Skocz do zawartości
IGNORED

Wysokoskuteczne kolumny HI-END!


mirek10
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

4 godziny temu, Sovereign napisał:

Mnóstwo różnych kolumn/zestawów, i na indywidualne zamówienie. Przy najbardziej wypasionych kolumnach/zestawach, zamawiającego ograniczyć może tylko pieniądz. Zestawy jak do największych kalifornijskich willi i rezydencji.

Faktycznie w jednych siedzą seasy w innych jakieś inne wynalazki. W sumie nic nadzwyczajnego przypomina mi to DIY i to znacznie gorsze z wyglądu niż robione w Polsce?. Ci Amerykanie są naprawdę naiwni, że potrafią zapłacić tyle za te kolumny. Niezły biznes można i robią firmy na tym kontynęcie. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sovereign

Ty te wszystkie porównania robisz z Youtuba czy jeździsz i słuchasz na wystawach lub u prywatnych audiofili?

Aby zweryfikować różne kolumny to trzeba by je podpiąć pod jeden system i przełączajac miedzy innymi kolumnami zachować tą samą głośność wtedy można coś powiedzieć o brzmieniu i czy nam odpowiada. A takie tam porównania z Youtuba to nic nie wnosi. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, piter z napisał:

Mają chłopaki fantazje z cenami - może uda im się nawet coś sprzedać i nie zbankrutują po roku :D.

A tak odnośnie obudów - jak widze takie kanciaste wynalazki w dobie gdzie pierdoły klepie się na cnc (wiem że niby masówka inaczej się rozlicza) to nie mogę wyjść z podziwu (ale do ciężkiego - jak się żąda takie pieniądze to można oczekiwać obudowy lepszej niż 50 lat temu).

To co wyżej napisałeś o cenach i obudowach idealnie pasuje do Avalon-ków.

spacer.png

...i ta guma cieknąca w różnych modelach ich kolumn. Bardzo często w ''Eidolon D., Vision, Ascendant MkII'' - jak ktoś tu podawał z zainteresowanych. Ciekło nawet po portach bass reflex :)

Godzinę temu, zibii napisał:

Faktycznie w jednych siedzą seasy w innych jakieś inne wynalazki. W sumie nic nadzwyczajnego przypomina mi to DIY i to znacznie gorsze z wyglądu niż robione w Polsce?. Ci Amerykanie są naprawdę naiwni, że potrafią zapłacić tyle za te kolumny. Niezły biznes można i robią firmy na tym kontynęcie. 

Wszystkie ich własne przetworniki. A ty bez orientu na pewniaka, że Seas Excel, którego nie ma w tamtym modelu, tylko w jakimś małym starszym jeden model Excel'a, i to w jednym, bo w następnym już ich nie ma.

Możesz sobie pomarzyć o takich przetwornikach i świetnych obudowach jak w kolumnach California Audio Technology MBX 10.9S46 czy MBX FX.

Design świetny, nie jakieś banały jak wasze zabaweczki osiedlowe.

Dla was w pl pozostają takie banalne/proste projekty łatwe do sklonowania: 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )  , na przeciętnych przetworniczkach ogólnie dostępnych od zewnętrznych dostawców. A jak za trudne, to pozostają wydumki w obudowie na wzór AP Virgo.

Na stronie Avalon'a o sobie podają: ''For over 25 years'' - jakby nie wiedzieli w którym roku założyli biznesik głośnikowy, tak jak z tymi cieknącymi gumami, które montowali przez wiele lat. ''Gdzieś od 2004/5 do 2010 roku'' - jak ktoś podawał zainteresowany tymi cieknącymi gumowymi pierścieniami.

