Skocz do zawartości
IGNORED

5000PLN - plazma czy LCD, jaki?


tomek11

Rekomendowane odpowiedzi

Sly30 dobrze prawi

 

Kiedyś sprzęt audio-video był dla ludzi bogatych lub przynajmniej dobrze zarabiających, a nieliczni wśród zwykłych obywateli mieli sąsiada z radioodbiornikiem.

 

Teraz każdy chce mieć w domu stereo, kino domowe, mp3, daca, TV na "pół ściany" itd.

 

Producenci dwoją się i troją żeby zaspokoić te żądze, a globalny rynek im to bardzo ułatwia.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie tak jest. Pamietam jak zakup TV 29 cali Sony to było przeźycie i ludzie przygotowywali się do tego jak na narodziny dziecka. Szła na to cała zachodnia pensja.

A teraz?....ile razy widziałem jak tłumy wjeżdżały do marketu i obok ziemniaków i 5kg parówek lądował w koszyku lub na koszyku jeśli się nie mieścił płaski TV 37 albo 42 całe za....20% zachodniej pensji. Coraz częściej widzę jak wynoszą w kartonach 55 cali.

To jaka cena i jaki klient taka jakość.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co z tego, skoro kolokwialnie mówiąc, dźwięk z tych nowoczesnych amplitunerów za 2000 złotych jest po prostu do dupy. Wystarczy porównać te "cuda techniki ", z tym produkowanym w latach 80-90' XX wieku. Przepaść.

sittek na początek poczytaj tekst Grzegorza 7

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) . Akapit #108. Poczytaj też jego inne posty (znajdziesz w jego "reputacji" - te techniczne oczywiście). To Kolega o bardzo dużej wiedzy teoretycznej i praktycznej i do tego bardzo kulturalny. Może wtedy przestaniesz używać takich okrągłych i bardzo ogólnych słów, że coś jest "do dupy". Po prostu trzeba "liznąć" trochę wiedzy w tym naszym (Twoim też) technicznym hobby.

Pozdrawiam

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Jakość wniosków w porównaniach audio jest zawsze zgodna z jakością procedury porównawczej.

Pasja bez precyzji to chaos. DOBRZE ŻE JEST MUZYKA

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lech36, nie raz podziwiałem elokwencję i naprawdę fachowe przygotowanie kolegi Grzegorz7. Wiele razy z zaciekawieniem czytałem to co pisał, i nadal wiem, że jest mi do niego daleko. Jednakże pisząc "do dupy" miałem na myśli jakość sprzętu audio-video produkowanego obecnie. Kiedyś miałem m.in amplituner AV Yamaha RX-V-795a i byłem z niego bardzo zadowolony. Gdy był nowy kosztował coś około 3000 złotych. Po kilku latach postanowiłem mieć coś lepszego, nowszego i zrobiłem największy błąd życia. Sprzedałem go kupując najnowszy model amplitunera Denona, w cenie zbliżonej do tamtego. Po podłączeniu nowego "cacka" przeżyłem szok. Bylem przekonany, że sprzęt jest uszkodzony. Grał płasko i bez dynamiki. Pojechałem do sklepu i wymieniłem go na podobny model Yamahy. Podłączyłem go i ..... prawie się rozpłakałem. Było to samo. Dopiero potem stwierdziłem, że te nowe modele średnio ważyły o połowę mniej niż te starsze, zacząłem wnikać w budowę i komponenty. No i okazało się, że kupiłem nowy sprzęt pełen bajerów, ale z beznadziejnym dźwiękiem w stereo. Następnie aby sie nie męczyć sprzedałem i tego i kupiłem za 1/10 ceny używany wzmacniacz Rotela sprzed kilkunastu lat i odetchnąłem.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Rotel A14, RCD-971 & Dynaudio Focus 140.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie !

 

Cyferki nie grają !

 

Jakiś czas temu tak dla hecy poszedłem posłuchać "nowych wynalazków" pt. kolumny między 4-6 tyś.

Sprzedawca "olał mnie" bo za pierwszym razem podłączył pierwszą parę pod amplituner Yamahy ( jakiś niski model ).

To co usłyszałem to suchy dźwięk, jakby piasek sypać po blasze :-)

Zero ikry, życia, polotu, brak przestrzeni, konturu, bryły dźwięku, - totalne dno.

