Skocz do zawartości
IGNORED

Rekordzista?


Gość Gość

Rekomendowane odpowiedzi

Gość rochu

(Konto usunięte)

Czy to faktycznie rekordzista czy ktoś z naszego grona ma bogatszą kolekcję?

http://www.tokfm.pl/Tokfm/1,103454,14519384,_Miekkosc__przyjacielskosc__przestrzennosc_dzwieku__.html#MT

 

Co się dziwisz?

Sam facet pisze o płytach ze śmietnika.

10 lat temu wożono z Niemiec winyle do Polski i można było mieć jedną sztukę za kilkanaście groszy jak się brało hurtem jak leci.

Facet wydał kiedyś kilka tysięcy złotych i teraz jest największym kolekcjonerem w kraju.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co się dziwisz?

Sam facet pisze o płytach ze śmietnika.

10 lat temu wożono z Niemiec winyle do Polski i można było mieć jedną sztukę za kilkanaście groszy jak się brało hurtem jak leci.

Facet wydał kiedyś kilka tysięcy złotych i teraz jest największym kolekcjonerem w kraju.

 

Małżeństwo Łętowskich też wszystko przywiozło z europejskiego śmietnika?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Skąpski idzie na ambasadora, wysiada, rozumiesz? A jak on poleci, to poleci Korszul, poleci też Broński i zgadnij kto po nich poleci? Po nich polecę ja! To znaczy ja bym poleciał, gdyby nie Kazik i to dozorostwo."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no bez jaj 30 tysięcy to największa kolekcja w polsce, śmiem wątpić :)

mając 1000 vinyli nie rusza mnie ta wielkość razy 30

natomiast rusza mnie to liczba razy 100 :))))))

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość rochu

(Konto usunięte)

Małżeństwo Łętowskich też wszystko przywiozło z europejskiego śmietnika?

 

Nie mieszaj Łętowskich do jakiejś dziennikarskiej powiastki o jakimś panie Stochu, "wielkim" kolekcjonerze winyli.

 

Na marginesie Peter Qvortrup, szef europejskiego Audio Note, kupił kiedyś upadający sklep z płytami w Kopenhadze.

Dzięki temu stał się właścicielem 37 tysięcy winyli za jednym zamachem.

Podobno ma je do dzisiejszego dnia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To w takim razie jak zdefiniować prawdziwego kolekcjonera płyt analogowych - kto to może według Ciebie być?

Pytanie może nawet w tym kontekście ważniejsze - kto nim nie jest i kto nim nigdy nie zostanie?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Skąpski idzie na ambasadora, wysiada, rozumiesz? A jak on poleci, to poleci Korszul, poleci też Broński i zgadnij kto po nich poleci? Po nich polecę ja! To znaczy ja bym poleciał, gdyby nie Kazik i to dozorostwo."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skoro guzik Cię to obchodzi to dlaczego zabierasz głos w sprawie kolekcjonera Stocha i do tego w takim protekcjonalnym tonie się o jego kolekcji wypowiadasz, masz tak zawsze?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Skąpski idzie na ambasadora, wysiada, rozumiesz? A jak on poleci, to poleci Korszul, poleci też Broński i zgadnij kto po nich poleci? Po nich polecę ja! To znaczy ja bym poleciał, gdyby nie Kazik i to dozorostwo."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Gość

(Konto usunięte)

no bez jaj 30 tysięcy to największa kolekcja w polsce, śmiem wątpić :)

Dlatego nie pytam o to, czy ma najbogatszą kolekcję w Polsce, tylko konkretnie czy ktoś z nas ma więcej.

 

Skoro guzik Cię to obchodzi to dlaczego zabierasz głos w sprawie kolekcjonera Stocha i do tego w takim protekcjonalnym tonie się o jego kolekcji wypowiadasz, masz tak zawsze?

To chyba nie do mnie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość rochu

(Konto usunięte)

Skoro guzik Cię to obchodzi to dlaczego zabierasz głos w sprawie kolekcjonera Stocha i do tego w takim protekcjonalnym tonie się o jego kolekcji wypowiadasz, masz tak zawsze?

