Skocz do zawartości
IGNORED

Prośba o pomoc w dobraniu elementów.


gamut

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie wszystkich zgromadzonych,

 

Potrzebuję porady znacznie bardziej doświadczonych i osłuchanych osób. Otóż od ok. pół roku posiadam monitory MA RX2 w połączeniu ze wzmacniaczem Rotel RA-980bx (i subwooferem REL T5 ale do niego nie mam absolutnie żadnych zastrzeżeń). Cześć osób pewnie domyśla się już w czym problem - zestaw gra zbyt jasno i na dłuższą metę męcząco. Winne jest oczywiście połączenie elementów. Padłem ofirą pierwszego wrażenia - MA miałem przez parę dni wypożyczone do odsłuchu i musze przyznać że zrobiły na mnie duże wrażenie szczegółowością i stereofonią. Po wygrzaniu RX2 mocno złagodniały ale nadal łapię się na tym, że słucham mniej muzyki niż kiedyś - choć nie czuję dokuczliwego "kłucia uszu" - na dłuższą metę takie epatowanie szczegółami (podkreślone wysokie tony) musi męczyć. Wcześniej miałem kolumny Celestion F38, tych słuchało sie bez zmęczenia ale szczerzę mówiąc brzmienie takie było zwyczajnie... nudne.

 

Pomieszczenie 20m ale kolumny muszą być na dłuższej ścianie i nie mam dużego pola do popisu w temacie odsuwnia ich od ścian. Muzyka głównie elektroniczna, nie prostackie łubu-dubu ale nie da się ukryć że bas i jego wykop jest najważniejszym elementem brzmienia. Poprawić chcę głównie średnicę (wokale !!) i złagodzić góre tracąc możliwie najmniej szczegółów. Rzecz musi sprawdzać się również w kinie domowym (używane do gier wideo). Żrodłem jest PC z kartą Asus Xonar Essence STX.

 

Opcje widzę trzy:

1. Wymienić wzmacniacz. Tutaj prosiłbym o alternatywy - z jednej strony słyszałem o ciepłym brzmieniu NADów ale jak czytam opinie o np. C356bee to często pada stwierdzenie o krzykliwości, która to przecież nie wpisuje się w firmowe rzekomo brzmienie tej firmy. Jaki inny wzmacniacz do 2000zł z drugiej reki moglibyście polecić? Musi być szybki, dynamiczny z mocnym, kontrolowanym basem.

 

2. Wymienić kolumny. Musze przyznać że mimo wszystko dużą symaptią darzę te RX'y :). Są utwory przy których grają ona dla mnie wręcz fantastycznie. No i znakomicie spisują się w kinie domowym gdzie wyostrzenie jest plusem. Dużo czytałem na tym forum o świetnym dopsowaniu tego Rotela do kolumn Dynaudio, zawsze było jednak wspominane jak trudne to kolumny, wmagające, jak wrażliwe na ustawienie, boje się też że m.in przez niską efektywność nie zagrają dobrze cicho. Ogólnie świetne połączenie ale no właśnie - jest mnóstwo "ale" i nie chcę skończyć z super paczkami które u mnie nie zagrają.

 

3. Przedwzmacniacz. Lampa? Hybryda? Czy to w ogóle zły kierunek?

 

Miałbym też ogromną prośbę - jeśli jest tu któs na forum z Poznania lub okolic i byłby gotów wyporzyczyć lub pozwolić na krótki odsłuch Dynaudio lub NADa 356bee lub coś starszego, z lat 90 lub wcześniej, choćby w zamian za dobrą flaszkę lub pieniądze - prosiłbym o kontakt.

 

Dzieki i pozdrawiam

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

NADa 356bee

Zapomnij o tym wzmaku .

Jakbyś znalazł używanego Yaqina MC-100B w tej cenie to by był najlepszy zakup. Ale trafiają się bardzo rzadko więc zostaje NAD C320 /320BEE do modyfikacji .

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

W wątku masz wpisy osób posiadających takiego przerobionego NADa

Powinien się zgrać z Twoimi kolumnami .

