Skocz do zawartości
IGNORED

Wysokoskuteczne kolumny HI-END!


mirek10

Rekomendowane odpowiedzi

7 godzin temu, szpakowski napisał:

Można rozstać się z lampą i związać z drugą tylko tym razem dobrą, która dobrze zagra z tak dobrymi kolumnami ...

po co tak uwaga między wierszami(!?) Jak łatwo w necie kozaczyć. Przywieź swoje, porównamy.

8 godzin temu, slawek.xm napisał:

W sumie najlepszym rozwiązaniem byłyby wysoko-efektywne kolumny i bardzo dobrej jakości mocny tranzystorowy wzmacniacz do nich

biorę i taką możliwość po uwagę. Wczoraj zrobił 900 km i zgromadził ku temu narzędzie, a właściwie narzędzia, bo to monobloki oraz końcówka mocy. 

8 godzin temu, Roxi napisał:

W sumie, to ci co na forum piszą o zmianach, to do końca życia będą kombinować i ciagle czegoś szukać. Nie ma co z tym walczyć. Lepiej się pogodzić 😀 Chyba, że gdzieś trafi się nowe źródło dopaminy w większych dawkach. 

odechciało mi się pisać.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

34 minuty temu, piano napisał:

po co tak uwaga między wierszami(!?) Jak łatwo w necie kozaczyć. Przywieź swoje, porównamy.

Maćku, skoro kolumny są takie dobre (a nie mam podstaw, żeby Ci nie wierzyć), to logicznym chyba jest, że to wzmacniacz nie spełnia w sposób należyty swojego zadania. Gdybyś mieszkał nieco bliżej to podjechałbym ze swoim wzmaciaczem, może jednak zmienił byś swoją decyzję ...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach



naturą papieru jest, że przyjmuje wszystko. Jeśli już piszecie o mnie, beze mnie, to proszę nie tworzyć teorii spiskowych, tylko trzymać się wersji, którą wcześniej podałem. 
Owszem, kolumny nie są doskonałe i mają swoje wady, jak każde inne bez znanego mi wyjątku. Jednak powtórzę, ze istotą sprzedaży są lampy i amplifikacja lampowa, a w konsekwencji, sprzedaż kolumn do nich przeznaczonych. 

 
 


Coś w tym jest. Ja też uciekałem od lampy i przez ponad rok grałem bez wzmacniacza lampowego ale znowu wróciłem do lampy.
Ciekaw jestem jak to będzie u Ciebie po jakimś czasie gdy już zamienisz lampę na trana....

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie litości, 

W tej dyskusji stoimy w miejscu, a nawet się cofamy i tylko marnujemy czas, tusz i papier.

Za chwilę stracę resztki cierpliwości, bo już nie wiem jak jak dużymi literami mam napisać, że mam dość lamp i to nie od wczoraj, a od dłuższego czasu. Wszedłem w nie świadomy praw i obowiązków, ale czas na rozwód, a partnerkę chcę zmienić nie tyle na umownie lepszą co inną. 

Nie podejmuje się już setnej dyskusji na temat wyższości tranzystora czy lampy. Lampiarza i tak nie przekonam i tylko stracę czas. 

 

Gdzie napisałem, że nie gra na linii Altec - lampa? 

Gra. Nie jest to - obiektywnie - granie Rzeczpospolitej, bo są ciekawsze systemy, ale wstydzić się nie mam czego.

Po prostu, nie o taką soniczność mi chodzi. Lampa w systemie mi lotto.

Mam sprawdzoną pod moje ucho konfigurację opartą o tranzystor i do takiej soniczności chciałbym finalnie wrócić.

Czy to tak trudno zrozumieć?

Teraz wrócę do sedna wątku "Wysokostuteczne..."mając na uwadze zawarte uwagi między wierszami.

 

Ponieważ wystawiłem Altec na sprzedaż, wiec niezręcznie mi pisać o ich zaletach i wadach, Po drugiej stronie monitora nie siedzą same barany, więc nikomu tu nie wcisnę czeku bez pokrycia, odpuszczę sobie poezję, tym bardziej, że z natury piszę co myślę, a kłamstwo i wciskanie kitu byle sprzedać ma krótkie nogi i lubi się mścić.