 

A kto ci dał władzę aby mnie pouczać?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A kto ci dał władzę aby mnie pouczać?

 

Nie pouczam, pytam, tak zwyczajnie

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Skąpski idzie na ambasadora, wysiada, rozumiesz? A jak on poleci, to poleci Korszul, poleci też Broński i zgadnij kto po nich poleci? Po nich polecę ja! To znaczy ja bym poleciał, gdyby nie Kazik i to dozorostwo."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość StaryM

(Konto usunięte)

Skoro guzik Cię to obchodzi to dlaczego zabierasz głos w sprawie kolekcjonera Stocha i do tego w takim protekcjonalnym tonie się o jego kolekcji wypowiadasz, masz tak zawsze?

Tak, ten typ tak ma.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kiedy On to wysłucha?!!!!

Ja kupuje winyle po to, żeby sobie posłuchać muzyki. Staram się ograniczać zakupy ale i tak jest ich ponad 1500. Przy ilości 1500 słuchać nie ma kiedy a 30000... Paranoja... Nie zazdroszczę. Trochę to chore.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kiedy On to wysłucha?!!!!

Ja kupuje winyle po to, żeby sobie posłuchać muzyki. Staram się ograniczać zakupy ale i tak jest ich ponad 1500. Przy ilości 1500 słuchać nie ma kiedy a 30000... Paranoja... Nie zazdroszczę. Trochę to chore.

Każde kompulsywne zakupy się tak kończą

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Skąpski idzie na ambasadora, wysiada, rozumiesz? A jak on poleci, to poleci Korszul, poleci też Broński i zgadnij kto po nich poleci? Po nich polecę ja! To znaczy ja bym poleciał, gdyby nie Kazik i to dozorostwo."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

..tak "per oculos" to tak kolekcja wygląda na winyle wyłącznie z klasyką, a w takim wypadku ich ilość nie robi na mnie większego wrażenia....mam około 1.000 płyt w tym może ze 150 z muzyka klasyczną, której (poza kameralistyką i inną grana w minimalistycznych składach) niestety na winylu "nie ogarniam" - w takich razach po prostu wolę (o zgrozo) cd....duże składy (muzyka symfoniczna), moim zdaniem, na winylu się nie sprawdzają(analogicznie większość koncertowych nagrań, z małymi chlubnymi wyjątkami, z muzyką popularną)..ale o gustach się ponoć nie dyskutuje :)...reasumując, o ile chodzi o "kolekcje" 30.000 płyt winylowych z klasyką ma często się nijak (co do rynkowej wartości)do pięciuset wczesnych "bić" z muzyką popularną...pozdrawiam - Andrzej

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tyle,że w odróżnieniu od kilku dyskutantów z tego wątku,facet ma zdrowe podejście do tych płyt: ma je po to ,by ich słuchać

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

DIY to przyjemność grzebania w sprzętach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pan Mieczysław posiada wzmacniacz Pocahontas.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

Dobre, bo już powoli zapomniałem o Panu Andrzeju:-)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Skąpski idzie na ambasadora, wysiada, rozumiesz? A jak on poleci, to poleci Korszul, poleci też Broński i zgadnij kto po nich poleci? Po nich polecę ja! To znaczy ja bym poleciał, gdyby nie Kazik i to dozorostwo."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

reasumując, o ile chodzi o "kolekcje" 30.000 płyt winylowych z klasyką ma często się nijak (co do rynkowej wartości)do pięciuset wczesnych "bić" z muzyką popularną...

 

Zazdrościsz i tyle. Mnie ciekawi, jeżeli nie ma spisu tych płyt, ile tytułów mu się powtarza i po ile razy ;)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

    Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Słuchawki

    Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

    W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

    audiostereo.pl
    audiostereo.pl
    Muzyka 14

    Marantz Cinema 30

    Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Systemy

    Indiana Line Diva 5

    Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Kolumny

    Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

    O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

    AudioNews
    AudioNews
    Newsy
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.