 

Później po mojej interwencji z łaski na uciechę podłączył mi wzmacniacz Moon-a , też coś nie wyszukanego, czyli najtańszy w ofercie ( płaskie, gołe i rozległe "na 1/3" :-) obudowy trafo, płytka może jak 3-4 kieszonkowe kalkulatory, części bieda aż piszczy i hektary wolnego miejsca w obudowie ).

 

Zagrał lepiej ale do dobrego dźwięku to było mu jeszcze bardzo bardzo daleko, a wszystko za jedyne 6000zł - boki zrywać !!!

moon-neo-220i-aufbau_highres.jpg

 

To cudo techniki ma 40W przy 8 Ohm i niby 80W przy 4 Ohm, czyli nadaje się dla osób mających malutkie, bardzo skuteczne monitorki i koniecznie ucho nadepnięte przez słonia.

 

P.s.

Przepraszam, że wszedłem na tematy audio ale przez analogię do reszty "nowoczesnej techniki" obiema rękoma podpisuję się pod tym co pisał wyżej kolega Sittek.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Za trochę więcej niż 1/3 tej kwoty (6000zł) można w używkach mieć już solidny wzmacniacz.

 

Dziś żeby móc słuchać muzyki z przyjemnością trzeba iść na zakupy z neseserem pieniędzy, bo dzisiejszy "budżet" nie dorasta do pięt klockom z lat 80'.

 

A sprzedaje się to chyba tylko dlatego, że dorosło już pokolenie mp3 128kbps i z mp3-jek przesiadają się na sprzęt stacjonarny.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kiedyś gdy się poczytało w gazecie o Krellu, Mark Levinsonie i innych to ciarki po plecach przechodziły.

Można było sobie tylko fotki pooglądać takie to było drogie.

Nie kupiłem nigdy żadnego wzmacniacza bo bez najmniejszego problemu mogę sobie sam go zbudować.

Na Krella mnie nie stać i jakoś do głowy mi nie przyszło żeby kopiować stare modele.

Będąc w 2012 roku na Audio Show w Warszawie strasznie się zdziwiłem słuchając Marka Lewinsona (nowe modele) dźwięk taki sobie, nie taki żeby ciarki po plecach przechodziły, byłem zdziwiony.

W pewną niedzielę tego lata zadzwonił kumpel mówiąc że jedzie do mnie z Krellem (stary model KST-100), ciarki na plecach miałem przez dwie godziny i już wiem jaki wzmacniacz sobie ostatecznie po tylu latach błądzenia zbuduje.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gadgety, których jest coraz więcej, niestety nie grają. A to one nabijają cyferki.

 

sittek a jeszcze niedawno dałbym się pociąć, że zaczynasz lansować teorię "Hi Endowych sieciówek" do poprawy obrazu w TV (podobno jakość dźwięku wzmacniacza zależy - wg Ciebie - od jakości użytych elementów). Dawniej używano solidnych elementów a teraz mimo, że używa się lepszych (np tranzystory) to jest gorzej. To chyba Twoje słowa (dotyczące amplitunerów za ~2 kzł) ?

Lech36, nie raz podziwiałem elokwencję i naprawdę fachowe przygotowanie kolegi Grzegorz7. Wiele razy z zaciekawieniem czytałem to co pisał, i nadal wiem, że jest mi do niego daleko.

To dobrze, ale poza podziwem ważne jest to co z tego wyniosłeś, a na tym polu, po tym co piszesz nie jest najlepiej. Ja od Grzegorza się bardzo dużo nauczyłem, mimo, że sporo już wiedziałem. Hobby powoduje potrzebę zdobywania wiedzy, ale nie u wszystkich. Niektórym wystarczy tylko "wiara".

Sprzedałem go kupując najnowszy model amplitunera Denona, w cenie zbliżonej do tamtego.

Gdybyś dokładnie czytał posty Grzegorza to może nie robiłbyś błędnych kroków. Widać czytałeś nie wszystko albo "po łebkach". Słuchaj mądrzejszych kolegów, ale bez udziału "voodoo".Ja staram się słuchać i nie narzekam.

Pozdrawiam

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Jakość wniosków w porównaniach audio jest zawsze zgodna z jakością procedury porównawczej.

Pasja bez precyzji to chaos. DOBRZE ŻE JEST MUZYKA

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sittek a jeszcze niedawno dałbym się pociąć, że zaczynasz lansować teorię "Hi Endowych sieciówek" do poprawy obrazu w TV (podobno jakość dźwięku wzmacniacza zależy - wg Ciebie - od jakości użytych elementów).

