Skocz do zawartości
IGNORED

5000PLN - plazma czy LCD, jaki?


tomek11

Rekomendowane odpowiedzi

Don111

 

Kolega to ma sklep, że porównywał telewizory stojące obok siebie ?

 

Rozumiem, że ta kalibracja to robiona jest na zasadzie, sprawdziłem w innym telewizorze, przepisałem ustawienia i tak robię w innym modelu który nie ma THX-a ?

 

Wszystko ładnie pięknie gdy te dwa TV są na identycznej matrycy, bo jak nie to mamy "THX" .

 

Klaruje mi się - Panasonic 50ST60 czy 50GT60??? Warto dopłacić do GT? Tylko proszę beż wżeniania dyskusji o THX:)

Podejrzewam, że taki żuczek, jak ja, nawet nie zauważy różnicy. A może jednak?

 

Żeby zobaczyć różnicę, to musiałbyś mieć dwa TV obok siebie na kilka dni i szukając optymalnych ustawień do warunków w pokoju. oglądać filmy/tv z tego samego źródła.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Klaruje mi się - Panasonic 50ST60 czy 50GT60??? Warto dopłacić do GT? Tylko proszę beż wżeniania dyskusji o THX:)

Podejrzewam, że taki żuczek, jak ja, nawet nie zauważy różnicy. A może jednak?

 

 

GT ma dwukrotnie krótszy input lag. Zauważysz od razu szybciej działające menu ekranowe oraz ma to znaczenie jeśli jesteś miłośnikiem gier.

 

Z podanego powyżej porównania wynika, że ST nie tylko nie ma trybu THX, ale również nie ma trybów Profesjonalnych. Oznaczało by to, że nie ma również możliwości kalibracji ISF. Chyba że jest ona ukryta gdzieś indziej, ale może w tej kwestii poproszę o informację @Dona111, który jest właścicielem takiego telewizora.

 

Proponuję zajrzyj na hdtvtest.co.uk . Tam masz bardzo obszerne i szczegółowe testy obydwu, a także ocenę każdego z nich.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tryb prawdziwe kino w ST60 jest równie dopracowany co THX w GT60. Wygląda mi to wręcz na identyczne tryby fabryczne, bo posiadają podobne przekłamania. Najbardziej zgodny z regułami sztuki, przed kalibracją, jest paradoksalnie X60 :)

 

 

Bardzo nie profesjonalna wypowiedź.

THX to tylko ogół norm. To że jeden tv go ma a drugi nie - kompletnie nic nie znaczy, poza informacją że model z THX jest ustawiony fabrycznie zgodnie z tymi regułami (a przynajmniej powinien być bo chyba nie jest też idealny, skoro się go poprawia kalibracją). THX nie oznacza że dany tv ma coś specjalnego, jakieś dodatkowe możliwości ustawienia. Za znaczek się płaci - tu masz rację. Nie wystarczy go inaczej nazwać, bo THX ma już swoją renomę (bardziej w audio co prawda, ale chyba nie ważne w którym kościele grają, ważne że to coś super i lepiej to mieć niż nie mieć ;)

 

THX to tylko ogół norm, tylko że różnica w obrazie jest spora pomiedzy thx cinema, a prawdziwe kino z st60, ale dla niektórych osób (nie będę pisał których) ST60 to praktycznie to samo co TX-P60ZT60.... bardzo nie profesjonalne podejście do sprawy. Wygląda to raczej na zachwycanie się swoim tv. Pozdrawiam i nie gniewaj się don11 ale nie mogłem przejść koło tego obojętnie, bo miałem oba tv w domu i zostałem przy GT. Mógłbym teraz śpiewać po forach że mój GT to to samo co VT czy ZT, ale tak nie jest.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ST to prawie to samo co GT, a ten z kolei to prawie to samo co VT, analogicznie VT i ZT. Dodaj tak parę razy mini różnicę to okaże się, że między ST a ZT może (i zapewne jest) ona być już wyraźna. Wszystkie telewizory łączy chyba ta sama matryca z różną elektroniką (coraz większy subfield), różnymi filtrami, po pomiarach widać minimalnie lepszą czerń w wyższych modelach. Tylko te różnice niech nie urastają do miana znaczących w sąsiadujących modelach. Nie wiem jaka jest różnica między THX w GT60 a prawdziwe kino w ST60, nie interesuje mnie to, choć też się zdziwiłem jak Maciek napisał że jest podobnie. U Ciebie jest różnica, ale my tu rozmawiamy o ustawieniach kalibracyjnych, skąd wiesz które były bardziej prawidłowe ? Kalibrowałeś ? :)

Bardziej prawidłowy obraz nie musi się bardziej podobać. Jedyne co odkryłeś to że te tryby są różne na Twoich egzemplarzach ST i GT.

 

 

Don111

 

Kolega to ma sklep, że porównywał telewizory stojące obok siebie ?

 

Rozumiem, że ta kalibracja to robiona jest na zasadzie, sprawdziłem w innym telewizorze, przepisałem ustawienia i tak robię w innym modelu który nie ma THX-a ?

 

Wszystko ładnie pięknie gdy te dwa TV są na identycznej matrycy, bo jak nie to mamy "THX" .

 

Mam THX w LG LX9500 i na nim THX jest identyczny jak standardowy po lekkiej "kalibracji". I szczerze w nosie miałem ten cały THX, gdzie nie można było sobie podregulować nawet mocy podświetlenia.

 

Żeby zobaczyć różnicę, to musiałbyś mieć dwa TV obok siebie na kilka dni i szukając optymalnych ustawień do warunków w pokoju. oglądać filmy/tv z tego samego źródła.

Żeby zobaczył różnicę to musiałby mieć skalibrowane jednakowo obydwa telewizory, wtedy ciekawe co by powiedział na prawdziwe różnice między ST a GT. Wiadomo że na różnych telewizorach i dodatkowo różnych trybach obrazu można wyciągnąć niewłaściwe wnioski.

