Skocz do zawartości
IGNORED

Klub winylowej płyty wolny od banów.


Gość masza1968

Rekomendowane odpowiedzi

Ciekawy artykuł w piątkowej wyborczej, wywiad z amerykańskim neurobiologiem:

- na tym zdjęciu i to jeszcze specjalnie podkreślone jest napisane że: "przyroda nie używa systemów cyfrowych" - to mnie troche ruszyło, bo jest to ewidentna bzdura ! przecież podstawowy kod genetyczny jest cyfrowy ! cała informacja o człowieku czy innym gadzie jest kodowana cyfrowo w postaci kombinacji czterech zasad - nie będę się wgłębiał w temat ale jest masę literatury na ten temat - naprawdę nie popadajmy w megalomanię - na razie w audio lepszy jest analog, ale to nie znaczy, że w każdej dziedzinie - może w przyszłości powstaną systemy próbkujące na tyle dokładnie, że rzeczywiście wyrzucimy czarne placki na śmietnik - jednak nastąpi to nieprędko z czysto prozaicznych względów - ekonomia - musiałoby się opłacać - zatem na razie gramy winyla !

 

<br />nie będę się wgłębiał w temat ale jest masę literatury na ten temat <br />
- trochę głupie zdanie wyszło ale akurat pije piwo....

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

excelvinyl winylmania blog szukaj

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obecny!

Od razu odpowiadam w temacie ABBA. Stałem się wprost uzależniony od ich twórczości od zwycięstwa w Eurowizji utworem Waterloo. Posiadam całą dyskografię włącznie z utworami sprzed sukcesu. Miałem 14 lat kiedy zaczęli podbój Świata. Oni wgrali sie w naszą psychikę jak Beatles czy Elvis w tamtym czasie.

Wciąż przypominają mi najmilsze chwile w życiu i mnóstwo ekscesów.

Serdeczności Włodek.

 

Akurat Abbe lubięniespecjalnie ale powiem Ci, że nie jesteś sam.

W Irlandii Abba leci praktycznie nonstop w radiu.

W wielu lokalach z junk foodem (np. w EddieRocket's) są amerykańskie szafy grające i Abbę można tam też usłyszeć bardzo często.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Jeśli DAC - to NOS-DAC z buforem lampowym, jeśli wzmacniacz - to Pure Class A.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość frywolny trucht

(Konto usunięte)

C.C Catch rozumiem i popieram, ale żeby wrzucać B-52's i FGTH do wora z obciachowym dichem się nie godzę.

Będę nieznośny i zapracuje na kolejnego bana :)

 

C.C Catch nie mam, ale mam takie, dość ambitne(?) dicho na winylku:

 

http://www.youtube.com/watch?v=-fEDeyWQqoE

 

.

post-32153-0-87393800-1378130875_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekaw jestem kto pierwszy odnajdzie u siebie takie coś:

Załączona grafika: r.jpg

tego właśnie Afric'a położyłem kilkanaście lat temu na pojemniku do śmieci, bo kocura okładkę oszczała

a trza było choć placka zostawić :(

 

a takie kapele pamiętacie?

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

czniać to . . . jak mawia prawdziwy noblista - jadem na ryby

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

może w przyszłości powstaną systemy próbkujące na tyle dokładnie, że rzeczywiście wyrzucimy czarne placki na śmietnik - jednak nastąpi to nieprędko z czysto prozaicznych względów - ekonomia - musiałoby się opłacać - zatem na razie gramy winyla

 

One już istnieją! Od ok. 30 lat, to CD! ;)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 4 tygodnie później...
Gość masza1968

(Konto usunięte)

W związku ze związkiem, że wyhodowaliśmy u boku nowego mistrza knebla - excela, z wielkim żalem i ze łzami w oczach zmuszonym reaktywować ten temat.

Zara wymyślę co by tu mądrego napisać aby podnieść merytorycznie poziom tego wątku - może jakiś film nakręcę?

:)

 

PS. brzydząc się jakimkolwiek ograniczeniem wolności, oczywiście podtrzymuję deklarację z pierwszego posta.

Ja banów nie rozdaję.

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Dochodzę pomału do połowy w katalogowaniu swojej kolekcji.

Podobają mi się bardzo statystyki, jakie da się generować z programu Music Collector.

 

Proszę też moderację o przeniesienie tego tematu do zakładki Analog. - dziękuję!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W związku ze związkiem, że wyhodowaliśmy u boku nowego mistrza knebla - excela, z wielkim żalem i ze łzami w oczach zmuszonym reaktywować ten temat.

