Skocz do zawartości
IGNORED

Co zamiast B&W DM602


iambr

Rekomendowane odpowiedzi

Od trzech lat jestem posiadaczem B&W DM602, poszukuję w tej chwili alternatywy dla tych kolumn.

 

1. Podstawkowe

2. Mocny środek

3. Nie przerysowana góra

4. Dobry dół.

5.''Szukam kolumn które udeżą stopą perkusji w mój żołądek''

 

tego oczekuję,

 

Wzmacniacz NAD C355 pozostanie w zestawie jeszcze na minimum rok.

 

Biorę pod uwagę>

 

Acoustic Energy Aelite Two

 

Focal JM Lab 807V

 

Castle Knight 2 i tu duży znak zapytania

 

Muzyka

Słucham w przeważającej części rocka oraz jazz/soul/funk w szczególności wykonów akustycznych

 

Akustyka pomieszczenia (salonu) jest już optymalnie przygotowana, więc ta kwestia jest poza dyskusją.

 

 

Pozdrawiam

 

Z góry dziękuję za pomoc i wskazówki

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

*****************...bo najważniejsza jest muzyka!!!...*****************

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj,

wydaje mi się, że dobrym rozwiązaniem byłyby monitory Focal, model 807V idealnie sprawdzi się w Twojej konfiguracji.

Alternatywą natomiast mogą być dwa monitory Definitive Technology - Studio Monitor SM55 (http://www.q21.pl/definitive-technology-studio-monitor-55-sm55-dostawa-gratis.html) lub mocniejszy, potężniejszy Studio Monitor SM65 (http://www.q21.pl/definitive-technology-studio-monitor-65-sm65-dostawa-gratis.html).

 

Serdecznie zapraszam do naszego salonu na odsłuchy, porównania poszczególnych rozwiązań. W przypadku pytań jestem do dyspozycji.

Pomagamy, doradzamy, wypożyczamy, zapraszamy na indywidualne odsłuchy.

Najlepsze ceny dla forumowiczów magazynu Audiostereo - zapytaj o ofertę! Pełna oferta na stronie www.Q21.pl.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dysponujecie w tej chwili np NAD/em 356 aby podłączyć którekolwiek z kolumn?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

*****************...bo najważniejsza jest muzyka!!!...*****************

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście, NAD jest w cały asortymencie w naszym salonie, zapraszam na odsłuchy. Proszę tylko o telefoniczną rezerwację sali odsłuchowej.

Pomagamy, doradzamy, wypożyczamy, zapraszamy na indywidualne odsłuchy.

Najlepsze ceny dla forumowiczów magazynu Audiostereo - zapytaj o ofertę! Pełna oferta na stronie www.Q21.pl.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość

(Konto usunięte)

1. Podstawkowe

2. Mocny środek

3. Nie przerysowana góra

4. Dobry dół.

5.''Szukam kolumn które udeżą stopą perkusji w mój żołądek''

 

Wziąłbym pod uwagę również Dynaudio - wpisują się najbardziej w to, co napisałeś, nie podałeś jednak budżetu, jakim dysponujesz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wziąłbym pod uwagę również Dynaudio - wpisują się najbardziej w to, co napisałeś, nie podałeś jednak budżetu, jakim dysponujesz.

 

3000-4000pln

 

O Dynaudio tylko słyszałem, nigdy nie dane mi było odsłuchiwać, A relacje osób są raczej skrajne, konkluzja jest taka iż Dynaudio w stosunku jakości do ceny wypada marnie.

 

Zaznaczam, że to tylko zasłyszana opinia.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

*****************...bo najważniejsza jest muzyka!!!...*****************

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość

(Konto usunięte)

Jeśli masz możliwość, posłuchaj serii DM, może coś z używanych Focus :)

Osobiście nie spotkałem się z opiniami, że zły jest stosunek jakość/cena, wręcz przeciwnie...

