Skocz do zawartości
IGNORED

Wysokoskuteczne kolumny HI-END!


mirek10
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

  • Moderatorzy
5 minut temu, xajas napisał:

Te wspomniane Supertweetery  (jak sam piszesz) graja od 8kHz, czyli powyzej sybilantow. Wiec co ma to jedno z drugim wspolnego?

Visatona TL-16 nie słuchałem w swojej konstrukcji. Nie znam dokładnego punku podziału jednak to czego mogłem posłuchać nie zachęciło mnie do zakupu go i eksperymentowania z jego użyciem. Nie wykluczone, że w innej aplikacji zagrałby lepiej. Ale jeśli jego "szeleszczący" charakter nie wynikał jedynie z aplikacji w jakiej go słuchałem to taki dźwięk to nie moja bajka.

11 minut temu, xajas napisał:

aki jest sens naglego rozszerzanie promieniowania powyzej tractixow, ktore dzialaja /. skupija dzwiek „jak laser“? Jak to ma je korygowac?

Jak za pomoca zgrania zwrotnic wplywasz na kat promieniowania? Co zgrywasz w tych zwrotnicach?

Im większa częstotliwość tym węższy kąt promieniowania co potrafi być uciążliwe jeśli nie zawsze słuchamy w sweet spocie i raczej nie jest zaletą tub (choć nie dotyczy to tylko tub). Dobór odpowiedniego punku podziału tuby z takim głośnikiem grającym szeroko spowoduje poprawienie charakterystyk kierunkowych co uważam za zaletę. 

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Staram się być melomanem ale zamiłowanie do DIY czyni czasem ze mnie audiofila.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za odpowiedź. 

13 minut temu, xajas napisał:

Te dwa zestawy to moj wielki dylemat: na ktore sie zdecydowac, Tractrix/JLMC czy Yuichi.

Myślę że zdecydowanie trudno będzie z porządną obudową dla Kinoshity. Żeby nie "grała". Bardzo trudno zrobić "niegrającą" obudowe nawet o wymiarach 48x36x20 cm. Nawet obudowa z sandwichu MDF+bitum+sklejka trochę gra i to psuje obrazom po środku między kolumnami. Wibracje obudowy przyciągają muzyków i śpewaków do kolumn. Pod względęm stabilności obrazów open baffle jest lepszy, bo mało co wibruje.

Kinoshita jest mniej więcej 6 razy większa, niż mój były projekt 48x36. Spodziewam że zrobić ją na dobrym poziomie będzie niewiarygodnie trudno. Więc robiłbym tuby + suby.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Ivan Nikitin
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Moderatorzy
3 minuty temu, Ivan Nikitin napisał:

Myślę że zdecydowanie trudno będzie z porządną obudową dla Kinoshity. Żeby nie "grała"

Wszystko to kwestia usztywnień i ilości użytego materiału a biorąc to pod uwagę nie jest to projekt który można wykonać w pojedynkę. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Staram się być melomanem ale zamiłowanie do DIY czyni czasem ze mnie audiofila.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
15 minut temu, Seyv napisał:

Im większa częstotliwość tym węższy kąt promieniowania co potrafi być uciążliwe jeśli nie zawsze słuchamy w sweet spocie i raczej nie jest zaletą tub (choć nie dotyczy to tylko tub). Dobór odpowiedniego punku podziału tuby z takim głośnikiem grającym szeroko spowoduje poprawienie charakterystyk kierunkowych co uważam za zaletę. 

Powtorze sie jeszcze raz. Celem jest rownomierna charakterystyka kierunkowa w calym pasmie czestotliwosci. Nagle rozszerzenie kierunkowosci powyzej tuby jest kontraproduktywne i powoduje podkolorowania. Poza osia slyszysz nagle tylko wysokie tony!

 

Ale powracajac do Kinoshity. Obserwowalem wiele projektow klonow Kinoshity (i podobnie wielkich JBLow.). Cala sztuka to odpowiednie usztywnienia, a nie masywna konstrukcja. Poza tym ze wzgledu na „logistyke“ (problemy transportu takich wielkich pudel w kawalku do piwnicy/pokoju „muzycznego“) byly by rozdzielone na trzy moduly (dwa symetryczne basowe i jeden na tube)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez xajas
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Moderatorzy
5 minut temu, xajas napisał:

Poza osia slyszysz nagle tylko wysokie tony!

