Skocz do zawartości
IGNORED

Transport CDM 12.4


slawsim

Rekomendowane odpowiedzi

Poszukuję do CD Cyrus DAD 3 oryginalny transport Philipsa CDM 12.4. Na Ebay`u jest pełno podróbek, chociaż na niektórych scalakach jest ten charakterystyczny biały pasek z lewej strony jak w oryginale. Taki podrabiany działał pół roku.

Czy ktoś z forumowiczów podpowie gdzie kupić oryginał? Jak go rozpoznać?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

 

Piszą że producent philips to może i oryginał.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

skk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

 

Piszą że producent philips to może i oryginał.

 

Dzięki za podpowiedź. Napiszę do nich. Ciekawe co odpiszą:)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poszukuję do CD Cyrus DAD 3 oryginalny transport Philipsa CDM 12.4. Na Ebay`u jest pełno podróbek, chociaż na niektórych scalakach jest ten charakterystyczny biały pasek z lewej strony jak w oryginale. Taki podrabiany działał pół roku.

Czy ktoś z forumowiczów podpowie gdzie kupić oryginał? Jak go rozpoznać?

Gdzie byś go nie kupił i co by sprzedawca nie pisał ,to transport będzie z jednej i tej samej fabryki w chinach, a że obecnie produkowane lasery to szajs to inna sprawa.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdzie byś go nie kupił i co by sprzedawca nie pisał ,to transport będzie z jednej i tej samej fabryki w chinach, a że obecnie produkowane lasery to szajs to inna sprawa.

 

Co by kto nie napisał to i tak skomentujesz je jak wyżej. Pewnie dlatego że masz yaquia czy jak mu tam

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

skk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co się orientuję, a wymieniałem laser w moim NADzie S500, to wszystkie CDM współcześnie produkowane pochodzą z fabryk w Chinach, Meksyku, Japonii, Hong Kongu i Taiwanu Bez względu czy są sprzedawane jako oryginały czy zamienniki. Z resztą w serwisie w Niemczech też montują te napędy, tylko je selekcjonują. Średnio jeden na 10 - 12 jest bez zastrzeżeń Na diyaudio.com także wałkują ten temat i także twierdzą, że innych na rynku nie ma. Wniosek z tego nasuwa się jeden - nie ma innych napędów. Sam kupiłem w Hong-Kongu za pośrednictwem ebay od tego sprzedawcy

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) i jestem zadowolony. Opinie dotyczące trwałości są jednak generalnie złe. Problemem są diody laserowe, które w oryginale były dostarczane prze f-mę Sharp, a dzisiaj nie wiadomo co jest montowane. Philips nie produkuje tego lasera od mniej więcej 2008 roku. Tu masz stronę producenta różnych laserów

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Pozdrawiam

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Nie myśl - słuchaj.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co się orientuję, a wymieniałem laser w moim NADzie S500, to wszystkie CDM współcześnie produkowane pochodzą z fabryk w Chinach, Meksyku, Japonii, Hong Kongu i Taiwanu Bez względu czy są sprzedawane jako oryginały czy zamienniki. Z resztą w serwisie w Niemczech też montują te napędy, tylko je selekcjonują. Średnio jeden na 10 - 12 jest bez zastrzeżeń Na diyaudio.com także wałkują ten temat i także twierdzą, że innych na rynku nie ma. Wniosek z tego nasuwa się jeden - nie ma innych napędów. Sam kupiłem w Hong-Kongu za pośrednictwem ebay od tego sprzedawcy

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) i jestem zadowolony. Opinie dotyczące trwałości są jednak generalnie złe. Problemem są diody laserowe, które w oryginale były dostarczane prze f-mę Sharp, a dzisiaj nie wiadomo co jest montowane. Philips nie produkuje tego lasera od mniej więcej 2008 roku. Tu masz stronę producenta różnych laserów

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Pozdrawiam

 

Bardzo Ci dziękuję za tak wyczerpującą odpowiedź :)

Pozdrawiam.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko że jest różnica miedzy napędem philips robiony według specyfikacji producenta a czym innym są chińskie podróbki dlatego napęd o którym mowa robiony dla philipsa kosztuje około 70 zł a typowy chińczyk 25-30.