 

Z podanego powyżej porównania wynika, że ST nie tylko nie ma trybu THX, ale również nie ma trybów Profesjonalnych.

W trybach "prawdziwe kino" i "ustawienia własne" są wszystkie szczegółowe regulacje, tak jak w trybach profesjonalnych z wyższych starszych serii (a może i więcej bo jest np 10-punktowa gamma i również 10-punktowy balans bieli),

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ST ma "najsłabszą" matrycę, "najsłabszy" kontrast, oraz czerń (gradacja koloru) ale i tak na tle innych telewizorów ( konkurencji ) jest produktem wybitnym.

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

To seria/wariant ekonomiczny dla osób ceniących wysoki stosunek cena/jakość.

 

Jeśli ktoś chce mieć najlepiej to wybiera wyższe modele, a kto chce mieć dobrze - wystarczy ST.

 

Apetyt rośnie w miarę jedzenia.

 

Dla kogoś kto nie miał nigdy plazmy tylko stary wysłużony CRT lub LCD to będzie ogromny skok jakościowy.

 

Ci którzy znają plazmy potrafią dostrzec walory wyższych modeli i dążą do posiadania jeszcze lepszych ( dla nich są przygotowywane wyższe serie - to tzw. koneserzy obrazu najwyższej jakości )

 

Statystyczny Kowalski będzie wniebowzięty wybierając ST.

 

Pozdrawiam

Pygar

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo nie profesjonalna wypowiedź.

 

THX to tylko ogół norm, tylko że różnica w obrazie jest spora pomiedzy thx cinema, a prawdziwe kino z st60, ale dla niektórych osób (nie będę pisał których) ST60 to praktycznie to samo co TX-P60ZT60....

 

 

Bardzo nie profesjonalne jest to co dzieje się w tym temacie na dwóch ostatnich stronach, czyli teoretyzowanie na podstawie materiałów marketingowych i własnych przekonań, podczas gdy fakty są inne. Żeby się zbyt nie rozwodzić załączam raporty kalibracyjne z modeli VT60, ST60 i X60. Na wszystkich tryb fabryczny mierzony był bez wprowadzania jakichkolwiek zmian użytkownika:

 

ST60:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

VT60:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

X60:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

I co z nich wynika?

- Najlepsze odwzorowanie barw fabrycznie ma X60: Średnia deltaE: 2,87

- Zaraz po nim jest ST60: średnia deltaE: 4,1

- I bardzo podobny jest do niego VT60 ze swoim trybem THX: Średnia deltaE: 3,86

 

Jedyną istotną rzeczą, która różni VT60 od ST60 jest trochę lepszy kontrast. Czerń jest trochę lepsza, ale kosztem ciemniejszej biei, przez co VT60 gorzej sprawdza się w dzień.

Wnioski? Gdyby producent chciał to mógłby postarać się o THX nawet w X60. Czemu tego nie zrobi? Pewnie dlatego, że chce lepiej pozycjonować swoje produkty.

Nie potwierdzam też jakichkolwiek różnic ze względu na parametr zwany ilością stopni gradacji. Nie doszukałem się jakichkolwiek różnic pomiędzy ST60 (ok 12 tyś. stopni gradacji), a VT60 (ok. 25 tyś stopni gradacji). Jak już wcześniej pisałem materiał wideo ma 219 stopni gradacji i tyle wystarczy do idealnego go odtworzenia. Plazmy nawet przy tych 219 stopniach paskują, więc wartości podane z kary marketingowej są tak samo wzięte z kosmosu jak kontrast w LCD idący w miliony.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Proponuję nie wekslujmy rozmowy na tory jakoby nikt nie miał racji, wszycy są otumamanieni marketingiem, a (jedynie) słuszny punkt widzenia prezentuje sobą kilku Guru. Chyba każdy z tutaj piszących potrafi odróżnić co jest marketingową ściemą, komercyjnym bełkotem, a co logiczną konkluzją analizy myślowej. @ Pygar dostał ode mnie plusa, gdyż uważam Jego post #65 za najbardziej rzeczowy głos w tej dyskusji.

 

Zaprezentowane przez @ Maćka zestawienie modelu HD Ready (X) z modelami Full HD (VT/ST) jest karkołomną ekwilibrystyką intelektualną. Może jeszcze dorzućmy stary CRT i wyciągajmy wnioski? Chyba są jakieś granice żartów w (jak sądzę) poważnej dyskusji.

 

@ Maciek powiada, że Prawdziwe Kino w ST jest identyczne z THX w GT. Dlaczego zatem producent się tym nie chwali, tylko schował ten fakt głęboko? Przecież (jak sami powiadacie) THX jest cennym narzędziem marketingowym. Panasonic sam pozbawia się możliwości zwiększenia sprzedaży? Taki masochista? @ Don111 z kolei pisze, że możliwości ustawienia ST wg ISF są, ale ukryte w trybach Prawdziwe Kino i Ustawienia Własne. Znów można mieć tę samą watpliwość: ustawienie wg ISF też można uważać za nobilitację telewizora i narzędzie marketingowe. Dlaczego Panasonic starannie to ukrył w innych trybach? Dlaczego pozbawił ten model trybów Profesjonalnych? Ba, więcej: na swojej stronie Internetowej pisze otwartym tekstem, że ST nie ma możliwości ustawienia wg ISF? Znów aby się samoumartwiać? Odpowiedź nasuwa się jedna: czegoś w tym THX i czegoś w tym ISF brakuje, aby można się było posługiwać tymi oznaczeniami. ST ma "prawie THX" i "prawie ISF". "Prawie" czyni różnicę. Nie tylko w piwie Żywiec.

