Skocz do zawartości
IGNORED

ACCUTON CELL - czy ktoś słuchał?


acoustic83

Rekomendowane odpowiedzi

Proszę o opinie osób, które miały bezpośredni kontakt z tymi przetwornikami?proszę o informację nt wysokotonówki Accuton C25-6-158 i średniego Accuton C90-6-724

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej.Tak się składa, że mam oba w swojej konstrukcji. Niestety na dole mam Visatona TIW200 i chyba pójdzie na wymianę, ale to później, kaski brak. Za to z accutonów jestem bardzo zadowolony. Porównywałem z różnymi tweeterami z tego przedziału cenowego i ceramik najbardziej podpasował mi do ucha. Spodziewałem się, że będzie ostry i raczej taki techniczny, ale jest w nim i szczegół i miękkość, coś jak ze szmacianej kopułki. Z tym, że z masą detali, wybrzmień i powietrza. Teraz muszę jeszcze dokonać wyboru innego przetwornika na dół i po nowym roku może zamówię jakąś obudowę :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzięki - proszę napisz z czym konkretnie porównywałeś, ponieważ zastanawiam się nad średniakiem excel lub accuton cell, wysokotonówką SS Illuminator BE - accuton cell .

czy jest mozliwość posłuchania (jeśli jesteś w miarę blisko) - śląsk

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Droga poszukiwań była długa. Na początku chciałem SS Illuminator ten z dziubkiem, bo słuchałem ILR12 Akustyka, lub seas Millenium, ale potem byłem na Audiszole i usłyszałem berylowy tweeter w takich kolumnach, które wyglądały jak cztery pociski armatnie, naklejone jeden na drugim - nazwy nie pamiętam. No i decyzja się zmieniła, ale kasy nie było - teraz jest taniej w audioriversie. Czas mijał i kiedyś posłuchałem u znajomego jak byłem nad morzem 90-ki Cell. Byłem w takim szoku, że zamówiłem bez zastanowienia, a przy okazji w ciemno kupiłem do nich tweetery tej samej serii. Może to było głupie, bo kierowałem się tym, że skoro średniak tak mnie zauroczył, to tweeter nie będzie gorszy, ale nie pomyliłem się. Bynajmniej dla mnie to brzmienie jest magnetyzujące. Nigdy nie miałem okazji posłuchać wielu tweeterów w jednym miejscu, tak więc tutaj też jest pewna rozbieżność w osądach. Za to stylistycznie bardzo mi się podobają, tylko że na razie całość jest w obudowach z gołego mdfu, jak będzie kasa, to zaszaleję i ze skrzynkami:) Jestem z Lublina, troszkę daleko, ale zapraszam bliżej października.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.