Cytat

Founded in 1990, CAT - California Audio Technology is the global engineering and custom audio manufacturing firm internationally recognized as the world's premier craftsmen of custom ultra high performance loudspeakers, amplifiers, DSP's - Digital Signal Processors, loudspeaker and XLR interconnect cables. Leading architects, designers, builders and A/V integrators order custom CAT, CAT ELITE, and CAT MBX loudspeakers in any size, shape, color or material.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Na szczęście nie maja takich klientów jak wy :) i świetnie się mają.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
msg-28079-0-93816600-1532880966_thumb.png
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
34 minutes ago, Sovereign said:

To co wyżej napisałeś o cenach i obudowach idealnie pasuje do Avalon-ków.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

...i ta guma cieknąca w różnych modelach ich kolumn. Bardzo często w ''Eidolon D., Vision, Ascendant MkII'' - jak ktoś tu podawał z zainteresowanych. Ciekło nawet po portach bass reflex ?

Wszystkie ich własne przetworniki. A ty bez orientu na pewniaka, że Seas Excel, którego nie ma w tamtym modelu, tylko w jakimś małym starszym jeden model Excel'a, i to w jednym, bo w następnym już ich nie ma.

Możesz sobie pomarzyć o takich przetwornikach i świetnych obudowach jak w kolumnach California Audio Technology MBX 10.9S46 czy MBX FX.

Design świetny, nie jakieś banały jak wasze zabaweczki osiedlowe. 

Dla was w pl pozostają takie banalne/proste projekty łatwe do sklonowania: 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )  , na przeciętnych przetworniczkach ogólnie dostępnych od zewnętrznych dostawców. A jak za trudne, to pozostają wydumki w obudowie na wzór AP Virgo.

Na stronie Avalon'a o sobie podają: ''For over 25 years'' - jakby nie wiedzieli w którym roku założyli biznesik głośnikowy, tak jak z tymi cieknącymi gumami, które montowali przez wiele lat. ''Gdzieś od 2004/5 do 2010 roku'' - jak ktoś podawał zainteresowany tymi cieknącymi gumowymi pierścieniami. 

Na szczęście nie maja takich klientów jak wy ? i świetnie się mają.

Akurat Avalony Opusy miałem chwilę i nie wypowiem się jakoś źle o jakości wykonania jak na tamten czas (kolumny maja już swoje lata) - jak chcesz porównywać do czegoś obecnie to porównaj do obecnych Rockportów za pewnie 10-20% ceny tych wynalazków.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak widać nawet Avalonon zdarza się wtopa?

39 minut temu, Sovereign napisał:

Wszystkie ich własne przetworniki. A ty bez orientu na pewniaka, że Seas Excel, którego nie ma w tamtym modelu, tylko w jakimś małym starszym jeden model Excel'a, i to w jednym, bo w następnym już ich nie ma.

Możesz sobie pomarzyć o takich przetwornikach i świetnych obudowach jak w kolumnach California Audio Technology MBX 10.9S46 czy MBX FX.

Design świetny, nie jakieś banały jak wasze zabaweczki osiedlowe.

No i zrobili błąd że stosują jakieś własne wydmuszki zamiast seasa excela z magnezowymi membranami?. Co ty tam widzisz za Design ręce opadaja takie klocki to ja w garażu sobie sam zrobię lepiej, a głośniki co tam jest takiego nadzwyczajnego prościej zrobić membrany alu niż np.ceramiczne accutona. Pokaż swoje vintage na jakich elementach zrobione i cudowne obudowy. Jesteś tak jak te głuche Amerykanie ważne, że kosztuje kupę kasy i i potrafi drzeć ryja na stadionie i to jest twoje odniesienie do grania live???nie mogę dłużej tego czytać, Panie przecież to marketing.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zibii, obraca się w amatorce na etonie i accutonie w obudowie na wzór virgo i gdyba, że lepsze od rasowych amerykańskich kolumn.

W dniu 20.07.2019 o 18:47, zibii napisał:

A ten typ jak wielkie ma pomieszczenie, że spalił accu wysokie? Do normalenego słuchania w zupełności wystarczy jak ktoś chcę uzyskiwać głośności koncertowe to musi sobie kolumny pro kupić i też tak zrobił?.