Napiszę tak;

nie kupiłbym ich, gdyby nie były siebie warte, tym bardziej w relacji cena jakość, a nie kupiłem w ciemno i miałem możliwość sprawdzić ich u siebie przed zakupem, wiec to nie była randka w ciemno.

Do lampy małych i średnich mocy wydają się bardzo dobrym wyborem. 

Mają bardzo przyjazną lampie charakterystykę, będąc dla niej bardzo łatwym obciążeniem. 

Do fajnego grania nie trzeba top wzmacniaczy za worek $. Wystarczą przyzwoite konstrukcje w tym poprawne diy.

... i tu resztę zalet celowo pominę.

Oczywiście, nie ma kolumn idealnych i dla wszystkich, ale to już wiemy.

Wielu ten rodzaj będzie się podobał, bo wielu takie konstrukcje ma od lat u siebie. ale też znajdą się przeciwnicy. Jak to w życiu.

Natomiast w relacji jakość cena, do lampy, jest to jedna z najlepszych kolumn z jakimi się spotkałem i krwią podpiszę. 

Jak ktoś ma wątpliwości, to zapraszam ze swoimi kolumnami. 

Niestety, są to duże kolumny z '15 w papierze, a ich dizajn wielu nie podejdzie co jest zrozumiałe. Natomiast sonicznie,  warto sobie zadać pytanie;

cukierek czy papierek?

a teraz, proszę mi nie zawracać gitary 😉 bo zwiozłem sobie trochę gratów do posłuchania. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez piano
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 minut temu, piano napisał:

Niestety, są to duże kolumny z '15 w papierze

Że co? jakie duże; 😜 to pomieszczenia są małe :))

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Duże osiągnięcia pojawiają się wyłącznie wtedy gdy oczekiwania są duże

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, piano napisał:

bo to monobloki oraz końcówka mocy

znaczy przedwzmacniacz w formie monobloków i koncówka mocy dwa kanały w jednym pudełu?

Gravesen też eksperymentując z wysokowydajnymi kolumnami i róznymi wzmacniaczami pisał ,że nawet przy wysokim spl kolumny mocny tranzystor "robi robotę"

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez slawek.xm

ten świat na trzeźwo jest nie do przyjęcia 🙂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 godzin temu, piorasz napisał:

Kolumny mimo tego grają świetnie ale są ograniczone do gatunków muzycznych oraz do skali przekazu.

To znaczy, nie nadają się do słuchania muzyki ? 😉

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

pre lampowe Adagio Sound, końcówka Sugden Au51 P MKII, AVI Laboratory Series, strojenie kolumn Adagio Sound - wszystko spięte kabelkami ;-)) żeby grało

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To znaczy, nie nadają się do słuchania muzyki ?
Tzn iż, żeby pięknie zagrał jazz ale i rock to łatwo nie będzie. A jeśli by do tych dwóch gatunków dodać klasykę to będzie jeszcze trudniej. Oczywiście tak jak ja to widzę, bo inni mogą być zadowoleni.
Dla mnie jazz i rock musi zagrać dobrze już na stosunkowo niskich poziomach głośności, więc pole zawęża się jeszcze bardziej.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

1386909211_OperaZrzutekranu_2021-05-09_153737_www.salksound_com.thumb.png.38cbd9d78766bfb2c4babf7832185fd5.png

Może nie do końca pasują do wątku, ale wydają się ciekawe.

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Adi777
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 7 miesięcy temu...
W dniu 8.05.2021 o 12:20, slawek.xm napisał:

Gravesen też eksperymentując z wysokowydajnymi kolumnami i róznymi wzmacniaczami pisał ,że nawet przy wysokim spl kolumny mocny tranzystor "robi robotę"

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )  EAR 861 Power Amplifier + Hypex FUSION FA501 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

@pmcomp

Piotr, te kolumny u Troels'a Gravesen'a to kit czy hit?

I które lepsze spośród tych dwóch jego podobnych modeli.

The Loudspeaker 1 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

The Loudspeaker 2 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

Interkonekty XLR Living Athmos Optimus ULTIMATE Balanced Audio Interconnect, na testach u osiposip w Moskwie: JBL 4344 + Gryphon Diablo 300 + Gryphon Mikado.

