Skocz do zawartości
IGNORED

Zakup amplitunera i przednich kolumn, prośba o poradę.


maniuka

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

Proszę o poradę i pomoc przy wyborze amplitunera AV oraz zakupie przednich kolumn do kina domowego. Kino domowe mam zamiar rozbudowywać w późniejszym czasie a na razie chcę kupić amplituner + przednie kolumny.

Aktualnie posiadam TV Panasonic TX-P42GT60, pokój o wymiarach około 20 m2.

Zestaw będzie służył głównie do słuchania muzyki /powiedzmy 60%/ a także oglądania filmów /40%/. Głównie zależy mi na dobrej jakości słuchanej muzyki /głównie rock - generalnie CD, DVD koncerty blu-ray a także chcę by amplituner posiadł funkcję radia internetowego/.

 

Po wstępnej selekcji zdecydowałem się na zakup z jakiegoś ubiegłorocznego modelu amplitunera:

- Yamaha - RX-V673,

- Pioneer VSX-922,

- Onkyo TX-NR616.

Pierwsze pytanie: który z powyższych amplitunerów polecicie?

 

Kolejna sprawa to kolumny. Wyselekcjonowałem takie kolumny:

- Indiana Line Nota 550 N (Nota550N)

- Roth Audio Oli 30

- Yamaha NS-555

- Taga Harmony AZURE F-80

Czy są to dobre kolumny? Które z nich polecacie? Będą pasowały i dobrze grały z powyższymi amplitunerami?

 

I jeszcze dodatkowe pytanie. Obecnie jestem w posiadaniu zestawu Yamaha PianoCraft DRX-730 wraz z głośnikami Yamaha NX-E700 (impedancja 6 Ω, moc 40 WAT nominalna, 110 WAT maksymalna, efektywność 85 dB). Zastanawiam się czy mógłbym wykorzystać te głośniki? oraz czy te głośniki będę mógł podłączyć do amplitunera jako tylne satelity? Jak będzie zachowywał się taki zestaw /na początku grałoby to jako system 4.0 bez centralnego głośnika i suba.../?

 

Z góry dziękuję za odpowiedź i wszelkie sugestie,

Mariusz.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj Mariuszu,

biorąc pod uwagę Twoje preferencje, zwróciłbym uwagę na amplitunery Onkyo TX-NR626, które w połączeniu z kolumnami Indian Line Nota 550 zaoferuje pełne, dynamiczne i na tyle uniwersalne brzmienie, że z przyjemnością będziesz słuchał muzyki oraz efektownie oglądał kino domowe.

Na początek spokojnie możesz zastosować Twoje kolumny od zestawu Yamaha jako efektowe, będziesz miał zestaw 4.0. Taka konfiguracja jest możliwe, a ewentualnie różnice w brzmieniu, impedancji zostaną zniwelowane przez korekcję akustyki pomieszczenia.

 

Serdecznie jednak zapraszam do naszego salonu na odsłuchy, porównania poszczególnych konfiguracji. Wszystkie urządzenia oraz kolumny są u nas fizycznie dostępne.

W przypadku pytań służę pomocą, na życzenie możemy także przygotować indywidualną ofertę cenową.

 

PS

W propozycji podałem najnowszy model amplitunera TX-NR626, gdyż w przypadku zakupu zestawu z kolumnami różnica cenowa pomiędzy TX-NR616 a TX-NR626 będzie nieduża.

Pomagamy, doradzamy, wypożyczamy, zapraszamy na indywidualne odsłuchy.

Najlepsze ceny dla forumowiczów magazynu Audiostereo - zapytaj o ofertę! Pełna oferta na stronie www.Q21.pl.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do takiego pokoju zastosował bym Amplituner Yamaha RXV 673 + kolumny Magnat Quantum 657 lub 677. Jeśli dysponujesz większą gotówką to przemyślał bym kolumny Heco Music Style 500 lub 800.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam ponownie!