Trochę większe od twego i też na poddaszu. I to z sekcją basową w połowię taką z jaką były u sąsiada.

Ten jego sąsiad wrzucał na forum (dla takich jak ty) i to co wrzucał pasuje do ciebie z amatorskimi/audiofilskimi

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )  na etonie i accutonie w obudowie virgo (na zlecenie w yb-audio) :

spacer.png

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
msg-28079-0-93816600-1532880966_thumb.png
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę, że dużo osób chciało by mieć takie amatorskie topowe accutony i etony???.

Powtarzam poraz kolejny chcesz napierdzielania i basu 50hz na klacie to idz na koncert a usłyszysz swój live albo jak nie chcesz wychodzić z chałupy to kup sobie everesty?. Oj jaki ten świat jest dziwny. I te amerykańskie rasowe kolumny to jedna wielka ściema jak większość z tego kraju. I jak zrobię nawet kolumny wysokoskuteczne to i tak będą 100razy tańsze od tego zwanego hajendu. Pokaż te swoje genialne paczki. Zamiast wspierać polskie manufaktury to ty je nazywasz diy i wyśmiewasz, więc wogóle nie powinieneś tutaj pisać.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez zibii
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, zibii napisał:

Jak widać nawet Avalonon zdarza się wtopa?

No i zrobili błąd że stosują jakieś własne wydmuszki zamiast seasa excela z magnezowymi membranami?. Co ty tam widzisz za Design ręce opadaja takie klocki to ja w garażu sobie sam zrobię lepiej, a głośniki co tam jest takiego nadzwyczajnego prościej zrobić membrany alu niż np.ceramiczne accutona. Pokaż swoje vintage na jakich elementach zrobione i cudowne obudowy. Jesteś tak jak te głuche Amerykanie ważne, że kosztuje kupę kasy i i potrafi drzeć ryja na stadionie i to jest twoje odniesienie do grania live???nie mogę dłużej tego czytać, Panie przecież to marketing.

Chyba sam się zapędziłeś w kozi róg i nawet nie wiesz, że pogrążasz się coraz bardziej. Chwalisz Accutony, drivery z USA krytykujesz za wysokie ceny, ale chyba wiesz, że to właśnie Accutony są droższe niż porównywalne drivery z USA.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Accutony i etony to niemiecki produkty a chwalę polską manufakturę YB audio z normalnymi cenami a nie hajendy za pół bańki ?.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 razy tańsze? jak ktoś ma sporo kasy to co mu zależy z tego cały pseudo hajend żyje.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez zibii
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bo prawda jest taka że w kolumnach żadnej magicznej materii nie ma - ot głośniki i obudowa do nich. W bajki i opowieści rodem z kolorowych gazetek dawno już nikt nie wierzy. W Polsce ze względu na sposób działania (brak marży dystrybucji i obciążeń reklamą) jest kilku producentów którzy mają ceny bardzo znośnym poziomie. Ja nie mieszkam w Polsce i dużo wygodniej/bezpieczniej jest dla mnie kupować rzeczy używane za ułamki ich cen detalicznych. A co do wysokoskutecznych kolumn Hi-End to niestety ale najlepsze powstają u naszego sąsiada (Cessaro i Avantgarde).

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najlepsze w cenie do 100k zł (za nowe) gdzie kosztują kilka razy więcej, czy w porównaniu do swoich tradycyjnych kolumienek - jak tak, to na pewno lepsze. Cessaro przy których chodzili sprawdzać czy na pewno tad, bo tak słabo grały. Coś było, że podbarwiały nie neutralnie grały. I na pewno żadne z tak wielkimi hornami okrągłymi.

2 godziny temu, zibii napisał:

chwalę polską manufakturę YB audio z normalnymi cenami a nie hajendy za pół bańki ?.

