Skocz do zawartości
IGNORED

Wysokoskuteczne kolumny HI-END!


mirek10
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

A może na basy coś takiego 2x na stronę JBL W15GTI 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Do tego dobrać coś na średnicę i wysokie?.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez zibii
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@zibii

Nareszcie jakiś konkret. Z takimi subwooferami, to dopiero będziesz miał bas. Startujesz w Car Audio?

spacer.pngspacer.pngspacer.pngspacer.pngspacer.pngspacer.png

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )  / 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

2 godziny temu, zibii napisał:

A może na basy coś takiego 2x na stronę JBL W15GTI 

59e66aee14d616804f6ec17b51e24922.thumb.jpg.beb2906e15cdc8b75ed466b6c3be5533.jpg

Do tego dobrać coś na średnicę i wysokie?.

To nie jest W15GTi. To jest W15GTi MkII - z twego załącznika.

Zrób sobie najlepszy system z Audio Video Show 2018 (Warsaw): McIntosh XRT2.1K Loudspeaker System (Line Array) + 4x McIntosh MC1.25KW Mono Power Amplifier. Z Hi-Fi Club'u nic lepszego nigdy nie było. Czy już na starcie projekt przerósł możliwości polskich producentów osiedlowych. Zróbcie w końcu coś konkretnego.

Jak koncertowy set up - 81 głośników/przetworników na kolumnę :

2,000 Watt power rating

Ported 4-Way; Tri-amp & Tri-wire

Line Array design with 81 drivers

spacer.png

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Sovereign
msg-28079-0-93816600-1532880966_thumb.png
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
11 godzin temu, zibii napisał:

zapodaj propozycję do mojego metrażu kolumny wysokosprawne do 20kzł może się skuszę

Głośniki ZAWSZE dobiera się do konstrukcji, dlatego warto jest zwrócić uwagę na firmę, która w postaci twórcy kolumny potrafi wytłumaczyć, dlaczego w konstrukcji są takie a nie inne głośniki.

Przykładem - bardzo cennym - jest przyjrzenie się hierarchii modeli firmy LEGACY AUDIO. Kolumny ogólnie rosną, a te z topu oferty korzystają z rozwiązań aktywnych. W manualu do danej kolumny (PDF na stronie producenta) można przeczytać, dlaczego rozwiązanie z danego modelu jest postępowe w stosunku do modelu niższego. I nie chodzi tu i dobór droższego przetwornika.

Ale żeby odpowiedzieć konkretem na cytat - stawiając na pierwszym miejscu cel, a nie wygląd czy półkę cenową przetworników - taka propozycja (cena 3 tys. USD, na wysyłkę wystarczy) i szczególnie warto spojrzeć w specyfikację: zachowaną liniowość w szerokim zakresie i oczywiście skuteczność):

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

PS. Te wielogłośnikowe monstra McIntosha miały najlepszy wokal ze wszystkich kolumn (a nie tylko ta firma akurat wówczas prezentowała swoje najlepsze dzieła). A wydawać by się mogło, że zbyt duże odległości głośników od siebie, może z powodu ich liczby nie są z tych najlepszych (najdroższych) i w ogóle same problemy z takim rozpasaniem. Nic bardziej mylnego! Ale te 90 db nie kwalifikuje ich do tego wątku, natomiast warto spojrzeć na ten model (

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) ), by doszukać się do podobieństwa idei, jak w linku podanym dla TEKTON DESIGN (zauważając istotną dla tego tematu różnicę 98,8 db vs 87 dB - obie konstrukcje są 4-drożne, McIntosh wyceniony na 10 tys. USD, więc też nie jakoś przesadnie).

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
9 godzin temu, zibii napisał:

Te akurat wizualnie mi się nie podobają.

Najważniejsze jak grają. I jak solidne/pancerne wykonanie, to też dobrze. A że wizualnie ci nie pasują, to nikogo nie obchodzi. Liczy się rasowy styl. No chyba, że wolisz sztuczne błyskotki, coś jak sztuczne lale.