 

Wypowiedzi apologetów ST coraz bardziej zaczynają przypominać forum posiadaczy samochodu Opel Astra, którzy dla poprawy samopoczucia dowartościowują się poprzez przekonywanie (samych siebie oraz otaczającego świata) że to w zasadzie jest to samo co Ferrari albo Jaguar. No przecież wszystkie te marki mają silnik, skrzynkę biegów, sprzęgło, cztery koła, oraz instalację elektryczną. A wogóle to jak poszalejesz Ferrari lub Jaguarem w miejskich korkach?

 

Kolejny przykład manipulacji to wypowiedź @ Maćka o odwzorowaniu barw. Pisze On (post #66):

- Najlepsze odwzorowanie barw fabrycznie ma X60: Średnia deltaE: 2,87

- Zaraz po nim jest ST60: średnia deltaE: 4,1

- I bardzo podobny jest do niego VT60 ze swoim trybem THX: Średnia deltaE: 3,86

Rozumiem, że im mniejsza wartość tym lepiej. Dlaczego zatem zaraz po X60 (2.87) idzie ST60 (4.1)? Przecież VT60 ma 3.86. Więc to on, nie ST60 idzie zaraz po X60, nieprawdaż? Oto kolejny przykład apoteozy ST60 i dezawuowania trybu THX wbrew oczywistym (i mierzalnym) faktom.

 

Proszę mnie nie oskarżać o niechęć do ST, gdyż była by to nieprawda. Miałem okazję się pobawić tym telewizorem i potwierdzam, że jest on znakomity. Chodzi mi tylko o to, aby ustawić go na właściwym, adekwatnym dla niego miejscu w szyku innych plazm Panasonica. Tylko tyle.

 

P.S. @ Aro121279 też ma ode mnie plusa, Jego post #63 jest również cennym głosem w dyskusji, zwłaszcza że ma doświadczenie domowe zarówno z ST, jak i GT.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W tej dyskusji ten Opel Astra (ST60) jest gorszy od Ferrari (VT60) o deltaE = 0.24. Taka odchyłka jednej barwy od drugiej jest niezauważalna ludzkim okiem w świecie wideo, więc gratuluję (jak zwykle) trafnych porównań. Znowu rozdmuchałeś @bobcat jakąś pierdołę do nie wiadomo jakiej rangi bo nie możesz przyjąć do wiadomości że ST60 oddaje barwy równie dobrze bez THX'a.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Żeby się zbyt nie rozwodzić załączam raporty kalibracyjne z modeli VT60, ST60 i X60. Na wszystkich tryb fabryczny mierzony był bez wprowadzania jakichkolwiek zmian użytkownika:

 

ST60:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

VT60:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

X60:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

I co z nich wynika?

- Najlepsze odwzorowanie barw fabrycznie ma X60: Średnia deltaE: 2,87

- Zaraz po nim jest ST60: średnia deltaE: 4,1

- I bardzo podobny jest do niego VT60 ze swoim trybem THX: Średnia deltaE: 3,86

 

 

Skoro zmierzone wartości dla wybranych egzemplarzy reprezentujących daną serię były fabryczne, to nie widzę powodu do podniecania się tym wydarzeniem.

 

Przez kalibrację można je "poprosić" żeby "świeciły" lepiej.

 

Z drugiej strony takie porównanie jest "śmieszne" przez to, że każdy inny egzemplarz danej serii może mieć inną wartość deltaE, bo nie ma fizycznie takiej możliwości, żeby np. na 5 szt. tego samego modelu wszystkie były tak samo (do drugiego miejsca po przecinku) skalibrowane - to nie apteka.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie, nie ma co podniecać się obecnością THX'a, bo po przekalibrowaniu oba TV zaświecą lepiej i w zasadzie tak samo (mowa o GT60 i ST60, który mają taki sam filtr ekranowy).

Więc nie rozumiem, czemu na poprzedniej stronie pisałeś tak:

 

THX dostaje ten produkt, który technicznie może podołać wyzwaniom określonym w certyfikacie.

 

Jeśli ktoś twierdzi, że ustawi ST tak samo jak GT i będzie mieć to "samo" to fantazjuje.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W tej dyskusji ten Opel Astra (ST60) jest gorszy od Ferrari (VT60) o deltaE = 0.24. Taka odchyłka jednej barwy od drugiej jest niezauważalna ludzkim okiem w świecie wideo, więc gratuluję (jak zwykle) trafnych porównań. Znowu rozdmuchałeś @bobcat jakąś pierdołę do nie wiadomo jakiej rangi bo nie możesz przyjąć do wiadomości że ST60 oddaje barwy równie dobrze bez THX'a.

 

Chodziło mi wyłącznie o rzetelność ocen oraz precyzję sformułowań. Nie ma znaczenia czy różnica deltaE = 0.24 jest zauważalna gołym okiem, czy też nie. 2.87 < 3.86 < 4.1, więc uczciwość nakazuje napisać, że to VT60 (nie ST60) idzie zaraz po X60.

 

Na tym to wszystko polega. Tu nie dopowiemy, tam "niechący" (?) przestawimy kolejność a potem (jak ktoś zwróci na to uwagę) zbagatelizujemy sprawę mówiąc że to niezauważalna różnica (lub tzw. "pierdoła"). Tak się buduje mit, że ST60 jest tym samym co ZT60. No, może prawie tym samym, ale to są różnice (rzekomo) nie do wychwycenia gołym okiem. @ Aro121279 wychwycił pomiędzy ST a GT, więc nad tym spuścimy zasłonę milczenia, prawda? Ale za to ta relacja cena/jakość!

 

Pełna zgoda. Relacja jest fantastyczna. Jakość również. Nie możesz jednak przyjąć do wiadomości, że są ludzie gotowi zapłacić, aby mieć jeszcze lepiej. Na przykład GT, VT lub ZT.

