Skocz do zawartości
IGNORED

5000PLN - plazma czy LCD, jaki?


tomek11

Rekomendowane odpowiedzi

Może to głupi pomysł, ale skoro nie potrzebuję 3d, wymyśliłem coś takiego

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Błądzę czy jest to jednak jakieś wyjście?

 

Ostatecznie wymyśliłem sobie 50 cali, wiem że to może mało, ale to i tak przepaść w stosunku do kineskopu 21 cali... i ewentualnie dodatkowo zaoszczędzę te 1300 zł przy Panasonicu 50ST60 vs 55ST60. Czy macie jakieś inne propozycje dobrych telewizorów 50" niekoniecznie 3d?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Bluesound Powernode N330 - Elac Vela BS403 - B&W ASW610

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może to głupi pomysł, ale skoro nie potrzebuję 3d, wymyśliłem coś takiego

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Błądzę czy jest to jednak jakieś wyjście?

 

Jeśli chodzi o plazmy te lepiej nie kombinuj i zostań przy Panasonicu, uwierz, chytry dwa razy traci:) Ja tak miałem:) Dwa razy w życiu zażydziłem, raz przy tv (kupiłem plazmę LG i po 3 tygodniach ją sprzedałem ze strata 800zł) raz przy tablecie i miałem nauczkę:)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

model z THX jest ustawiony fabrycznie zgodnie z tymi regułami.

 

Maciek twierdzi, że Prawdziwe Kino w ST60 jest identyczne z THX w GT60. Czemu zatem ST nie ma znaczka THX? Aby nie musieć płacić za niego? Skoro THX jest zbiorem norm i reguł - czy fabryczne ustawienie zgodnie z nimi ST nie podlega również opłatom licencyjnym?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Strategia marketingowa jak widać skuteczna.

 

Z pewnością jest dużo racji w tym co piszesz, lecz chyba nie wyczerpuje to całości zagadnienia THX. Nie trywializowałbym THX wyłącznie do narzędzia dla drenowania portfeli poprzez szukanie frajerów. Pewnie prawda leży po środku.

 

Oczywiście że nie bo nie ma znaczka:)

 

No ale ustawiając fabrycznie Prawdziwe Kino identycznie jak THX w innym modelu skorzystano ze zbioru norm ustalonych przez THX. Kradzież praw licencyjnych?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No a kto im zabroni ustawiać tak tv? Jeśli ty w domu ustawisz sobie tak tv to kradniesz prawa licencyjne? Jak gość od kalibracji ustawi ci tv zgodnie z jakąś normą to kradnie prawa licencyjne? Nie, chyba że w obu przypadkach zostanie przyklejony znaczek.Przyciskasz przycisk MENU i ustawiasz tv jak ci się podoba, więc nie jest to zabronione.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Please, skończmy dyskusję o THX, jakkolwiek jest ciekawa i wróćmy do meritum:)

Skoro tak, to zapodaję jeszcze raz mój wcześniejszy wpis.

 

Może to głupi pomysł, ale skoro nie potrzebuję 3d, wymyśliłem coś takiego

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Błądzę czy jest to jednak jakieś wyjście?

 

Ostatecznie wymyśliłem sobie 50 cali, wiem że to może mało, ale to i tak przepaść w stosunku do kineskopu 21 cali... i ewentualnie dodatkowo zaoszczędzę te 1300 zł przy Panasonicu 50ST60 vs 55ST60. Czy macie jakieś inne propozycje dobrych telewizorów 50" niekoniecznie 3d?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Bluesound Powernode N330 - Elac Vela BS403 - B&W ASW610

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@ Tribul

 

W domu mogę sobie słuchać CD do woli. Odtwarzanie publiczne tej samej płyty bez uiszczenia stosownych opłat jest kradzieżą praw autorkich. Zastanawiam się czy to samo nie odnosi się do ustawiania telewizorów według jakiegoś sprecyzowanego zbioru norm (prywatnie dla siebie versus na linii fabrycznej na sprzedaż). A propos: czy takowy zbiór norm dla ustawienia telewizora zgodnie z THX jest wogóle gdzieś opublikowany?

