Jump to content
IGNORED

Rekordzista?

Guest Gość

Recommended Posts

Guest rochu

(Konto usunięte)

Czy to faktycznie rekordzista czy ktoś z naszego grona ma bogatszą kolekcję?

http://www.tokfm.pl/Tokfm/1,103454,14519384,_Miekkosc__przyjacielskosc__przestrzennosc_dzwieku__.html#MT

Co się dziwisz?

Sam facet pisze o płytach ze śmietnika.

10 lat temu wożono z Niemiec winyle do Polski i można było mieć jedną sztukę za kilkanaście groszy jak się brało hurtem jak leci.

Facet wydał kiedyś kilka tysięcy złotych i teraz jest największym kolekcjonerem w kraju.

Co się dziwisz?

Sam facet pisze o płytach ze śmietnika.

10 lat temu wożono z Niemiec winyle do Polski i można było mieć jedną sztukę za kilkanaście groszy jak się brało hurtem jak leci.

Facet wydał kiedyś kilka tysięcy złotych i teraz jest największym kolekcjonerem w kraju.

Małżeństwo Łętowskich też wszystko przywiozło z europejskiego śmietnika?

"Skąpski idzie na ambasadora, wysiada, rozumiesz? A jak on poleci, to poleci Korszul, poleci też Broński i zgadnij kto po nich poleci? Po nich polecę ja! To znaczy ja bym poleciał, gdyby nie Kazik i to dozorostwo."

Guest rochu

(Konto usunięte)

Małżeństwo Łętowskich też wszystko przywiozło z europejskiego śmietnika?

Nie mieszaj Łętowskich do jakiejś dziennikarskiej powiastki o jakimś panie Stochu, "wielkim" kolekcjonerze winyli.

Na marginesie Peter Qvortrup, szef europejskiego Audio Note, kupił kiedyś upadający sklep z płytami w Kopenhadze.

Dzięki temu stał się właścicielem 37 tysięcy winyli za jednym zamachem.

Podobno ma je do dzisiejszego dnia.

To w takim razie jak zdefiniować prawdziwego kolekcjonera płyt analogowych - kto to może według Ciebie być?

Pytanie może nawet w tym kontekście ważniejsze - kto nim nie jest i kto nim nigdy nie zostanie?

"Skąpski idzie na ambasadora, wysiada, rozumiesz? A jak on poleci, to poleci Korszul, poleci też Broński i zgadnij kto po nich poleci? Po nich polecę ja! To znaczy ja bym poleciał, gdyby nie Kazik i to dozorostwo."

Guest Gość

(Konto usunięte)

Co się dziwisz?

Czy ja gdzieś napisałem, ze to wzbudza moje zdziwienie?

Nie.

Szczery podziw i zazdrość:-)

Skoro guzik Cię to obchodzi to dlaczego zabierasz głos w sprawie kolekcjonera Stocha i do tego w takim protekcjonalnym tonie się o jego kolekcji wypowiadasz, masz tak zawsze?

Guest Gość

(Konto usunięte)

no bez jaj 30 tysięcy to największa kolekcja w polsce, śmiem wątpić :)

Dlatego nie pytam o to, czy ma najbogatszą kolekcję w Polsce, tylko konkretnie czy ktoś z nas ma więcej.

Skoro guzik Cię to obchodzi to dlaczego zabierasz głos w sprawie kolekcjonera Stocha i do tego w takim protekcjonalnym tonie się o jego kolekcji wypowiadasz, masz tak zawsze?

To chyba nie do mnie?

Guest rochu

(Konto usunięte)

A kto ci dał władzę aby mnie pouczać?

A kto ci dał władzę aby mnie pouczać?

Nie pouczam, pytam, tak zwyczajnie

Guest StaryM

(Konto usunięte)

Tak, ten typ tak ma.

Kiedy On to wysłucha?!!!!

Ja kupuje winyle po to, żeby sobie posłuchać muzyki. Staram się ograniczać zakupy ale i tak jest ich ponad 1500. Przy ilości 1500 słuchać nie ma kiedy a 30000... Paranoja... Nie zazdroszczę. Trochę to chore.

Kiedy On to wysłucha?!!!!

Ja kupuje winyle po to, żeby sobie posłuchać muzyki. Staram się ograniczać zakupy ale i tak jest ich ponad 1500. Przy ilości 1500 słuchać nie ma kiedy a 30000... Paranoja... Nie zazdroszczę. Trochę to chore.

Każde kompulsywne zakupy się tak kończą

..tak "per oculos" to tak kolekcja wygląda na winyle wyłącznie z klasyką, a w takim wypadku ich ilość nie robi na mnie większego wrażenia....mam około 1.000 płyt w tym może ze 150 z muzyka klasyczną, której (poza kameralistyką i inną grana w minimalistycznych składach) niestety na winylu "nie ogarniam" - w takich razach po prostu wolę (o zgrozo) cd....duże składy (muzyka symfoniczna), moim zdaniem, na winylu się nie sprawdzają(analogicznie większość koncertowych nagrań, z małymi chlubnymi wyjątkami, z muzyką popularną)..ale o gustach się ponoć nie dyskutuje :)...reasumując, o ile chodzi o "kolekcje" 30.000 płyt winylowych z klasyką ma często się nijak (co do rynkowej wartości)do pięciuset wczesnych "bić" z muzyką popularną...pozdrawiam - Andrzej

Pan Mieczysław posiada wzmacniacz Pocahontas.

Hidden Content

Give reaction or reply to this topic to see the hidden content.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Dobre, bo już powoli zapomniałem o Panu Andrzeju:-)

reasumując, o ile chodzi o "kolekcje" 30.000 płyt winylowych z klasyką ma często się nijak (co do rynkowej wartości)do pięciuset wczesnych "bić" z muzyką popularną...

Zazdrościsz i tyle. Mnie ciekawi, jeżeli nie ma spisu tych płyt, ile tytułów mu się powtarza i po ile razy ;)

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

• Recently Browsing   0 members

• No registered users viewing this page.
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.

wykrzyknik.png

AdBlock blocking software detected!

Our website lives up to the displayed advertisements.
The ads are thematically related to the site and are not bothersome.

Please disable the AdBlock extension or blocking software while using the site.

Registered users can disable this message.