nas i kup 65st60.Stań na głowie,pracuj po godz ale kup większy o ile to będzie ta plazma.To tylko 2500 więcej od 55st60

Budżet "tylko" 1,5x większy? (piję do słowa "tylko") Zejdź na ziemię chłopie. Jak by pytał o TV za 7,5K to byś mógł polecać TV za 7-8K. Ale to co robisz obecnie to jakiś joke.

 

Wszystko OK, ale z tego co udało mi się sprawdzić jest tylko cyfrowe wyjście audio. Czyli nie podłączę dźwięku do integry stereo?

Pygar już napisał - ... słyszałeś o czymś takim jak DAC?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie chce mi się teraz sprawdzać jakie ten TV ma wyjście ale na 95% to toslink.

Wysyłasz po nim każdy dźwięk, w niektórych dac-ach są też wyjścia cyfrowe i możesz podzielić się tym sygnałem z innym sprzętem.

 

Nowoczesne amplitunery biorą dźwięk z HDMI.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

DAC przejściówka ok 100-150zł, zewnętrzny player 100-150zł.

Teraz masz problem z głowy, wybierz jak największy i jak najlepszy telewizor pod kątem obrazu.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość maniekn274

(Konto usunięte)

kasa to nie wszystko,nie liczy się że 1,5 raza tylko 2,5 tyś-według ciebie to ogromne pieniądze w stosunku do komfortu oglądania.Masz pojęcie ile to 4,5 m do obrazu.A może stanie na wysokości zadania-może nie ma pojęcia w tematach video.Chce lukać full hd ale z tej odległości niestety to żadna rewelka. przy 55calach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kasa to nie wszystko,nie liczy się że 1,5 raza tylko 2,5 tyś-według ciebie to ogromne pieniądze w stosunku do komfortu oglądania.Masz pojęcie ile to 4,5 m do obrazu.A może stanie na wysokości zadania-może nie ma pojęcia w tematach video.Chce lukać full hd ale z tej odległości niestety to żadna rewelka. przy 55calach

10% większa przekątna też nie robi wielkiej różnicy. Co innego 55" a np. 80" ... przy odległości 4metry takie 80" byłoby zdecydowanie wskazane. ... nie polecam mu jednak zakupu 80" , wiesz z jakiego powodu.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam 50' z 3m teraz. Jest świetnie gdy obraz wypełnia cały ekran. Przy filmach z BD masz w 99% czarne pasy. No i przydałby się do pełnego komfortu minimum te 5' większy.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A może stanie na wysokości zadania-może nie ma pojęcia w tematach video.Chce lukać full hd ale z tej odległości niestety to żadna rewelka. przy 55calach

 

No nie ma pojęcia - to fakt. I chce lukać full hd, ale mimo wszystko chyba wybierze max 55. Chociaż pewnie zostanie zganiony przez tamtego;)

 

>don111

Wielkie dzięki za Twoje wpisy.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Bluesound Powernode N330 - Elac Vela BS403 - B&W ASW610

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A po kiego grzyba mi 3d i siedzenie w tandetnych patrzałkach?

Gdybym mógł, kupiłbym najlepsze 2d, ale teraz wszystko jest smart i 3d...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Bluesound Powernode N330 - Elac Vela BS403 - B&W ASW610

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość maniekn274

(Konto usunięte)

@ kyle 55 cali a 65 cali to nie 10%.no ale i tak się decyduje na 55cali więc tematu nie ma.A 80 cali to fakt-piękna sprawa,no ale Panas nic takiego nie robi w nowych modelach,a mi led nie pasi.

 

mi akurat też 3d jest zbędne-no ale są zwolennicy-z kąd ja mogę wiedzieć czy ci nie podoba się 3d.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@ kyle 55 cali a 65 cali to nie 10%.

To nie. Wydawało mi się że chodzi o 55" -> 60". Nie mniej jednak budżet 1,5x to już nie taka mała dopłata ... to praktycznie nowy budżet.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z kąd ja mogę wiedzieć czy ci nie podoba się 3d.

 

No nie jestem zwolennikiem 3d i tego typu pierdół dla gimbusów, wolę 2d, bo w trakcie oglądania różne rzeczy się dzieją i nie chcę mieć w tym czasie na nosie żadnych patrzałek:)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Bluesound Powernode N330 - Elac Vela BS403 - B&W ASW610

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Większe przekątne w led to tylko Sharp, reszta nie dorasta mu do pięt.

Robi też tv bez 3D, z dużą przekątną i świetną ceną.

 

Plazma jest najlepsza, ale powyżej 60' nie ma rady i trzeba brać leda.

 

W największych TV pobór prądu zaczyna być porównywalny z plazmą, a plazma takich rozmiarów brałaby jeszcze więcej.

 

Przez głupie eko-przepisy nie można robić większych plazm.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W ramach budżetu, jaki ustalił Autor wątku można mieć TX-P50GT60. Wiem, że zaraz zacznę być posądzany o niechęć do ST, co jest nieprawdą. Po prostu lepsze jest wrogiem dobrego. Nikt w swoich radach nie bierze pod uwagę, że jeśli ktoś wymaga obrazu zgodnego z regułami sztuki - to ST owszem, jak najbardziej mu to zapewni, ale dopiero po profesjonalnej kalibracji. Dotyczy to nawet (choć w relatywnie najmniejszym stopniu) najlepszego trybu fabrycznego (Prawdziwe Kino). GT natomiast spełnia ten wymóg "z marszu", gdyż ma tryb THX. Do ceny zakupu ST należy więc dodać kilkaset złociszy tytułem kalibracji, którego to kosztu w przypadku GT nie ma.