Jeśli nie ma różnicy według panów powyżej to proszę przetestować podróbki telefonów Noki i sami sprawdzicie czy to jest to samo. Po co kupować buty adidasa i płacić 300 zł jak w chińskim centrum handlowym można kupić za 50 zł.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

skk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co by kto nie napisał to i tak skomentujesz je jak wyżej. Pewnie dlatego że masz yaquia czy jak mu tam

No cóż , zabłysnąłęś normalnie , nie będę się zniżał do Twojego poziomu i z Tobą polemizował :) pa

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

stalin, pokaż mi napęd CDM12.4 za 25-30 zł? Wszystkie kosztują ok 80 zł.

 

Prosze bardzo

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

Na zdjęciu jest oryginał ale te zdjęcie jest u wielu sprzedawców takie same więc...

 

No cóż , zabłysnąłęś normalnie , nie będę się zniżał do Twojego poziomu i z Tobą polemizował :) pa

 

Jasne nie ma sprawy zostań w obłokach i bujaj innych nie mnie. Ja tu na ziemi zostanę.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

skk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystkie kosztują ok 80 zł

Ceny mogą być różne, w końcu mamy wolny rynek i każdy sobie może narzucić marżę jaką chce, tylko przeważnie na te tańsze sprzedawca nie daje żadnej gwarancji w przeciwieństwie do droższych i na tym się kończy różnica.

 

U mnie w odtwarzaczu , pracuje w tej chwili, jak na razie bezawaryjnie ,cdm kupiony za 30zł , a kupiony wcześniej za 70zł leży w szufladzie , bo okazał się felerny, nawet próba regulacji prądu niewiele dała.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Stalin, to nie jest zdjęcie oryginału Oryginał ma inne oznaczenie na metce z logo Philipsa, poza tym ma białe zatrzaski na prowadnicy . TDA1302T ma zupełnie inny wygląd z poprzeczną kreską, wyraźnym logiem i bardzo czytelnymi cyferkami i jeszcze jest różnica w wyglądzie tworzyw sztucznych itd. Wymontowałem oryginał z mojego nada, a poza tym widziałem inne wymontowane z innych urządzeń. Wszystkie wyglądały dokładnie powtarzalnie.

Zwracam honor jak ja szukałem, to nie mieli na składzie

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Nie myśl - słuchaj.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

<br />Oryginał ma inne oznaczenie na metce z logo Philipsa<br />
To nie są oryginały i nieoryginały , tylko po prostu podzespoły produkowane obecnie mogą się różnić wyglądem od produkowanych kiedyś , ot i cała filozofia:)A cmd-a o jakości takiej jak kiedyś się po prostu dzisiaj nie kupi , no chyba że ktoś znajdzie jakiegoś nos-a:)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z całym szacunkiem, fotografia może pochodzić sprzed lat. Jak napisałem wyżej Philips nie produkuje już tego lasera więc nie ma rynku już oryginalnych. Oryginały wyjęte z Marantza, NADa, Tule i jakiegoś Audiolaba wyglądały identycznie, a zostały wyprodukowane w ciągu ośmiu lat.

Pozdrawiam

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Nie myśl - słuchaj.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z całym szacunkiem, fotografia może pochodzić sprzed lat. Jak napisałem wyżej Philips nie produkuje już tego lasera więc nie ma rynku już oryginalnych. Oryginały wyjęte z Marantza, NADa, Tule i jakiegoś Audiolaba wyglądały identycznie, a zostały wyprodukowane w ciągu ośmiu lat.

Pozdrawiam

 

Nieprawda, są oryginały z zapasów magazynowych. Dlatego też nie polecałem tego konkretnego napędu zainteresowanemu ale niedawno sam kupowałem oryginał cdm 12.1 i to był oryginał, zresztą zajmowałem się naprawą więc coś na ten temat wiem.

Złota zasada KTO SZUKA TEN ZNAJDZIE.

 

Kiedyś (3-4 lata temu) był sklep z transportami i laserami w oryginale tylko cena buła zaporowa (pewnie dlatego mieli)

 

Prawdą jest że cdm 12.4 "zastąpiono" a raczej zmieniono nazwę VAM 1204 i pewnie ten transport jest MEDIASORCIE ale to identyczny philips i pod logiem philipsa produkowany.

