Skocz do zawartości
IGNORED

Zestaw Stereo do 6800zł


patry_k

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Chciałbym zakupić zestaw stereo do 6800zł (3800zł kolumny , reszta wzmacniacz). Oczywiście chciałbym aby sprzęt był nowy.

 

 

Muzyka: 75% Trance, 15 % Chillout , 5% HipHop , Reszta (Dubstep,D&B,etc...)

 

Pokój: 18m2

 

Zastanawiałem się nad:

 

- Dali Zensor 7

- Monitor Audio BX6

- Paradigm Monitor 9v7

 

w połączeniu z :

 

- Cambridge Audio Azur 651A

- Marantz PM6005

- NAD C356BEE

- Pioneer A-50

- Yamaha AS700

 

Póki co muzyka będzie odtwarzana z karty dźwiekowej Asus Xonar D2/PM, w późniejszym okresie będę rozglądał się za jakimś odtwarzaczem CD.

 

Poprosiłbym również o inne zestawienia zestawu pasującego do w.w. wymienionego gatunku muzyki.

 

 

 

 

 

PS.Obecnie nie mogę sobie pozowlić na odsłuchy ponieważ pracuję po za granicami naszego pięknego państwa.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

poza granicami naszego panstwa nie ma sal odsluchowych ani salonow ze sprzetem?

nigdy niczego nie sluchales?

w domu nie bylo zadnego?

koledzy nie mieli?

 

te sprzety co podales pochodza z roznych parafii...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

BX6 do takiej muzy skreśl od razu. Ja przynajmniej tyle ci pomogę. Mam te kolumny i wiem, że nie są do tego. Najlepiej wypadają w spokojnych aranżach.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie da się, trzeba wydać przynajmniej 6950,98;-)

A serio, oczywiście usłyszysz różnicę, choć nie ograniczałbym się do tych firm (masowych..)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja ze swej strony mogę polecić tego wymienionego przez ciebie Nad C356BEE,kupiłem go kolo tygodnia temu i daje rade z ta muzyka, którą wymieniłeś. Jego zaleta jest tez to, ze posiada na pokładzie wbudowanego DAC,czyli nie będziesz się musiał męczyć z kartami muzycznymi, tylko USB bezpośrednio do wzmacniacza.A później ewentualnie kupić jakiegoś porządnego zewnętrznego DAC.

Ale wzmacniacz ten potrzebuje sporo czasu żeby się dobrze wygrzać od nowości, u mnie proces ten trwa już ponad 60-70h i zaczyna mi się muzyka bardzo podobać. Z początku przez pierwsze 24h od zakupu bas był jakiś taki pudełkowy, mało urozmaicony a do tego brakowało przestrzeni, ale teraz wszystko jest już na swoim miejscu i jestem bardzo zadowolony. Pisze to po to żebyś nie zrażał się zbytnio tym co usłyszysz bezpośrednio po ewentualnym zakupie.

Do tego wzmacniacza możesz dokupić Paradigm Monitor 9v7 i podejrzewam ze będziesz bardzo zadowolony.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na Twoim miejscu wybierał bym między wymienionym Paradigmem a Klipschami RF-62 do takiej muzyki jak znalazł.

Do tego jakiś harman albo yamaha, obie firmy we swoich wzm mają dobry bas, z drugiej strony yamaha będzie ostrzejsza na górze.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej,

 

moim zdaniem optymalnym zestawieniem byłoby połączenie wzmacniacza NAD-a C356Bee z wymienionymi tu powyżej Klipschami RF-52/62. Jeśli chodzi o DAC-a wbudowanego w model C356Bee to jest to jedynie opcja i należy go traktować jako urządzenie dość podstawowe.

 

Pozdrawiam,

Michał,

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość maniekn274

(Konto usunięte)

Zdecydowanie podpisuje się pod tą wypowiedzią.Twoje klimaty muzyczne wypadną świetnie z klipsch rf i Nad 356. Klipsch rf celuj w 62ii ale Paradigm 9v7 też możesz odsłuchać-o ile to możliwe..Reszta z podanych to nie kolumny do takiej muzyki-oczywiście to wszystko zagra-ale jest pytanie jak to zagra przy takiej szybkiej muzie.Grałem trochę techno-electro house i posiadam jeszcze te kolumny więc wiem co piszę.Planeta dzwięku ma rację i co do DAC.

A wypowiedzi takie jak napisał( Rochu) no z dystansem bym to brał he he.Dlatego posłuchaj przynajmniej dwóch zestawów żeby koledze udowodnić że nawet ci zwykli ,normalni miłośnicy dobrego gatunku muzycznego też słuch mają i różnice słyszą.pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

skoro wszystko ma byc nowe to nie widze problemu pojdz do sklepu i popros o prezentacje , jestem pewny ze nie tylko dzwiek Cie przyciagnie co zadecyduje o kupnie ale i wyglad tak to dziala na poczatku jestem pewny ze wybierzesz szybciej niz Ci sie wydaje zwroc uwage na wejscia skoro nie posiadasz cd to powinno juz na poczatku ulatwic zadanie sprawdz moc glosnikow i wzmacniacza napewno bedziesz gral glosno przy techno i tak krok po kroku cos wyeliminujesz i zostaniesz ze swoimi nowymi zabawkami ...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

poza granicami naszego panstwa nie ma sal odsluchowych ani salonow ze sprzetem?

nigdy niczego nie sluchales?

w domu nie bylo zadnego?

koledzy nie mieli?

 

te sprzety co podales pochodza z roznych parafii...

 

W miejscu akurat gdzie pracuje niestety ciezko o jakikolwiek salon [jezeli jestes bardzo ciekaw podam Ci wspolrzedne] , dwa poki co ciezko znalesc chociazby odrobine czasu na odpoczynek a gdzie tam szukanie zestawu ... ale nie o tym mowa. Swego czasu a bylo to dosc dawno mialem do dyspozycji Alton 80 -> Diora WS442 , Altusy 140 -> Yamaha AX470 . Koledzy raczej stwierdziliby ze wydawanie wiecej niz 1000zł jest rzecza dla nich nie pojeta etc itp itd...

 

Chcialem poprostu zostac delikatnie nakierowany na co zwrocic uwage przy muzyce ktora slucham.

 

Dziekuje za odpowiedzi , raczej w 100% wybor padnie na NAD'a 356Bee z DAC'iem a jesli chodzi o kolumny to tak jak zapropowanaliscie przeslucham Paradigm'ow i Klipsch'ow.

 

 

maniekn274 Jaka jest roznica miedzy RF-62 a RF-62II po za cenowa :) ???

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

poza granicami naszego panstwa nie ma sal odsluchowych ani salonow ze sprzetem?

nigdy niczego nie sluchales?

w domu nie bylo zadnego?

koledzy nie mieli?

 

te sprzety co podales pochodza z roznych parafii...

 

 

 

święte słowa .... w koncu ktoś konkretnie napisał co o tym sądzi ! popieram ..... kupuje facio nowy sprzet i pisze na forum ! głupota nie zna granic

 

aha czyli jeszcze nic nie sluchales a ...cytuje .... raczej w 100% wybor padnie na .....no brawo

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

    Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Słuchawki

    Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

    W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

    audiostereo.pl
    audiostereo.pl
    Muzyka 13

    Marantz Cinema 30

    Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Systemy

    Indiana Line Diva 5

    Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Kolumny

    Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

    O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

    AudioNews
    AudioNews
    Newsy
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.