Naganiacz yb-audio, który pisze że przetworniki prawie takie same jak w jakimś modelu S16hz, a yb-audio tańsze i rozważajcie zakup yb-audio. To jest na polskie warunki i nie jeden to łyknie do jakiegoś pitolenia.

Na topowe z USA tylko popatrzy. A taki jak ty od yb-audio powypisuje brednie.

7 godzin temu, zibii napisał:

Sovereign

Ty te wszystkie porównania robisz z Youtuba czy jeździsz i słuchasz na wystawach lub u prywatnych audiofili?

Aby zweryfikować różne kolumny to trzeba by je podpiąć pod jeden system i przełączajac miedzy innymi kolumnami zachować tą samą głośność wtedy można coś powiedzieć o brzmieniu i czy nam odpowiada. A takie tam porównania z Youtuba to nic nie wnosi. 

Znam je i mogę sobie wrzucać muzykę. Nie to co ty, nawet na żywo nie widziałeś, jakichkolwiek kolumn brandu o których nieładnie się wypowiadałeś (np. model z BBSM Series). A masz jedynie etona i accutona w obudowie na wzór virgo. Virgo też znam.

3 godziny temu, zibii napisał:

Myślę, że dużo osób chciało by mieć takie amatorskie topowe accutony i etony???.

Żadne tam topowe w virgo by yb-audio. Chcieć to mogą tacy jak ty, którzy się nie znają na rzeczy. Dla mnie i innym starym wyjadaczom, od kolumn typu horn, te twoje kolumienki to amatorka/zabawki nadające się jedynie do plumkania. Ale i nawet przy tym są gorsze. Przy cichym, średnim i głośnym - na każdym poziomie leżą.

Pisałem jak na żywo grają przetworniczki brandów jak u cb. w virgo diy. Przez cb. obrzydną mi wszystkie accutony. A potrafiły zagrać średnio, a nawet ciut powyżej. Coś tam było z Rafael'em czy dla RC9 wystawić 3, czy 3 z plusem, czy z minusem. Tak, dla mnie na wysokich nie wyrabiały z vitusem.

Na żywo systemy są zarejestrowane tym samym urządzeniem - w jakimś stopniu częściowo słychać to co zostało zarejestrowane. I jeszcze nawet na youtu. te same kompresje, pitolenie, brzdąkanie da się wyłapać. A tym samym zarejestrowane i elektrownia niemalże ta sama. Co tam zarejestrowane, to jest to samo co na żywo, tyle że w mniejszym stopniu słyszane. Masz tam avalonika isis z przeciętnymi etonami i accutonami. RC9 też były w w-ie. RC11 we wrocku również z vituskami.

Amatorskie/audiofilskie zabawki i granie live - buhaha : 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )  - toż one jęczą i się meczą, jakby ceramika miała się rozsypać razem z tymi sztucznymi diamentami. I to zarejestrowali profesjonalnym sprzętem. RC11 tam są z czterema referencyjnymi mono Octave.

Nadal słychać manierę przetworników accuton - co najwyżej klasa średnia z naciągniętym +

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
msg-28079-0-93816600-1532880966_thumb.png
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jest twoje zdanie i tego się trzymaj?. Ja nie muszę naganiać klientów tylko wyrażam swoją opinię. Lubujesz się w hornach a wychwalasz jakieś Caty bo drogie i muszą być super. Ja w nich widzę klasyczne kolumny z napakowanymi głośnikami aby miały moc i grały głośno może posłuchaj kolumn zeta zero tam jest potwór na basie i wstęga wytrzymują sporo mocy bez 1kW nie ma co podchodzić napewno słuchałeś. 