Cytat

Dead Can Dance - Anabasis (Live)

Linia Ultimate 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Interconnect Analog Cables RCA and XLR Balanced

Cable diameter: 33 mm.

Conductor cross-section: 4 AWG.

Protection from RF interference: 4 screen Cu foil 16 AWG.

Protection from acoustic vibrations: 3 layers of acoustic damping.

Cable connectors:

a) Unbalanced: RCA type WBT Nextgen Cu or Ag.

b) Balanced: XLR type CARDAS.

с) Optional: NEUTRIK, CARDAS, OYAIDE, FURUTECH.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
msg-28079-0-93816600-1532880966_thumb.png
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zamiast zestawów jak u Troels'a Gravesen'a.

To zdecydowanie lepiej system głośnikowy Lansing® Professional Sound System z JBL D130 (2) + JBL 2410 + JBL 2402H. Driver i Bullet w parze z Diffraction Horns. To całościowo szybszy, detaliczny, rozbudowany i mocno live'owy dźwięk.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )  Strona nieaktywna, mogło zabraknąć oryginalnych komponentów. Na kanale Lansing Audio przez 3-y lata byli aktywni. W opisie wzmianka, że to 4-way. ''We redesigne JBL D130 with cabinet 4way''.

Ciekawe jakie dokładnie wszystkie wymiary obu hornów, a w szczególności kabiny basowej.

Cytat

Michael Bolton - When a Man Loves a Woman

Frequency dividing network model L130A wyśrubować z CC i pozamiatane w trybie Bi/Tri-Amp z odrębnymi kablami głośnikowym dla każdego przetwornika.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Sovereign
msg-28079-0-93816600-1532880966_thumb.png
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Ktos już w Polsce zrobil ten projekt L1, czy teoria na razie?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Home is where the needle marks try to heal my broken heart...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
W dniu 14.12.2021 o 13:11, Sovereign napisał:

The Loudspeaker 1 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

W końcu ktoś (i to nie byle kto) zaprojektował i zbudował idealne bass-reflex. Trzeba tylko uważać przy bardzo wysokim ciśnieniu żeby nie dostać cabernet, primitivo czy innym pinot-noir w łeb...

 

 

ports.jpg

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
W dniu 23.12.2021 o 10:43, electro napisał:

projekt

Mostlydiy - autor owego systemu głośnikowego typu horn 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

spacer.png

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
msg-28079-0-93816600-1532880966_thumb.png
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

4365 Studio Monitor + McIntosh MA12000. Tak na początek, by później zmienić na MC1.25KW lub nowsze/następne lepsze modele, do tego systemu głośnikowego i nawet do K2 S9900.

W dniu 23.12.2021 o 10:43, electro napisał:

Ktos już w Polsce zrobil ten projekt L1, czy teoria na razie?

Mając oryginalne 43xx, właścicielom niepotrzebne żadne DiY L1. W 4345 Studio Monitor mają 18''-kę 2245H. 

Projekt L1 z 18-ocalówką BMS 18N862-8. 18 Sound 10NMBA520 10'' mid-bass. 18 Sound NSD1095N driver + 18 Sound XT1086 Die Cast Aluminum Horn. UHF do wyboru: JBL 2405H, JBL 077 Alnico V, Fostex FT96H, Visaton TL 16 H, Beyma CP21/F, Viawave GRT-145-4.

Mocny/wydajny wzmacniacz na LF i masz szansę jakoś uciągnąć (wszystko co powyżej LF) swoimi monoblokami na GM70. Zależy na ile one (te lampowce) wydajne, rzetelne i neutralne jak Solid State Amp / Power Amp.

W projekcie L1 na LF masz do wyboru pasywną lub Hypex FusionAmp FA501 500 Watt 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) . Ew. zamiast Hypexów, możesz dokupić jakiś wzmacniacz mocy na LF do Bi-Amp mode.