W archiwalnej ofercie zobaczyłem cenę. Z twoich ''20kzł'' zostałoby ci jeszcze 2kzł. Zażyczył byś sobie jakieś tam wyszukane zaciski głośnikowe i inne drobiazgi, to miałbyś na styk.

Cytat

Kartogen Audio Design Fatail,Le

18 000,00 zł

Nie było ofert kupna

Zakończona o 20:28 dnia 07.11.2016 r.

Opis

Wysokiej klasy wysoko skuteczne kolumny, bardzo naturalne, szczegółowe, przestrzenne, na wysokiej klasy komponentach, 12 calowy bas o wysokiej skuteczności, projekt wyśmienicie współgra z wzmacniaczami lampowymi jak i tranzystorowymi, dźwięk na najwyższym poziomie, deklasujący konstrukcje na bazie kopułki 2,5 cm.

Wys 1130 szer370 gł.400

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Sovereign
msg-28079-0-93816600-1532880966_thumb.png
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
4 godziny temu, Sovereign napisał:

Zrób sobie najlepszy system z Audio Video Show 2018 (Warsaw):

Niestety grało to bardzo przeciętnie. Wracałem tam wielokrotnie, dźwięk taki sam ( słaby )  jak i te same, puste krzesła.

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez meloV8
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W sobotę sala Studio TV6 pękała w szwach. Z pierwszego rzędu odsłuchiwane dosyć długo.

A jakie Tobie się podobały? - najlepsza 3-ka w kolejności.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
msg-28079-0-93816600-1532880966_thumb.png
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prawie taki sam zestaw jak na AVS 2018. XRT2.1K także z czterema MC1.25KW Mono. Inne kable tu: AudioQuest.

Carmina Burana: 'In Taberna Quando Sumus' - Donald Runnicles & Atlanta Symphony Orchestra & Chorus

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
msg-28079-0-93816600-1532880966_thumb.png
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, Sovereign napisał:

Najważniejsze jak grają. I jak solidne/pancerne wykonanie, to też dobrze. A że wizualnie ci nie pasują, to nikogo nie obchodzi. Liczy się rasowy styl. No chyba, że wolisz sztuczne błyskotki, coś jak sztuczne lale.

Najważniejszy sound i wyglądać też jakoś muszą? co by nie odstraszały.

 

1 godzinę temu, meloV8 napisał:

Niestety grało to bardzo przeciętnie. Wracałem tam wielokrotnie, dźwięk taki sam ( słaby )  jak i te same, puste krzesła.

Słuchałem mniejszego modelu i odniosłem podobne wrażenie.

 

6 godzin temu, Sovereign napisał:

To nie jest W15GTi. To jest W15GTi MkII - z twego załącznika.

Dokładnie jak mówisz chciałem spr czy zauważysz?. Jesteś genialny.

W car audio już dawno przestałem się bawić a grubo było?.

2 godziny temu, Sovereign napisał:

Zażyczył byś sobie jakieś tam wyszukane zaciski głośnikowe i inne drobiazgi, to miałbyś na styk.

E lepiej bezpośrednio z obudowy wyprowadzić do amp. mniejsze straty.

Zamiast tych maców to wolałbym już jakieś amp w klasie D lżejsze, mniejsze i znacznie tańsze.

Tutaj mamy fajne kolumny brzmieniowo super a wygląd bajka. Więc można zrobić wygląd i brzmienie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez zibii
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Amerykańskich nie macie, na YT posłuchacie :) - dla tych co nie mają.

Wszystko co najlepsze z vintage w najlepszej konfiguracji. Prawdziwy ton, neutralnie i naturalnie, genialna scena, live, dynamika, swoboda, kontrola, rozdzielczość, multum detalu/miko detalu – nic nie umknie.