Jeśli odpowiednio dobierzesz punkt podziału i nachylenia zboczy to tak nie będzie (przynajmniej w zakresie 30 st od osi, w przypadku 45 stopni możesz mieć lekki dołek na "środku" ale to i tak lepsze niż całkowity brak góry).

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Seyv

Staram się być melomanem ale zamiłowanie do DIY czyni czasem ze mnie audiofila.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
24 minuty temu, xajas napisał:

byly by rozdzielone na trzy moduly 

Z punktu widzenia sztywności oddzielne skrzynki pójdą na plus. Życzę żeby się udało.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 8.04.2019 o 16:03, jacek_zagaja napisał:

Faktycznie. Poniżej odpowiedź od samego autora. Tą "flat front" mogę wydrukować.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

To od pana Keele.

W dniu 8.04.2019 o 16:10, xajas napisał:

Tak, sama nazwa przeciez "logicznie" wskazuje, czy wszystkie sciany (poziome i pionowe -> bi-radial) czy tylko poziome (-> radial) nie sa plaskie  

Pionowe ścianki w akrylowych Hornach w K2 S9500 i hornach z SonoGlass®* w K2 S9800 bardziej na równo, a nie wygięte na boki. I bardzo ważne z czego wykonane horny. 

Cytat

* Both horns, the UHF housing and the enclosure top are constructed from JBL’s exclusive SonoGlass™, an extremely dense and mechanically inert material, in order to maintain a smooth energy transmission path.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Azjatyckie Yuichi, TAD, Kinoshita Rey-Audio, JK Audio itp. to nie dla mnie, tym bardziej z TAD TD-4001. Akrylowe Horny z driverem 475Nd jak w K2 S9500, to owszem dla mnie. A z czego wykonane polskie Horny hORNS by Auto-Tech? Słuchałem ich paczek i przeciętniaki. Takie kolumienki, w jednym miejscu rakietka basowa z jedną 15''-ką, w innym przewymiarowany horn MF/HF. Do poprawy neutralność, bas, więcej prawdziwej tonalności, dynamitu, transjentu i live'u = emocje. A nie usypianie smętne granie z lampeczkami - to nie dla mnie. Mowa o Universum 3 :

Z Audio.de post-28079-0-23034700-1500845927_thumb.png i ze Stereoplay.de h-ORNS-Universum-3-Stereplay-de-04-2013.

Maximalpegel tylko 114 dB. W K2 S9900 co najmniej 124 dB.

Z hORNS by Auto-Tech bardziej podchodził mi model Opera - taki kojarzący się wizualnie z Focal'em.

Już nawet Destination Audio Vista ($95,000.00) lepsze. Sekcję basową z 16'' wooferami wewnątrz kabiny basowej inspirowanej Jubilee/Jamboree - zastąpiłbym czymś innym. Reszta w porządku. Ogólnie sporo lepsze od hORNS by Auto-Tech. Mimo, że kolorowiutkie/słodziutkie to i tak więcej życia i live'u miały. Im dłużej słuchałem tym bardziej mnie nudziły urobionym (przez tą lampową elektroniką Destination) słodziutkim delikatniutkim za mało rzetelnym graniem. Mają ''potencjał'' do lepszego grania, przy lepszym wysterowaniu.

Według tych podpisanych hornów co na waszym obrazku, jak nazwiecie horny 2360 :

Tego się nie da podrobić i z niczym pomylić. Oryginalnego Sound'u nie podrobią nawet w Destination Audio :)

Wiem jak je nazywają, a wy jak nazwiecie Horny w Project Array? Widać czym u pana Timbers'a różnią się Horny które są ustawione pionowo - m.in. nie mają rozwalonych boczków :). Poziomy Horn z K2 S9800 (oraz S9800 Special Edition) musiałby mieć dodatkowo równą (niemalże do końca) górną i dolną ściankę - wtedy będzie podobny do horna HF z 1400 Array.

