Jump to content
IGNORED

ACCUTON CELL - czy ktoś słuchał?


acoustic83

Recommended Posts

Hej.Tak się składa, że mam oba w swojej konstrukcji. Niestety na dole mam Visatona TIW200 i chyba pójdzie na wymianę, ale to później, kaski brak. Za to z accutonów jestem bardzo zadowolony. Porównywałem z różnymi tweeterami z tego przedziału cenowego i ceramik najbardziej podpasował mi do ucha. Spodziewałem się, że będzie ostry i raczej taki techniczny, ale jest w nim i szczegół i miękkość, coś jak ze szmacianej kopułki. Z tym, że z masą detali, wybrzmień i powietrza. Teraz muszę jeszcze dokonać wyboru innego przetwornika na dół i po nowym roku może zamówię jakąś obudowę :)

Link to comment
Share on other sites

Droga poszukiwań była długa. Na początku chciałem SS Illuminator ten z dziubkiem, bo słuchałem ILR12 Akustyka, lub seas Millenium, ale potem byłem na Audiszole i usłyszałem berylowy tweeter w takich kolumnach, które wyglądały jak cztery pociski armatnie, naklejone jeden na drugim - nazwy nie pamiętam. No i decyzja się zmieniła, ale kasy nie było - teraz jest taniej w audioriversie. Czas mijał i kiedyś posłuchałem u znajomego jak byłem nad morzem 90-ki Cell. Byłem w takim szoku, że zamówiłem bez zastanowienia, a przy okazji w ciemno kupiłem do nich tweetery tej samej serii. Może to było głupie, bo kierowałem się tym, że skoro średniak tak mnie zauroczył, to tweeter nie będzie gorszy, ale nie pomyliłem się. Bynajmniej dla mnie to brzmienie jest magnetyzujące. Nigdy nie miałem okazji posłuchać wielu tweeterów w jednym miejscu, tak więc tutaj też jest pewna rozbieżność w osądach. Za to stylistycznie bardzo mi się podobają, tylko że na razie całość jest w obudowach z gołego mdfu, jak będzie kasa, to zaszaleję i ze skrzynkami:) Jestem z Lublina, troszkę daleko, ale zapraszam bliżej października.

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.

                  wykrzyknik.png

AdBlock blocking software detected!


Our website lives up to the displayed advertisements.
The ads are thematically related to the site and are not bothersome.

Please disable the AdBlock extension or blocking software while using the site.

 

Registered users can disable this message.