Przy tym Avalon Isis jest jak vintage, łącznie z Living Voice Vox Olympian i ogromem różnych podobnie przekolorowanych, stonowanych, zakłamanych tonalnie.

Podpatrzyli ode mnie jak najlepiej rozbudować. I to tak na lajcie bez śrubowania u niego tylko jeden wzmacniacz mocy (211) na jednym komplecie kabelków głośnikowych. Nie zaimplementowany CC. Nie mają limitów, może śrubować Sound jak do bicia rekordów we wszelkich aspektach. Maksimum miałby z 8-ma monofonicznymi wzmacniaczami mocy i prądowymi (CC 77VDC || 77VDC) zwrotnicami głośnikowymi. 

Grzeczne granka jak na rozgrzewkę, a dla odmianki po garach bez trzymanki. Nie ma limitów. Kolumny na całe życie.

Oprócz tego co jeszcze mogłoby mnie zadowolić to EVEREST DD6X000 i TOWER SM-1.

JBL LE15A Alnico V (LF) + JBL PR15 (LF) + JBL 375 Alnico V (MF) + JBL 175 Alnico V (HF) + JBL 075 Alnico V (UHF)

段银莹 - 红豆红

spacer.png

Rectangular exponential Horn + folded-plate Acoustic Lens (jak w Hartsfield) w miejsce tamtego drewniaka i powyższe kolumny prawie identycznie jak u mnie.

Fryderyk Chopin - Fantaisie Impromptu No. 4 in C sharp minor, Op. posth. 66 (Duisburg Philharmonic Orchestra)

Wcześniej miał 4345 Studio Monitor (18'' LF, 10" MF, 1" HF, "Slot" tweeter UHF). Lepsze są nowsze/nowe Studio Monitor'y i zdecydowanie wszystkie stare/nowsze/nowe (czyli z wszelkich lat) domowe topowe.

Tsuyoshi Yamamoto Trio - Midnight Sugar

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
msg-28079-0-93816600-1532880966_thumb.png
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 miesiące temu...

Szukam kolumn do sun audio 2a3 (3,5w) , pokój ma 17m2 i słucham z bliskiej odległości mam 2,5m od kolumn, sprzęt stoi na szerokiej ścianie, tylne basreflexy możliwe ale raczej nie lubią się z tym pokojem, tylna ściana jest dość blisko bo 70cm do 1m.

Na tą chwilę najlepsze efekty osiągnąłem z vintage tannoy gold 10'' lsu, wlm lyra i snell e3 ze wskazaniem na te ostatnie więc naturalnym rozwinięciem wydają się być audio note AN-E spe he signature ale ten bas troszkę się wlecze i jest go dużo ( tylny br).

Będę wdzięczny za propozycje bo pomysły mi się kończą chcę koniecznie dobrać kolumny do sun audio bo na kondensatorach black gate i z lampami rca 2a3 i 5u4g oraz marconi 6sn7 gra tak, że już nie chcę nic innego.

Klipsch odpada miałem i to nie to.

Muzyki słucham różnej ale raczej jazz, blues, klasyka

może jakieś JBL? L300 słuchałem i są fantastyczne ale nie do 17m2

Budżet bliżej nieokreślony...

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słuchałem tych kolumn i bardzo mi się podobały. Aida acoustic thaisis stoją w Antrax Audio w Gdańsku.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szatan

Co warunki Ci się zmieniły, że 17m2.

Mi też chodzą po głowie te kolumny bo chciałem zbudować system z końcówkami lampowymi może się starzeję?.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już dwa lata jestem zdegradowany na poddasze.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

20190927_224131-2016x1512.jpg

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja też na poddaszu taki pokój ma swój urok. Jak z basem nie zjada go ci trochę wełna za płytą? U mnie najniższy bas jest tłumiony ale są też plusy mniej dudni i przyjemnie się słucha. Nawet dynki s25 w miarę zagrały i nie dudniły. Fajne jolidy na 211 w pp czy se?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Basu mam dużo na kolumnach ze zdjęć, nawet za dużo,  znowu małe monitory z reguły nie mają pełnej skali instrumentów - fortepian, kontrabas.