 

Ponadto Autor oczekuje telewizora, mającego możliwie najlepsze podzespoły. Pragnę nieśmiało zauważyć, że procesor Hexa (GT) reprezentuje sobą wyższą półkę niż Mediatek (ST).

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a musi byc Panasonic?, przecież teraz Korea przebija Japonię, niech autor wątku pomśli o LG albo Samsungu, Panasonic lata świetności ma już za sobą, wspomniane Koreańce są i tańsze i lepsze

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Polecam Plazmy. Panasonic, lub Samsung. LCD u mnie odpada. Miałem przyjemność oglądać filmy, i grać na LCD. W tanich LCD szybkość matrycy to jakaś porażka. Chodż cały czas ulepszają tą technologie, to nie dadzą rady przebić Plazmy. Jako materiał testowy możesz podłączyć Playstation 3 i zapuścić Raymana, chodzi w 60 klatkach, i wtedy zobaczysz, czym się różni Plazma od LCD. Jeżeli tylko oglądasz filmy to LCD, tez ujdzie będzie taniej. Ale jeżeli także grasz, to raczej dla graczy plazma obowiązkowo.Co do ceny, i modelu to nie pomoge, ja preferuje wyłącznie najwyższe modele. Ale za 5000 zł to już kupisz porządny tv, także koledzy na pewno pomogą.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Gry przygodowe ... " Wyłącznie Single Player !!! " ... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W ramach budżetu, jaki ustalił Autor wątku można mieć TX-P50GT60. Wiem, że zaraz zacznę być posądzany o niechęć do ST, co jest nieprawdą. Po prostu lepsze jest wrogiem dobrego. Nikt w swoich radach nie bierze pod uwagę, że jeśli ktoś wymaga obrazu zgodnego z regułami sztuki - to ST owszem, jak najbardziej mu to zapewni, ale dopiero po profesjonalnej kalibracji. Dotyczy to nawet (choć w relatywnie najmniejszym stopniu) najlepszego trybu fabrycznego (Prawdziwe Kino). GT natomiast spełnia ten wymóg "z marszu", gdyż ma tryb THX. Do ceny zakupu ST należy więc dodać kilkaset złociszy tytułem kalibracji, którego to kosztu w przypadku GT nie ma.

 

Tryb prawdziwe kino w ST60 jest równie dopracowany co THX w GT60. Wygląda mi to wręcz na identyczne tryby fabryczne, bo posiadają podobne przekłamania. Najbardziej zgodny z regułami sztuki, przed kalibracją, jest paradoksalnie X60 :)

 

W ramach budżetu, jaki ustalił Autor wątku można mieć TX-P50GT60. Wiem, że zaraz zacznę być posądzany o niechęć do ST, co jest nieprawdą. Po prostu lepsze jest wrogiem dobrego. Nikt w swoich radach nie bierze pod uwagę, że jeśli ktoś wymaga obrazu zgodnego z regułami sztuki - to ST owszem, jak najbardziej mu to zapewni, ale dopiero po profesjonalnej kalibracji. Dotyczy to nawet (choć w relatywnie najmniejszym stopniu) najlepszego trybu fabrycznego (Prawdziwe Kino). GT natomiast spełnia ten wymóg "z marszu", gdyż ma tryb THX. Do ceny zakupu ST należy więc dodać kilkaset złociszy tytułem kalibracji, którego to kosztu w przypadku GT nie ma.

 

Tryb prawdziwe kino w ST60 jest równie dopracowany co THX w GT60. Wygląda mi to wręcz na identyczne tryby fabryczne, bo posiadają podobne przekłamania. Najbardziej zgodny z regułami sztuki, przed kalibracją, jest paradoksalnie X60 :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tryb prawdziwe kino w ST60 jest równie dopracowany co THX w GT60. Wygląda mi to wręcz na identyczne tryby fabryczne, bo posiadają podobne przekłamania. Najbardziej zgodny z regułami sztuki, przed kalibracją, jest paradoksalnie X60 :)

 

Nasuwa się kilka pytań:

  1. Dlaczego zatem ST nie ma również oznakowania THX?
  2. Czym jest THX? Nic nie znaczącymi trzema literkami (za które nota bene trzeba płacić)? No bo skoro można mieć tak samo doskonały obraz bez THX, wystarczy go inaczej nazwać...
  3. Dlaczego w testach polskich i zagranicznych (hdtvtest.co.uk) fakt posiadania przez jakiś model THX jest zawsze podkreślany i zaliczany do zalet?

Można powtórzyć w tym miejscu argument z dyskusji o 100/200 Hz: Gdyby THX był nic nie znaczącym, pustym znaczkiem, za który ktoś każe sobie płacić - ci, którzy uprawiają takie niecne praktyki mieliby w USA już dawno sprawę (i drakońską karę) za misleading information.


  1.  

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

THX to tylko ogół norm. To że jeden tv go ma a drugi nie - kompletnie nic nie znaczy, poza informacją że model z THX jest ustawiony fabrycznie zgodnie z tymi regułami (a przynajmniej powinien być bo chyba nie jest też idealny, skoro się go poprawia kalibracją). THX nie oznacza że dany tv ma coś specjalnego, jakieś dodatkowe możliwości ustawienia. Za znaczek się płaci - tu masz rację. Nie wystarczy go inaczej nazwać, bo THX ma już swoją renomę (bardziej w audio co prawda, ale chyba nie ważne w którym kościele grają, ważne że to coś super i lepiej to mieć niż nie mieć ;)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skoro za THX trzeba płacić, to naturalnym jest, że znaczek ten wstawia się do droższych serii celem podniesienia ich prestiżu i wywołania u klientów reakcji obserwowanej właśnie powyżej u Bobcata - jak ma znaczek THX to musi być lepszy. Strategia marketingowa jak widać skuteczna.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

    Gość
    Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.


    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.