Skocz do zawartości
IGNORED

OLED TV - ERA nadeszła !


janunio

Rekomendowane odpowiedzi

OLED 8K... Rozmarzyłem się...

 

A tak na poważnie: nie znam przypadku zupełnie nowatorskiej technologii, z której w początkowym okresie nie wychodziły by najrozmaitsze "choroby wieku dziecięcego". Dopracowanie i "dopieszczenie" wszystkiego wymaga czasu, nieraz wcale nie tak krótkiego.

 

Ci, którzy to kupują już na samym początku biorą na siebie na ochotnika i na własną prośbę rolę królika doświadczalnego. Są to albo nieuleczalni miłośnicy nowinek, albo szpanerzy, dla których celem podstawowym (jeśli nie jedynym) jest pokazanie, że ich na to stać. Mimo niedopracowania i horrendalnej ceny.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo ładny design, niezła obudowa, innowacyjne kształty i nowoczesne materiały rodem z NASA. Niestety czar szybko pryska, gdy urządzenie włączy się do prądu. To jeszcze nie czas na te modele.

a skąd wiesz? Pan wyrocznia tak zarządził czy jak?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez jgx
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobrze wszyscy wiemy, że na subiektywną ocene pozwoli dopiero obcowanie z ekranem w warunkach domowych z preferowanym indywidualnie oswietleniem i na różnych materiałach.

W sklepie nie ma możliwości.

 

Reprodukcję filmową oceniam na podstawie BD "Ostatni Samuraj" 24fps.

Koncerty ; POLICE i EAGLES. 30 fps

Oczywiście extremalne osiągi pokaże na demach.

 

TV SAT: wybrane pozycje z TVP HD lub BBC HD.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W czym objawiała się ta najlepszość?

Bardzo dobra plastyczność obrazu. W światłach i cieniach bardo dobre szczegóły. Obok stał LCD z IPS na którym wydawało się że wszystko jest w porządku. Dopiero spojrzenie na OLEDa pokazywało że biały nie jest po prostu biały tylko ma wiele odcieni białego. Do tego tego nie ważne pod jakim kątem patrzy się na ekran obraz wygląda dokładnie tak samo. Nie zmienia się kompletnie nic. Nie widziałem żadnego telewizora który się tak zachowuje. W matrycach IPS zmniejsza się lekko kontrast, w PVA zmienia się gamma a w plazmie obraz robi się trochę ciemniejszy. W tym telewizorze nie zmienia się kompletnie nic.

 

żartujesz? (opisz)

Kolor jest inny i inne wrażenie sprawia ruch. Pewnie chodzi o to że w plazmach ostrość obrazu ruchomego jest uzyskiwana prze szybkie wygaszanie święcących pikseli przez co obraz nie jest rozmazywany na siatkówce. W tym OLED ostrość uzyskiwana jest przy pomocy wyliczania klatek pośrednich.

 

Ale dobrze by było żeby ten telewizor ocenili zwolennicy plazmy bo to co mi się w tym telewizorze podoba innym może się nie podobać. A więc jak jako zwolennik technologii LCD ogłaszam wszem i wobec że pojawił się godny następca technologii LCD.

Ciekaw jestem co na ten telewizor powiedzą zwolennicy plazm.

Może wreszcie zostanie zakopany topór wojenny.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez KrzysiekA
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale dobrze by było żeby ten telewizor ocenili zwolennicy plazmy bo to co mi się w tym telewizorze podoba innym może się nie podobać

Ale przecież już z góry wiadomo że oled jest gorszy niż plazma, przecież nie może być lepszej technologii niż plazma - plazma jest The Best i TO jest jedyna prawda inne wersje prawdy to nieprawda :):):)

a tak na poważnie to myśle że kazdy rozumny użytkownik wie ze nie ma rzeczy/technologii idelanych i zapewne oled też bedzie mial jakieś wady (oby jak najmniejsze), kazdy sam oceni i wybierze pod swoje preferencje

pozdro 4all

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez jgx
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo dobra plastyczność obrazu. W światłach i cieniach bardo dobre szczegóły. Obok stał LCD z IPS na którym wydawało się że wszystko jest w porządku. Dopiero spojrzenie na OLEDa pokazywało że biały nie jest po prostu biały tylko ma wiele odcieni białego. Do tego tego nie ważne pod jakim kątem patrzy się na ekran obraz wygląda dokładnie tak samo. Nie zmienia się kompletnie nic. Nie widziałem żadnego telewizora który się tak zachowuje. W matrycach IPS zmniejsza się lekko kontrast, w PVA zmienia się gamma a w plazmie obraz robi się trochę ciemniejszy. W tym telewizorze nie zmienia się kompletnie nic.