Cytat

June 2018:
Many years ago I had a tour at DR (Danish Radio) studios here in Aarhus, Denmark. In one of the studios there was a speaker system, JBL 43-something, two 15" bass drivers, probably one passive, 10" midrange driver, horn-loaded compression driver and tweeter, probably 077. Speakers were driven from some Citation NN amps and we were listening to a recording coming from a 2" master tape! For heavens sake - any speaker will sound good from a 2" master tape! What I heard from these speakers was something I'd never heard before and never will forget although acoustic memory is short-lived and I've been seriously disappointed going back in time reviewing stuff I liked many years ago. - Troels Gravesen

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Jak chcesz możesz zaryzykować, a być może będziesz pierwszy w PL ze sfinalizowanym projektem L1. Ewentualnie jak będziesz chciał sprzedać to stracisz na tym DiY. Dostaniesz tyle co za komponenty albo i mniej.

Było trzeba brać Project EVEREST DD55000 z połowy lat 80. XX w. To takie z łatwiejszych do wysterowania, ale lepiej trzymać się górnej granicy (250 Watt per channel) deklarowanej mocy. I na takich byś nic nie stracił tak jak ten z PL który dla siebie zakupił i słucha. Z prądowymi crossoverami miałbyś pozamiatane. Zapewne chcesz tańszy system głośnikowy, nawet tańszy od Klipschorn AK6. Te bardziej jak 4367 Studio Monitor, również (jak AK6) bez metalowych membran. 4367 Studio Monitor równiejszy bardziej neutralny z lepszym obrazowaniem z hornów HDI. I bardziej wymagające co do amplifikacji, jak pod konwencjonalne systemy głośnikowe, choćby Revel Ultima Salon2, Revel PerformaBe F328Be. Klipschorn AK6 specyficzne ustawiane w narożnikach, ale niezłe. Specyficzne też są Tannoy Westminster Royal SE i też niezłe. 

Bierz 4365 Studio Monitor, o ile je znajdziesz. W większych hornach znajdują się świetne drivery z 4'' membraną, których też słuchałeś. Integra Mark Levinson №5805 też fajna, bardzo równa, neutralna.

JBL 4365 Studio Monitor + Mark Levinson №5805

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
msg-28079-0-93816600-1532880966_thumb.png
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Open Baffle na alibaba, globalsources, aliexpress i hiendchina. Takie chińskie projekty :

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )  

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

I jak się mają w porównaniu do TL-1 Troels'a Gravesen'a.

H4079bd8640674469a7ff0abb68f05a10C.jpgDK82810-HiFi-hi-end-speaker-Open-Baffle-DK82810-HiFi-hi-end-speaker-Open-Baffle-DK82810-HiFi-hi-end-speaker-Open-Baffle-

DK82810, waga 105 kg, wymiary: 65 cm x 71 cm x 207 cm

DK82508-HiFi-hi-end-speaker-Open-Baffle-speaker-HiFi-15-inch.jpg

DK82508, Weight: 101.00kg, Dimensions: 65.00cm x 65.00cm x 187.00cm

I niższa wersja najwyższego modelu. Przetworniki:

2 x 18'' FaitalPRO 18FH510;

1 x 10'' FaitalPRO 10PR300;

1 x Driver FaitalPRO HF142 + Horn FaitalPRO LTH142;

1 x Aucharm horn aluminum belt treble;

1 x 4'' FaitalPRO 4FE32 (rear). Dwie sztuki w najwyższym modelu z dwiema 10''-ami.

H9484e900272849c39b88a79fac90ad2dS.jpgHec5d6229c5b94163a67b29610dbb1599t.jpg?qHa9bfd6c8fc894ff1a759d9517a1f457bf.jpg?qHcb17465961fa48bfb197d9cb04c21af3P.jpg?qH800214358705419c90c489a700686a94D.jpg

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Sovereign
msg-28079-0-93816600-1532880966_thumb.png
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zajebiście wyglądają, to rozwiazuje problem rozważań teoretycznych, mamy prawdziwe kolumny!

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Home is where the needle marks try to heal my broken heart...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 15.03.2022 o 01:00, electro napisał:

Zajebiście

Najważniejsze by tak grały. Niech wyglądają profesjonalnie. Znajdzie się w PL jakiś specunio od systemów głośnikowych Open Baffle typu Horn, którego powyższy chiński projekt nie przerośnie.

Co większe projekty przerosły wielu w dziale DiY i kończyli na teoriach/planach/gdybaniach nie mając w dłoniach komponentów, tak że projekty się kończyły gdy jeszcze nie zdążyły się rozpocząć.