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem Xonara ST i ta karta grała ostro, zmieniłem na Arcama Rdac który gra bardzo równo bez wyostrzeń. Kolumny MA-RX2 słuchałem w salonie(kupowałem wtedy Ushera V-601) i nie przekonały mnie swoim brzmieniem zbyt lekkie i jasne jak dla mnie.Wzmacniaczy Rotela za bardzo nie znam, ale opinie są takie, że grają dość jasno raczej chudym basem.Teraz zsumuj sobie to wszystko i widzisz dlaczego tak gra.Jeśli chcesz zostać przy tych kolumnach masz do wymiany źródło i wzmacniacz używany Rdac 1tyś zmodyfikowany NAD C320BEE(mam takiego od Muda44) koszt poniżej 1tyś z pewnością brzmienie będzie gładsze bardziej ocieplone.

 

Pozdrawiam.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zestaw gra zbyt jasno i na dłuższą metę męcząco

 

1. Zaadaptuj akustycznie pokój (wytłum czymś) i będzie po sprawie.

 

2. Przyzwyczaiłeś się do poprzedniego zestawu więc trzeba czasu na osłuchanie się z nowym, nie rób nic na łapu capu.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

skk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj,

niestety wszystkie elementy Twojego systemu grają raczej jasno, tak więc efekt końcowy także będzie podobny, brzmienie oferujące dużą ilość szczegółów, które niestety czasami mogą być zbyt natarczywe.

Moim zdaniem najlepszą opcją byłaby wymiana wzmacniacza. Biorąc pod uwagę pozostałe elementy zestawu, brałbym pod uwagę wzmacniacz Rega Brio-R (http://q21.pl/rega-brio-r.html). Nie jest to wyjątkowo mocna i dynamicznie grająca integra, jednak oferująca wyśmienitą średnicę, przestrzenną, detaliczną ale nie ostrą górę pasma i szybki, dobrze kontrolowany bas. Korzystając z subwoofera Rel T5 efekt końcowy (także pod względem lubianego przez Ciebie basu) powinien w pełni Cię usatysfakcjonować.

 

Przyjrzyj się proszę mojej propozycji, w przypadku pytań jestem do dyspozycji.

Serdecznie zapraszam jeśli tylko masz taką możliwość do naszego salonu na odsłuchy, porównania. Dajemy także możliwość odsłuchu, testu wzmacniacza w Twoim systemie (także na odległość).

Pomagamy, doradzamy, wypożyczamy, zapraszamy na indywidualne odsłuchy.

Najlepsze ceny dla forumowiczów magazynu Audiostereo - zapytaj o ofertę! Pełna oferta na stronie www.Q21.pl.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zapomnij o tym wzmaku .

Jakbyś znalazł używanego Yaqina MC-100B w tej cenie to by był najlepszy zakup. Ale trafiają się bardzo rzadko więc zostaje NAD C320 /320BEE do modyfikacji .

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

W wątku masz wpisy osób posiadających takiego przerobionego NADa

Powinien się zgrać z Twoimi kolumnami .

 

Z opinii z którymi się zetknąłem wynika że lampa owszem jest świetna - ale raczej do innej, spokojniejszej muzyki, szczególnie z żywymi instrumentami. Zdarza mi się posłuchać takich utworów, do tego np. muzyki filmowej lecz tak jak pisałem - większość to jednak czasami bardzo szybka muzyka elektroniczna gdzie lampa może zwyczajnie się nie sprawdzić. Bardzo interesująco brzmi ten modowany NAD tylko mam wrażenie że będzie to spory downgrade klasy sprzętu - mój obecny 980bx był topowym modelem serii 9xx podczas gdy C320 jest raczej w budżetowcem.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przecież ten 980bx to wzmacniacz niskobudżetowy w chwili premiery 2,5tyś ? Tak naprawdę to do tych 3-4tyś wszystkie nowe wzmacniacze prezentują podobną klasę dopiero powyżej 5tyś zaczyna się coś dziać.Przykładem może być NAD C316 i C356BEE różnica w cenie spora, a te wzmacniacze grają praktycznie tak samo tyle tylko, że C356BEE jest wydajniejszy prądowo.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O ile brak zdalnego sterowania we wzmacniaczu nie jest problemem, to warto wypróbowac Densen B100. Ten wzmacniacz z pewnością uspokoi górę pasma, a przy okazji da też ładniejszą barwę dźwięku, której w obecnym zestawieniu może brakować. Używka powinna zmieścić się w założonej kwocie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z opinii z którymi się zetknąłem wynika że lampa owszem jest świetna - ale raczej do innej, spokojniejszej muzyki, szczególnie z żywymi instrumentami. Zdarza mi się posłuchać takich utworów, do tego np. muzyki filmowej lecz tak jak pisałem - większość to jednak czasami bardzo szybka muzyka elektroniczna gdzie lampa może zwyczajnie się nie sprawdzić

Jest lampa i jest LAMPA . Ten Yaqin złoi większość wzmacniaczy tranzystorowych w znacznie wyższej cenie jeżeli chodzi o moc czy szybkość a brzmienie - barwę i równowagę ustawiasz sobie lampami 6SN7 . A co i jak to jest o tym masa informacji .