 

Będę w weekend w Arkadii w Saturnie to sobie na spokojnie popatrzę na tamtejszego OLEDa i też zdam relację.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...Niech tylko dopracują odpowiednio procesory ruchu, aby pozbyć się judderingu i nie będzie niczego poważnego, czego można by się czepiać...

 

 

Na pierwszym materiale demonstracyjnym (teraz jest inny) na otwarciu saturna, było widać pewne szarpanie/skokowość w poziomie obrazu przy szybkim ruchu.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Krak_oN
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

....zapewne oled też bedzie mial jakieś wady

Pierwsza już jest wiadoma. W tych pierwszych egzemplarzach nie są w stanie utrzymać stałej jasności białego w zależności od wypełnienia ekranu. Podobnie jak w plazmach.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Jakość wniosków w porównaniach audio jest zawsze zgodna z jakością procedury porównawczej.

Pasja bez precyzji to chaos. DOBRZE ŻE JEST MUZYKA

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a skąd wiesz? Pan wyrocznia tak zarządził czy jak?

Widzę przecież jaki sygnał dostajemy w telewizji polskiej. Z gówna bata nie ukręcisz. Możesz sobie nawet kupić TV 16K ale i tak nie zobaczysz.

 

Ale przecież już z góry wiadomo że oled jest gorszy niż plazma, przecież nie może być lepszej technologii niż plazma - plazma jest The Best i TO jest jedyna prawda inne wersje prawdy to nieprawda :):):)

Masz jakiś problem?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Rotel A14, RCD-971 & Dynaudio Focus 140.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzę przecież jaki sygnał dostajemy w telewizji polskiej.

Z TVN-u (to też polska TV) ze studia sygnał (obraz) jest u mnie naprawdę świetny (HD). Moim zdaniem wzorcowy. Nie wiem czy można wymagać więcej. To dla mnie jest pkt odniesienia. Jeżeli obraz jest gorszy to wina leży po stronie tego niestudyjnego materiału (kalibracja kamer, ich zużycie, nieumiejętność nastawienia przez operatorów itd). Nawet na BD są różnice w jakości obrazu. Te płyty które moim zdaniem są bliskie wzorca kiedyś wymieniałem. Tak że z tym nadawaniem nie zawsze jest źle (NC+), choć po połączeniu N z C+ odnoszę wrażenie, że lekko się pogorszyło.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Jakość wniosków w porównaniach audio jest zawsze zgodna z jakością procedury porównawczej.

Pasja bez precyzji to chaos. DOBRZE ŻE JEST MUZYKA

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

<br />W tych pierwszych egzemplarzach nie są w stanie utrzymać stałej jasności białego w zależności od wypełnienia ekranu. Podobnie jak w plazmach.<br /> <br /> <br />

 

Mnie ta "wada" nie przeszkadza nic a nic (w mojej plazmie).

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez burz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie ta "wada" nie przeszkadza nic a nic (w mojej plazmie).

Mnie też, ale lepiej by było jakby jej nie było.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Jakość wniosków w porównaniach audio jest zawsze zgodna z jakością procedury porównawczej.

Pasja bez precyzji to chaos. DOBRZE ŻE JEST MUZYKA

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z TVN-u (to też polska TV) ze studia sygnał (obraz) jest u mnie naprawdę świetny (HD).

Tylko to jest jakość optymalna do HD, a nie 4K. Przy sygnale HD, nie daj boże SD taki TV może klęknąć.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Rotel A14, RCD-971 & Dynaudio Focus 140.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale przecież już z góry wiadomo że oled jest gorszy niż plazma, przecież nie może być lepszej technologii niż plazma - plazma jest The Best i TO jest jedyna prawda inne wersje prawdy to nieprawda :):):)

a tak na poważnie to myśle że kazdy rozumny użytkownik wie ze nie ma rzeczy/technologii idelanych i zapewne oled też bedzie mial jakieś wady (oby jak najmniejsze), kazdy sam oceni i wybierze pod swoje preferencje

pozdro 4all

Jak na razie to ja tu widzę raczej mały entuzjazm z OLEDa po stronie klubu LCD :)

Takie "drobnostki" jak nieskończony kontrast czy bardzo szybka matryca, są bombardowane takimi "niesamowicie poważnymi" wadami jak odblaskowa matryca czy "pompowanie bieli". Niech no jeszcze się okaże, że te OLED będą prądu odrobinę więcej brały od LCD to będzie sajgon.