Tę którą sobie kupiłem w sklepie w UK to była listwa zasilająca i kosztowała raptem 30-40 funtów ( mam ją do tej pory), więc do Hi-Endu trochę daleko. Pomogła mi dlatego, że najprawdopodobniej miałem zrypane zasilanie w domu. Efekt był taki jak napisałem. A że trzeba było wydać parę funtów więcej na porządne elementy to chyba normalne. Były takie po 10 funtów, i gdy na nie popatrzyłem, wybrałem tę droższą.

 

Drugi raz w swojej "karierze" dotyczącej sieciówek zrobiłem test dotyczący kabli zasilania do mojego Rotela. Ostatecznie stwierdziłem, że wolę wydać na coś fajnego do domu lub wyjazd, niż kupować kabel ( coś w tym rodzaju).

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Rotel A14, RCD-971 & Dynaudio Focus 140.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Drugi raz w swojej "karierze" dotyczącej sieciówek zrobiłem test dotyczący kabli zasilania do mojego Rotela. Ostatecznie stwierdziłem, że wolę wydać na coś fajnego do domu lub wyjazd, niż kupować kabel ( coś w tym rodzaju).

To moim zdaniem prawidłowa decyzja, ale niepopularna w świecie audio. Tam (audio) byś do elity się nie zaliczał.

 

Zagrał lepiej ale do dobrego dźwięku to było mu jeszcze bardzo bardzo daleko, a wszystko za jedyne 6000zł - boki zrywać !!!

A sprawdziłeś czy ta Yamaha pracuje w układzie "pure audio" i czy kolumny do niej podłączone mają prawidłowy przebieg impedancji a na koniec czy wyrównałeś poziomy wyjściowe obu porównywanych wzmacniaczy. Testować trzeba umieć inaczej to tylko taka audiofilska zabawa w słuchanie. Niewielu użytkowników tego forum umie rzetelnie porównywać komponenty toru audio. A szkoda bo bardzo często stają się ofiarami marketingu.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Jakość wniosków w porównaniach audio jest zawsze zgodna z jakością procedury porównawczej.

Pasja bez precyzji to chaos. DOBRZE ŻE JEST MUZYKA

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A sprawdziłeś czy ta Yamaha pracuje w układzie "pure audio" i czy kolumny do niej podłączone mają prawidłowy przebieg impedancji a na koniec czy wyrównałeś poziomy wyjściowe obu porównywanych wzmacniaczy. Testować trzeba umieć inaczej to tylko taka audiofilska zabawa w słuchanie. Niewielu użytkowników tego forum umie porównywać komponenty toru audio. A szkoda bo bardzo często stają się ofiarami marketingu.

 

1. W świetle znanych mi urządzeń to była porażka i tu żadne cuda by nie pomogły.

2. Mam raczej dobry słuch i potrafię w pierwszych chwilach stwierdzić klasę i potencjał testowanego urządzenia ale dziękuję za troskę :-)

 

Pozdrawiam

Pygar

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cóż to za głupoty znowu wypisujesz?

 

Lech36 używa fachowego słownictwa i sygnalizuje pewne niekorzystne zjawiska :-)

 

Lechu tylko, że ja wtedy nie przyszedłem słuchać wzmacniaczy tylko kolumn o czym zresztą pisałem.

Problem polegał na tym, że sprzedawca zamiast podłączyć je pod zacny wzmacniacz, żeby można było usłyszeć co potrafią to podłączył je pod "dyżurny" najtańszy amplituner Yamahy.

Poszedł po najmniejszej linii oporu - nie chciało mu się dźwigać sprzętu z salonu sprzedaży do pokoju odsłuchowego i podłączył pod to co stało "pod ręką" po wcześniejszej prezentacji kina domowego.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cóż to za głupoty znowu wypisujesz?

Uzasadnij dlaczego głupoty ? Ja dlaczego to jest ważne pisałem już tu na forum. Jak się zastanowisz to pewnie mając trochę elektronicznej wiedzy (a odnoszę wrażenie że masz więcej niż trochę) sam do tego dojdziesz.

1. W świetle znanych mi urządzeń to była porażka i tu żadne cuda by nie pomogły.

Możliwe, że masz rację (schematy tanich Yamah nie wyglądają zbyt atrakcyjnie - przynajmniej te starsze) ale słuchanie i przełączanie w sklepie trudno jest nazwać wiarygodnym porównaniem. Oprócz tych kilku elementów, które wymieniłem wyżej żeby porównanie było wiarygodne trzeba spełnić też inne może mniej ważne ale również mogące mieć wpływ na końcową ocenę.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Jakość wniosków w porównaniach audio jest zawsze zgodna z jakością procedury porównawczej.