 

Bardzo interesująco brzmi ten modowany NAD tylko mam wrażenie że będzie to spory downgrade klasy sprzętu - mój obecny 980bx był topowym modelem serii 9xx podczas gdy C320 jest raczej w budżetowcem.

Standardowy C320/320BEE gra tyle ile kosztuje . Natomiast są świetne pod tuning po którym możesz go brać pod pachę , iść do sklepu i porównywać z najlepszymi wzmakami za 3-4000zł . Nadmienię jeszcze że był porównywany do NAIMa XS i niewiele mu ustępował .

 

 

 

Przecież ten 980bx to wzmacniacz niskobudżetowy w chwili premiery 2,5tyś ? Tak naprawdę to do tych 3-4tyś wszystkie nowe wzmacniacze prezentują podobną klasę dopiero powyżej 5tyś zaczyna się coś dziać.Przykładem może być NAD C316 i C356BEE różnica w cenie spora, a te wzmacniacze grają praktycznie tak samo tyle tylko, że C356BEE jest wydajniejszy prądowo.

I to są fakty !

A ludzie zmieniają NADy na wyższe modele płacąc kupę kasy :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O ile brak zdalnego sterowania we wzmacniaczu nie jest problemem, to warto wypróbowac Densen B100. Ten wzmacniacz z pewnością uspokoi górę pasma, a przy okazji da też ładniejszą barwę dźwięku, której w obecnym zestawieniu może brakować. Używka powinna zmieścić się w założonej kwocie.

 

O żesz... jestem zachwycony minimalistycznym wyglądem tego Densena :) Czytam jednak audioreview.com a tam

 

"Very fast sounding integrated that manages to sound good with all sorts of music. Very fussy with partnering equipment. Avoid bright cables, cd players and metal cone speakers at all cost."

 

i

 

"Bass is weak. A drum does not sound like one. Because of the weak bass region, there is almost no depth in the soundstage."

 

Potwierdzasz?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość maniekn274

(Konto usunięte)

wnioskować z wypowiedzi można że jeśli model 316 i 356 grają identycznie tylko różnica jest w wydajności prądowej to pogratulować słuchu.Pewnie że nie ma różnicy takiej żeby wydrzeć się głośno wow,ale i cenowej różnicy nie ma takiej żeby było to wow takie głośne..Ale różnica jest i jest ona adekwatna do ceny bo to przede wszystkim trzeba brać pod uwagę.Czasem tak myślę ,co niektórzy by chcieli wzmak grający w stylu (audiofilskim) czy jak to tam sobie nazywacie a cena katalogowa miała by być 1999pln.Oj tak się nie da.Musi być takie brzmienie z taką ceną i inne z inną ceną.Jednemu przypasi Nad za 2 koła a innemu Hegel za 20 koła co nie znaczy że ten Hegel zagra daną muzykę lepiej niż ten Nad za 2koła.Reasumując ile firm,modeli i ludzi-tyle klocków w różnym brzmieniu i cenie.

I takie pisanie-tego nie kupuj bo to lipa,bo tamto jest lepsze jest troszkę nie rozsądne.Setki razy się zdarzyło że po odsłuchach ludzie wychodzili z salonu z klockami kupionymi których przed wejściem do salonu wcale nie brali pod uwagę.Przepraszam że się wtrąciłem i może nie na temat.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wnioskować z wypowiedzi można że jeśli model 316 i 356 grają identycznie tylko różnica jest w wydajności prądowej to pogratulować słuchu.Pewnie że nie ma różnicy takiej żeby wydrzeć się głośno wow,ale i cenowej różnicy nie ma takiej żeby było to wow takie głośne..Ale różnica jest i jest ona adekwatna do ceny bo to przede wszystkim trzeba brać pod uwagę.Czasem tak myślę ,co niektórzy by chcieli wzmak grający w stylu (audiofilskim) czy jak to tam sobie nazywacie a cena katalogowa miała by być 1999pln.Oj tak się nie da.Musi być takie brzmienie z taką ceną i inne z inną ceną.Jednemu przypasi Nad za 2 koła a innemu Hegel za 20 koła co nie znaczy że ten Hegel zagra daną muzykę lepiej niż ten Nad za 2koła.Reasumując ile firm,modeli i ludzi-tyle klocków w różnym brzmieniu i cenie.