1 godzinę temu, Sovereign napisał:

Przez cb. obrzydną mi wszystkie accutony

Nawet nie słuchałeś moich kolumn a się wypowiadasz. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez zibii
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ty masz chyba uraz do polskich konstruktorów i ich krytykujesz a są to ludzie, którzy poprawiają takie wychwalane avantgarde. Mają wiedzę 100 razy większa od Ciebie i realizują projekty nietypowe a ty zapatrzony w amerykańskie klocki z YT.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[mention=28079]Sovereign[/mention]

 

Trudno jest wypowiadac sie i porownywac brzmienie glosnikow, ktorych sie nie slyszalo, a jedyne doswiadczenie odnosnie konstrukcji takich glosnikow i ich brzmienia polega na cytowaniu setek linkow do youtube albo innych stron internetowych.

 

To jest jak dyskusja z slepym o kolorach.

 

Cos takiego brzmi niepowaznie

 

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zibii, piejesz nad yb-audio, w takim stylu jakbyś wszedł np. do S16Hz zaczął krytykować naśmiewać się, dopisując a tu w obudowie takie wytłumienie (gdy w innych wata sterczy i pierścienie gumowe ciekną - avalon) i że masz yb-audio lepsze i tańsze ?

Avantgarde, kolorowały/podbarwiały uśredniały. Były dla mnie jak dla Szymona. Dopiero ostatnio (i to z nie największym modelem) się poprawiły, grając bardziej rzetelnie od tego co było wcześniej przy różnych ich modelach.

Zeta Zero Orbital360, z kilku wstęg w porządku, tylko bas za wolny i za bardzo subwooferowy.

Wrzuciłem te CAT bez piania, a ty próbowałeś zabłysnąć nie mając pojęcia o przetwornikach i konstrukcji. Podobnie jak twój koleżka (ten od avalon), który zachowuje się jak twój piesek. W ciemno monitory CAT bym wolał, zamiast twe polskie malutkie kolumienki wolnostojące. 

A co do dużych podłogówek, to w największych Wilsonach (WAMM Master Chronosonic) zastosowali tą samą ilość przetworników co w CAT MBX 10.9S46 czy MBX FX. Kup porównaj i się przekonasz, że twe kolumny przy nich to jak fiat 126p. A piszesz jakbyś miał lepsze. Przy czym spokojnie z nawiązką wystarczą ich monitory (w zestawie Sub+Sat) na twoje podłogówki.

Przez takich jak ty obrzydną polscy producenci i nikt nie będzie chciał z tą polską amatorką (użytkownikami yb-audio, czy chamówą/prostakiem Papierwoleju) mieć styczności - chyba że tacy sami amatorzy jak wy.

A pozostali, kupią sobie zagraniczne i ominą polskie buractwo.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
msg-28079-0-93816600-1532880966_thumb.png
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak z zasady odpowiem chociaż nie wiem nawet czy jest sens w tej dziwnej dyskusji :D. Problem z kolumnami wysokoskutecznymi jest taki że większość tradycyjnych głośników w zamian za skuteczność ma też wyższy poziom zniekształceń (głośniki pro ala JBL), jeżeli zaczyna się temperować zniekształcenia to skuteczność spada i spada też dynamika głośników. Tuby to właściwie jedyne wyjście aby podnieść skuteczność ale wtedy przychodzi falowa charakterystyka pasma (to dziwne brzmienie tubowe którego tak niektórzy nie trawią). Wszystko jest właściwie sztuką kompromisu. Takie pitolenie bez sensu jak powyżej pana wklejacza (czy to jest właściwie jakakolwiek wiarygoda osoba? mnie i kilka innych osób się wypowiadających ludzie znają osobiście także nie jestem anonimowy) i podniecanie amerykanskimi pierdołami to nawet ciężko brać na poważnie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
55 minut temu, piter z napisał:

Problem z kolumnami wysokoskutecznymi jest taki że większość tradycyjnych głośników w zamian za skuteczność ma też wyższy poziom zniekształceń (głośniki pro ala JBL), jeżeli zaczyna się temperować zniekształcenia to skuteczność spada i spada też dynamika głośników.