M.in. :

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Jak słusznie ktoś zauważył, to żadna replika, tylko "wariacje na temat", bo z braku oryginalnego wsadu głośnikowego o replice mówić nie można.

Założyciel tematu planował zastosować driver D.A.S. na MF-HF i Isophon PS 385 na LF. Z oryginalnych miał tylko bullet-tweetery na UHF. Byłby to projekt na przetwornikach z różnej mańki. D.A.S.a z hornem zapewne planował wziąć z takiej oto 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) którą widać na zapodanym tam jego FB.

D44000 Paragon najdłużej produkowany system głośnikowy.

Najstarszy z lat 50. z 150-4C, 375 i 075

Nowszy z lat 60. i 70. z LE15A, 375 i 075

Najnowszy z lat 80. z LE15H, 376 i 075

Nowsze i najnowsze rozrosły się niemalże do 320 kg.

KRS napędzał je integrą TRV-845SE. Teraz używa monobloków Phasemation MA-1. To i możliwe że zagrałyby z twoim monofonicznymi wzmacniaczami mocy GlowMaster GM-70.

Lata temu miałem cały komplet komponentów do D44000 i poza hornami wszystko pozostało. Pozostały z Hartsfield, Olympus, Sovereign 1 itd. Eliptyczne horny stworzone do systemu głośnikowego C44 | D44000 Paragon, gdzie w dużej mierze kierują dźwięk na zaokrąglony frontowy drewniany panel, bo są bardzo przestronne i żywe, szczególnie we frontalnym ustawieniu. Bezpośrednio porównane horny/lensy z Hartsfield były dużo grzeczniejsze przy takim samym wysterowaniu, a po wysterowaniu driverów prądowymi crossoverami z konkretnym woltażem, rozhulały się jak nigdzie indziej, jak to się mówi, aż dupę urywają ;). Przy tym samym wysterowaniu z frontalnie ustawionymi hornami z D44000 to byłoby urwanie głowy ;), przy wyczynowym graniu. Jak najbardziej spokojnie możesz pogrywać co chcesz, ale mocno kuszą by wkręcać się na poziomy Live... I jedziesz bez trzymanki z maksymalną dawką emocji muzycznych/dźwiękowych.

JBL-H93.jpgJBL-Hartsfield-driver-horn-lens-network-

Z hornem H93 i driverem 375 w wersjach S8R. Hornik prawie jak adapter i ten sam driver co w odmiennych projektach/konstrukcjach Hartsfield i Paragon z innymi hornami i sekcjami LF. W tańszej wersji S7R masz LE85 jak w L300 Summit.

W 4350/4355 Studio Monitor też masz malutki hornik i duży driver, a sekcja LF potężna z 2 x 15'' woofer + 1 x 12'' mid-bass. Tweeter wolniejszy, woofery wolniejsze bardziej na deep bass. Dwa referencyjne 15'' woofery załatwią ten set 2 x 15'' woofer + 1 x 12'' mid-bass. Do tego przy średnicy wjeżdżasz z dużym driverem/hornem i masz dynamiczniej i detaliczniej.

Wiesz jak w starych 43xx, a jak w nowych 4365, 4367. Wchodzisz z konkretnym wooferem, driverem/hornem i jazda. EVEREST DD55000 z podziałem 850Hz (jak w topowych Blumenhofer Wiki) wypunktują 4350, 4435, 4345, 4343 itp., jak seria z karabinu.

Co to za lampowe wzmacniacze mocy? Z tyloma lampami, w tym po dwie 211 lub 845. Może @jafi będzie wiedział.

JBL-D44000-Paragon-C44-Tony-in-HK.png

Cytat

【 ヘッドフォンか本格オーディオ機器での再生を推奨。細部まで高音質な再現ができます 】 [ Customer review from Tony in HK ] "I was lucky enough to acquire an original Paragon (with low and matching numbers) from the US in 2016, it took quite a few months for it to arrive in HK and another year for it to be refurbished. During that year Kenji Hosoi from Kenrick Sound was very helpful. I arranged for all the units to be sent to Japan from HK and they were sent back very efficiently to me re-magnetized and re-coned, together with a brand new set of crossovers, as well as a set of accessories. It took me another 18 months to set up the Paragon again and then to run it in. After that I sent an email to Kenji who asked me to send him some videos, which I did. After that, he took me through, step by step, in an exercise to rewire the crossovers and the power cables to my power amps. The Paragon is now sounding as never before, with robust yet balanced sound, very close to the real human voice and to real musical instruments. This is best speaker I have ever owned, thanks to Kenji's patient efforts and professionalism!".