AVplaza_03.jpg post-28079-0-80103100-1350311831_thumb.jpg post-28079-0-50833000-1490130036_thumb.jpg moro.jpg

Moduł 4500M (cudowny Akrylowy Horn + 475Nd Driver) w K2 S9500 oraz K2 S7500

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

20060706031345.jpg JBL_K2_S9500_4.jpg

K2 S9900 z cudownym hornem z SonoGlass Carbon Fiber :)

post-28079-0-09475000-1533760136_thumb.jpg

Wszystkie cztery ścianki delikatnie rozwarte do zewnątrz, to Bi-Radial nawet wg tego co na waszym obrazku.

Podajcie całą listę wszystkich hornów które opracował Keele? - sam jak i z innymi.

Improvements in Monitor Loudspeaker Systems* 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )  DAVID SMITH, D. B. KEELE, JR., AND JOHN EARGLE.

M.in. do tych: 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Najlepsze Horny z którymi miał dużo wspólnego pan Keele, to są w EVEREST DD55000 :

Cytat

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )  All rights reserved. Reproduction of this preprint, or any portion thereof, is not permitted without direct permission from the Journal of the Audio Engineering Society.

Defined Coverage Loudspeaker Horn, U.S. Patent No. 4580655: 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )  / 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Inventor: D. Broadus Keele, Jr., Camarillo, Calif.

Current Assignee: Harman International Industries, Inc.

post-28079-0-84959000-1364458387_thumb.jpg post-28079-0-22700400-1364313453_thumb.jpg

''THE JBL PROJECT EVEREST DD55000 CONSTANT IMAGING SYSTEM'' by John Eargle

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) - 11 stron. Na starej maszynie pisane i rysunki ręcznie rysowane.

Świetne horny 2346-1 dla zakresu MF/HF - najlepsze jakie tylko są dla driver'ów z 1'' throat - specjalnie pod nie zaprojektowane, aby detal szedł baz załamania i świetna kontrolowana scena na którą składa się niekonwencjonalny Project całych kolumn.

U mnie też są patenty i jeszcze starsze :

Cytat

Compressional-wave lens, U.S. Patent No. 2848058: 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Inventor: William L. Hartsfield

1954 r.

Cytat

This driver was combined with a brand new H-5039 exponential horn and "Koustical Lens" developed by Bart Locanthi. It was crossed over at 500hz using the N-500 dividing network.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

085-2.jpg post-28079-0-06807000-1483261587_thumb.jpg

Tak jak w dużych Vista, tak i w Destination Audio NiKA, jest JBL 2404H Ultra-High Frequency Transducer z Bi-Radial® Constant-Coverage Horn :

I duże horny także są tego typu.

Cytat

Loudspeaker horn, U.S. Patent No. 4308932: 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Inventor: D. Broadus Keele, Jr.

Current Assignee: JAMES B. LANSING SOUND, Inc. A CORP OF , JBL Inc.

Ode mnie zdj. gdzie z góry widać Horn w kolumnach NiKA. One ''zaczynały'' grać w moich klimatach, to była taka namiastka dla mnie jak na rozgrzewkę. Jak się ma kapitalne osłuchanie i orient z tego typu kolumnami, to się od razu wyczuwa/wyłapuje i wie co potrafią tego typu paki przy konkretnym wysterowaniu :)

1131307596_DestinationAudioNiKAHornSpeakersJadisSE845JadisJP80MCStuderA80AudioIlluminati-AVS2018Warszawa.thumb.jpg.8bd8dba3bdc17033eead706764f2e780.jpg

Tutaj na innym zdjęciu jak się dobrze przyjrzeć, widać z frontu 16'' woofer Alnico, a pomiędzy hornem MF/HF a wooferem, przetwornik ultra-wysokotonowy.

670818_20181118-093200.jpg

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
msg-28079-0-93816600-1532880966_thumb.png
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Moderatorzy
6 godzin temu, Sovereign napisał:

Tutaj na innym zdjęciu jak się dobrze przyjrzeć, widać z frontu 16'' woofer Alnico, a pomiędzy hornem MF/HF a wooferem, przetwornik ultra-wysokotonowy.