Pro czy domowe przetworniki - masz zagwozdkę. A może pół na pół ? Jedne jak z pro, drugie domowe. 

4367 Studio Monitor - zniekształcenia przy przeszło 100dB :

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

A z kolumn w całości na konwencjonalnych przetwornikach, jakie mają ekstremalnie niskie THD przy przeszło 100dB.

W dniu 16.07.2018 o 21:21, Sovereign napisał:

(...) distortion measurements were taken at 1 foot distance from the appropriate driver.

jbl-4367-review-img22.jpg

Distortion measurements for speakers are typically done at a 90 dB reference point but the distortion numbers for the JBL 4367s were low enough that I also measured them at 100 dB to really see what these drivers could do. This is considered loud by any stretch and some lesser drivers would balk at these levels. This particular graph shows a distortion level at 10 kHz of only 0.389017% at 100.73 dB. Essentially inaudible.

 

jbl-4367-review-img23.jpg

At 5 kHz the distortion level at 100.64 dB is lower still, at 0.364581%. Also, inaudible.

 

jbl-4367-review-img24.jpg

At 1 kHz the distortion level at 100.19 dB drops even further to 0.096540%!

 

jbl-4367-review-img25.jpg

At 500 Hz the distortion level at 100.40 dB goes even lower to 0.066376%. That is remarkable and counts towards a squeaky-clean sounding midrange.

 

jbl-4367-review-img26.jpg

At 250 Hz the distortion level at 100.10 dB begins to rise ever so slightly to 0.080793%.

 

jbl-4367-review-img27.jpg

I seem to have misplaced my 100 dB distortion measurement at 40 Hz but I kept the one I took at 95.33 dB which shows a distortion level of only 0.127169%. Still inaudible and I guarantee at 100 dB, it was barely any higher than this.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Secrets of Home Theater and High Fidelity - Carlo Lo Raso | April 25, 2017

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Sovereign
msg-28079-0-93816600-1532880966_thumb.png
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W moim skromnym pokoju i systemie wystarczą klasyczne kolumny na przeciętnych głośnikach. Słucham muzyki na normalnych pozionach i nie potrzebuje robić estrady w moim pokoju. Głośniki pro mają tą przewagę, że są bardziej odporne na przeciążenia i przesterowanie dlatego znalazły zastosowanie w estradzie i są też dedykowane do dużych pomieszczeń i tego się trzymajmy. Kończę ten offtop bo nie widzę sensu?.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
1 hour ago, Sovereign said:

Pro czy domowe przetworniki - masz zagwozdkę. A może pół na pół ? Jedne jak z pro, drugie domowe. 

4367 Studio Monitor - zniekształcenia przy przeszło 100dB :

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

A z kolumn w całości na konwencjonalnych przetwornikach, jakie mają ekstremalnie niskie THD przy przeszło 100dB.

 

Tak dla zasady odpowiem - chociaż wiem że to nie ma sensu :D. Ja żadnej "zagwozdki" nie mam - to ty wydajesz się interpretować rzeczy tak aby pasowały do ułożonej w głowie przez ciebie tezy, faktu tego dowodzi to że wkleiłeś wyniki pomiaru falowodu a pominołeś/wyciąłeś z cytatu moje stwierdzenia w którym o tym pisałem (ot drobna manipulacja).

2 hours ago, piter z said:

Tak z zasady odpowiem chociaż nie wiem nawet czy jest sens w tej dziwnej dyskusji :D. Problem z kolumnami wysokoskutecznymi jest taki że większość tradycyjnych głośników w zamian za skuteczność ma też wyższy poziom zniekształceń (głośniki pro ala JBL), jeżeli zaczyna się temperować zniekształcenia to skuteczność spada i spada też dynamika głośników. Tuby to właściwie jedyne wyjście aby podnieść skuteczność ale wtedy przychodzi falowa charakterystyka pasma (to dziwne brzmienie tubowe którego tak niektórzy nie trawią).