Muzyki jak w temacie czego słuchacie. Klasyka z całego świata od Tony'ego.

Anna Netrebko, Elīna Garanča, Ramón Vargas, Ludovic Tézier - Brindisi (La traviata)

Patricia Barber - Nardis

Nancy Keith, Joel Martinson, Timothy Seelig, Turtle Creek Chorale, The Women's Chorus of Dallas - Requiem: III. Pie Jesu

Russian National Orchestra - 8. Bolero

Russian National Orchestra, Mikhail Pletnev - 9. Torero

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
msg-28079-0-93816600-1532880966_thumb.png
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakby ktoś był zainteresowany to JBL Paragon w Niemczech za 19,800€ w Regensburg do odbioru

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cena taka sobie, za ~20-23.000 są modele po całkowitym odrestaurowaniu.
Jakie przetworniki? 3-drogi?
Ostatnio w Anglii poszły TADy TSM-1 za ~20 tysięcy funtów.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Marek.S
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
W dniu 28.12.2013 o 18:37, Chicago napisał:

Człowiek grający na trąbce w powyższym clipie, to wzięty i bardzo dobry inżynier dżwięku. Byłem na kilku sesjach w jego chicagowskim studio... w starej opuszczonej fabryce czy też magazynach, nieistotne. Pracuje w swojej dziupli na głośniczkach KRK za jakieś grosze... nagrywa i miksuje masę ciekawej muzyki i wszystkie jego realizacje, to fantastyczna jakość. Zna się i świetnie słyszy. Naprawdę powiadam Wam, że dobrze słyszeć, nagrać, zmiksować... nie znaczy posiadać hi-endowy zestaw w studio.

Oczywiście że tak.

To samo dotyczy technik innowacyjnych, - jeśli ktoś pozycjonował by ich wartość i ważność na podstawie posiadanego domowego zestawienia hi end, z naciskiem na..end, - to.. mamy do czynienia w najlepszym przypadku z .. neandertalczykiem.

Jaki "zestaw hi end" posiadał Tesla zanim wyjechał do USA ?

Należy wspomnieć że był to ten sam człowiek, który do dziś jest uważany z jednego z najwybtniejszych w hstorii.

 

 '''Nikola Tesla urodził się w serbskiej rodzinie we wsi Smiljan w Chorwacji, ówcześnie należącej do monarchii austriackiej. Był synem prawosławnego kapłana Milutina Tesli i Georginy Mandić (nazywanej Dziuką)[8]. Jego ojciec chciał, aby Nikola również został duchownym, jednak na skutek nacisku miejscowego nauczyciela, który wystarał się o stypendium dla Nikoli, został on ostatecznie wysłany na studia inżynierskie na politechnikę w Grazu. Na uczelni zwrócił na siebie uwagę profesora elektrotechniki, który pomógł mu podjąć pracę w urzędzie telegraficznym w Budapeszcie. Prawdopodobnie tam Tesla wpadł na pomysł konstrukcji obrotowego silnika na prąd przemienny, który mógłby być też prądnicą. Gdy urząd telegraficzny został sprzedany, Tesla pojechał do Paryża, gdzie podjął pracę w Continental Edison Company, francuskiej firmie produkującej prądnice, silniki i oświetlenie w oparciu o patenty Thomasa A. Edisona. Szybko uzyskał opinię osoby, która jest w stanie rozwiązać każdy problem. Jednak gdy naprawił instalację na stacji kolejowej w Strasburgu i tym samym uratował dobre imię firmy, nie dostał za swą pracę należytej zapłaty, złożył wymówienie i za radą przyjaciela udał się do Stanów Zjednoczonych, aby spotkać się z Edisonem[9].''"

 

- Proszę zwrócić uwagę na stwierdzenie z wikipedii " uzyskał opinię osoby, która jest w stanie rozwiązać każdy problem".

 

Więc można ?