I takie pisanie-tego nie kupuj bo to lipa,bo tamto jest lepsze jest troszkę nie rozsądne.Setki razy się zdarzyło że po odsłuchach ludzie wychodzili z salonu z klockami kupionymi których przed wejściem do salonu wcale nie brali pod uwagę.Przepraszam że się wtrąciłem i może nie na temat.

 

A zrobiłeś takie porównanie c316 vs c356? że się wymądrzasz dla mnie ten drugi ma więcej basu i lepiej radzi sobie z kolumnami z niską skutecznością i to by było na tyle reszta wgląd w nagranie to jest ten sam poziom co c316 i zdania nie zmienię, a jeszcze mam 26lat i mój słuch ma się b.dobrze...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolega z Poznania. Gdybyś zmierzał w kierunku Konina, zawsze możesz wpaść posłuchać czegoś nowego. Mam sporo budżetowych klocków, które przestają mi się mieścić w domu (a część z nich nawet odsprzedam w uczciwej cenie ;)).

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Audio pasjonaci - łączmy się w siłę! :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O żesz... jestem zachwycony minimalistycznym wyglądem tego Densena :) Czytam jednak audioreview.com a tam

 

"Very fast sounding integrated that manages to sound good with all sorts of music. Very fussy with partnering equipment. Avoid bright cables, cd players and metal cone speakers at all cost."

 

i

 

"Bass is weak. A drum does not sound like one. Because of the weak bass region, there is almost no depth in the soundstage."

 

Potwierdzasz?

 

"Very fast sounding integrated that manages to sound good with all sorts of music" - potwierdzam. Uniwersalność w kwestii gatunku muzycznego to jedna z największych zalet tego wzmacniacza. Można wręcz powiedzieć, że jest to cecha charakterystyczna tzw. firmowego dzwieku Densena.

 

"Very fussy with partnering equipment. Avoid bright cables, cd players and metal cone speakers at all cost." - Faktem jest, że Denseny najfajniej grają w swoich zestawieniach firmowych, ale nie zaobserwowałem jakiś szczególnych problemów z wpasowywaniem się w inne systemy. Natomiast kompletnie nie moge zgodzic się z drugim zdaniem, bo przejaskrawionego, krzykliwego brzmienia na tym wzmacniaczu nie udało mi się uzyskać w żadnej konfiguracji, a były i srebrne/srebrzone kable i jasno grające źródła i kolumny z metalowymi membranami. Jedyny przypadek jaki pamiętam, gdzie dźwięk zaczął iść w kierunku zbytniego rozjaśnienia, to zestawienie z Dali Ikon 6, ktore co ciekawe maja membrany z celulozy i jedwabną kopułkę, podczas gdy w zestawieniu ze 100% "zmetalizowanymi" Monitor Audio RS6 takich problemów w ogóle nie było. Myślę, że autor recenzji posłużył się w tym miejscu utartymi stereotypami, które nie znajdują potwierdzenia w praktyce, tudzież wyjątkowo niefortunnie zestawił system testowy.

 

"Bass is weak. A drum does not sound like one. Because of the weak bass region, there is almost no depth in the soundstage." - jeśli ktoś szuka szybkiego, twardego, punktowego impulsu basowego z tzw. pierdolnięciem, to faktycznie są wzmacniacze, które robią to lepiej. Bas z B100 jest za to miękki, dobrze wypełniony i nie dominuje przekazu, natomiast wbrew sugestiom autora recenzji z pewnością nie brakuje mu ani zejścia ani mocy. Biorąc pod uwagę tę poprzednie uwagi recenzenta obstawiam bardzo nietrafione zestawienie B100 z resztą jego systemu, lub poważne problemy akustyczne pomieszczenia.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

W wątku masz wpisy osób posiadających takiego przerobionego NADa

Powinien się zgrać z Twoimi kolumnami .

 

Swoją drogą jaki jest koszt takiego moda?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość numik

(Konto usunięte)

1. kolumny - Dynaudio lub Paradigm i nie będziesz zawiedziony

2. wzmacniacz - AMC!!!!, ROKSAN pod PARADIGM!!!, Vincent bardziej pod Dynaudio , ale z włączonym LOUD z Paradigmami też super...właśnie słucham:).

