Jump to content
IGNORED

Podłączenie NAD c372 do amplitunera Onkyo tx-nr809


Archon816

Recommended Posts

Witam!

Posiadam amplituner Onkyo tx-nr809 i poważnie zastanawiam się nad kupnem wzmacniacza zintegrowanego NAD c372.

 

Czy w takim wypadku powinienem podłączyć wyjście pre-out amplitunera z wejściem liniowym NADa np. CD, czy bezpośrednio na końcówkę mocy (MAIN-IN)?

Jeśli można na oba sposoby to co było by lepsze i dlaczego?

 

Czy w tej konfiguracji istnieje możliwość włączania pilotem onkyo wzmacniacza nad?

Jeśli tak to co powinienem podłączyć - NAD chyba nie ma trigger-in, więc może ir-out z amplitunera do ir-in NADa?

 

NAD c372 ma dwie pary wyjść głośnikowych, ale nie wiem jak to wygląda od strony technicznej - czy np. można wykorzystać wszystkie te wyjścia do podłączenia jednych kolumn w konfiguracji bi-amp czy raczej podłączyć je standardowo do jednej pary wyjść (kolumny to Roth Oli 50)?

 

Pozdrawiam ;)

Link to comment
Share on other sites

Nie wiem jakie masz założenia dla takiego połączenia. Na pewno lepszym i przede wszystkim bezpieczniejszym podłączeniem jest "main in". Podłączenie liniowe powoduje regulację siły głosu zarówno w amplitunerze jak i we wzmacniaczu. Może wystąpić sytuacja, że ty lub "jakiś kawalarz" podkręci za mocno gałę we wzmacniaczu i wtedy "ups". Nie znam do końca tego amplitunera. Natomiast z tego co pamiętam C372 jest poprzednikiem, bardzo wg mnie dobrego wzmacniacza C375, który gra naprawdę dobrze, jak za pieniądze które kosztuje. Myślę, że twoim założeniem jest lepsza koncówka mocy dla frontów (np. do odsłuchów sterego). Jeśli tak, to po piewrsze rozważ kupienie tylko końcówki mocy, np. NAD C275 lub innej. Kupując C372 i podłączając go po "main in" wykorzystasz tylko i wyłącznie końcówkę mocy, a cały przedwzmacniacz Nad'a jest bezużyteczny. Chyba, że C372 na przełącznik Main in lub power amp direct na frontowym panelu, ale jeśli mnie pamięć nie myli to niema. Pozostaje oczywiście kwestia ceny. Napewno C372 będzie tańszy od C275.

EC4.8MKII+AW400+ECP2MKII+YBA CD430Passion+YBA MP100B+2Xperience Class.+ATC SCM50PSLT+Tellurium U.Black II

Link to comment
Share on other sites

Chodzi oczywiście o poprawę stereo. Takie podłączenie było "stanem przejściowym" ponieważ w przyszłości chciałbym zrobić 2 osobne tory kupując DAC. Wtedy do stereo miałbym komputer>dac>wzmacniacz nad natomiast do kina komputer>amplituner>wzmacniacz na fronty+pozostałe kanały z amplitunera. Prosiłbym też o radę odnośnie automatycznego włączania wzmacniacza wraz z amplitunerem - czy da się to zrobić w tym przypadku?

Link to comment
Share on other sites

jesli ten nad ma tryb standby-nie kazdy nad ma-np c320 trzeba wlaczac guzikiem- to wystarczy pilot uniwersalny z mozliwoscia programowania sekwencji przyciskow

mam takiego philipsa sru9600-mozna jedny guzikiem wydawac polecenia tv, wzmacniaczowi, odtwazaczowi, a nawet bramie garazowej czy zaluzja automatycznym...

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Załączam schemat - proszę o opinię kogoś kto się zna, ale chyba wyjścia pre-out są poprowadzone z przedwzmacniacza tak jak powinno być?

Hidden Content

    Give reaction or reply to this topic to see the hidden content.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Hidden Content

    Give reaction or reply to this topic to see the hidden content.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Link to comment
Share on other sites

W takiej sytuacji najlepszym rozwiązaniem byłoby kupić wzmacniacz zintegrowany posiadający funkcje tzw. przelotki (HT input, theater throughput, processor mode, A/V mode - nazewnictwo różne w zależności od producenta, ale działanie to samo), ktora pozwala na przesłanie sygnału z pre out amplitunera bezpośrednio na końcówkę mocy wzmacniacza stereo. Takie rozwiązanie pozwala uniknąć kompromisu brzmieniowego jakim jest używanie preampu amplitunera w stereo, a co w przypadku zakupu samej tylko końcówki stereo byłoby niestety nieuchronne.

Dzieki przelotce kino i stereo mają osobne źródła i osobne preampy, a wspólną jedynie koncówkę i fronty. Przełączanie pomiędzy trybami odbywa się z poziomu pilota, bez konieczności przepinania żadnych kabli. Moim zdaniem to jedyne sensowne połączenie kina i stereo we wspólnym pomieszczeniu.

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.

                  wykrzyknik.png

AdBlock blocking software detected!


Our website lives up to the displayed advertisements.
The ads are thematically related to the site and are not bothersome.

Please disable the AdBlock extension or blocking software while using the site.

 

Registered users can disable this message.