Dziękuję za Wasze zainteresowanie się moim tematem oraz za powyższe sugestie.

Jak dotychczas byłem skłonny najbardziej do zakupu Yamahy RX-V673, pewnie z tego względu iż przez kilka lat użytkuję PianoCrafta i jestem z niego zadowolony.

Cały czas biorę go pod uwagę ten amplituner no i kolumny Magnat Quantum, które zaproponowałeś Markus77 - jak widzę mają dobre recenzje.

 

Zainteresowała mnie również opcja oparta na Onkyo TX-NR626. Co prawda dotychczas nie brałem pod uwagę tego modelu gdyż gdzieś wyczytałem, że pod względem brzmienia , głównie w audio, wypada gorzej od poprzednika TX-NR616 oraz ma mniejszą ilość portów HDMI. O ile ilość portów HDMI (6 szt.) jest dla mnie wystarczająca to niepokoi trochę ta opinia ale nie wiem czy jest ona na tyle obiektywna by się na niej opierać...?

No i dotychczas cena była troszkę wygórowana ale skoro Q21 twierdzisz, że w przypadku zakupu zestawu z kolumnami różnica cenowa pomiędzy TX-NR616 a TX-NR626 będzie nieduża to chyba warto rozważyć i tę konfigurację...

Czy można dostać na priv informację o cenie takiego zestawu opartego na Onkyo TX-NR626?

 

Pozdrawiam, Mariusz.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja sugeruję Yamahe i kolumny Magnata lub Heco bo wiem jak to gra razem. Już nie raz doradzałem takie zestawienie różnym ludziom i zawsze takie zestawienie się sprawdzało.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pod względem dźwięku wybrałbym Denona AVR 1713 zamiast Yamahy RXV 673 i Onkyo 626, także zastanów się dobrze.

Lepsze wrażenie z denona zrobi dopiero 2113 albo x200. Porównywałem 1713 i z 673 i 626 zagrał najsłabiej. Wyraźnie mało dynamicznie, wręcz anemicznie plus słaby bas. Oczywiście mówię o odsłuchu stereo.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lepsze wrażenie z denona zrobi dopiero 2113 albo x200. Porównywałem 1713 i z 673 i 626 zagrał najsłabiej. Wyraźnie mało dynamicznie, wręcz anemicznie plus słaby bas. Oczywiście mówię o odsłuchu stereo.

 

ja mam porównanie do swojego wzmacniacza Rotela RA 1520 i nie uważam aby Denon avr 1713 grał blado jak na amplituner, wiadomo brakuje mu do wzmaciacza stereofonicznego, ale nie jest to duża różnica. Kumpel ma Onkyo 626i słyszałem jak to gra dużo góry i średnicy i do tego wokale strasznie techniczne, może dlatego jest więcej tej dynamiki.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobrze oceniłeś charakterystykę onkyo, tylko pamietaj żeby był dobry dzwięk musi być dobre zasilanie a 1713 to tak naprawdę stara "1509" z siecią, a 626 to zawsze pobór mocy 600w. (odpowiednik starych 19 w denonie). Więc wydajność duża lepsza, a "krzykliwość" trzeba uspokoić łagodniejszą kolumną.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej,

 

moim zdaniem warto skorzystać ze zmiany linii modelowej Marantza i wybrać wychodzący już model SR5007, który jest obecnie w bardzo dobrej cenie. Do tego dobrałbym wspomniane już tutaj kolumny Magnat Quantum 675, wydają mi się optymalne do pomieszczenie 20m2, również biorąc pod uwagę Twoje preferencje muzyczne powinno się to spisać wzorowo. Warto posłuchać.

 

Pozdrawiam,

Michał,

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

    Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Słuchawki

    Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

    W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

    audiostereo.pl
    audiostereo.pl
    Muzyka 26

    Marantz Cinema 30

    Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Systemy

    Indiana Line Diva 5

    Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Kolumny

    Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

    O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

    AudioNews
    AudioNews
    Newsy
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.