 

Zgodnie z prośbą Tomka kończę niniejszym rozmowę o THX.

 

@ Tomek11

 

Plazma to tylko Panasonic. Nie interesuj się innymi. Nie warto. Cała oferta Full HD jest 3D. Mają model S60 bez 3D, ale jest on dostępny tylko na rynku amerykańskim. Sprzedawany u nas model X (też bez 3D) jest tylko HD Ready. Nie ma najmniejszego sensu pchać się w schyłkową technologię.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Bobcat

THX to zbiór norm ustalony przez prywatną firmę, na podstawie norm ogólnodostępnych :)

THX chce być wyznacznikiem, symbolizować najlepszą jakość. Mało który tv kwalifikowałby się do otrzymania THX po wyjęciu z pudełka, nawet nie każdy tv da się tak ustawić aby spełniał wymogi THX. Więc to nie do końca jest sam znaczek, ale też nie ma co go przeceniać.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@ Don111

 

Jednak stał się ogólnoświatową normą przemysłu audio/video. Wiem, że są telewizory, których nie da sie ustawić wg THX. Przeto fakt, że niektóre przychodzą już z fabryki z tym znaczkiem - moim zdaniem o czymś świadczy.

 

Zakończmy na prośbę Autora wątku temat THX.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ludzie trochę przeginacie z tym "ustawieniem", bo tak jak do słabszego auta wstawić chipa i mówić, że ma tyle samo koni co fabryczne auto z mocniejszym silnikiem.

 

THX dostaje ten produkt, który technicznie może podołać wyzwaniom określonym w certyfikacie.

 

Jeśli ktoś twierdzi, że ustawi ST tak samo jak GT i będzie mieć to "samo" to fantazjuje.

 

"Specjalistów" zapraszam na stronę :

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

Na której "jak na dłoni" widać, że ST od GT niczym się nie różni i dopłacamy tylko za znaczek THX... he he he .

 

Pozdrawiam

Pygar

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ludzie trochę przeginacie z tym "ustawieniem", bo tak jak do słabszego auta wstawić chipa i mówić, że ma tyle samo koni co fabryczne auto z mocniejszym silnikiem.

 

THX dostaje ten produkt, który technicznie może podołać wyzwaniom określonym w certyfikacie.

 

Jeśli ktoś twierdzi, że ustawi ST tak samo jak GT i będzie mieć to "samo" to fantazjuje

 

No to żeś zabłysnął teraz....

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja własne kupuje do 4000 Panasonica 50 ST 60 i wiem że dobrze robie :) Chears

To już będzie moja druga plazma Panasa.

He he - chwalipięta. Do mnie wczoraj też wjechał :-P

W takim razie powalczymy razem z kalibracją - będzie raźniej :-)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

THX dostaje ten produkt, który technicznie może podołać wyzwaniom określonym w certyfikacie.

 

Lepiej bym tego nie ujął.

 

Na której "jak na dłoni" widać, że ST od GT niczym się nie różni i dopłacamy tylko za znaczek THX... he he he .

 

Rozumiem, że to zawieszona ironia. Zaglądając do podanego przez Ciebie linku "jak na dłoni" widać, że różnią się w 20 pozycjach porównania. W korzyścią dla GT rzecz jasna of course.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra panowie, przekonaliście wszystkich, THX oznacza że telewizor jest lepszy, marketingowe materiały panasonica uzasadniające tę tezę są w 100 % wystarczające. Sugerują już zakończyć ten wątek, np. zakładając odrębny temat. Podobnie fajnie byłoby nie rozpoczynać dyskusji, że 42 cale no góra 50 to wszystko czego człowiek potrzebuje. Aha, pamiętam Bobcat jak jeszcze niedawno na forum pisałeś, że THX to ściema...