  

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Przyglądam się i woofery widzę tylko że nie alnico ?

Ale też są fajne.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Staram się być melomanem ale zamiłowanie do DIY czyni czasem ze mnie audiofila.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
6 godzin temu, Lok napisał:

A jak wy rozpoznajecie że woofery są alnico lub nie ?

Kolega zażartował odnośnie pięknej pani na zdjęciu.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podobny do Destination rysuje dla pana Keele. Jak ktos ma ochote to zleceniodawca z Norwegii chce sprzedac K402. Interesujace jest wykorzystanie takiej do supertweetera - im wezsza szczelina tym lepiej wypromieniujemy wysokie tony (jak wstega). Wczoraj podczas zabawy z dzieckiem nagralem widmo grzechotki. Znajomy raportowal ze drivery w falowodzie gubia szczegoly w tym zakresie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

8A3436B6-4E83-49AE-A3C3-703FEB01AB4A.jpeg

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam u siebie tubę JBL 2380 z driverem JBL 2446 ale nie podchodzi mi to granie. Ma właśnie taki otwór szczelinowy.

W najbliższej przyszłości będę też mógł przetestować tubę JBL 2380 coś takiego podobnego do Destination  i tej tuby Jacka powyżej.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 miesiące temu...

Udało się posłuchać JBL K2 z ML ? (Dzięki Grzegorz) Kapitalne kolumny, co ciekawe to bardzo przyjemne w odbiorze. Tak na prawdę to ciężko coś napisać o brzmieniu poza tym, że są cholernie prawdziwe. Jeżeli ktoś ma salon 30m2 to na pewno mogą być kolumny na całe życie, dopieszczamy tylko elektornikę. Myślę, że można poszaleć z DAC i wrzucić coś ala DCS lub lampi pacyfic, żeby dodać rozdzielczości i konturu.

Narzeczona powiedziała, że nigdy nie słyszała jeszcze tak prawdziwego brzmienia.

 

Wysokoskuteczne kolumny mają coś w sobie. Od razu skojarzył mi się dźwięk WLM, chociaż słuchałem ich już jakiś czas temu.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

obiektywnie o audio

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A z jakim ml to grało?

Tyle, że w tych starych WLM to najtańsze eminence i visatony na górze a w jbl topowe przetworniki magnez plus beryl?.

To fajnie, że ci się spodobały ja też uderzem w kolumny wysoko sprawne ale nie aż tak wysoko jak k2?.

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez zibii
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
10 godzin temu, zibii napisał:

A z jakim ml to grało?

Tyle, że w tych starych WLM to najtańsze eminence i visatony na górze a w jbl topowe przetworniki magnez plus beryl?.

To fajnie, że ci się spodobały ja też uderzem w kolumny wysoko sprawne ale nie aż tak wysoko jak k2?.

 

Nie pamiętam ale trzeba co najmniej 2 sztuk człowieka żeby go podnieść ?

Co do WLM to chodzi mi o manierę dźwięku i styl grania. Im głośniej tym lepiej. Przeciwieństwo grania słupków. ?
 

Myślę, że K2 to takie kolumny które nie będą miały jakiejś większej grupy przeciwników. Spodobają się  sporemu procentowi społeczeństwa melomanów i audiofilów. Może poza grupą DYNAUDIO i miłośnikom subbasu ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Sonic990

obiektywnie o audio

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
13 godzin temu, zibii napisał:

Tyle, że w tych starych WLM...

Może cię @zibii poinformuję, że WLM jest firmą, która zaczęła od bezkompromisowej oferty (kolumny tylko aktywne) i potem wprowadzała mniej skomplikowane i uproszczone kolumny. Obecnie firma działa nadal, ale pod nowym logiem, zmieniły się udziały właścicielskie i koncepcja. Dzisiaj te kolumny są bardziej podobne do propozycji innych producentów. Produkcja dawnych modeli jest niemożliwa z powodu niedogadania praw do nich. Kopii żaden DIY nie zrobi, chociażby dlatego, że nikt nie wie jakie w środku PAC są zastosowane patenty. Dobry głośnik, to wydajny układ magnetyczny i wykazujesz się skrajnym dyletanctwem sądząc, że materiał membrany jest cudownym lekiem. Cały projekt się liczy. Może być nietuzinkowy czy autorski kontra skrzynka plus głośniki. Pomijasz kwestię tego, że w najlepszych konstrukcjach twórca przewiduje udział użytkownika w kształtowaniu dźwięku (patrz np. najdroższe Sonus Faber, MBL, JBL).