A i jeszcze limit jasności. Zapomniałem, no to już oczywiście koniec, chyba można w kiblu spuścić tą technologię :)

A tak na poważnie to każdy, kto będzie chciał mieć najlepszy obraz, zapewni mu odpowiednie warunki.

Do oglądania wiadomości w południe, przy świecącym słońcu prosto w oczy i na telewizor jednocześnie, nikt takiego OLEDa nie kupi. Dla takich "koneserów" dobrego obrazu będą na pewno przez długi czas dostępne lepsze technologie :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzę przecież jaki sygnał dostajemy w telewizji polskiej. Z gówna bata nie ukręcisz. Możesz sobie nawet kupić TV 16K ale i tak nie zobaczysz

nie wiem co ma technologia oled do twojej wypowiedzi - chyba Ci sie wątki pomyliły, no chyba że ty dalej kineskop ogladasz no bo cyt: "Widzę przecież jaki sygnał dostajemy w telewizji polskiej. Z gówna bata nie ukręcisz."

Masz jakiś problem?

mam a co?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Za bardzo nie rozumiem o co wy się kłócicie.

 

Trochę mi to ten kawał przypomina. grunwald_na_wesolo_GP.jpg

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie wiem co ma technologia oled do twojej wypowiedzi

 

Zupełnie niepotrzebna tonacja zaczepna. Najdoskonalsza technologia wyświetlania obrazu nic nie pomoże jeśli na wejściu jest sygnał tandetnej jakości. Jak mawiają komputerowcy: GIGO (garbage in - garbage out).

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie rozumiem - dyskutujemy tu o nowej technologii oled a ktos twierdzi ze ta technilogia jest do bani i nie jej pora jeszcze bo telewizja polska nadaje w badziewnej jakosci - czyli reasumując postep technologiczny na swiecie ma byc zatrzymany bo polacy maja słaby sygnał na TVP1 I TVP2 a polshit nadaje w sd - ale się usmiałem

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skoro są ludzie którzy mówią że plazmy są do dupy a inni że LCD są do dupy i wszyscy oglądają na tych telewizorach to samo, znaczy to że dotychczasowa technologia nie jest wystarczająco dobra do oglądanego materiału. Ja osobiście kupiłbym takiego OLEDa ale cena jest dla mnie niedorzeczna.

Nie wydam więcej na telewizor niż moja miesięczna wypłata. Dlatego jak ceny spadną do tego poziomu to sobie OLEDa kupię. A na razie nie pozostało mi nic innego jak kibicować tej technologii.

 

Co do samego pompowania bieli to nie wynika ono z ograniczenia samego wyświetlacza ale ograniczenia mocy zasilacza. Jeżeli na plazmie wyświetlićby cały ekran biały w takiej jasności jak to jest przy wyświetlaniu szczegółów to zasilacz musiałby mieć moc kilku kilowatów. Ponieważ OLED potrzebuje ułamek mocy plazmy potrzebnej do świecenia myślę że jeżeli ten problem będzie w OLEDach występował to nie będzie on tak dotkliwy jak w plazmach.

Ja na reklamówkach które widziałem takiego zjawiska nie zaobserwowałem. No ale reklamówki są tak robione żeby pokazać zalety telewizora a nie jego wady.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Takie "drobnostki" jak nieskończony kontrast czy bardzo szybka matryca, są bombardowane takimi "niesamowicie poważnymi" wadami jak odblaskowa matryca czy "pompowanie bieli". Niech no jeszcze się okaże, że te OLED będą prądu odrobinę więcej brały od LCD to będzie sajgon.