 

A to, żeby nie zostać posądzonym o gołosłowność:

 

"Wiara w certyfikat THX na telewizorze to drugi przypadek, kiedy dałem się zwieść syrenim śpiewom marketingu."

 

"Właśnie rozmawiamy na ten temat z Mczajem w wątku "Plazma vs LCD". Chyba (niestety) masz rację. To ja się myliłem postrzegając THX jako certyfikat (wysokiej) jakości."

 

I nie podaję powyższego złośliwie, po prostu sam widzisz Bobcat, że Twoje poglądy są zmienne na zasadzie od bandy do bandy, co może też skłaniać do podejrzeń, że po prostu lubisz rzucać różne kontrowersyjne tezy i następnie polemizować w nieskończoność dla samego polemizowania.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdyby założyciel wątku, zadał sobie odrobinę trudu i sprawdził jakie telewizory co roku zdobywają laur najlepszego TV, to by wiedział, że za każdym razem jest to najnowsza plazma Panasonica... i tyle w temacie co jest lepsze :-)

 

Każdy ma tyle pieniążków ile ma i warto wydawać/inwestować je należycie nie poddając się namową domorosłych "specjalistów".

 

Już niedługo koniec roku i czas wielkich promocji, potem będzie jeszcze taniej bo na wiosnę mają miejsce premiery najnowszych modeli na nowy rok.

 

Najkorzystniej jest "przyczaić się" na moment kiedy kończy się produkcja/sprzedaż topowego modelu i kupić go w okazyjnej cenie.

 

Ci co nie muszą patrzeć czy im starczy "do pierwszego" kupią sobie wyższy model, a pozostali śmiało niech biorą ST, bo to i tak poziom do którego nie dorówna żadna konkurencja.

 

Plazmy mają swoje drobne wady ale już z założenia zasada ich działania jest o wiele bardziej zbliżona do technologii CRT, która jeśli chodzi o "prawdę" i "naturalność" jest doskonała i najtrwalsza.

 

Dzięki plazmom można było uzyskać prawie to samo co w CRT dla dużo większych przekątnych, oraz mniejszych rozmiarów.

 

Lcd od momentu powstania nie dorastała plazmom do pięt w kwestii naturalnego ruchu, kątów widzenia, barw, czerni, smużenia itd.

 

Dopiero w ostatnich latach powoli próbują zbliżyć się do "prawdy przekazu" plazmy przez co rusz większe częstotliwości odświeżania (100->200->400->600->800->1200) ale to jak próby poprawiania czegoś co od początku jest "gorszym" wyborem.

 

Panasonic konsekwentnie udoskonala swoje produkty dopieszczając je do granic możliwości, a producenci LCD próbują osiągnąć to co daje technologia plazmowa od samego początku powstania.

 

Różnica którą zasłania się większość zwolenników LCD jest pobór prądu i to że można pracować długo ze statycznym obrazem.

 

Niestety w "kinie" te "plusy" nie zmienią faktu, że trzeba naprawdę topowego LDC z najwyższej półki (za większe pieniądze) by móc oglądnąć wieczorem ( w nocy) film bez uczucia znaczącej utraty jakości ( która i tak zawsze będzie ).

 

Cały zachwyt, ochy i achy kończą się gdy w ciemnym pokoju postawimy obok siebie plazmę i LCD.

 

Naturalność ruchu, szczegóły ukryte w cieniach i mroku, "czarność" czerni, a co za tym idzie charakter innych kolorów dadzą jednoznaczny werdykt.

 

Pozdrawiam

Pygar

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@ Mczaj

 

Mógłbym napisać, że tylko krowa nie zmienia poglądów. Mnie zdarzało się zmieniać. Na przykład kiedyś byłem w drużynie LCD, ale zmieniłem barwy klubowe na PDP. Jest w tym ogromna Twoja zasługa. Czy ten fakt zmiany poglądów uznasz również za naganny?