Pasja bez precyzji to chaos. DOBRZE ŻE JEST MUZYKA

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uzasadnij dlaczego głupoty ? Ja dlaczego to jest ważne pisałem już tu na forum. Jak się zastanowisz to pewnie mając trochę elektronicznej wiedzy (a odnoszę wrażenie że masz więcej niż trochę) sam do tego dojdziesz.

Piszesz cyt. "prawidłowy przebieg impedancji" - więc jaki on powinien być?

Bzdury piszesz ponieważ to jaki przebieg impedancji ma kolumna zależy od rodzaju obudowy i od zwrotnic a tych może być ogrom.

Źle się wyrażasz grając przy tym obeznanego a w rzeczywistości taki lepszy krzykacz, nie obrażaj się na mnie za słowa prawdy ale to Ty popełniłeś błąd. (takie same błędy jak powyżej popełniasz w telewizorach)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piszesz cyt. "prawidłowy przebieg impedancji" - więc jaki on powinien być?

Taki żeby spadki nie przeciążyły końcówki. We amplitunerach KD jest często stosowane wyższe napięcie zasilania niż we wzmacniaczach stereo (to moja obserwacja z analizy różnych schematów). Takie wzmacniacze gorzej znoszą niskie impedancje często występujące w kolumnach. Szczególnie dotyczy to tych tańszych amplitunerów. Po prostu jak się wie jakie możliwości ma nasz amplituner to odpowiednio dobierając kolumny pod względem impedancji możemy być zadowoleni nawet z tanich rozwiązań. Jeszcze drastyczniej temat występuje przy wzmacniaczach lampowych.

Bzdury piszesz ponieważ to jaki przebieg impedancji ma kolumna zależy od rodzaju obudowy i od zwrotnic a tych może być ogrom.

Źle się wyrażasz grając przy tym obeznanego a w rzeczywistości taki lepszy krzykacz, nie obrażaj się na mnie za słowa prawdy ale to Ty popełniłeś błąd. (takie same błędy jak powyżej popełniasz w telewizorach)

Podłączysz kolumny ze spadkiem na charakterystyce impedancji do 2 a nawet 1,5 ohma (nominał 4 omy) do ampitunera, który warunkowo ma dopuszczone obciążenie 4 ohm a nominał zalecany 6 ohm ?

Ponieważ nie umiesz zachować poziomu dyskusji nie będę już więcej odpowiadał na twoje agresywne posty. Dziękuję za uwagę.

Pozdrawiam

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Jakość wniosków w porównaniach audio jest zawsze zgodna z jakością procedury porównawczej.

Pasja bez precyzji to chaos. DOBRZE ŻE JEST MUZYKA

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ponieważ nie umiesz zachować poziomu dyskusji nie będę już więcej odpowiadał na twoje agresywne posty. Dziękuję za uwagę.

Pozdrawiam

 

, ja umiem zachować poziom i nic nie rozumiem o tej impedencji którą opisujesz .

 

Lech , ja jestem prosty chłop i widzę jaka jest różnica w obrazie plazmy a LCD ( w warunkach domowych obie technologie ) .

Czy Ty wiesz że ja w dzień i w nocy włączam lampkę na biurku która świeci nad monitorem LCD , wiesz dlaczego , pewnie wiesz , a monitor ustawiony na auto i " obraz internet " .

Czy Ty wiesz , że statyczny obraz z monitora LCD przy internecie , czytaniu odpowiada mi ?

 

Kupiłem plazmę 50GT50 i od razu napisałem , że jest czasami ziarno , gdy jest scena , szare tło " w plenerze duży brak głębi " ( powiedzieli jak to nazywa się , zapomniałem , nie wnikam nie uczę się tego na pamięć ) .

Poogoglowałeem można w prosty sposób zniwelować to zjawisko , ale odradzono mi bo coś tam gamma ble , ble , zrobiłem ustawienia domyślne . Rzadko zdarza się te ziarno , jest OK .

W dzień przy słońcu nie widzę absolutnie problemu , ustawiam obraz " normalny " ( ustawienia domyślne , sam reguluje coś tam w zależności od parametrów otoczenia ) .

Są odbicia w na szkle ekranu w jasny dzień i też nie przeszkadza mi , bo obraz bajka i jest głębia ( głębia gdy jest odpowiedni włączony kanał ) .