Dodatkowym atutem jest jeszcze to, że wśród Dynaudio znajdziesz kolumny, które są produkowane nie tak jak większość w Chinach, ale noszących dumy napis "Made in Denmark" :)

I słuchałem kilku różnych modeli, sam również posiadam NADa, i Dynaudio rewelacyjnie zgrywają się właśnie z nim, a brzmienie posiadają jak najbardziej zbliżone do tego, jakiego oczekujesz, o czym wyżej wspomniałem.

Naprawdę warto poświęcić im chwilę na odsłuch :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Za 2400 mogę kupić Dynaudio excite X12 ze statywami. Trzeba podjechać i odsłuchać

 

Właśnie dostałem wiadomość, że dzi dostanę dziś do domku AE Aelite 2 na tydzień czasu do odsłuchu.

 

Nie omieszkam napisać kiiku słów na temat moich wrażeń.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

*****************...bo najważniejsza jest muzyka!!!...*****************

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wiem jedno napewno z praktyki jak podlaczylem nada do glosnikow radmora ls 30 powiedzmy 7 lat temu to bylem rozczarowany dzwiekiem chcem przez to powiedziec ze nad swietnie pracowal z b&w ktore wczesniej byly w moim zestawie ale nie oznacza to ze bedzie dobry w polaczeniu z innymi markami skozystaj z okazji i idz na odsluch w cenie 1500zl znajdziesz spory wybor w glosnikach podstawkowych znanych marek takichj jak dali monitor audio b&w mordaunt short kef itd tylko nie zachlysnij sie zamocno dzwiekiem w sali odsluchowej ten sam sprzet moze tak nie zagrac w Twoim pokoju za to masz szanse na porownanie zwruc uwage na kable ...........powodzenia

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Monitor Audio Gold GX50...sam sie nad nimi zastanawialem, rewelacyjny glosnik. Wybralem Roksan Kandy K2 bo dostalem je w naprawde okazyjnej cenie, mysle, ze za rok je odsprzedam jeszcze z zyskiem. Tylko nie wiem czy nie przekroczy to Twojego budzetu...Proac studio 110 tez sa godne uwagi i tak jak napisali poprzednicy Dynaudio..te sa o jakies 200-300 funtow tansze.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Wieza STEREO Technics :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam Acoustic Energy AELITE TWO, grają już dwie doby non stop, więc chyba są wygrzane.

 

Na moje ucho, po kilku ulubionych utworach, nie porównując do DM602 jest słabo.

a porównując do teoretycznie tańszych i technologicznie starszych DM602 jest również SŁABO

 

Huberto1984.Nawiązując do ProAc, studio 110 nie słyszałem, ale słuchałem Studio 100 i było całkiem fajnie (pomieszczenie nie było akustycznie zbyt dopracowane, ale mimo to było ok)

 

W przyszłym tygodniu dostanę Castle Knight2 no i zastanawiam się czy nie pojechać do kolesia posłuchać tych Dynaudio X12 (chce 2400 ze statywami)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

*****************...bo najważniejsza jest muzyka!!!...*****************

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 4 miesiące temu...

Mam Acoustic Energy AELITE TWO, grają już dwie doby non stop, więc chyba są wygrzane.

 

Na moje ucho, po kilku ulubionych utworach, nie porównując do DM602 jest słabo.

a porównując do teoretycznie tańszych i technologicznie starszych DM602 jest również SŁABO

 

Huberto1984.Nawiązując do ProAc, studio 110 nie słyszałem, ale słuchałem Studio 100 i było całkiem fajnie (pomieszczenie nie było akustycznie zbyt dopracowane, ale mimo to było ok)

 

W przyszłym tygodniu dostanę Castle Knight2 no i zastanawiam się czy nie pojechać do kolesia posłuchać tych Dynaudio X12 (chce 2400 ze statywami)

dwa dni to za mało na wygrzanie i jak słyszę że lepiej graja od b&w dm602 , to juz wiem napewno że jest coś nie tak , b&w do AE2 nawet nie siadają , na in plus oczywiście dla AE2. b&W to nie ta liga moim zdaniem klasa niżej jak nie dwie , miałem oba zestawy na stanie b&W 2lata a teraz od roku AE2 , więc wiem co piszę

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.