 

Proszę nie nadinterpretować tego co napisałem. Znaczek THX nie oznacza, że telewizor jest automatycznie lepszy, gdyż na to składa się bardzo wiele czynników. Jest to tylko potwierdzenie, że dany model został fabrycznie ustawiony w sposób spełniający pewien zbiór norm dotyczących jakości obrazu. Oczywiście że bywa z tym różnie, vide konieczość poprawienia u mnie tego i owego w tym trybie.

 

Zastanawiające, że głosy dezawuujące znaczenie certyfikatu THX są głównie (jeśli nie wyłącznie) autorstwa tych, których telewizory tego nie mają.

 

Czy możesz mi powiedzieć dlaczego w testach i ocenach dokonywanych przez hdtvtest.co.uk fakt posiadania THX jest każdorazowo uznawany za zaletę i plus danego modelu?

 

P.S. Wśród trzech szklaneczek, które Ci (na chwilę obecną) postawiono jedna jest ode mnie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fakt posiadania certyfikatu THX jest wyznacznikiem jakości jaką dostaje klient z chwilą zakupu.

To poświadczenie, że sprzęt zapewnia wrażenia zarezerwowane dla projekcji kinowych, to samo dotyczy efektów dźwiękowych, jeśli dany produkt jest odpowiedzialny za generowanie efektów przestrzennych (audio -> amplituner, system głośnikowy).

 

Takich certyfikatów nie rozdają tym co zapłacą, tylko tym co mają produkt który "udźwignie" ciężar odpowiedzialności sprostania wyśrubowanym normom i parametrom.

 

 

Już wystarczy tego pisania o THX.

 

 

Niech lepiej tomek11 uzbiera na wymarzony TV i cześć pieśni.

 

Właściwy kierunek już zna, teraz tylko uzbroić się w cierpliwość i szukać okazji.

 

Pozdrawiam

Pygar

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i to jest odpowiedni komentarz.

Zgadzam się Pygar w całości z tobą.

Nigdy w życiu LCD. Tylko Plazma. To jak porównywać wstęgi do kopułki.

Nie ma porównania.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Gry przygodowe ... " Wyłącznie Single Player !!! " ... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Takich certyfikatów nie rozdają tym co zapłacą, tylko tym co mają produkt który "udźwignie" ciężar odpowiedzialności sprostania wyśrubowanym normom i parametrom.

 

Taki certyfikat dostanie każdy tv w który producent ustawi obraz pod te normy. a nie że udźwignie bądź nie udźwignie. Nie wiem skąd taka teza ci się wzięła. Jak wytłumaczysz sytuacje ze tv sprzed 4 lat ma THX a na ten moment o lata świetlne lepszy tv parametrami i całą resztą nie ma owego znaczka?

 

Zastanawiające, że głosy dezawuujące znaczenie certyfikatu THX są głównie (jeśli nie wyłącznie) autorstwa tych, których telewizory tego nie mają.

 

Powiedz mi co ci z tego znaczka? Szczerze? Wpierw pisałeś po kilka stron że tryb ten jest beznadziejny, że zielono-żółty, ciemny i w ogóle tragedia, po czym zapłaciłeś za jego kalibracje i dopiero ci się spodobał. Wieć jaki jest sens w tym THX? Płacisz za niego przy kupnie tv po czym płacisz ponownie żeby go ustawić jak należy. Widzisz w tym jakiś sens?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Taki certyfikat dostanie każdy tv w który producent ustawi obraz pod te normy. a nie że udźwignie bądź nie udźwignie. Nie wiem skąd taka teza ci się wzięła.

 

To bardzo proszę podaj listę tych każdych TV, które mają ten certyfikat, to wtedy pogadamy, ok ?

 

Twój argument skwituję żartem:

 

- A co tam 9.58 na setkę, tyle tu u Nas każdy potrafi jak ubierze Nike i strój z Adidasa.