 

Dokładnie, nie ma co podniecać się obecnością THX'a, bo po przekalibrowaniu oba TV zaświecą lepiej i w zasadzie tak samo (mowa o GT60 i ST60, który mają taki sam filtr ekranowy).

 

Tiaaa... W PRL-u Unitra sprzedawała nam swoje (marniutkie w porównaniu z zachodnimi) klocki, a w Instrukcjach Obsługi było napisane, że sprzęt w zasadzie spełnia wymogi normy Hi Fi (czyli DIN 45500). Nigdy nie udało mi się docieć co owo "w zasadzie" miało znaczyć: w końcu spełniał czy nie spełniał? Bo to jest relacja zero-jedynkowa, typu "tak/nie".

 

A pozatym Maćku możesz otrzymać "w zasadzie to samo" tyle że w ST masz to w wyniku żmudnej i wielogodzinnej kalibracji, a w GT - natychmiast po wyjęciu z pudełka (tryb THX).

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie, nie ma co podniecać się obecnością THX'a, bo po przekalibrowaniu oba TV zaświecą lepiej i w zasadzie tak samo (mowa o GT60 i ST60, który mają taki sam filtr ekranowy).

Więc nie rozumiem, czemu na poprzedniej stronie pisałeś tak:

 

 

Nie rozumiesz.

 

Ja odniosłem się do "naciąganych" porównań, a nie do faktu czy dany model ma THX, czy nie.

 

Takie porównanie, który egzemplarz jest fabrycznie bliżej ideału to nic innego jak dzieło większego lub mniejszego "przypadku" :-)

 

Jak ktoś chce i ma techniczną możliwość to z pośród np. 10 szt. danego modelu może dać do testów ten najlepszy, a potem na tej podstawie napisać, że kupując model XXX mamy lepszy obraz niż kupując YYY.

 

W tym przypadku chodziło mi o bezsensowność takiego porównania, ze względu na małe szanse na powtarzalność otrzymanych wyników.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pełna zgoda. Relacja jest fantastyczna. Jakość również. Nie możesz jednak przyjąć do wiadomości, że są ludzie gotowi zapłacić, aby mieć jeszcze lepiej. Na przykład GT, VT lub ZT.

 

Przecież sam napisałem w poprzednich postach, że sporą różnicę między modelami robi kontrast, więc czego nie przyjmuję niby do wiadomości?!

 

Tiaaa... W PRL-u Unitra sprzedawała nam swoje (marniutkie w porównaniu z zachodnimi) klocki, a w Instrucjach Obsługi było napisane, że sprzęt w zasadzie spełnia wymogi normy Hi Fi (czyli DIN 45500). Nigdy nie udało mi się docieć co owo "w zasadzie" miało znaczyć: w końcu spełniał czy nie spełniał? Bo to jest relacja zero-jedynkowa, typu "tak/nie".

 

Dobrze, więc napiszę po Twojemu. Skalibrowany ST60 i GT60 są tak samo dobre pod względem odwzorowania barw.

 

A pozatym Maćku możesz otrzymać "w zasadzie to samo" tyle że że w ST masz to w wyniku żmudnej i wielogodzinnej kalibracji, a w GT - natychmiast po wyjęciu z pudełka (tryb THX).

 

Raczysz żartować sobie, albo nie zajrzałeś w ogóle do raportów które wstawiłem. THX jest tak samo nie doskonały (a zarazem tak samo doskonały) jak tryb prawdziwe kino w ST60, bo różni je dE, którą nie sposób zauważyć. Po kalibracji (jednego, czy drugiego modelu) spada drastycznie i to już jest zauważalne. Z fabryki tryb THX nie ma żadnej przewagi nad Prawdziwe Kino pod względem odwzorowania barw zgodnie z normami.

 

Nie rozumiesz.

 

Ja odniosłem się do "naciąganych" porównań, a nie do faktu czy dany model ma THX, czy nie.

 

Takie porównanie, który egzemplarz jest fabrycznie bliżej ideału to nic innego jak dzieło większego lub mniejszego "przypadku" :-)

 

Jak ktoś chce i ma techniczną możliwość to z pośród np. 10 szt. danego modelu może dać do testów ten najlepszy, a potem na tej podstawie napisać, że kupując model XXX mamy lepszy obraz niż kupując YYY.

 

W tym przypadku chodziło mi o bezsensowność takiego porównania, ze względu na małe szanse na powtarzalność otrzymanych wyników.

 

Masz całkowitą rację i podoba mi się ten poziom dyskusji na którym jesteś w stanie takie fakty zauważyć i się do nich odnieść. Weź tylko pod uwagę, że jako kalibrator miałem styczność już z kilkunastoma egzemplarzami VT60 i ST60 i piszę z perspektywy tego wnioski, że "prawdziwe kino" gra równie dobrze co "THX".

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobrze, więc napiszę po Twojemu. Skalibrowany ST60 i GT60 są tak samo dobre pod względem odwzorowania barw.

 

Jednak to GT ma certyfikat THX, a nie ST. Widac ma jeszcze inne plusy.

 

Raczysz żartować sobie, albo nie zajrzałeś w ogóle do raportów które wstawiłem.

 

Jestem daleki od żartów. Raportów faktycznie nie czytałem, gdyż próbując je otworzyć - każdorazowo mój system antywirusowy zaczynał pyskować, że "pliki zaierają niebezpieczną zawartość". Więc wolę nie ryzykować.

 

Z fabryki tryb THX nie ma żadnej przewagi nad Prawdziwe Kino pod względem odwzorowania barw zgodnie z normami.

 

Z fabryki tryb THX był nie do końca dopracowany i wymagał poprawki do serii 30 włącznie. Sam o tym wiesz najlepiej, piszesz o tym na skalibrujtv.pl, pozatym vide mój G30. Od serii 50 począwszy problem ten nie istnieje, a na takim np. hdtvtest.co.uk (lubię go czytać) wręcz podkreślają, że w 50 i 60 tryb THX jest "wzocowo perfekcyjny".