Szanowny Kolego zamieściłem linki do testów tych TV (Samsung, LG) wcześniej. Nie wiem czy zmiana jasności bieli w zależności od wypełnienia, którą wyraźnie widać w tych testach to poważna wada czy nie, jednak jak wykazał test ta wada istnieje i zaklinanie jej nic na razie nie zmieni. Myślę, że ta wada nie będzie miała wpływu na eksploatacje bo jeden z tych dwóch testowanych OLED-ów można nazwać najlepszym na świecie TV już na dzień dzisiejszy. A to dopiero początek rynkowy tej technologii w wydaniu domowym.

Jeżeli chodzi o pobór prądu to nie jest on mały, ale to dopiero początek. Możliwe, że w trakcie dopracowywania pobór prądu zmaleje. Świat niestety musi liczyć się z oszczędnościami energii wobec dynamicznego rozwoju wielu technologi wymagających tej energii. Koledzy "nieoszczędni" będą się musieli przystosować, ale bez paniki w tym pokoleniu chyba jeszcze problemu nie będzie.

Nie wiem czy Kolega zauważył że największa dotychczas krytyka to opis (wyjątkowo krótki) jednego z Kolegów, który ten TV widział w sklepie. Ciekawe której z dotychczasowych technologii jest on sympatykiem ?

 

A tak na poważnie to każdy, kto będzie chciał mieć najlepszy obraz, zapewni mu odpowiednie warunki.

Ja nie lubię TV, którym trzeba zapewniać "warunki". Wolę takie, które w każdych warunkach potrafią dać naprawdę imponujący obraz. Liczę na to, że OLED taki będzie. Trzeba tylko poczekać.

 

Dla takich "koneserów" dobrego obrazu będą na pewno przez długi czas dostępne lepsze technologie :)

To TV jest sprzętem dla koneserów ? Jak Kolega chce obejrzeć za dnia transmisję np z Formuły I. Wtedy Kolega pozbywa się na chwilę koneserstwa ?

 

Ja na reklamówkach które widziałem takiego zjawiska nie zaobserwowałem. No ale reklamówki są tak robione żeby pokazać zalety telewizora a nie jego wady.

Polecam testy, które wcześniej linkowałem. Tam można oszacować ten problem.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Lech36

Jakość wniosków w porównaniach audio jest zawsze zgodna z jakością procedury porównawczej.

Pasja bez precyzji to chaos. DOBRZE ŻE JEST MUZYKA

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie wiem co ma technologia oled do twojej wypowiedzi - chyba Ci sie wątki pomyliły, no chyba że ty dalej kineskop ogladasz no bo cyt: "Widzę przecież jaki sygnał dostajemy w telewizji polskiej. Z gówna bata nie ukręcisz."

mam a co?

To idź do specjalisty skoro nie potrafisz ogarnąć zwykłej wypowiedzi.

 

nie rozumiem - dyskutujemy tu o nowej technologii oled a ktos twierdzi ze ta technilogia jest do bani i nie jej pora jeszcze bo telewizja polska nadaje w badziewnej jakosci - czyli reasumując postep technologiczny na swiecie ma byc zatrzymany bo polacy maja słaby sygnał na TVP1 I TVP2 a polshit nadaje w sd - ale się usmiałem

Widzę, że kompletnie nic chłopie nie jarzysz. Chcesz sobie tylko pokrzyczeć, tylko wątku nie łapiesz. Nikt nie chce wstrzymywać postępu, jest nieunikniony i potrzebny, zalecam jedynie powściągliwość przy podejmowaniu decyzji o zakupie tych nowości wyłącznie dla ich "mania".

 

Można sobie kupić kolejny wymarzony sportowy samochód o jeszcze lepszych parametrach, tylko co z tego, skoro wokół nas, bagna, pola i lasy i od czasu do czasu jakaś prosta i równa droga. Jeśli po kilku latach pojawią się drogi, cena auta spadnie kilkakrotnie, i zarzynając się, będzie nas na niego stać, to bardzo proszę. Prościej już nie mogę.

 

Nie wydam więcej na telewizor niż moja miesięczna wypłata. Dlatego jak ceny spadną do tego poziomu to sobie OLEDa kupię. A na razie nie pozostało mi nic innego jak kibicować tej technologii.

I o to właśnie chodzi. Niech się rozwija i niech tanieje. Pojawią się studia, sprzęt 4K i filmy, ceny sprzętu spadną do normalnych cen, zobaczymy jak z ich awaryjnością i zaletami to wtedy bardzo chętnie wymienimy go na nowy.