 

Gdyby tak było, to każdy producent zabiegałby o przyznanie tego certyfikatu dla swojego produktu, bo to jest miarodajny wyznacznik jakości, a nie nic nieznaczące logo.

 

Jak jakaś firma wyprodukuje samochód który spala poniżej 5l w jeździe miejskiej, a do tego jest duży, dynamiczny i wygodny to się tym chwali.

 

Nie próbuj mi wmawiać, że inne też tyle palą tylko trzeba założyć areodynamiczne lusterka i wycieraczki, ok ?

 

Matryca w Panasonicu ST ma 12,288 stopni gradacji koloru, a w GT 24,576 stopni i możesz kalibrować ten pierwszy dzień i noc, a i tak tego "nie przeskoczysz".

 

 

Myślisz, że każdy TV potrafi wyświetlić wszystkie kolory tak jak trzeba, ma odpowiedni kontrast, stosunek bieli do czerni, właściwą dynamikę, głębię w półcieniach itd.

 

Lepiej poczytaj najpierw trochę testów, to zobaczysz jak to jest "łatwo" zbudować dobry telewizor.

 

Prawda jest taka, że zdecydowana większość dostępnych telewizorów, ma duże niedomagania na wielu płaszczyznach i jeszcze wiele wody w Odrze i Wiśle upłynie zanim producentom uda się uzyskać wzorcową jakość we wszystkich oferowanych modelach.

 

Najwyższa półka powoli z roku na rok "ociera" się o ideał ale to jeszcze daleka droga.

 

Pozdrawiam

Pygar

 

P.s.

Dużo łatwiej jest w kolejnym modelu wbudować kamerę do Skype, zmienić obudowę, głośniki, menu, pilota niż uzyskać znaczącą poprawę wyświetlania obrazu. Większość producentów mami nas różnymi niepotrzebnymi dodatkami, zamiast skupić się na najważniejszym - jakości obrazu w 2D.

 

Z drugiej strony to ja ich rozumiem, lepiej co roku wypuszczać "buble" niż zrobić coś dobrego od A do Z, bo kto by później kupował następne modele :-).

( Piję oczywiście do producentów LCD ).

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wpierw pisałeś po kilka stron że tryb ten jest beznadziejny, że zielono-żółty, ciemny i w ogóle tragedia, po czym zapłaciłeś za jego kalibracje i dopiero ci się spodobał. Wieć jaki jest sens w tym THX? Płacisz za niego przy kupnie tv po czym płacisz ponownie żeby go ustawić jak należy. Widzisz w tym jakiś sens?

 

Ożywiona (czasem aż do przesady) dysputa pod tytułem "Tribul i zielone kropy na ST50" zajęła znacznie więcej miejsca.

 

Potwierdzam: fabryczny tryb THX wymagał pewnej korekty. Moim zdaniem takie rzeczy nie powinny mieć miejsca, ten tryb z definicji powinien być "w każdym calu dopieszczony", niestety nie był. Uważam go za ewidentną niedoróbkę Panasonica, zresztą w następnych seriach 50 i 60 już całkowicie wyeliminowaną. Ekran miał oryginalnie ewidentną dominantę żółto-zieloną, a problem polagał na tym, że z poziomu menu użytkownika nie można nic z tym zrobić, albowiem w THX nie ma na tym poziomie żadnych regulacji balansu bieli. Owszem, jest to możliwe, ale dopiero z poziomu menu serwisowego. Musiał więc to zrobić ktoś, kto wie jak tam wejść i jak się poruszać.

 

Był to (jak wiesz) Maciek. Balans bieli jest ważnym, ale nie jedynym elementem kalibracji telewizora. Maciek go ustawił jak trzeba, posprawdzał również całą resztę. Nic więcej nie wymagało korekt. Więc jednak (poza wspomnianą niedoróbką) był to tryb fabrycznie dobrze ustawiony. Posłałem Ci przecież wyniki kalibracji, możesz sprawdzić.