Dla wielu bas z dawnych ALTEC jest najlepszy na świecie. Dwudrożne, większe paczki. Zacznij pisać, że tam papierowy głośnik jest i zwrotnica na częściach za dolara.

Zrób w końcu (polecam: kup) te wysokoskuteczne głośniki i już nie męcz pisaniem jakie te DIY na ceramikach fajne, bo gdyby były to byś nie szukał innych. Kibicuję Twojemu najlepszemu wyborowi i temu, abyś zszedł z drogi KOMERCYJNEGO DIY, bo to nadal DIY. Kup to, co usłyszysz, że gra jak chcesz. A nie rób to, co w oryginale słyszałeś - bo nie zagra.

Tylko o gotowych i powtarzalnych produktach można wymieniać się uwagami. Ale i to nie do końca prawda, bo jak udostępnisz komuś regulację basu, to każdy ustawi jego nadmiar. Tak się podoba, tak ludzie wolą słuchać. Dlatego pogoń za króliczkiem, bo natura ludzka chce czegoś innego niż wynika z pomiarów.

Proponuję na koniec, aby w tematach konstrukcji i podzespołów pisać w zakładce DIY. Także o własnych kolumnach, jeśli mają taki rodowód. Tu powinny być opisy kolumn, które są możliwe do zweryfikowania - a po pozytywnym doświadczeniu do kupienia (jako nowe lub z drugiej ręki). Ja polecam Altec 19, jeśli ktoś chce do 10 000 zł kupić coś, co gra...

3 godziny temu, Sonic990 napisał:

Im głośniej tym lepiej.

  Czyli tak, jak najbardziej mi na tym zależy. Wówczas jest realizm. Za to warto dać każde pieniądze.

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
17 minut temu, Wuelem napisał:

  Czyli tak, jak najbardziej mi na tym zależy. Wówczas jest realizm. Za to warto dać każde pieniądze.

 

 

Wojtek, jako miłośnik kolumn wysokoskutecznych, na pewno słuchałeś topowych JBL  ? jak Ci się podoba brzmienie względem tego zestawu który masz w domu?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

obiektywnie o audio

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, Wuelem napisał:

Zrób w końcu (polecam: kup) te wysokoskuteczne głośniki i już nie męcz pisaniem jakie te DIY na ceramikach fajne, bo gdyby były to byś nie szukał innych. 

Moje ceramiki to żadne diy tylko YB audio firma zarejestrowana jak każda inna.

Nie szukam innych tylko chcę drugi zestaw wysokoskuteczny bo taki mam kaprys?. Jak już pisałem nie ma kolumn idealnych. Jeśli chodzi o Wlm to i mają może swoje patenty i chwała im za to w końcu biorą za to pieniądze i nie małe. Jeśli chodzi o ten pac to pokaż jakie to magiczne głośniki tam siedzą i jaki mocny napęd posiadają. Bardzo dobry głośnik musi mieć bardzo sztywną membranę silny napęd, który mu zapewni odpowiednią odpowiedź impulsową i efektywność. Porównaj sztywność ceramika i papieru i sam zobaczysz co lepsze. Oczywiście, że super głośnik sam od siebie nie zagra, ważny jest projekt i geniusz projektanta. I jest z twojej strony nie stosowne krytykując firmę YB audio. Warto czasami spojrzeć na inne konstrukcję bo im dłużej słucha się jednej firmy to słuch się przyzwyczaja do ich prezentacji?.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez zibii
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
11 minut temu, zibii napisał:

Jeśli chodzi o ten pac to pokaż jakie to magiczne głośniki tam siedzą i jaki mocny napęd posiadają.

Był już poruszany temat pac na forum. 