 

Inaczej albo jest się nieprzyzwoicie bogatym, niespełna rozumu, albo ten sprzęt się sprzedaje.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez sittek

Rotel A14, RCD-971 & Dynaudio Focus 140.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bluzgi i bluzgi ...

Zatraca się sens forum.

Tego forum.

 

Z SZACOWNYCH tgz.: "EXPERTÓW" nikt nie podjechał do sklepu z OLED TV by zobaczyć i opisać.

Nikt nie wziął ulubionego materiału filmowego na BluRay by w sklepie prosić o puszczenie.

 

Taka sama sytuacja jest na innych forach.

Jedzie LIPĄ !!!

 

Wniosek:

Żal ściska ...

 

OLED RULES

 

A to do BODEX Stetin MM ...

 

Dziś wygrał Kamil !!!

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

SZACOWNYCH tgz.: "EXPERTÓW" nikt nie podjechał do sklepu z OLED TV by zobaczyć i opisać.

Nikt nie wziął ulubionego materiału filmowego na BluRay by w sklepie prosić o puszczenie.

W sieci są już testy które lepiej oddają jakość wstępną tej technologii (bardzo dobra). Sklep to słabe miejsce do oceny/recenzji. Oczywiście wrażenia można opisać, ale trudno to uznać za obiektywne.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Jakość wniosków w porównaniach audio jest zawsze zgodna z jakością procedury porównawczej.

Pasja bez precyzji to chaos. DOBRZE ŻE JEST MUZYKA

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wraźnie wnioskuję o "subiektywne" opisy.

Od lat IGNORUJĘ wykresiki, gamuty, itp. itd.

 

Ustawiam ekran pod siebie. W 10 minut od lat.

Nie mam żadnych problemów i czuję się z tym b. dobrze.

 

Plazmowy efekt na SAMSUNG C8000 osiągam przez wskazanie energo-oszczędności w trybie [niskie}.

I po temacie.

 

Fabryczne nastawy SAMSUNG w serii 8000 są SUPER dopracowane.

Pisze to byłu posiadacz KURO 5090h.

 

Po trwałym wypaleniu logo TVN24 na KURO 5090h z przyjemnością odsprzedałem w/w ekran (doskonały choć bezbronny ws. judder 24 fps).

Żadnych PIONEER systemów płynności dla 24 fps nie zaimplementował. Więc kino 24 fps to jest na tej serii TRAGEDIA !!!

 

I dalej;

Nie znoszę oglądania fimów ciemnościach.

Musi mi coś świecić.

 

Do tematu:

Super ekrany OLED nic nie naprawią, jeżeli materiay video nie będą kręcone 48 / 60 fps.

 

Zastanawia dlaczego na forum nikt nie porusza tego kluczowego elementu reprodukcji video ?

Zaczyn jest od kamerowanie. A tu gotowości BRAK !!!

 

Królują zapisy z DONÓw w 60 fps do wglądu na National Geografick, z down showem do 50 fpsi. by SAT TV.

I tak płynność po [down - klatkarzu] robi fenomenalne wrażenie płynnośco obrazu.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez janunio
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I o to właśnie chodzi. Niech się rozwija i niech tanieje. Pojawią się studia, sprzęt 4K i filmy, ceny sprzętu spadną do normalnych cen, zobaczymy jak z ich awaryjnością i zaletami to wtedy bardzo chętnie wymienimy go na nowy.

 

 

zaraz zaraz mówimy tu o oled czy oled 4k - bo chyba o oled??? Tym torem moze pogadajmy o oled 16k? ktoś nie ogarnia tematu? Specjalista? A w ogóle mówimy chyba o innych sprawach bo ja mówie o oled i checi (oczywiscie w przyszlości) wymiany tv ze wzgledu na wady plazm i lcd a ty mówisz o oled 4k i checi wymiany z powodu chęci ogladania materiału 4k. Wiec jaki jest tytuł watku Era oled czy oled 4k nadeszła??? Bo mówisz że nie ma odpowiednich dróg dla oled - owszem dla oled 4k nie ma ale dla oled są super autostrady (no chyba że ty tylko tv sat oglądasz to współczuje)

pozdro 4all

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To TV jest sprzętem dla koneserów ? Jak Kolega chce obejrzeć za dnia transmisję np z Formuły I. Wtedy Kolega pozbywa się na chwilę koneserstwa ?