 

jako kalibrator miałem styczność już z kilkunastoma egzemplarzami VT60 i ST60 i piszę z perspektywy tego wnioski, że "prawdziwe kino" gra równie dobrze co "THX".

 

Nie chciałem skręcać w tę stronę dyskusji, ale skoro sam to uczyniłeś - pozwól żę będę kontynuował myśl. Jako kalibrator jesteś żywotnie zainteresowany, aby mieć zajęcie. To zrozumiałe. Dlatego wychwalasz pod niebiosa model wymagający kalibracji rozpowszechniając informację, że zapewni on tak samo doskonały obraz jak inny, który kalibracji nie wymaga. Za to Twój pupil jest znacznie tańszy, więc "wicie-rozumicie" nie bądźcie frajerami, możecie mieć to samo za znacznie mniejszą kasę, gdyż tamtem (droższy) to tylko ogłupiający marketing.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Żaden "problem" nie istniał do serii 30, tylko były gorsze tryby fabryczne, mimo, że też błogosławione przez THX. Te od 50 są trochę lepiej dopracowane, ale po kalibracji jest nadal duża różnica i często zdziwienie tych co uważali THX za perfekcję. Co do mojego portfela, w który bardzo lubicie włazić to wolałbym jednak byście kupowali GT i VT bo szybciej się je kalibruje z poziomu programu, więc będzie mi wygodniej, a jak nie chcecie mi ułatwiać życia to wystarczy ST, bo tryb fabryczny i rezultaty po kalibracji są takie same. Tyle z mojej strony. Pozdrawiam :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Istniał problem niedopracowanych (a mimo to oznaczonych jako THX, co nie powinno mieć miejsca) trybów fabrycznych. Do żadnego portfela nie zaglądam, więc sorry jeśli tak odebrałeś. Nie rozumiem tylko dlaczego w wielu miejscach spotyka się opinię, że THX w GT (i wyższych modelach) jest obecnie tak dopieszczony, tak doskonały, iż nie trzeba tam już NIC kalibrować?

 

Co to znaczy "kalibruje się z poziomu programu". Przecież widziałem jak wygląda kalibracja. Puszczałeś zróżne obrazy testowe a przytknięty do ekranu miernik to analizował.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie chciałem skręcać w tę stronę dyskusji, ale skoro sam to uczyniłeś - pozwól żę będę kontynuował myśl. Jako kalibrator jesteś żywotnie zainteresowany, aby mieć zajęcie. To zrozumiałe. Dlatego wychwalasz pod niebiosa model wymagający kalibracji rozpowszechniając informację, że zapewni on tak samo doskonały obraz jak inny, który kalibracji nie wymaga. Za to Twój pupil jest znacznie tańszy, więc "wicie-rozumicie" nie bądźcie frajerami, możecie mieć to samo za znacznie mniejszą kasę, gdyż tamtem (droższy) to tylko ogłupiający marketing.

 

Pewnie dla Maćka jest lepiej tak jak piszesz, co nie wyklucza, że może mieć jednocześnie rację, zresztą chyba podawał dane sprzed kalibracji na potwierdzenie. Raczej nie posądzałbym go o fałszowanie :)

 

 

Z fabryki tryb THX był nie do końca dopracowany i wymagał poprawki do serii 30 włącznie. Sam o tym wiesz najlepiej, piszesz o tym na skalibrujtv.pl, pozatym vide mój G30. Od serii 50 począwszy problem ten nie istnieje, a na takim np. hdtvtest.co.uk (lubię go czytać) wręcz podkreślają, że w 50 i 60 tryb THX jest "wzocowo perfekcyjny".

 

Właśnie czytałem test GT serii 60 i nic tam nie widzę nt pomiarów THX. To by rozwiało wątpliwości. Jest tylko regułka marketingowa odklepana że THX zapewnia bla bla bla. Po kalibracji ST/GT nie ma żadnych różnic. VT nawet wypada podobnie. Tutaj jednak zmierzyli THX i za dokładny to on nie jest, podbita czerwień i trochę wycofana zieleń, podejrzewam tutaj specjalną manipulację i chłyt martetindody :)

 

 

Jednak to GT ma certyfikat THX, a nie ST. Widac ma jeszcze inne plusy.

 

Ale ileż można się powtarzać ? Owszem ma, ale nie ma to nic wspólnego z obecnością THX.

Na tym hdtvtest.co.uk nawet kontrast w GT jest identyczny co na ST (ciekawe jak w dzień, teoretycznie mogą być różnice w filtrze).

Jedyna ciekawostka - ZT odstaje na duży plus od reszty ST/GT/VT - ma wyjątkowo niską odchyłkę kolorów, widać się postarali maksymalnie dopieścić topowy model. Choć teoretycznie wg pomiarów, to ludzkie oko nie dostrzega tak małych różnic...

Kontrast:

ST / GT / VT / ZT

0,005 / 0,005 / 0,003 / 0,004

0,007 / 0,007 / 0,007 / 0,005 (ANSI)

 

 

Dlaczego Panasonic starannie to ukrył w innych trybach? Dlaczego pozbawił ten model trybów Profesjonalnych? Ba, więcej: na swojej stronie Internetowej pisze otwartym tekstem, że ST nie ma możliwości ustawienia wg ISF? Znów aby się samoumartwiać? Odpowiedź nasuwa się jedna: czegoś w tym THX i czegoś w tym ISF brakuje, aby można się było posługiwać tymi oznaczeniami. ST ma "prawie THX" i "prawie ISF". "Prawie" czyni różnicę. Nie tylko w piwie Żywiec.