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

 

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, Wuelem napisał:

 Pomijasz kwestię tego, że w najlepszych konstrukcjach twórca przewiduje udział użytkownika w kształtowaniu dźwięku (patrz np. najdroższe Sonus Faber, MBL, JBL).

W jaki sposob tworca takich "gotowcow" jak powyzej umozliwia uzytkownikowi ksztaltowanie dzwieku?

Jakie parametry, decydujace od dzwieku moze uzytkownik zmienic? 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez xajas
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Silver wiem co tam siedzi tylko chciałem aby Wojtek pokazał co tam siedzi a ja pokaże swojego accutona dla porównania. Nic innego nie pozostaje tylko sprzedaż beryli, ceramików i innych cenionych szmat bo stożek papierowy od wlm w magicznej nazwie pac da wam ukojenie w wysokich tonach. Wybacz ale ten pac to dla łosi.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
17 minut temu, zibii napisał:

chciałem aby Wojtek pokazał co tam siedzi

Nie jestem zainteresowany, aby zdradzać tajemnicę firmy - rozwiązanie, którym uzyskali przewagę rynkową. Kolumn się słucha, a nie rozkręca. Ten moduł jest nierozbieralny, choć jest patent na otworzenie (jak na wszystko w WLM). Ale mam to robić dla ciebie? Ja wiem co tam jest i jak nietypowo, oryginalnie pomyślne. Jakoś na licznych prezentacjach AS nikt nie narzekał, więcej, najtańsze modele (późniejsze, bez PAC) zyskiwały uznanie.

Posłuchaj - na próżno domniemywać jak to gra.

24 minuty temu, zibii napisał:

pac to dla łosi

U mnie sobie ich nie posłuchasz.

 

38 minut temu, xajas napisał:

W jaki sposob tworca takich "gotowcow" jak powyzej umozliwia uzytkownikowi ksztaltowanie dzwieku?

Sorry, szkoda pisać będąc wśród takich jak wyżej. Jak coś proszę o PW i odpowiem indywidualnie.

 

2 godziny temu, Sonic990 napisał:

na pewno słuchałeś topowych JBL  ? jak Ci się podoba brzmienie

Na AS - mimo szacunku do Ciebie wybacz, że przez łosiowatych powstrzymam się od odpowiadania.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

9 minut temu, Wuelem napisał:

Jakoś na licznych prezentacjach AS nikt nie narzekał, więcej, najtańsze modele (późniejsze, bez PAC) zyskiwały uznanie.

Jak ktoś jest nie osłuchany i nic lepszego nie słyszał to tak jest.

9 minut temu, Wuelem napisał:

Ale mam to robić dla ciebie

Niekoniecznie, zrób to dla siebie?.

Nie mam zamiaru Cię nawracać bo po co tylko niestosownie krytykujesz inne firmy tak jak moje ceramiki, które wykonało ybaudio tam przynajmniej wiem za co płacę a wlm nie koniecznie ty twierdzisz, że za geniusz ok.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
30 minut temu, Wuelem napisał:

Na AS - mimo szacunku do Ciebie wybacz, że przez łosiowatych powstrzymam się od odpowiadania.

 

Szkoda bo byłem ciekaw Twojej opini jako miłośnika wysokich dB ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

obiektywnie o audio

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
42 minuty temu, Wuelem napisał:

Sorry, szkoda pisać będąc wśród takich jak wyżej. Jak coś proszę o PW i odpowiem indywidualnie.

Nie rozumiem dlaczego jak tylko pojawiaja sie "niewygodne" pytania, odpowiedzi sa dostepne tylko na PN.

Czy nie byly by one interesujace dla calej publiki forum? 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 10.04.2019 o 01:59, Sovereign napisał:

 widać z frontu 16'' woofer Alnico,

Powiedzialbym patrzac na ostatnia fotke, ze nawet dwa woofery ;-). I to pierwszej klasy :-)))))).

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez SynSama

Politykę robi się za pomocą pieniędzy, a pieniądze za pomocą polityki. Ot, taki przypadek...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
5 godzin temu, zibii napisał:

moje ceramiki, które wykonało ybaudio tam przynajmniej wiem za co płacę

A gdzie w katalogu YB Audio są twoje kolumny?