Można.

W jaki sposób ?

- Wpadając na odpowiedni pomysł.

 

Czy wpadania na  o d p o w i e d n i   p o m y s ł   uczą w jakiejś uczelni ???

Nie.

To cecha ludzka, po prostu właściwość danej osoby, trzeba się z tym urodzić.

Żadne studia nie wyręczą tutaj natury.

Skoro Tesla bez przygotowania mógł w swojej dziedzinie wpadać na odpowiednie, skuteczne pomysły, - to oznacza że można to czynić w każdej innej dziedzinie życia.

I tak się dzieje.

Tak się może dziać również w hi end audio.

Właściwe działanie, to skuteczne działanie w odniesieniu do konkretnej sytuacji, wówczas rozwiązujemy problem.

W Hi end audio jest jakaś ilość problemów do rozwiązania, stworzonych przez naturę - fizykę.

Największym i nie rozwiązalnym  zawsze będzie to, że ta sama instancja, która umożliwia nam reprodukcję treści, jest przyczyną powstawania wszelkich zniekształceń.

 

Powoduje to zamęt w głowach, osób mających styczność z techniką audio.

Pozdrawiam.

 

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Podłączenie Relentless do zestawów z fotografii, spowodowało by natychmiastowe załamanie wszelkiego "znawstwa" wszystkich osób, którzy testowali zarówno zestawy i sprzęty towarzyszące, które zagrałyby jak popie..ółki w porównaniu z tym wzmacniaczem, za to kolumny pokazałby właściwości o jakich nigdy nawet nie śniło się ich twórcy/konstruktorowi..

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 godziny temu, 747 napisał:

Podłączenie Relentless

...porzućcie wszelką nadzieję, muzyki domowi-słuchacze,

g. macie, g. słuchacie,

jeśli R. nie posiadacie.

 

Tydzień bez wspomniena o R. czasem straconym.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ponieważ ostatnio dyskutowałem nt. doboru elementów zwrotnicy i jakości użytych komponentów poniżej zamieszczam zdjęcia mojej zwrotnicy pasywnej na podział wysokich częstotliwości przy 9 kHz w JBL4343 dla przetworników JBL2405 i JBL2420. Widać dokłądnie na jakich komponentach zostałą zrobiona:

 

 

acoQKs.jpg

GUjThC.jpg


RT2EHu.jpg


mOSytu.jpg


Resztę podziału pasma zapewnia aktywna zwrotnica lampowa Audio Research EC-4, całkowicie zmodyfikowana z ulepszonym zasilaniem, na zdjęciu bez lap (użyto lampy ECC83 NOS z epoki, Telefunken i Mazda ze srebrnymi anodami):

spacer.png

 

 

 

Tutaj o wszystkich przetwornikach 4343:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )  

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez pmcomp

Muszę przewietrzyć mój system…

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, pmcomp napisał:

Ponieważ ostatnio dyskutowałem nt. doboru elementów zwrotnicy i jakości użytych komponentów poniżej zamieszczam zdjęcia mojej zwrotnicy pasywnej na podział wysokich częstotliwości przy 9 kHz w JBL4343 dla przetworników JBL2405 i JBL2420. Widać dokłądnie na jakich komponentach zostałą zrobiona:

 

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

GUjThC.jpg


RT2EHu.jpg


mOSytu.jpg


Resztę podziału pasma zapewnia aktywna zwrotnica lampowa Audio Research EC-4, całkowicie zmodyfikowana z ulepszonym zasilaniem, na zdjęciu bez lap (użyto lampy ECC83 NOS z epoki, Telefunken i Mazda ze srebrnymi anodami):

spacer.png

 

 

 

Tutaj o wszystkich przetwornikach 4343:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )  

 

Czy cewki mają dokładnie te same wartości co oryginały?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Dołącz do dyskusji

    Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
    Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

    Gość
    Dodaj odpowiedź do tematu...

    ×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

      Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

    ×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

    ×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

    ×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

      Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Słuchawki

      Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

      W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

      audiostereo.pl
      audiostereo.pl
      Muzyka 26

      Marantz Cinema 30

      Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Systemy

      Indiana Line Diva 5

      Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Kolumny

      Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

      O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

      AudioNews
      AudioNews
      Newsy
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.