Nie czuję zjadania basu przez wełnę ale mam ją tylko pod skosem i na suficie, ściany murowane a podłoga to strop betonowy.

211 PP,  sun audio fajniejszy...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 3 miesiące temu...

Projekt Sato 60.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co szanowne grono sądzi i szerokopasmówkach?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"A ci, którzy tańczyli, zostali uznani za szalonych przez tych, którzy nie słyszeli muzyki" — Friedrich Nietzsche 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, Kris_54701 napisał:

A co szanowne grono sądzi i szerokopasmówkach?

Uważa się, że mają 1 dużą zaletę i kilka niemałych wad. Zależy więc co dla kogo jest ważniejsze. Zaleta to brak podziałów zwrotnicy, a co za tym idzie najlepsza spójność przekazu. To duża wartość. Ale wady są poważne. Inaczej membrana pracuje przy 40hz, inaczej przy 500hz, jeszcze inaczej przy 5khz czy 15khz. Nie jest możliwe by w tym samym czasie ta sama membrana pracowała swoimi różnymi częściami inaczej. Musiałaby być z gumy ale być nie może, bo musi być sztywna i pracować tłokowo. Dlatego takie drivery mają problemy z basem, niskiego nie mają wcale, a ten wyższy jest mało rozdzielczy. Średnica bywa jazgotliwa i nie ma wysokiej góry pasma. Generują duże zniekształcenia i żle znoszą głośne granie jak i muzykę rock, pop czy duże składy orkiestrowe. Plumkanie wypada lepiej. 

Firmy ratują sytuacje dokładając tweeter lub supertweeter, a na dole oddzielny driver basowy. Wtedy jest lepiej w całym zakresie, ale idea szerokopasmowca umiera, bo Finalnie mamy i tak kolumnę 3 drożną, tyle że zakres grania średnicy z jednej membrany jest szerszy np 200hz - 10000hz. Jest to jakieś rozwiązanie. Ale nawet wtedy średnica bywa jazgotliwa. Są pozytywne wyjątki np drivery Voxativ, ale te godne uwagi, to kilkanaście tysięcy euro za parę, a nawet więcej. Cały projekt mocno przekracza 200 000 pln, gdy chcemy dobrą obudowę, oddzielne dobre sekcje basowe i supertweetery. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez sly30
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sly30 ... pewien klasyk mawiał: niech nam tu gazetów nie czyta.

Kiedy miałes takiego szerokopasmowca u siebie w domu? Odpowiem ... nigdy.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Muszę przewietrzyć mój system…

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, pmcomp napisał:

sly30 ... pewien klasyk mawiał: niech nam tu gazetów nie czyta.

Kiedy miałes takiego szerokopasmowca u siebie w domu? Odpowiem ... nigdy.

Nigdy bo nie chcę mieć. Słuchałem różnych w Monachium.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
10 godzin temu, sly30 napisał:

Uważa się, że mają 1 dużą zaletę i kilka niemałych wad. Zależy więc co dla kogo jest ważniejsze. Zaleta to brak podziałów zwrotnicy, a co za tym idzie najlepsza spójność przekazu. To duża wartość. Ale wady są poważne. Inaczej membrana pracuje przy 40hz, inaczej przy 500hz, jeszcze inaczej przy 5khz czy 15khz. Nie jest możliwe by w tym samym czasie ta sama membrana pracowała swoimi różnymi częściami inaczej. Musiałaby być z gumy ale być nie może, bo musi być sztywna i pracować tłokowo. Dlatego takie drivery mają problemy z basem, niskiego nie mają wcale, a ten wyższy jest mało rozdzielczy. Średnica bywa jazgotliwa i nie ma wysokiej góry pasma. Generują duże zniekształcenia i żle znoszą głośne granie jak i muzykę rock, pop czy duże składy orkiestrowe. Plumkanie wypada lepiej. 