Znowu pijesz do jasności, tak jakby za dnia nie można oglądać innych tv niż LCD. Do formuły 1 w dzień to wystarczy badziewny LCD z mega cloudingiem, fatalnym kontrastem, jedynie z dobrym upłynniaczem (co robi się standardem).

 

Ustawiam ekran pod siebie. W 10 minut od lat.

Nie mam żadnych problemów i czuję się z tym b. dobrze.

 

Plazmowy efekt na SAMSUNG C8000 osiągam przez wskazanie energo-oszczędności w trybie [niskie}.

I po temacie.

Nic tylko się cieszyć, że jakość telewizorów, rozpoznajesz głównie po jasności. Większość jednak zauważyłaby też "minimalną" różnicę w kontraście między tymi dwoma modelami.

 

Po trwałym wypaleniu logo TVN24 na KURO 5090h z przyjemnością odsprzedałem w/w ekran (doskonały choć bezbronny ws. judder 24 fps).

Żadnych PIONEER systemów płynności dla 24 fps nie zaimplementował. Więc kino 24 fps to jest na tej serii TRAGEDIA !!!

24fps ani innych upłynniaczy nie było w tamtych latach albo dopiero raczkowały. Z tego też powodu też bym nie chciał Kuro w tej chwili, choć ma kontrast gorszy jedynie od OLEDa.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zawsze uważałem, że wspaniałość obrazu plazmy najpełniej się ukazuje w całkowitej ciemności. Wszelkie lampki, podświetlenia i inne bździdełka w pokoju tylko psują efekt.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Gosc

(Konto usunięte)
W dniu 16.12.2013 o 12:53, Bobcat napisał:

Zawsze uważałem, że wspaniałość obrazu plazmy najpełniej się ukazuje w całkowitej ciemności. Wszelkie lampki, podświetlenia i inne bździdełka w pokoju tylko psują efekt.

Tak jest.

Dokładnie tak jak w kinie.

Chociaż muszę się przyznać, że druga połówka robi mi ,, na złość'' i czśsto coś tam w pokoju się jarzy.

A to przemyci jakieś świeczki, a to jakąś dyskretną lampkę zapoda.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 16.12.2013 o 12:53, Bobcat napisał:

Zawsze uważałem, że wspaniałość obrazu plazmy najpełniej się ukazuje w całkowitej ciemności.

Też tak uważam. Dlatego nie kupiłem plazmy. Wolę mieć wspaniały obraz w każdych warunkach (w ciemności też).

W dniu 16.12.2013 o 12:53, Bobcat napisał:

Wszelkie lampki, podświetlenia i inne bździdełka w pokoju tylko psują efekt.

Zależy co kto lubi. Ja nie lubię oglądać w ciemności choć czasem mi się to zdarza (też jest komfortowo).

W dniu 16.12.2013 o 13:07, gość napisał:

Dokładnie tak jak w kinie.

W kinie obraz ma tylko jedną zaletę. Jest wielki. Choć siedząc w pierwszych rzędach ta zaleta też jest wątpliwa. Poza tym obraz w kinie ma same wady. Moim zdaniem oczywiście. W domu mam obraz po wielokroć lepszy (poza wielkością).

W dniu 16.12.2013 o 13:07, gość napisał:

A to przemyci jakieś świeczki, a to jakąś dyskretną lampkę zapoda.

Bardzo słuszne działanie.

 

W dniu 16.12.2013 o 12:51, don111 napisał:

Znowu pijesz....

Dzisiaj nic nie piłem ;-). Nie zaczyna się od poniedziałku.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Jakość wniosków w porównaniach audio jest zawsze zgodna z jakością procedury porównawczej.

Pasja bez precyzji to chaos. DOBRZE ŻE JEST MUZYKA

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Dołącz do dyskusji

    Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
    Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

    Gość
    Dodaj odpowiedź do tematu...

    ×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

      Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

    ×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

    ×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

    ×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

      Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Słuchawki

      Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

      W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

      audiostereo.pl
      audiostereo.pl
      Muzyka 16

      Marantz Cinema 30

      Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Systemy

      Indiana Line Diva 5

      Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Kolumny

      Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

      O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

      AudioNews
      AudioNews
      Newsy
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.