Nie wiem czy słuchałeś kiedyś muzyki na takich kolumnach (bo zakładam że już pooglądałeś tabelki w całym internecie) ale taka kolumna nie chce wogóle grać spójnie bo tuba/falowód gra całkiem inaczej (szczególnie w obrębie średnicy na którą jesteśmy bardzo wyczuleni - chyba że ktoś jest już stary i/lub głuchy wtedy wszystko jedno) niż przetwornik dynamiczny. Po drugie to nikt nie słucha w domu na takim poziomie - ja wiem że u mnie 75dB to już głośno bo mierzyłem i liczą się zniekształcenia przy niższych poziomach - u mnie 40dB ma rozmowa w salonie. Po trzecie głośniki takie jak JBL nie chcą wogóle grać cicho i nie nadają się do warunków domowych, wie zresztą też o tym i JBL i nie lansuje tego co ty wklejasz do użytku domowego.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Moderatorzy
Godzinę temu, piter z napisał:

Po drugie to nikt nie słucha w domu na takim poziomie - ja wiem że u mnie 75dB to już głośno bo mierzyłem i liczą się zniekształcenia przy niższych poziomach - u mnie 40dB ma rozmowa w salonie. Po trzecie głośniki takie jak JBL nie chcą wogóle grać cicho i nie nadają się do warunków domowych, wie zresztą też o tym i JBL i nie lansuje tego co ty wklejasz do użytku domowego.

Co do głośności grania to uzyskanie odpowiedniego poziomu jest niezbędne by oddać charakter gry instrumentów, który powinien być zbliżony (oczywiście są pewne ograniczenia związane z pomieszczeniem do których trzeba się dostosować) do tego który uzyskują na żywo. Oczywiście można słuchać cicho ale wtedy to mi i radio kuchenne wystarcza. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Staram się być melomanem ale zamiłowanie do DIY czyni czasem ze mnie audiofila.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@piter z

Nic się nie zgadza z tego co piszesz. Bo nie masz u siebie żadnych kolumn typu Horn (nie mówiąc o topowych), nie znasz się i gdybasz. Na jakich kolumnach słuchasz? bo żeś jak anty-tubowiec, nie mający pojęcia.

Starzy wyjadacze słuchający od kilkunastu/kilkudziesięciu lat na rasowych kolumnach typu Horn, od razy wyłapią twoje nieprawidłowości. I m.in. dlatego przez takich jak 'piter z', 'zibii' itp. amatorów, nie chcą pisać. Którykolwiek z nich zobaczy wasze kolumienki, parsknie śmiechem i pójdzie dalej słuchać muzyki, zamiast tracić bezcenny czas na pisanie z amatorami.

A te kolumny też słyszałem co najmniej kilka razy. 4367 grają równo, potrafią grać delikatnie i bardzo detalicznie (pierścieniowe membrany polimerowe), każda muzykę i na każdym poziomie. Bogaty, pełny, zrelaksowany, a jednocześnie mocny, dynamiczny i precyzyjny ze świetną holografią i sceną. Live'owy Sound dający świetną frajdę ze słuchania. Świetne w swojej ($15,000.00) jak i wyższej cenie.

Dla was to co najwyżej YT pozostaje z amerykańskimi kolumnami, jak nie macie u siebie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Sovereign
msg-28079-0-93816600-1532880966_thumb.png
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sonic

Wiem że JBL grają ale inne kolumny też wiadomo, że takie moje 3way nie mogą się równać z np.everestami pod wzgledem max splu i zniekształceń przy wysokich poziomach ale niektórym nie wytłumaczysz bo się uparł jak osioł i tyle.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zibii,

 

Jest bardzo dużo fajnych kolumn. Kwestia znaleźć coś w znośnej cenie.

 

Te accutony to przecież najwyższa półka przetworników tak jak w JBL K2 czy ATC SCM150  ?  Jak ktoś ma coś z tej półki to powinien cieszyć się i radować ;]

 

Sovereign, ty mieszkasz w stanach? ciekawi mnie ta fascynacja produktami amerykańskimi.