Jak się ktoś pcha z pieniędzmi, to grzech nie skorzystać z okazji. A wydać można takiemu delikwentowi cokolwiek (sobie wymyślił).

Oceniam ideę podejścia do tematu, nie efekt decyzji. Wykonawca (wypada pisać nazwę "swojej" firmy bez błędów!) nie ma tu znaczenia (może być dowolna inna) - projekt w jednej sztuce jest mniejszym lub większym trafem w ciemno. Poszukiwania innych kolumn są na to argumentem. Doskonałych kolumn się nie zmienia.

 

5 godzin temu, xajas napisał:

pojawiaja sie "niewygodne" pytania, odpowiedzi sa dostepne tylko na PW

Sonus Faber (Aida II) czy MBL (X-Treme) to nie są kolumny wysokoefektywne - nie ten temat. Zresztą wyjaśnienie jest tak oczywiste, że aż dziwi pytanie. Miesiąc temu w AUDIO zostały opisane MBL. Wystarczy tam zajrzeć, przyjrzeć się zdjęciom.

 

5 godzin temu, Sonic990 napisał:

ciekaw Twojej opinii jako miłośnika wysokich dB

JBL potrafią przyłożyć dosadnie, można stosować do wbijania gwoździ jak nie ma młotka pod ręką, ale nigdy nie udało mi się usłyszeć niskiego, monumentalnego basu. Brakuje mi kończącej spektakl (a raczej zaczynającej) potęgi - dla np. punk rocka to ciut za oszczędnie skroili to brzmienie. Będzie dominował środek - czyli osiągniemy dosyć szybko stan, kiedy głośniej nie będzie oznaczało lepiej. Wolę więcej zapasu w dynamice i delikatniej podaną górę. Bezwysiłkowe granie z przywaleniem od niechcenia. Ale na tle innych (do rocka) są OK. Do muzyki wokalnej i klasyki bym ich nie rozważał, za dużo mają własnego charakteru. Ciekawe są pomiary w czerwcowym (aktualnym) AUDIO. Najtańsze konstrukcje, ale czy ta firma wie, co robi? Chyba bym wybrał z oferty pro JBL. Trzydrożne monstra (zapewne liniowo zestrojone - woofer 12 cali, kewlar na środku) za nieco ponad 10 000 zł. Można słuchać w pionie lub poziomie, co już daje jakąś dodatkową możliwość dopasowania do pomieszczenia. Katalogowo 93 dB (4 omy) - można brać w ciemno.  

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
21 minut temu, Wuelem napisał:

gdzie w katalogu YB Audio są twoje kolumny?

Jak się ktoś pcha z pieniędzmi, to grzech nie skorzystać z okazji. A wydać można takiemu delikwentowi cokolwiek (sobie wymyślił).

Nie muszą być bo to projekt indywidualny. Rozmawiałeś kiedyś z konstruktorem, że wydajesz taką opinię twierdząc, że robią słabe projekty. Ja zaufałem YB audio i to nie raz i nigdy nie byłem zawiedziony wręcz przeciwnie. 

Jedź do YB audio i posłuchaj ich konstrukcji a za chwilę będą dostępne kolumny na topowych scanach elipticorach. No chyba, że słuch już masz tak przyzwyczajony do głośników pro, że nie jesteś w stanie zaakceptować normalnego grania z zwykłych głośników domowych.

26 minut temu, Wuelem napisał:

Wolę więcej zapasu w dynamice i delikatniej podaną górę

Nie ma co się dziwić słuchając wysokich tonów na pacu.

28 minut temu, Wuelem napisał:

Poszukiwania innych kolumn są na to argumentem. Doskonałych kolumn się nie zmienia

Nie ma kolumn doskonałych nawet takie sf aida zagrały fatalnie na avs z subwoferowym basem aż trzeba było uciekać z sali?.

Nie szukam innych kolumn tylko drugiego zestawu do lampy chyba, że chcesz mi zasponsorować monobloki do accutonów? bardzo chętnie przyjmę.

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Dołącz do dyskusji

    Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
    Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

    Gość
    Dodaj odpowiedź do tematu...

    ×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

      Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

    ×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

    ×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

    ×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

     Udostępnij



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.