Zara wymyślę co by tu mądrego napisać aby podnieść merytorycznie poziom tego wątku - może jakiś film nakręcę?

:)

 

PS. brzydząc się jakimkolwiek ograniczeniem wolności, oczywiście podtrzymuję deklarację z pierwszego posta.

Ja banów nie rozdaję.

 

Dochodzę pomału do połowy w katalogowaniu swojej kolekcji.

Podobają mi się bardzo statystyki, jakie da się generować z programu Music Collector.

 

Proszę też moderację o przeniesienie tego tematu do zakładki Analog. - dziękuję!

 

Żeby podnieść wartość merytoryczną tego wątku musiałbyś najpierw zmienić swój system,ten obecny nie nadaje się,jest stanowczo zbyt dobry,a przede wszystkim za drogi :).

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Herbie Hancock:"Czasami nie wiem,co mam grać - wyznałem."

Miles Davis: "To nic nie graj"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...co wiąże się z tym, że na pewno jesteś bucem, masz przerost ego i obnosisz się ze swym stanem posiadania, bo jaki może być inny powód posiadania dobrego systemu, skoro wszystko gra tak samo?

 

;-)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość masza1968

(Konto usunięte)

Sprzęt jest tylko bezdusznym narzędziem do odtwarzania muzyki.

 

Wolałbym się skupić na samych płytach.

Chciałbym też poznać ludzi, którym minęła mania kupowania czegokolwiek, oby dużo na winylu a teraz doszli do etapu szukania ciekawych, rzadkich i świetnie zrealizowanych wydań.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Płyty są tylko bezdusznym nośnikiem.

Wolałbym się skupić na samej muzyce :))))

 

Otóż to papageno,otóż to.

Muzyka jest najważniejsza :).

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Herbie Hancock:"Czasami nie wiem,co mam grać - wyznałem."

Miles Davis: "To nic nie graj"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...co wiąże się z tym, że na pewno jesteś bucem, masz przerost ego i obnosisz się ze swym stanem posiadania, bo jaki może być inny powód posiadania dobrego systemu, skoro wszystko gra tak samo?

 

;-)

I to bucem wywyższającym się nad plebs, że nie mieszka bloku.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jak kto ma akrylowy gramofon, to jest superbucem - nadbucem - uberbucem (niepotrzebne skreślić), bo akryl jest, jak wiadomo, zbyt burżuazyjny :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak ja nie cierpiałem ABBY i Bony M. Nawet pojęcia nie macie. Teraz to pewnie bym na imprezie to łyknął, bo na starość to chyba złagodniałem. Jednak kiedyś nie dałem się skundlić tanim gustom i teraz chyba też. Wsadziłem tym samym kij w mrowisko ale z drugiej strony to pierwszą, taką na poważnie, laskę wyrwałem przy Wterloo. I bądź tu człeku bezstronnym?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jak kto ma akrylowy gramofon, to jest superbucem - nadbucem - uberbucem (niepotrzebne skreślić), bo akryl jest, jak wiadomo, zbyt burżuazyjny :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I to bucem wywyższającym się nad plebs, że nie mieszka bloku.

 

To chyba mnie spotkało takie wyróżnienie w wiadomym wątku :). Do tej pory nie mogę się pozbierać. A na jesienne wieczory może to z winyla:

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A do mnie dzisiaj przyjechał Conditions Of My Parole Puscifera (kolejne dwa tytuły w drodze) . Świetna okładka. Ale najlepiej w środku - na rozkładówce i na kopertach przezabawne zdjęcia. Jako, że wątek pojemny jest, to w łikend zrobię fotki i pozwolę sobie tu wkleić.

Bo myśl niezwykle odkrywcza mnie naszła, że jak muzyka gra to każdy słyszy, jak się kręci czarny placek to każdy widzi, a okładka też ogólnie dostępna. Natomiast perełki mogą się trafić w środku. Może warto się tym podzielić?

 

ps.

Rozumiem, że od czasu do czasu, czyli ze stosownym umiarem, wymiana paru uwag o poziomach śniegu w różnych rejonach kraju, tudzież o kącie zacinania deszczu, nie będzie niemile widziana ?:)

Wszak - jak deszcz dzwoni o szyby jesienny - to też muzyka, i to jak najbardziej analogowa

Pzdr Jacek

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.