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

obiektywnie o audio

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
43 minuty temu, Sonic990 napisał:

Te accutony to przecież najwyższa półka przetworników tak jak w JBL K2 czy ATC SCM150  ?  Jak ktoś ma coś z tej półki to powinien cieszyć się i radować ;]

I też tak robię ale według tego Pana to najwyżej hi fi?. Nie słuchał a wydaje opinie, że mu Avalony nie podeszły i inne accutony(sąsiada) to już nie moja wina, moje są inną konstrukcja inne strojenie, bas na boku itp.

Na pewno będę budował coś wysokoefektywnego z basem 15" na średnicy 12" beyma i na górze 1" driver w tubie i zobaczymy jak to zagra.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
22 godziny temu, Sovereign napisał:

Pisałem jak na żywo grają przetworniczki brandów jak u cb. w virgo diy. Przez cb. obrzydną mi wszystkie accutony. A potrafiły zagrać średnio, a nawet ciut powyżej. Coś tam było z Rafael'em czy dla RC9 wystawić 3, czy 3 z plusem, czy z minusem. Tak, dla mnie na wysokich nie wyrabiały z vitusem.

Czego brakowało Ci na górze?

 

15 godzin temu, Sovereign napisał:

Wrzuciłem te CAT bez piania, a ty próbowałeś zabłysnąć nie mając pojęcia o przetwornikach i konstrukcji. Podobnie jak twój koleżka (ten od avalon), który zachowuje się jak twój piesek. W ciemno monitory CAT bym wolał, zamiast twe polskie malutkie kolumienki wolnostojące.

Myślę, że w klasycznych głośnikach mam większe pojęcie od Ciebie a ty na pewno w pro. Jeśli chodzi o tego mojego kolegę od Avalonów to nie wiem o kim mówisz. 

15 godzin temu, Sovereign napisał:

A co do dużych podłogówek, to w największych Wilsonach (WAMM Master Chronosonic) zastosowali tą samą ilość przetworników co w CAT MBX 10.9S46 czy MBX FX. Kup porównaj i się przekonasz, że twe kolumny przy nich to jak fiat 126p. A piszesz jakbyś miał lepsze

Jak sam wiesz tam siedzi set scan speaka czyli klasyczne głośniczki domowe.

Jakbym miał warunki lokalowe to można coś takiego zrobić żaden problem ale nie mam gdzie tego wstawić więc pomysł na mniejsze.

A fiata 126p to nawet Tom Hanks ma?.

No dobra Sovereign teraz na poważnie zapodaj propozycję do mojego metrażu kolumny wysokosprawne do 20kzł może się skuszę?.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, zibii napisał:

No dobra Sovereign teraz na poważnie zapodaj propozycję do mojego metrażu kolumny wysokosprawne do 20kzł może się skuszę?.

Dla ciebie zibii, jako dla miłośnika polskich producentów osiedlowych, to ''HORN Kartogen Audio ...projekt wykonany przy współpracy z AudioSynergia'' Horn 1" + Bas 12'' 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Nieaktualne ogłoszenie. Używane kolumienki w cenie 4 900 zł do negocjacji, czyli mogły pójść za około 4 500 zł lub jeszcze mniej. Na nowe masz ''20kzł'' - nie wiem ile za nowe. Dla mnie taki projekt to ... ?. Dla ciebie powinny wystarczyć :)

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Sovereign
msg-28079-0-93816600-1532880966_thumb.png
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Te akurat wizualnie mi się nie podobają. Może by mi te 20koła wystarczyło na przetworniki jak w k2 ale pewnie nie dokupienia?.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Dołącz do dyskusji

    Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
    Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

    Gość
    Dodaj odpowiedź do tematu...

    ×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

      Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

    ×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

    ×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

    ×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

     Udostępnij



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.