 

Nie bierzesz pod uwagę aspektów marketingowych. Twierdzisz, że coś z pewnością jest na rzeczy ale nie wiesz co, ale coś musi być. Wcale nie musi być i nie jest. Proponuję zacząć od podstaw - przejrzeć specyfikację normy THX i nie trzeba będzie szukać teorii spiskowej.

 

 

Wypowiedzi apologetów ST coraz bardziej zaczynają przypominać forum posiadaczy samochodu Opel Astra, którzy dla poprawy samopoczucia dowartościowują się poprzez przekonywanie (samych siebie oraz otaczającego świata) że to w zasadzie jest to samo co Ferrari albo Jaguar.

 

Śmieszne. Pisałem to samo przed zakupem ST i kupiłem świadomie. Każdy sobie kalkuluje czy mu się opłaca bardziej i ile zyska/straci kupując jeden czy drugi model. Przebolałem przeciętny input lag ale jestem niedzielnym graczem. To można powiedzieć głośno już teraz - ST nie nadaje się dla hardcorowych graczy. Czyli dla ułamka procenta klientów ST jest dużo słabszy od GT bo oni mają inne priorytety. A jak to wygląda dla prawie wszystkich ?

Astra nie ma takich samych osiągów co Ferrari i Jaguar. A ST ma identyczne jak GT. Wygląd też podobny, ST nie wygląda jak Rubin. Jedyna mierzalna różnica, którą tak wypominasz jest w input lagu (najśmieszniejsze że pewnie nawet nie grasz na konsoli). Kontrast ten sam, kolory te same, szybkość panelu ta sama, płynność ta sama. Nikt nie jest w stanie napisać słowa, o widocznej róznicy. Kilka "bajeranckich" opcji znalazłem w menu obrazu na GT, których brak na ST. Oczywiście domyślnie powinny być wyłączone tak jak dynamiczne kontrasty, kolory itd itd. No ale zawsze to kolejną różnicę można zanotować. Podobno na stronce Panasonica jest 20 pozycji.

Zobacz sobie na hdtvtest recenzję modelu UT50 - wg Ciebie to pewnie Trabant w porównaniu do serii ST czy GT a to tv dokładnie tej samej klasy obraz, tylko niewiele gorszy i bez filtra ekranowego. Czerń 0,009cd/m2, kolory po kalibracji super, input lag 16ms - a koszt tv to 2 tys. ??

Myśl trochę bardziej racjonalnie, jak dają Ci okazję to bierz, nie doszukuj się teorii spiskowych za wszelką cenę i tam gdzie ich nie ma.

I tak takich osób "świadomych" jest mało, gdyby wszyscy tak sprawdzali, czytali, testowali to myślisz że mielibyśmy taki przekrój serii Panasonica na rynku ? Nigdy w życiu. I tak zdecydowana większość ludzi kupuje tv nie sprawdzając tego typu rzeczy (może tylko ogólnie). Przyjdzie na forum i zobaczy wpis, że GT jest super bo ma japoński procesor i THX, no to tak, klasa sama w sobie. Oczywiście warto od razu dołożyć +30% wartości tv dla lepszego input laga i szybciej działającego menu, choć obraz w 99,9% ten sam.

 

Proszę mnie nie oskarżać o niechęć do ST, gdyż była by to nieprawda. Miałem okazję się pobawić tym telewizorem i potwierdzam, że jest on znakomity. Chodzi mi tylko o to, aby ustawić go na właściwym, adekwatnym dla niego miejscu w szyku innych plazm Panasonica. Tylko tyle.

 

No i tu się właśnie mylisz. Jego miejsce jeśli chodzi o obraz jest na tym samym poziomie co GT i VT a może nawet i ZT. Różnice między sąsiadującymi modelami są minimalne. Chyba że rozdmuchujesz małe różnice do rangi olbrzymich. Np czerń 0,003 a 0,005 - owszem to będzie jeszcze zauważalne ale to mimo wszystko zbliżony poziom.

Powiem Ci tak, żeby zobrazować sytuację, w jaki sposób Ty to wszystko próbujesz przedstawić.

Masz świetny samochód i 500 koni pod maską, jesteś zadowolony bo super przyspieszenie, wyprzedzanie komfortowe i nagle robisz wielkie halo bo przejechałeś się samochodem, który ma 510, 530 i 550 koni. Te to już są super, normalnie nie ma porównania. I Ty twierdzisz, że to już inna klasa. Oczywiście można dołożyć ale aż +30% wartości ? A może +100%, albo +300% ?

 

ST ma "najsłabszą" matrycę, "najsłabszy" kontrast, oraz czerń (gradacja koloru) ale i tak na tle innych telewizorów ( konkurencji ) jest produktem wybitnym.

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

To seria/wariant ekonomiczny dla osób ceniących wysoki stosunek cena/jakość.

 

Jeśli ktoś chce mieć najlepiej to wybiera wyższe modele, a kto chce mieć dobrze - wystarczy ST.

 

Odpowiedź masz wyżej. Wyraźne różnice to masz między LG, Samsungiem a nie mikro różnice (albo i ich brak wg pomiarów w najważniejszych kategoriach) między sąsiadującymi modelami Panasonica.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bobcat, długo tak jeszcze możesz bić pianę o niczym? Sorry, ale co wchodzę do jakiegoś wątku o TV to jest on obsrany niekończącymi się dywagacjami, zmieniają się tylko Twój adwersarze, ale niezmiennie to Ty jesteś osobą sprowadzającą wątki na boczne tory i ględzącą o jakichś pierdach i nie przyjmującą nic do wiadomości, co akurat nie zgadza się w 100% z Twoimi (aktualnymi) przekonaniami i wierzeniami.

 

Cytuję za wikipedią, warto dokładnie przeczytać:

 

"Egocentryzm (łac. ego - ja + centrum - środek) – tok rozumowania, który polega na centralnym umiejscowieniu własnej osoby w świecie. Niezdolność do akceptowania innych poglądów i postaw niż własne.