Firmy ratują sytuacje dokładając tweeter lub supertweeter, a na dole oddzielny driver basowy. Wtedy jest lepiej w całym zakresie, ale idea szerokopasmowca umiera, bo Finalnie mamy i tak kolumnę 3 drożną, tyle że zakres grania średnicy z jednej membrany jest szerszy np 200hz - 10000hz. Jest to jakieś rozwiązanie. Ale nawet wtedy średnica bywa jazgotliwa. Są pozytywne wyjątki np drivery Voxativ, ale te godne uwagi, to kilkanaście tysięcy euro za parę, a nawet więcej. Cały projekt mocno przekracza 200 000 pln, gdy chcemy dobrą obudowę, oddzielne dobre sekcje basowe i supertweetery. 

To tyle w teorii, a w praktyce?

7 godzin temu, sly30 napisał:

Nigdy bo nie chcę mieć. Słuchałem różnych w Monachium.

Wracając z AVS jestem święcie przekonany, że moje sansuje grają najlepiej.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"A ci, którzy tańczyli, zostali uznani za szalonych przez tych, którzy nie słyszeli muzyki" — Friedrich Nietzsche 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jakiej „praktyki“ (a nie teorii) sie domagasz, ktora byla by w stanie zmienic twoje zdanie? Przeciez masz juz wyrobiona swoja opinie oparta o twoja „praktyke“ i nic tego nie zmieni

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zdaję sobię sprawę z tego, że mogę być w błędzie, bądź też pod wpływem chwilowego zauroczenia, jakiego doświadczam każdego dnia przy dłubaniu w systemie. Pytanie kieruję bardziej do osłuchanych kolegów, bo póki co mam tylko pozytywne opinie od posiadaczy kolumn na tych głośnikach, deklarujących że to absolutna nirvana i nie ma dla nich alternatywy. 

Jestem ciekaw wszelkich opinii tych co mieli szerokopasmówki na dłużej niż kilka godzin czy dni u siebie w domu, i zamienili je na klasyczne wielodrożne konstrukcje.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Kris_54701

"A ci, którzy tańczyli, zostali uznani za szalonych przez tych, którzy nie słyszeli muzyki" — Friedrich Nietzsche 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja nie uzywalem szerokopasmowcow w domu, ale przez dlugi czas w samochodach, w bardzo „specjalnych“ stereo-symetrycznych setupach, i po czasie wszystkie stawaly sie „nudne“ ze wzgledu na brak tych lekkich „blyszczacych“ wysokich tonow. Po pewnym czasie musialem je uzupelnic o Supertweetery

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

IMG_0538.thumb.jpg.8855e4e806279401969987f8e8f1b45e.jpg

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bym to nazwał ubolewaniem nad starzejącym się słuchem. Można się z tym pogodzić, a można też o to zawalczyć. Tak też zrobił między inymi Amlifon. Dla wszystkich niesłyszących zalet jego lampowych wzmacniaczy, uruchomił produkcję aparatów słuchowych. O dziwo te ostatnie sprzedają się najlepiej.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"A ci, którzy tańczyli, zostali uznani za szalonych przez tych, którzy nie słyszeli muzyki" — Friedrich Nietzsche 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, Kris_54701 napisał:

To tyle w teorii, a w praktyce?

 

Praktyki zero.

Ale twierdzenie z internetu mocne i stanowcze. Zgodne z linią partii. Jedyne słuszne.

Cały sly30, nic się nie zmienił.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Muszę przewietrzyć mój system…

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Dołącz do dyskusji

    Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
    Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

    Gość
    Dodaj odpowiedź do tematu...

    ×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

      Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

    ×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

    ×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

    ×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

     Udostępnij



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.