 

Za ciemny obraz był wynikiem mojego gapiostwa. Nie zauważyłem, że Tryb Eco w trybie THX jest fabrycznie ustawiony w pozycji Włączony. Wyłączenie jego (to już jest menu ogólnodostępne) rozwiązało sprawę. Mam 112.2 cd/m2 na 100% białym ekranie oraz 117 cd/m2 na małej planszy. Z tego co czytam - dla niektórych Kolegów z Forum (np. @Don111) jest to obraz już za jasny. Dla mnie jest OK, uważam za słuszne to co pisał @Lech36, że jasność ekranu w warunkach domowych powinna być w granicach 100-120 cd/m2.

 

Nie uważam THX za cudowne panaceum na wszystko. Jest to (pod warunkiem, że nie ma fabrycznych niedoróbek, ktore - jak wspomniałem - nie powinny mieć miejsca zwłaszcza tutaj) bardzo dobra rzecz, szczególnie dla tych którzy nie widzą celowości i nie chcą kalibrować swojego telewizora. Otrzymują bowiem już z fabryki skalibrowany.

 

Czy to wyjaśnia sprawę?

 

Pozdrawiam.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pamiętajmy jeszcze o jednej istotnej kwestii, otóż często się zdarza, że towary przeznaczone do dystrybucji na nasz rynek mają pewne niedomagania względem tych oferowanych np. w Anglii, Niemczech, czy Francji.

 

Dla wielu producentów nie jesteśmy rynkiem priorytetowym, a gdzieś trzeba sprzedawać ten drugi gatunek który "powstaje" po przejściu przez kontrolę jakości.

 

Zrobi się małą promocję i Polacy wszystko wykupią, a potem w domu okazuje się, że jedna świetlówka świeci mocniej, a w górnym rogu zamiast smolistej czerni jest kolor granatowy itd.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fakt posiadania certyfikatu THX jest wyznacznikiem jakości jaką dostaje klient z chwilą zakupu.

To poświadczenie, że sprzęt zapewnia wrażenia zarezerwowane dla projekcji kinowych, to samo dotyczy efektów dźwiękowych, jeśli dany produkt jest odpowiedzialny za generowanie efektów przestrzennych (audio -> amplituner, system głośnikowy).

 

Takich certyfikatów nie rozdają tym co zapłacą, tylko tym co mają produkt który "udźwignie" ciężar odpowiedzialności sprostania wyśrubowanym normom i parametrom.

Ale racjonalnie podchodząc do sprawy THX to tylko i wyłącznie ustawienie. Nie każdy tv ma możliwości dokładnego skalibrowania i nie do każdego modelu opłaca się "dokupić" ten certyfikat.

GT60 jest sporo droższy od ST60, z pewnością ma dużo gorszy stosunek jakości do ceny od ST60 a tak naprawdę czym się różnią ?

Stopnie gradacji i japońskie procesory - szybciej działające menu i niższy input lag - to już stwierdzono :)

G30 miał 6144 stopni gradacji z tego co pamiętam, postaw obok niego ST60 - zobaczysz jakąś różnicę (poza lepszym kontrastem) ? Nie sądzę. GT60, podobnie jak i coraz wyższe modele mają inne filtry i jest minimalnie coraz lepsza czerń, może w dzień różnica jest większa. Na ST60 ustawisz obraz lepiej niż na THX w wyższym modelu, jest multum opcji a THX nie jest w 100% dokładny. Równie dobrze ST60 z palcem w nosie mógłby mieć ten cały THX, tylko pewnie cena byłaby wyższa.

Na LG LX9500 mogę Ci w 1 minutę zrobić tryb THX na standardowym trybie obrazu. Nie zobaczysz najmniejszej różnicy przełączając się między nimi. Chyba że ze świadomością oglądania na prestiżowym THX poczujesz się lepiej i/lub będziesz mógł się pochwalić przed znajomymi :)

Co do audio i THX to jest jeszcze "lepiej". Odcięcie na 80hz (norma THX) i wspaniałą, dużą moc (na papierze) posiada każdy amplituner, więc chyba każdy jest THX. I od razu gra lepiej :))))

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie każdy tv ma możliwości dokładnego skalibrowania i nie do każdego modelu opłaca się "dokupić" ten certyfikat.