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ponieważ nie umiesz zachować poziomu dyskusji nie będę już więcej odpowiadał na twoje agresywne posty. Dziękuję za uwagę.

Pozdrawiam

Wypisujesz bzdury więc trzeba Cię postawić do pionu, i nagle ten bajkopisarz z tego powodu jest oburzony - mentalność i zachowanie podobne do jarmarcznych przekup.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wypisujesz bzdury więc trzeba Cię postawić do pionu, i nagle ten bajkopisarz z tego powodu jest oburzony - mentalność i zachowanie podobne do jarmarcznych przekup.

Ładny tekst. Taki na poziomie :-)

Pozdrawiam

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Jakość wniosków w porównaniach audio jest zawsze zgodna z jakością procedury porównawczej.

Pasja bez precyzji to chaos. DOBRZE ŻE JEST MUZYKA

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podłączysz kolumny ze spadkiem na charakterystyce impedancji do 2 a nawet 1,5 ohma (nominał 4 omy) do ampitunera, który warunkowo ma dopuszczone obciążenie 4 ohm a nominał zalecany 6 ohm ?

Ja mam wzmacniacz do którego w/g projektanta nie wolno przyłączać kolumn o impedancji mniejszej od 4 omów, tak się składa że moje kolumny są w konfiguracji 2.5 way czyli znamionowo 4 omy, największy spadek to 3 omy - i gra.

Widzisz we wzmacniaczu najważniejsze jest stabilne napięcie a nie wyższe napięcie (tak sugerujesz).

Współczesne wzmacniacze są źle konstruowane, zbyt małe trafa nawinięte cienkim drutem oraz słabe filtrowanie do tego dochodzi zbyt słabe tranzystory końcówki mocy.

 

Ładny tekst. Taki na poziomie :-)

Pozdrawiam

A czego się spodziewałeś że będę czytał te Twoje pierdoły i głaskał po głowie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czego się spodziewałeś że będę czytał te Twoje pierdoły i głaskał po głowie.

 

Oczywiście nie, obserwując kolegę na forum od początku mojej obecności na nim niczego innego się nie spodziewałem. To nie jest w naturze Kolegi.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Jakość wniosków w porównaniach audio jest zawsze zgodna z jakością procedury porównawczej.

Pasja bez precyzji to chaos. DOBRZE ŻE JEST MUZYKA

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja zaobserwowałem u kolegi gawędziarstwo pełną gębą.

Ja też u Kolegi zaobserwowałem pewne charakterystyczne stałe na przestrzeni lat cechy.

Pozdrawiam

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Jakość wniosków w porównaniach audio jest zawsze zgodna z jakością procedury porównawczej.

Pasja bez precyzji to chaos. DOBRZE ŻE JEST MUZYKA

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak się składa że moje kolumny są w konfiguracji 2.5 way czyli znamionowo 4 omy,

Gdyby były dwudrożne, lub trójdrożne, to nie mogłyby być znamionowo 4 Ohmowe?

 

 

Współczesne wzmacniacze są źle konstruowane, zbyt małe trafa nawinięte cienkim drutem oraz słabe filtrowanie do tego dochodzi zbyt słabe tranzystory końcówki mocy.

Konkretnie jaki model ma za małe trafo? Jaka jest grubość tego drutu, że jest zbyt cienki i w praktyce jakie są tego skutki? Jakie są objawy tego słabego filtrowania? ... konkretnie. Bo wiesz jak wygląda to co napisałeś? ... tak, jakbyś to zmyślił.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdyby były dwudrożne, lub trójdrożne, to nie mogłyby być znamionowo 4 Ohmowe?

A dlaczego nie?

 

Konkretnie jaki model ma za małe trafo?

Cała masa z racji oszczędności.

 

Jaka jest grubość tego drutu, że jest zbyt cienki i w praktyce jakie są tego skutki?

W praktyce takie trafa zachowują się tak że nie "wyrabiają" prądowo, chcesz potkręcić gałkę wzmacniacza jeszcze więcej i słychać zniekształcenia ponieważ zamiast sinusoidy masz sinusoidę z obciętymi wierzchołkami.

 

Jakie są objawy tego słabego filtrowania?

Wzmacniacz gra "tłustym" basem a wysokie są mało wyrafinowane, mdłe.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no wiadomo że mogły by być ale nie o to chodzi: jako że to mój produkt DIY mogłem wykorzystać przecież głośniki o innej impedancji.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

    Gość
    Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.


    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.