 

W życiu człowieka egocentryzm jest naturalną postawą rozwojową, zarówno umysłową jak i moralną, na określonym etapie rozwoju dziecka (okres przedszkolny). Później, a szczególnie w życiu dorosłym, jest objawem niedojrzałości, a co za tym idzie niedostosowania do życia w społeczeństwie. Występuje również w niektórych stanach psychotycznych.

 

Egocentryk postrzega świat wyłącznie z własnego punktu widzenia, poprzez absolutyzowanie własnych doświadczeń, obserwacji i przemyśleń, przy równoczesnym marginalizowaniu opinii pochodzących od innych osób. Nie przyjmuje do wiadomości innych opinii nawet w sytuacji, gdy są o wiele lepiej uzasadnione niż jego własne. Jest głęboko przekonany, że świat funkcjonuje zgodnie z jego mniemaniem lub że najlepiej by było, gdyby tak właśnie funkcjonował, i na tej podstawie określa własne relacje z otoczeniem. Wynikiem takiego rozumowania egocentryka jest pogląd, iż wszyscy ludzie powinni postępować zgodnie z jego wolą i przekonaniami."

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To bardzo proszę podaj listę tych każdych TV, które mają ten certyfikat, to wtedy pogadamy, ok ?

 

Daleko szukać nie muszę, Panasonic G30. I weź postaw koło niego ST60 który THX nie ma bo jak mówisz nie sprosta wymogom :) Porównaj sobie G30 i ST60.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Daleko szukać nie muszę, Panasonic G30. I weź postaw koło niego ST60 który THX nie ma bo jak mówisz nie sprosta wymogom :) Porównaj sobie G30 i ST60.

 

Tu masz odpowiedź :

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

Chodziło mi o Twoje zapewnienie, że każdy TV to potrafi, a podajesz model Panasonica :-)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bobcat, długo tak jeszcze możesz bić pianę o niczym? Sorry, ale co wchodzę do jakiegoś wątku o TV to jest on obsrany niekończącymi się dywagacjami, zmieniają się tylko Twój adwersarze, ale niezmiennie to Ty jesteś osobą sprowadzającą wątki na boczne tory i ględzącą o jakichś pierdach i nie przyjmującą nic do wiadomości, co akurat nie zgadza się w 100% z Twoimi (aktualnymi) przekonaniami i wierzeniami.

 

Ile razy mam powtarzać, że od mówienia mi co mogę (a czego nie powinienem) pisać na Forum oraz z jaką częstotliwością - jest Moderacja. Więc po raz kolejny proszę, abyś był łaskaw nie uzuropować sobie uprawnień nienależnych.

 

W eleganckim towarzystwie nie używa się określeń jak niektóre zawarte w cytacie Twojego postu. Mógłbym z łatwością zastosować analogiczne w odniesieniu do Twoich nieudolnych amatorskich wzlotów psychoanalitycznych, jednak tego nie uczynię, gdyż czuł bym się niekomfortowo. Chciałbym nadal przynależeć do grona gentlemanów.

 

A jeśli dla kogoś autorytetem jest organ Polskiej Akademii Nauk (współpracujący również z Sorboną, Oxfordem, Harvardem oraz innymi czołowymi placówkami naukowymi świata) o nazwie

Wikipedia - można to skwitować wyłącznie uśmiechem rozbawienia.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chodziło mi o Twoje zapewnienie, że każdy TV to potrafi, a podajesz model Panasonica :-)

 

Bo rozmawiamy o Panasonicu:) , a z twoich wypowiedzi wynika że ST60 jest za słaby żeby mieć THX ;) G30 jest słabszy a jakoś sprostał i ma :) Więc jak to jest ?:)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wybacz ale dla mnie wyrażenie "każdy TV" w języku polskim oznacza każdy dowolny ( pierwszy lepszy z brzegu, dowolnej marki itd.).

 

Widzę, że nie czytałeś treści do których zamieściłem link w poprzedniej odpowiedzi.

 

Wg. firmy Panasonic wymogi normy THX spełniają serie od G w górę, a ST nie.

Niestety nie dołączyli szczegółowych opisów dlaczego tak jest.

 

Cytat :

 

"Modele telewizorów VIERA NeoPlasma z serii G*, GT oraz VT spełniają wymagania tego wymagającego standardu wideo, stawiane przez program certyfikacyjny ekranów THX."

 

Pozdrawiam

Pygar

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Kontrast:

ST / GT / VT / ZT

0,005 / 0,005 / 0,003 / 0,004

0,007 / 0,007 / 0,007 / 0,005 (ANSI)

 

Chyba to nie jest kontrast, tylko (oczywiście że nań bezpośrednio wpływający) poziom czerni. Ale rozumiem, wiem co chciałeś przekazać.

 

najśmieszniejsze że pewnie nawet nie grasz na konsoli

 

Potwierdzam. Totalnie mnie gry na konsoli nie bawią.

 

Myśl trochę bardziej racjonalnie, jak dają Ci okazję to bierz, nie doszukuj się teorii spiskowych za wszelką cenę i tam gdzie ich nie ma.

I tak takich osób "świadomych" jest mało, gdyby wszyscy tak sprawdzali, czytali, testowali to myślisz że mielibyśmy taki przekrój serii Panasonica na rynku ?

 

Masz ode mnie kolejkę. Jesteś trzecią (obok @Mczaja który oprócz tego uwielbia mnie strofować - patrz wyżej - oraz @Witka_Z) osobą, której udało się mnie przekonać. A jak wiesz nie jest to sprawą prostą, ani łatwą. To, napisałeś jest bardzo logiczne i przekonujące. Tylko jakoś trudno mi pogodzić się z tym, że THX to jest tak naprawdę WIELKIE NIC. Wydawało mi się, że jest to (ISF również) nobilitacja telewizora, świadectwo przynależności do wyższej półki. A tu co? Marketing czysty? Wyłącznie skok na naszą kasę?