 

Więc skoro już ma ten certyfikat to znaczy że jest to model, który posiada możliwość dokładnej kalibracji.

 

tak naprawdę czym się różnią ?

 

Dwudziestoma pozycjami w porównaniu.

 

Równie dobrze ST60 z palcem w nosie mógłby mieć ten cały THX, tylko pewnie cena byłaby wyższa.

 

Czemu zatem nie ma? Czy ktoś ma rozeznanie ile kosztuje ten certyfikat? Z tego co pamiętam nie wystarczy zapłacić i już się go ma. Telewizor musi przejść jakieś badania i testy.

 

Na LG LX9500 mogę Ci w 1 minutę zrobić tryb THX na standardowym trybie obrazu.

 

Raz że brzmi to jak czcze przechwałki, dwa że ten model ma fabrycznie THX. Więc nie rozumiem co chcesz tu przekazać.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Więc skoro już ma ten certyfikat to znaczy że jest to model, który posiada możliwość dokładnej kalibracji.

Co nie wyklucza tego, że inne tv też takową mają, a co za tym idzie - równie dobrze mogłyby mieć ten cały THX.

 

Dwudziestoma pozycjami w porównaniu.

Z których na jakość obrazu wpływa liczba... ? I w jakim stopniu wpływa, bo to chyba istotne ?

 

Czemu zatem nie ma? Czy ktoś ma rozeznanie ile kosztuje ten certyfikat? W tego co pamiętam nie wystarczy zapłacić i już się go ma. Telewizor musi przejść jakieś badania i testy.

Musi przejść testy księgowego lenia (o)patentowanego z Lucasarts :)

 

Raz że brzmi to jak czcze przechwałki, dwa że ten model ma fabrycznie THX. Więc nie rozumiem co chcesz tu przekazać.

Ten model nie ma fabrycznie THX na rynek europejski, tylko na USA. Ale można odblokować w menu serwisowym.

To co napisałem to nie są przechwałki. Dałbyś wiarę, że wystarczy w trybie standardowym ustawić temperaturę barwową na +50, a resztę (kontrast, jasność, ostrość) ustawić tak jak na THX i obraz wygląda w 100% identycznie ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co nie wyklucza tego, że inne tv też takową mają, a co za tym idzie - równie dobrze mogłyby mieć ten cały THX.

 

Gdyby mogły to by miały. Przecież (jak twierdzą tu niektórzy) jest to znakomite narzędzie marketingowe.

 

Musi przejść testy księgowego lenia (o)patentowanego z Lucasarts :)

 

Nie kpij proszę. To są testy techniczne. BTW: Lucasfilm chyba, nie Lucasarts?

 

można odblokować w menu serwisowym.

A odblokowałeś? Bo jak nie to co z czym porównywać? Ktoś ma na wiarę przyjąć, że to co widzi jest identyczne z THX?

 

Dałbyś wiarę, że wystarczy w trybie standardowym ustawić temperaturę barwową na +50, a resztę (kontrast, jasność, ostrość) ustawić tak jak na THX i obraz wygląda w 100% identycznie ?

 

Z trudem. Ale to by potwierdzało fakt, że LG bardzo starannie dopracowuje tryby fabryczne. Jednak co mają robić ci, których telewizory nie mają tak dopieszczonytch fabrycznie trybów?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Klaruje mi się - Panasonic 50ST60 czy 50GT60??? Warto dopłacić do GT? Tylko proszę beż wżeniania dyskusji o THX:)

Podejrzewam, że taki żuczek, jak ja, nawet nie zauważy różnicy. A może jednak?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Bluesound Powernode N330 - Elac Vela BS403 - B&W ASW610

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

    Gość
    Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.


    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.