 

Ja na szczęście nie kupiłem MA pomimo pierwszego zachwytu. Mięsko z Paradigmów jest nie do podrobienia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.. można powiedzieć ze dopiero zaczynam przygodę w swiecie audio..ja natomiast odsłuchiwałem w sklepie monitor audio rx2 na wzmacniaczu stumieniowym(nie pamiętam nazwy cena 13.200zl)grało pięknie.przestrzenie.wszystko na swoim miejscu po zmianie na dynaudio 2/7 było również bardzo dobrze ale jak dla mnie trochę za ostro,reansumując wygląd Rx2 jest piękniejszy i gra leiej jak dla mnie.Później poprosiłem o podłączenie cambidge audio 851a(który stał poniżej) cena w sklepie 7000zl i było zdecydowanie gorzej(gora natarczywa.srodek lekko schowany,bass mniej wyrazisty,wtedy pomyślałęm strach pomyśleć jak zagra wzmak za 3-y koła??!!..ale do czego dąże...wstępnie po przeczytaniu,tzn dogłębnym przetrzepaniu for audio od stanów po europe .. wybor padł na monitor audio Rx2 i wzmacniacz lampowy w ciemno Yaqin wstępnie mc 100b choć nie wiem czy nie będzie za mocny do tych monitorow..zródło na początek to asus essence st z wymienionym opampami....nie wiem czy nie lepiej na rzecz wejścia słuchawkowego i pilota nie wziąć yaqin ms 20l ze po prostu nie wykorzystam mocy mc-100b...może ktoś pomoze...z czasem będzie ampli do kina połączone z yaqinem i reszta z seri rx w pierwszej kolejności centralny...ale to ze spokojem...dziekuje za pomoc

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gamut

 

Co do źródła zmień sobie Opamy na 2x49860+OPA1612 są tanie i po nich karta gra dużo przyjemniej gładkim, analogowym dźwiękiem sam takich używałem.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gamut

 

Co do źródła zmień sobie Opamy na 2x49860+OPA1612 są tanie i po nich karta gra dużo przyjemniej gładkim, analogowym dźwiękiem sam takich używałem.

 

Hmm, świetny pomysł. dzięki za sugestię.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wybor padł na monitor audio Rx2 i wzmacniacz lampowy w ciemno Yaqin wstępnie mc 100b choć nie wiem czy nie będzie za mocny do tych monitorow..zródło na początek to asus essence st z wymienionym opampami....nie wiem czy nie lepiej na rzecz wejścia słuchawkowego i pilota nie wziąć yaqin ms 20l ze po prostu nie wykorzystam mocy mc-100b...może ktoś pomoze...z czasem będzie ampli do kina połączone z yaqinem i reszta z seri rx w pierwszej kolejności centralny...ale to ze spokojem...dziekuje za pomoc

Mocy n nigdy za wiele .

Bierz MC-100B jest mocniejszy i ma 6SN7 w sterowaniu a to oznacza że samymi lampami dobierzesz sobie brzmienie .

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten Yaqin złoi większość wzmacniaczy tranzystorowych w znacznie wyższej cenie

 

Ta i dlatego wszyscy posiadacze piszą że maja YAQINA PO TUNINGU !!!

 

Yaqin po tuningu zjada zżera i wciąga nosem unison research i krella razem wziętych ;)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

skk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś wspominał o tuningu ?

Wystarczy wymiana lamp 6SN7 na lepsze i te Twoje Denony to można sobie w buty wsadzić .

Nie jest lepszy od Krelli 300i czy 400XI ale po pierwsze dostań takie nie grzebane i nie zajechane a po drugie właśnie dzięki tym lampom i poprzez ich wymianę na inne typy mając jeden wzmacniacz możemy sobie zmieniać brzmienie . Samo brzmienie też jest na bardzo wysokim poziomie a dynamiką i mocą może niejednego zaskoczyć .

Zresztą w wątku o nim było z czym był porównywany .

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

    Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Słuchawki

    Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

    W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

    audiostereo.pl
    audiostereo.pl
    Muzyka 24

    Marantz Cinema 30

    Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Systemy

    Indiana Line Diva 5

    Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Kolumny

    Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

    O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

    AudioNews
    AudioNews
    Newsy
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.