 

A zresztą jak napęd oryginalny dadzą gwarancję

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

skk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mediasort czyli Karol Kałużny nie ma od dłuższego czasu tego napędu. I to też nie są produkty Philips, tylko selekcjonowane zgodnie z tym co napisałem kilka postów wyżej. Póki napędy nazywano CDM, to Philips maczał w tym palce, ale VAM to już powstaje poza Philipsem.

Cholera wiem, że się wymądrzam. Spędziłem mnóstwo czasu na poszukiwaniach oryginalnego CDM12.5. Kilka miesięcy szukałem i niestety nie znalazłem. Nabyłem jednak wiedzę na temat dostępności, współczesnych producentów, zaangażowania marek w produkcję firmowych podzespołów. Niestety rzeczywistość jest smutna. Tylko niewielki odsetek laserów powstaje w macierzystych fabrykach, a gros produkuje np. Samsung w Chinach. Pozostanie niestety zaufać komuś, kto selekcjonuje podzespoły lub hurtowe zakupy i robić to samemu. Należy jeszcze żywić nadzieję, że sami Chińczycy zaczną poprawiać jakość (wiemy, że potrafią), a my będziemy się cieszyć urządzeniami nadszarpniętymi zębem czasu...

Pozdrawiam.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Nie myśl - słuchaj.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do niedawna kupowałem te cdm-y w jednym ze sklepów internetowych niestety nie pamiętam nazwy (troszkę już czasy nie naprawiam) tylko tam było drogo za zwykłego cdma 120 plus 90zł za obsługę.

 

Ale przecież w większości firmy nie produkują części. zlecają produkcję podwykonawcy. Są wyjątki, owszem ale to te ekskluzywne. Te cdm o których mowa nie są jakieś specjalnie elitarne jak napędy pływające (te z elektromagnesem) to zwykłe plastyki made in China. Panów ze sklepu też proszę się nie słuchać mają to co mają nie dają gwarancji a później mówią że "to już nie to co kiedyś" aby odmawiać rękojmi.

 

Własnymi rękami philips robił cdm ale CDM -pro

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

skk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 miesięcy temu...

IMPEL. Mają same lasery za 50 zł i komplet z mechanizmem za 75 zł. Sam od nich kupiłem, ale jeszcze nie zainstalowałem w moim 506.20, więc co do jakości się nie wypowiem.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli masz oryginalny laser z mechaniką w Meridianie, to sugerowałbym kupienie i wymianę samego lasera, mechanizm zostaw stary

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie poszukuje głowicę lasera lub całą mechanikę do Cd Classe Siedzi tam CDM 12.4/5 3104 147 00271 9446 1 1SV03 202 0306 Jest może jakiś zamiennik tego lasera? Niestety ten pada pomału zdarza się że nie widzi oryginalnych płyt potem je widzi i śmiga to samo z nagrywanymi Classe trochę wiekowe model CDP.5

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w Impelu mają same lasery lub z mechaniką, można też szukać VAM1204 jako zamiennika, tak jak napisałem powyżej jeśli mechanizm jest OK to lepiej kupić i wymienić sam laser

pzdr

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Laser zamówiony ale podkręciłem ten który siedzi w CD i i jak na razie to jestem w szoku bo czyta wszystko Zobaczymy jak długo

 

Większość CD-ków na allegro co to wszystko czyta, super hiper itd. jest właśnie tak podkręcona - w zależności od przypadku masz od kilku do dni do kilku miesięcy. Później już tylko w kosz.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Większość CD-ków na allegro co to wszystko czyta, super hiper itd. jest właśnie tak podkręcona - w zależności od przypadku masz od kilku do dni do kilku miesięcy. Później już tylko w kosz.

 

Zdaje sobie z tego sprawę dlatego zamówiłem laser który ma przyjść dzisiaj a ten jak padnie to do kosza Dzięki za zainteresowanie Pozdrawiam

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

    Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Słuchawki

    Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

    W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

    audiostereo.pl
    audiostereo.pl
    Muzyka 14

    Marantz Cinema 30

    Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Systemy

    Indiana Line Diva 5

    Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Kolumny

    Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

    O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

    AudioNews
    AudioNews
    Newsy
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.