Skocz do zawartości
IGNORED

Sound Blaster Extigy - Windows 7


shabath

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

zaopatrzyłem się w kartę Sound Blaster Extigy, niestety nie zauważyłem wcześniej, że karta jest niekompatybilna z systemem Windows 7. Generalnie udało mi się bez problemu zainstalować ją (właściwie zrobił to sam Windows), ale nie ma możliwości zainstalowania do niej oprogramowania producenta (Play Center 3).

 

Pytanie czy ktoś z Was zna odpowiednie oprogramowanie do tej karty, które będzie działało z Windows 7?

Czy takie oprogramowanie jest mi w ogóle do czegoś potrzebne? Używam karty z głośnikami 2.1 firmy, która zdaniem większości produkuje "nie głośniki". ;-) Póki co na nic innego mnie nie stać, ale w przeciągu roku chcę zaopatrzyć się w używane kolumny stereo w cenie powiedzmy 500-700zł. Pytanie czy ta karta nie będzie wówczas elementem pogarszającym jakość.

 

Karty jakiejś potrzebuję, bo dźwięk odtwarzam z laptopa i jego jakość z karty Realteka potrafi zabijać muzykę. Może jednak lepiej zrobię jak zwrócę Extigy sprzedawcy i poszukam czegoś innego? Dodam tylko, że karta kosztowała mnie ok. 100zł.

 

Pozdrawiam i z góry dziękuję za wyrozumiałość w moim mało ciekawym, nie high-endowym temacie. :-)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Działa tylko częściowo, to znaczy działają gniazda: mikrofon, słuchawki, wyjście na głośniki frontowe. Nie działa CMSS (czyli jak dobrze kojarzę symulowanie dźwięku przestrzennego z plików stereo), kontrola głośności (karta ma dwa pokrętła, dla głośników i mikrofonu) no i przede wszystkim nie działa pilot.

 

Nie mam niestety jak sprawdzić wejścia/wyjścia optycznego.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.