 

Wiesz, że zaczynałem przygodę z plazmą od trybu Dynamicznego. Wkrótce stwierdziłem, że to przesada, więc był Normalny. A teraz, potem jak mi Maciek usunął niedoróbkę fabryczną THX - nie używam żadnego innego. Tamte mi się podobały, nie powiem, obecnie dostrzegam ich wady i widzę, że dopiero teraz mam obraz jak z bajki. To w końcu ten THX jest coś wart, czy bynajmniej?

 

Pozdrawiam.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze wtrącę pytanie odnośnie różnicy między GT i ST. Otóż GT ma na pokładzie "bezpośredni czysty standard 1080" w który ST nie jest już wyposażony. Czy faktycznie jest to jakaś znacząca różnica czy to kolejny marketingowy bełkot?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Bluesound Powernode N330 - Elac Vela BS403 - B&W ASW610

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tomek11, grzebanie się w tym, jak to słusznie zauważyłeś: marketingowym bełkocie (nieudolnym), to droga donikąd. Dostałeś parę linków do testów tych TV w tych samych warunkach, poczytaj, zobacz czym się w praktyce różnią, oceń, na czym Ci zależy i podejmij decyzję. Sprawa przy określonym budżecie wydaje się być prosta - albo większy ST, albo mniejszy GT. Nikt za Ciebie tej decyzji nie podejmie - i pewnie nawet sam tego nie oczekujesz.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze wtrącę pytanie odnośnie różnicy między GT i ST. Otóż GT ma na pokładzie "bezpośredni czysty standard 1080" w który ST nie jest już wyposażony. Czy faktycznie jest to jakaś znacząca różnica czy to kolejny marketingowy bełkot?

Szczerze to nie wiem o co chodzi z tym bezpośrednim czystym standardem. Brzmi bardzo zachęcająco ale może to jakaś inna nazwa "1080 piksel w piksel" ? Taki tryb jest do wyboru w ST60.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba to nie jest kontrast, tylko (oczywiście że nań bezpośrednio wpływający) poziom czerni. Ale rozumiem, wiem co chciałeś przekazać.

Dokładnie o czerń mi chodziło.

 

Masz ode mnie kolejkę. Jesteś trzecią (obok @Mczaja który oprócz tego uwielbia mnie strofować - patrz wyżej - oraz @Witka_Z) osobą, której udało się mnie przekonać. A jak wiesz nie jest to sprawą prostą, ani łatwą. To, napisałeś jest bardzo logiczne i przekonujące. Tylko jakoś trudno mi pogodzić się z tym, że THX to jest tak naprawdę WIELKIE NIC. Wydawało mi się, że jest to (ISF również) nobilitacja telewizora, świadectwo przynależności do wyższej półki. A tu co? Marketing czysty? Wyłącznie skok na naszą kasę?

THX jednak to nie jest nic, w założeniu powinien to być tryb możliwie najlepiej ustawiony i tak jest. W praktyce jest najlepiej ustawiony z dostępnych trybów (dużo lepiej), ale z tym wzorcem obrazu to różnie to bywa. Jak widać po pomiarach to często troche mu jeszcze brakuje do takiego idealnego (mowa o Panasonicu). Fabryczne tryby normalne/dynamiczne nie są w ogóle porównywalne do THX.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Klaruje mi się - Panasonic 50ST60 czy 50GT60??? Warto dopłacić do GT? Tylko proszę beż wżeniania dyskusji o THX:)

Podejrzewam, że taki żuczek, jak ja, nawet nie zauważy różnicy. A może jednak?

 

Ja miałem 3 tygodnie 60STW60 obraz jest zachwycający, ale przez ten okres oglądałem ten tv co dziennie po kilka godzin i można powiedzieć że człowiek się przyzwyczaił, gdy zmieniłem go na GT to od razu zauważyłem zmiany w obrazie, przy wieczornym oglądani filmów blu ray czarne pasy w GT są czarniejsze, jest lepszy kontrast i płynniejszy obraz, są to nie wielkie różnice ale jednak są zauważalne. Jeśli kupisz ST60 musisz liczyć się z tym że bardzo się grzeje, np. po 4 godzinach pracy GT w trybie Normal z wył. czujnikiem otoczenie środek panelu miał temp. pokojową, boki u góry były lekko ciepłe, ST się bardzo grzeje i to nie ważne w jakim trybie. Co do trybu Thx, to tylko ten tryb gości u mnie na ekranie przy wieczornych seansach. W ST tryb prawdziwe kino mi nie odpowiadał, zmieniałem, bawiłem się ustawieniami, dopiero gdy ściągnąłem gotowe ustawienia dla tego modelu to obraz poprawił się na lepsze. Moim zdaniem ST60 to tv nadający się do kalibracji, a ja w tym przypadku wolałem te pieniądze dołożyć do modelu wyższego i ani trochę nie żałuję. Co do testów proponowanych przez kolegów....pamiętaj że testy są często sponsorowane, ja miałem kiedyś okazję czytać jeden test i był tam zestawiony na zdjęciach ST60 z VT50 zdjęcie było w ciemnym pomieszczeniu i na VT50 czerń przypominała mi czerń z mojego LCD samsung, to był test od kolego Kiki z jakiegoś Polskiego forum, od tego czasu nie biorę na serio testów... Pozdrawiam

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

    Gość
    Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.


    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

      Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Słuchawki

      Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

      W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

      audiostereo.pl
      audiostereo.pl
      Muzyka 30

      Marantz Cinema 30

      Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Systemy

      Indiana Line Diva 5

      Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Kolumny

      Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

      O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

      AudioNews
      AudioNews
      Newsy
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.